Jump to content

Rąstinė pirtis


ricardaas

Recommended Posts

12 valandas ago , duonis said:

remmers kaina? Ir ar sudaro pavirsine plevele?

http://www.remmers.lt/191+M5763c782247.0.html#bot

Čia rasi ka reikia,kaina,2008m perkant 20ltr kibira kažkas apie 30litu litro kaina jei gerai atsimenu,ir netepkit jokiais aliejais,nes pinigu ismetimas į bala.Vidaus apdailai lyg pigesnis,seip produktai tikrai geri,nes vaiku mediniai zaislai yra apdorojami remmers firmos impregnantu,vadinas patikima,gražu ir saugu,p.s.tikrai nedirbu toj firmelėj :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 valandą ago , Egida said:

Įdomu,o kaip tos klijuoto tašo pirtys?Dabar turiu galvos skausmą.Kas geriau,ar pjauto rasto,ar klijuoto tašo.

Galiu pamąstymus kelis?

Kas paslėpta po sąvoka - "pirtis"? t.y. bendras plotas, ar bus miegamieji kambariai, bus nuomojama svečiams, pobūviams?

Tokiu atveju ( iš komercinės pusės ) prasmingiau rąstinė. Juk visi kur kas norės labiau į "gyvą" namą pabaliavot, pušies sakų kvapu pakvėpuot.

Jei tai bus tik pirtelė savo reikmėms tarkim 4x6m su priešpirčiu, dušo kambariu ir sauna, tada geriau galvoti apie karkasinę konstrukciją. Kodėl? paklausite. Todėl, kad adekvati kaina, lengvesnis statinio aptarnavimas. Vidaus apdaila. Juk tik priešpirtis su stalais ir suolais yra skirtas pasisėdėjimui, kur tie rąstai bus matomi ir juntami ( jei tai būtų rąstinis konstruktyvas ) Kitose patalpose, dušo kambaryje, saunoje reikia kažkuo apsaugoti sienojus nuo aplinkos veiksnių, drėgmės ir karščio ir staigių temperatūrinių kitimų. Tad reiktų bet kuriuo atveju duše montuoti gipsą ir plyteles ant sienų, na dar galima dailylentę dengti jachtiniu laku. Saunoje bet kuriuo atveju dėsi termoizolecinį sluoksnį. Tai bus prasislenkantis karkasas 50mm ant jau esamų rąstų, vata, Folijuotas popierius ir juodalksnio ( kodėl ne liepa? juodalksnis mažiau inertiškas nei  liepa, mažiau įkais, ir dėvint gultus nepajuoduos dėvėjimo vietose kaip liepa ) dailylentes ir gultus. Kas gaunasi, piniginiu ir fizinio darbo atžvilgiu aprengi iš vidaus antrais marškiniais  80 proc. patalpų.

Karkasas pranašesnis dėl kitų sąvybių. Pvz.:Krosnelės vietoje ir aplink ją ant karkaso sumontuosi nedegias plokštes ar pamūrisi ir sutaupai vietą "nuo degių" konstrukcijų.

Laisviau gali manipuliuoti su patalpų išplanavimu. Platesnis pasirinkimas tiek lauko tiek vidaus apdailos. Šiltesnis statinys.

Na bet, jei jau akyse stovi rąstinukas, ir jūs 700 proc. žinote, kad tai pats geriausias sprendimas visais atžvilgiais. Tada prašom - rąstinukas.

Jei yra galimybė, tai tik už klijuotą, ypač jei tai didesnio užstatomo ploto statinys. Toks koks aprašiau pirmoje pastraipoje. Su salėmis, miegamaisiais. Klijuotas tąšas jus nuramins tik dėl išilginių sienojų trūkių. Ir iki minimumo sumažinto išilginio sienojaus susitraukimo. ( kai nutinka tie susitraukimai, kertėse atsiranda tarpai ) Taip pat gerokai mažesnis vertikalus statinio sėdimas. Ir nesusisuks sienoje sienojai. Už tai permokėti verta.

