Jump to content

Gyventojų pajamų mokestis (GPM)


Recommended Posts

Visiškai teisingai. Čia gi tas pat kaip kitam ūkininkui teiktum tokias paslaugas kaip arimas, kultivavimas ir t.t. Išrašai SF ir viskas. Arba nerašai. Tik svarbu, kad pinigus sumokėtų. :icon-wink:

O kas dėl 15 proc GPM, tiksliai negaliu garantuoti. :icon-redface: Dar tik studijuoju naują įstatymą. Kadangi įmonių darbuotojų atlyginimus anksčiau reiks skaičiuoti, tai mano ūkininkui teks tekios info palaukti. Bent iki vakaro :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O pajamų mokestį mokestį mokėsi, kai išsiiminėsi pinigus iš ūkio.

Bandžiau rasti kur yra reglamentuojama, kad reiks mokėti pajamų mokestį nuo paimtų iš ūkio pinigų. Bent GPM įstatyme ( o jis ir reglamentuoja pajamų mokestį) tai nėra nurodyta. Gal galit nurodyti, kur tai yra parašyta. Išskyrus tą visiems žinomą lentelę. Nes ten pajamų mokestis ne nuo išimamų pinigų. Ir tas mokestis galioja tik tiems, kurių ūkis didesnis kaip 14 EDV. Jei žiūrint į tai, tai išeitų, kad mažo ūkio savininkas gali išiminėti pinigų kiek jam reikia ir mokesčių jam nereiktų mokėti, o didesnio mokėtų kaip rusai sako "na polnuju katušku"?.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu vyrukai jūs ir uždavinėjat klausimus :icon-rolleyes: Tai ko klausė inžinierius pabandysiu išaiškint. Bet tas GPM primokėjimas metams pasibaigus daugiau susijęs su NPD (neapmokestinamo pajamų dydžio) pritaikymu su darbo santykiais susijusioms pajamoms. Jei kas nežino, kas tai yra NPD, tai iki šiol tai buvo 320 Lt (ūkininkams ir jų ūkio darbuotojams didesnis), nuo kurių neskaičiuodavo pajamų mokesčio. Dabar šis dydis yra kintamas ir priklauso nuo darbo užmokesčio.

Sakykim, jūs be ūkininkavimo dar dirbate ir samdomą darbą. Gaunate 800 lt atlyginimą (metinis 9600 Lt). Vadinasi jūsų mėnesinis NPD bus 470 Lt., metinis 5640 Lt. Jei per metus neturėjote kitų pajamų (kad ir iš grybavimo), tai jokio papildomo GPM primokėti nereiks. Bet jei gavote pvz. 6500 Lt kitokių pajamų (pardavėte labai daug grybų, gavote pensiją, alimentus, išlošėte loterijoje), vadinasi jūsų pajamos bus didesnės nei 9600 Lt. Vadinasi, jums buvo pritaikytas per didelis NPD, nes jis mažėja didėjant pajamoms. Jums tada priklausytų tik

metinis NPD=5640-0,2*9600+6500-9600=4340

Va dėl tokio NPD pritaikymo skirtumo ir susidaro GPM primokėjimas metams pasibaigus apie kurį dabar visi diskutuoja. Nes jei pasinaudojai mažesniu arba visai nepasinaudojai - niekas negrąžins (kaip buvo iki šiol). Visas perskaičiavimas metams pasibaigus eis tik link primokėjimo.

Dabar tik neaišku, kaip bus su ūkininkais. Nes naujasis GPM įstatymas sako, kad :

17 straipsnis. Neapmokestinamosios pajamos

1. Neapmokestinamosios pajamos yra šios:

23) pajamos iš žemės ūkio veiklos, jeigu žemės ūkio valdos ekonominis dydis pagal mokestiniu laikotarpiu įgaliotos institucijos atliktus skaičiavimus, galiojančius mokestinio laikotarpio paskutinę dieną, yra ne didesnis kaip 14 europinio dydžio vienetų, nustatomų vadovaujantis 1990 m. sausio 16 d. Europos Komisijos sprendimu 90/36/EEB, nustatančiu agroekonominės tendencijos koeficientą, naudojamą Bendrijos ūkių tipologijoje europiniam dydžio vienetui apibrėžti;

24) gyventojų pajamos už parduodamas pačių surinktas miško gėrybes (grybus, uogas, riešutus, vaistažoles), neviršijančios 10 000 litų per mokestinį laikotarpį; (čia jau labai daug grybauti reiktų :lol: )

Kol kas dar nėra nei šio įstatymo normalių išaiškinimų, nei VMI komentarų, kaip ten bus su ūkininkų pajamų pridėjimu prie pajamų susijusių su darbo užmokesčiu. Čia gal daugiau lies tuos, kurių ūkis didesnis nei 14 EDV. Bet kol kas net VMI sunkiai konsultuoja. Mūsų VMI žadėjo, kad vasario mėn jie rengs seminarą ūkininkams. Iki tol manau, kad daug kas paaiškės. Jei tik valdžios nenuvers. :icon-wink: Arba konstitucinis teismas atmes naujus įstatymus. :icon-rolleyes:

P.S. Nežinau, ar labai suprantamai išaiškinau, bet patikėkit, ką dabar nauja valdžia padarė su NPD, tai net ne kiekvienam buhalteriui daeina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiandien kažkur skaičiau (lyg tai "Respublikoj"), kad kiekvienas turtuolis dabar turi savo tarnus, asmeninį stilistą, trenerį ir t.t. O kiekvienas ubagas (atsiprašau, nenoriu nieko įžeisti) dabar privalės turėti nuosavą buhalterį. :icon-rolleyes: Manau, kad kai buhalteriai patys įsivažiuos šiose nesąmonių džiunglėse, jūsų ūkių buhalterės tikrai paaiškins kas kaip ir kur. O aš manau, kad jei vasario mėn tikrai bus VMI seminaras ūkininkams, tai tikrai tokius klausimus išsiaiškinsiu ir čia paporinsiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Kažką tai supratau, bet kaip eiliniam žmogeliui reikės susiskaičiuot tą savo NPD. Kai reikės visas pajamas atsimint kiek esi kur gavęs, banko palūkanas, kur prikapsi po kelis litus kas mėnesį. O neduok dieve ką pamirši.

Nelabai reikia ieškoti tų pajamų, todėl , kad VMI yra suvestinės pajamų deklaravimui( jos atsiranda apie kovą) ten ir gali pamatyti visas savo legalias pajamas, nebus tik jei produkcija parduota turguje arba kaimymui be saskaitų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O man įdomu kaip skaičiuojasi, ar tik nuo deklaruot ploto ar kaip, nes aš galiu auginti daugiau, o deklaruoti mažiau ir problema išspręsta ir nereikės jokių mokesčių, tik tiek kad negausi išmokų ir dyzelio. Su grūdinėmis gal ir nelabai kaip skamba, bet su daržovėm jau išbandyta ir kogero teks tęst "tradicijas".

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O man įdomu kaip skaičiuojasi, ar tik nuo deklaruot ploto ar kaip, nes aš galiu auginti daugiau, o deklaruoti mažiau ir problema išspręsta ir nereikės jokių mokesčių, tik tiek kad negausi išmokų ir dyzelio. Su grūdinėmis gal ir nelabai kaip skamba, bet su daržovėm jau išbandyta ir kogero teks tęst "tradicijas".

kazin kaip VMI sureaguos suzinojusi apie tokius nedadeklaravimus :icon-eek: pripaisytu dar koki mokesciu slepima :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

Ūkininkų ir kitų žemės ūkio veiklą vykdančių gyventojų mokesčiai

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos informuoja, kad parengė leidinį ,,ŪKININKŲ IR KITŲ ŽEMĖS ŪKIO VEIKLĄ VYKDANČIŲ GYVENTOJŲ MOKESČIAI“. Leidinio nuostatos yra suderintos su Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.

http://www.vmi.lt/GetFile.ashx?fileName ... ninkai.doc

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ūkininkų ir kitų žemės ūkio veiklą vykdančių gyventojų mokesčiai

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos informuoja, kad parengė leidinį ,,ŪKININKŲ IR KITŲ ŽEMĖS ŪKIO VEIKLĄ VYKDANČIŲ GYVENTOJŲ MOKESČIAI“. Leidinio nuostatos yra suderintos su Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.

http://www.vmi.lt/GetFile.ashx?fileName ... ninkai.doc

Tik neišsigąskite,jeigu kas neatitnka,reik tikrintis konkrečiai mokesčiuose telefonu,man atsiuntė mokesčiai į emailą ,,ŪKININKŲ IR KITŲ ŽEMĖS ŪKIO VEIKLĄ VYKDANČIŲ GYVENTOJŲ MOKESČIAI“ kažkurį variantą,pasirodo buvo pasenusi info kaikuri,tai kažkaip nesmagiai miegojosi tą naktį.....kol neišsiaiškinau rytą

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
Jūs man dabar paaiškinkit,jei banke sąskaita yra bendra ir ūkio ir ameninėm reikmėm,tai aš mokesčius moku juk nuo sąskaitų,o ne nuo banko pinigų kiek aš jų išėmiau,juk koks kieno reikalas kur aš juos išleidžiu?! :icon-rolleyes::eusa-think:

o tai ka cia aiskinti? o reikalas mokesciu kur tu juos isleidi butent nes nuo to mokescius mokama ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jūs man dabar paaiškinkit,jei banke sąskaita yra bendra ir ūkio ir ameninėm reikmėm,tai aš mokesčius moku juk nuo sąskaitų,o ne nuo banko pinigų kiek aš jų išėmiau,juk koks kieno reikalas kur aš juos išleidžiu?! :icon-rolleyes::eusa-think:

o tai ka cia aiskinti? o reikalas mokesciu kur tu juos isleidi butent nes nuo to mokescius mokama ;)