Bet klijuoto tąšo namukas netaps šiltesnis už įprastą rąsto namą. Ir tąšų galus iš lauko reikia labai tinkamai apdirbti norint atittolinti tąšo sluoksniavimosi laiką. Bet kuriuo atveju kritinė vieta rąstinuke - kertė.

Apie kertę:

Rekomenduočiau tokiu atveju ( priklausomai nuo to, kokio tipo kertę staklės gamina ) surinkus konstruktyvą ir uždėjus stogą, sumintavus langus, gręžtis 45 kampu į kertę rąstų suleidimo vietoje. Pajausit kaip grąžtas pakliūna į tuščią vietą. Ir per skylutę pripildote kompensuojančių poliritano putų ( tokias pat naudojamos rąstinių namų langų montavimui, jei iki to daeist, putų pavadinimą duosiu vėliau ) ir taip į kiekvieną rąsto sujungimą. Išdžiūvus putoms, dailiai pašalinate pertekliu ir į skilutes sukalate atitinkamo diametro baldinius kaištukus, o per visą kertę, nuo lubų iki grindų, pratepate tempimui atspariu akrilu ( kurį galima dažyti ) idealus-Tec7.

p.s. kaištukų galite ir nekalti. Tad po tokios procedūros namas pasidaro gerokai sandaresnis. Bet reikia išanalizuoti kertės "rakto" formą. Kad tinkamai ir kokybiškai užpildyti visus oro tarpus.

Rinkdamiesi klijuotą tąšą, galite imti ( jei yra galimybė ) eglę. Rezultate gražesnės sienos, nes šakos mažesnės. Trūkumai - minkštesnė mediena, atidžiau reikia elgtis renkant konstruktyvą. Labiau laidesnė garsui. bet ar tai pajusit?

o apie masyvo konstruktyvą vėl atskiri poteriai, ar reikia juos rašyti?

p.s. ir esu tikras, kad kai tai pasakysite rąstinukų meistrams, atsakymas bus su pasiūlymu man du kartus išiplauti galvą ir žegnotis tris kart dienoj.

žodžiu - rinkitės patys. Aš tik patariu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Biesas, ar tai buvo ilgiausias forumo postas? :D 

Aš tik dadėsiu, kad klijuotas tašas ar ne, reikia žiūrėt dar ir drėgnuma. Statytojų privisę ir nemaža dalis jų konkrečiai šūdmaliai. Reikia labai rimtos rekomendacijos. Mačiau gudruolių tarp sienojų dedančių mineralinę vatą... Klientai ne ką geresni, niekaip neišaiškinsi, kad namas "gyvas", kad turi susėsti, kad net ir atsirandantys plyšiai pakankamai natūralus ir sunkiai išvengiamas dalykas ir t.t. Galima iš pigesnių blokelių ar pigesnių plytų pastatyt, rastinį statant niekur negali "pataupyt".

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 hour ago, jevgenijus said:

Biesas, ar tai buvo ilgiausias forumo postas? :D 

Aš tik dadėsiu, kad klijuotas tašas ar ne, reikia žiūrėt dar ir drėgnuma. Statytojų privisę ir nemaža dalis jų konkrečiai šūdmaliai. Reikia labai rimtos rekomendacijos. Mačiau gudruolių tarp sienojų dedančių mineralinę vatą... Klientai ne ką geresni, niekaip neišaiškinsi, kad namas "gyvas", kad turi susėsti, kad net ir atsirandantys plyšiai pakankamai natūralus ir sunkiai išvengiamas dalykas ir t.t. Galima iš pigesnių blokelių ar pigesnių plytų pastatyt, rastinį statant niekur negali "pataupyt".

 

 

Taip Jevgenijau, aš tai padariau.

Ir dar, prie Jevgenijaus. Drėgnis labai svarbu, bet tai šiek tiek ramina, kad šlapio medžio nesuklijuosi. Bet yra "bet" jei teisingai suklijuotus tąšus sandėliavo netinkamai, jų išorinė dalis prigėrė drėgmės iš aplinkos ir "išpampo" milimetru kitu. Iš tokio - papampusio išfrezuoja kertes, surenka dėžutę. Įrengtas namas džiūna jį eksploatuojant, t.y. grįžta į pirminę būseną ir tie keli mm jau juoduoja kertėje. Na taip būti gali. ( galite bent jau įsivaizduoti, kas nutiks kertėje, kai statytų namą iš natūralių rąstų bet netinkamai išdžiovintų rąstų ar neduok Dieve iš medžio ką tik nuo gaterio, o jei dar kerta rankomis .... )

Šiaip jau mano senoka atmintis sako, kad prieš dešimt metų geriausią klijuotą tąšą gamino Kazlų Rūdos "Jūrės medis" Kaip dabar su tais reikalais nežinau.

bet mačiau daug visokių stebuklų iš BY, UA, atvežtų tąšų. Kaip taisyklė vidury tašo naudojama nekondicinė mediena. Būvo atvejų tokių apie ką savam poste perspėjo Jevgenijus. Todėl labai sveika sudalyvauti frezavimo procese ir jei suprantate šiek tiek medį, pažiūrėti kokios drožlės krenta iš staklių kai frezuoja kertes ir gręžia "tebliaus" skyles. Būna, kad krenta drėgnos pjūvenos.

p.s. klijuotų tąšų drėgmė matuojama prasigręžus iki gaminio centro, keliose tąšo vietose. Drėgnis negali skirtis tąšo centre ir du cm nuo išorės.

Rąsto natūralaus drėgmė matuojama "kintančiu gyliu" skirtinguose gyliuose. Jei gaunate rąsto išorėje 18 o centre 20 - 22 proc. Gyvent galima. Nes geriau greičiausiai nebus. Jei norite išorėje 16 o centre 18 proc. Už tokius rąstus sumokėsite brangiau nei už klijuotą mediena. Nes tokiu būdu medis išdžiūna tinkamai sandėliuojamas per 9 metus. Kiek Lietuvoje įmonių su tokiomis atsargomis gali pasigirti??? Tokiu būdu mediena džiovinama kultinėse Norvegijos sukirtėjų mokyklose. ( tai labai brangios įmonės )

Nepakibkite ant džiovyklų jauko. Džiovinti storesnį nei 80 mm  gaminį reikalinga spec. kurta džiovyklų valdymo programa. Mano praktiniu atveju negelbėjo ir Miulbeko parašyta programa. Su tarpiniais džiovinimais ir drėkinimais arti tiesos rąstai išdžiūdavo per tris metus. t.y. iki santykio 18/22 proc. Taip kaip tada, sakykite, džiovinama "konteineriuose"?

taip, kad su šia teorija dauguma statybininkų jus mandagiai varys iš kiemo. :)

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man pirtelė reikalinga dėl savęs.Kaip sakant 6x4 per akis.Tai tik pernai rudenį pradėjau galvoti apie tai.O ir namas jau senas.Reiks irgi naujo.Ir esmė tame kad jokio blokelio ar karkaso nenoriu.Senas namas 1930 statybos šilumos per akis.Būtų pamatai aukštesni ir sienos tiesesnės,atsirestauruočiau.Bet dabar kaip sakiau pradėjau daugiau domėtis,tai kur tik paskambini nu ir prasideda būrimas.Pasakau kad noriu atvažiuot ir pažiūrėt tiek natūralaus pjauto rasto tiek klijuoto tašo konstrukcija,tai prasideda mykimas.Tipo o ka ten suprasi.Geri yra,tik pirk.

Šiaip tai kažkodėl mintis krypsta į klijuoto tašo.O gal klystu.Apvalių rastų nenoriu.Nesusikerpa kerčios.Kol statinys sėdas,tai kampuose iš vidaus laukas gerai matos.Čia buvo vienam pažystamui.Gal sakau blogai ta firmelė padarė.Bet tas vaizdas mane atbaidė.