Na taip,bet irgi nuo sąskaitų priklauso,jeigu ūkio reikmėm gali traukti į išlaidas,juk kartais būna kad nusiėmi daugiau pvz nusiėmi 100lt,o už kokias dalis moki 80lt,kitus juk išleidi sau ,o kitą kartą pasiimi tą patį 100lt,bet už dalis reikia kokį 120lt sumokėti,tai mokesčius moki ką išleidai savo reikmėm,tai tik nuo tos sumos,kur minusuoji ūkio išlaidas,o ne būtent konkrečiai kiek išimi iš banko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dabar dar geriau pabandysiu paaiškinti,ką noriu pasitikslint.Pataisykit jei blogai samprotauju,juk mokesčius moki nepriklausomai ar tie pinigai jau išleisti ar sėdi banke.PVZ.:Jei pardavęs grūdus gavai 100 000lt,pirkaisi kombainą daleiskim kainavo 60 000,o tie 40 000 sėdi toliau banke,tai mokesčius mokėsi nuo tų 40 000lt nepriklausomai ar tu juos paėmei iš banko,ar ne.Nu gal suprantamiau išsireiškiau :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dabar dar geriau pabandysiu paaiškinti,ką noriu pasitikslint.Pataisykit jei blogai samprotauju,juk mokesčius moki nepriklausomai ar tie pinigai jau išleisti ar sėdi banke.PVZ.:Jei pardavęs grūdus gavai 100 000lt,pirkaisi kombainą daleiskim kainavo 60 000,o tie 40 000 sėdi toliau banke,tai mokesčius mokėsi nuo tų 40 000lt nepriklausomai ar tu juos paėmei iš banko,ar ne.Nu gal suprantamiau išsireiškiau :(

Pardavęs grūdus atimsi išlaidas, amortizacijas ir pan., tada susimokėsi mokesčius nuo pelno ir tada jau galėsi pirkt kombainą. Žinoma gali kombainą pirkt ir už visą 100, bet tada gausi pasiskolint pinigų mokesčiams susimokėt. :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dabar dar geriau pabandysiu paaiškinti,ką noriu pasitikslint.Pataisykit jei blogai samprotauju,juk mokesčius moki nepriklausomai ar tie pinigai jau išleisti ar sėdi banke.PVZ.:Jei pardavęs grūdus gavai 100 000lt,pirkaisi kombainą daleiskim kainavo 60 000,o tie 40 000 sėdi toliau banke,tai mokesčius mokėsi nuo tų 40 000lt nepriklausomai ar tu juos paėmei iš banko,ar ne.Nu gal suprantamiau išsireiškiau :(

Pardavęs grūdus atimsi išlaidas, amortizacijas ir pan., tada susimokėsi mokesčius nuo pelno ir tada jau galėsi pirkt kombainą. Žinoma gali kombainą pirkt ir už visą 100, bet tada gausi pasiskolint pinigų mokesčiams susimokėt. :eusa-think:

O tai kombainas nesiskaito prie ūkio išlaidų? :icon-eek:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dabar dar geriau pabandysiu paaiškinti,ką noriu pasitikslint.Pataisykit jei blogai samprotauju,juk mokesčius moki nepriklausomai ar tie pinigai jau išleisti ar sėdi banke.PVZ.:Jei pardavęs grūdus gavai 100 000lt,pirkaisi kombainą daleiskim kainavo 60 000,o tie 40 000 sėdi toliau banke,tai mokesčius mokėsi nuo tų 40 000lt nepriklausomai ar tu juos paėmei iš banko,ar ne.Nu gal suprantamiau išsireiškiau :(

Pardavęs grūdus atimsi išlaidas, amortizacijas ir pan., tada susimokėsi mokesčius nuo pelno ir tada jau galėsi pirkt kombainą. Žinoma gali kombainą pirkt ir už visą 100, bet tada gausi pasiskolint pinigų mokesčiams susimokėt. :eusa-think:

O tai kombainas nesiskaito prie ūkio išlaidų? :icon-eek:

per amortizacija 10 % i metus ir taip 10 koki meteliu galesi jo vertes traukti i neapmokestinamas islaidas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

Žiūriu niekam klausimų nekyla,tai nors aš temą palaikau :icon-wink:

O dabar klausimas iškilo toks,pildant fr0457 jeigu neturi pirkimo popieriukų,ar niekaip neįmanoma įtraukt technikos.Pirkta yra sėjamoji,plūgai iš turgaus prieš kokius 8 metelius,tada jokių popierių juk neprisiprašysi,kad išrašytų,o dabar jų laaabai reikėtų,kaip jūs sprendžiat šią problemą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...