O ir dar galvoju kad tom įmonėm su manim nesinor per daug bendrauti.Nes pirties noriu tik sienų.Daugiau man nieko nereiki.Medienos savo miške turiu.Staklių savo šiokių turiu.Man tik reikia sienų.O jie matomai nori padaryt iki,,raktų,,

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 valandas ago , Egida said:

Man pirtelė reikalinga dėl savęs.Kaip sakant 6x4 per akis.Tai tik pernai rudenį pradėjau galvoti apie tai.O ir namas jau senas.Reiks irgi naujo.Ir esmė tame kad jokio blokelio ar karkaso nenoriu.Senas namas 1930 statybos šilumos per akis.Būtų pamatai aukštesni ir sienos tiesesnės,atsirestauruočiau.Bet dabar kaip sakiau pradėjau daugiau domėtis,tai kur tik paskambini nu ir prasideda būrimas.Pasakau kad noriu atvažiuot ir pažiūrėt tiek natūralaus pjauto rasto tiek klijuoto tašo konstrukcija,tai prasideda mykimas.Tipo o ka ten suprasi.Geri yra,tik pirk.

Šiaip tai kažkodėl mintis krypsta į klijuoto tašo.O gal klystu.Apvalių rastų nenoriu.Nesusikerpa kerčios.Kol statinys sėdas,tai kampuose iš vidaus laukas gerai matos.Čia buvo vienam pažystamui.Gal sakau blogai ta firmelė padarė.Bet tas vaizdas mane atbaidė.

O ir dar galvoju kad tom įmonėm su manim nesinor per daug bendrauti.Nes pirties noriu tik sienų.Daugiau man nieko nereiki.Medienos savo miške turiu.Staklių savo šiokių turiu.Man tik reikia sienų.O jie matomai nori padaryt iki,,raktų,,

 

Geras tas Jevgenijaus variantas su senu namu. Dabar toks "vintage" stilius tiek namų tiek baldų gamyboje ant bangos.

Pasitikrink savo namą su termovizoriumi. Taip, jis šiltas, nes šildo jame prisiminimai, išgyvenimai. Gal net niekada nepagalvojai, kad Jūsų namas yra tarsi gyvas. Jis kaip šeimos narys. Ar neganda kokia, ar šiaip sunku žiūrėk užsidarei duris iš vidaus, skląstis žlegtelėjo, ir jau traukiasi nerimas iš dūšios. Tokios jau tos kaimo trobos, su savais bildukais.

O naujas, iš ko bedarysi, bus "sintetinis" Neveltui žinomos sukirtėjų-meistrų mokyklos perduoda ne tik medžio apdirbimo paslaptis, bet pirmiausia išmokina mentalinių taisyklių, ritualų kaip turi elgtis meistras(ai) statantis namą.

Bet tavo atvejui neperšu, bet stipriai pagalvok. Ar tau reikia rąstinio?

štai karkaso galimybės https://saltdalshytta.no/hytter

štai vienas iš daugelio rąstų gamintojų http://honka.com/en/our-log-homes/traditional-log-homes/

jei viską nori savom rankom daryt ir tą sugebi http://uvdalpanorama.no/crbst_2.html

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

13 minutes ago, Išradėjas said:

State man zmogelis pirti,liepe pasidaryti pamata,atvezti jam i namus mediena,aptarem projekta ir surente per kelis menesius 5* 8 ismatavimai.Paskui susinumeravo rastus isrinko atvezem pas mane ir viska pastate.Jokiu frezu ,kirvis ir pjuklas.Silta ir jauku nera jokiu plysiu,sedo visas tolygiai .

apsišildyk iš vidaus sužinosi kas yra šilta ;)jei ka savo kailiu patyriau ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visgi jei nuspręsta statyt, reikia pasirinkt, koks bus sienojas, rastas, tašas...čia kaip kas vadina ir pasirinkt spynos, sukirtimo tipą. Man gražiausiai atrodo norvėgiško tipo spyna ir nors sienojai būna mašininiai, bet skirtingų aukščių, toks tarpinis variantas tarp grynai rankų darbo, kaip pas Išradėją, ir tų nuo A iki Z frezomis darytų, sintetinių kaip Biesas sako. Vienoj firmoj esu matęs pakazuchinę pirtelę, apvalių, rankom tašytų rastų. Nematavau, bet iš akies rastai buvo kokių 40cm skersmens... atrodė, kad tuoj tuoj pasirodys tarpdury   Илья Муромец  ar bent   Баба-яга  :D Sėkmės renkantis. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...