Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

Na lapu geltonijimas gali buti del keliu variantu, mano pazystamui ir siemet geltonyjo, tai jam del per dideles dregmes, sujudino zeme prapureno pries savaite tai situacija taisosi. kartais buna kad saknis uzpuola kirmelytes, bet jei baicuoti tai neturetu buti taip. kaip matau jusu parasyta kad tresta meslu, po to kompleksinemis, gal tiesiog sureagawo kazkaip del to warianto tai tikrai nezinau ar nuo trasu ir meslo gali taip nutikti reikia pasidometi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveikas Staskestas :) Na as jau nebe pirmi metai auginu juos :) tik dabar susiruosiau prisijungti prie forumo noredamas sutikti bendraminciu :) tad gal ir as galesiu buti kazkuo naudingas rupimais klausimais del cesnaku :icon-question: Aktualiausia butu nukasimas nes mn tai sunkiausiai besisekantis darbas :) dazniausiai tai tenka samdyti kelis zmones ir su kastuvu juos iskiloti man nes nuo vagojimo ir t.t jie apsikaupia ir gaunasi giliai, beto sunkoka zeme daznai sutraukta tad paprastai israuti neiseina nes nutrunka. Niekada nebandziau kitu kasimo budu tad siais metais butu idomu pabandyti jei kas turi kokiu patarimu. Mano cesnaku plotas apie 50 aru. Saunu rasti bendraminciu :)

Žemė pas mane taip pat sunki,imi 1 vagi plūga nuimi vertimo lenta ir turi pakėlėja belieka eiti paskui ir rauti česnakus :eusa-dance: Džiovinu prapučiamoj patalpoj ant karčiu surišus po 10 galvu kaip atrodo čia galima pažiurėt https://www.facebook.com/media/set/?set ... Sutvarkyti kilogramais neskaičiuoju nes neimanoma pagal plota 4žmonės 10 aru per 2 dienas nurauna suveža surušiuoja nupiauna šaknis suriša ir pakabina per daug neskubėdami.

Giliai pas tave jie susodinti? Nes bijau kad nepazeisciau galvu taip kasant.As tai stiebus ir saknis nupjaustes nesu i palepe ten stogas skardinis vejas prapucia tad dziovimas geras tiesiog ant lentu papilta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveikas Staskestas :) Na as jau nebe pirmi metai auginu juos :) tik dabar susiruosiau prisijungti prie forumo noredamas sutikti bendraminciu :) tad gal ir as galesiu buti kazkuo naudingas rupimais klausimais del cesnaku :icon-question: Aktualiausia butu nukasimas nes mn tai sunkiausiai besisekantis darbas :) dazniausiai tai tenka samdyti kelis zmones ir su kastuvu juos iskiloti man nes nuo vagojimo ir t.t jie apsikaupia ir gaunasi giliai, beto sunkoka zeme daznai sutraukta tad paprastai israuti neiseina nes nutrunka. Niekada nebandziau kitu kasimo budu tad siais metais butu idomu pabandyti jei kas turi kokiu patarimu. Mano cesnaku plotas apie 50 aru. Saunu rasti bendraminciu :)

As vis su savo senu klausimu, o kaip Jūs džiovinate, nes man kolkas sis punktas labiausiai neduoda ramybes

Nupjaustau stiebus saknis ir nesu i palepe po skardiniu stogu svarbu kad vejas gerai prapustu papilta viskas ant lentu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki kolegos:)

Esu naujokas :) Pasodinau ir aš eksperimentinį kelių arų laukelį. Tik dabar truputi sunerimęs, kad pradėjo geltonuoti lapai. Prieš sodinimą laukas buvo patręštas kompleksinėmis trąšomis su siera.

Gegužės pradžioje pavasarinis tręšimas tomis pačiomis kompleksinėmis. Dar iškasęs vieną galvutę radau ant jos pažeidimą, nesu specas, bet ar nebus kartais tai mikroskopinių kirmėlaičių (nematodų) darbas.

Kas galite prašau padėkite :icon-confused:

post-8402-141521822457_thumb.jpg

post-8402-141521822459_thumb.jpg

post-8402-141521822461_thumb.jpg

post-8402-141521822463_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveikas Staskestas :) Na as jau nebe pirmi metai auginu juos :) tik dabar susiruosiau prisijungti prie forumo noredamas sutikti bendraminciu :) tad gal ir as galesiu buti kazkuo naudingas rupimais klausimais del cesnaku :icon-question: Aktualiausia butu nukasimas nes mn tai sunkiausiai besisekantis darbas :) dazniausiai tai tenka samdyti kelis zmones ir su kastuvu juos iskiloti man nes nuo vagojimo ir t.t jie apsikaupia ir gaunasi giliai, beto sunkoka zeme daznai sutraukta tad paprastai israuti neiseina nes nutrunka. Niekada nebandziau kitu kasimo budu tad siais metais butu idomu pabandyti jei kas turi kokiu patarimu. Mano cesnaku plotas apie 50 aru. Saunu rasti bendraminciu :)

Žemė pas mane taip pat sunki,imi 1 vagi plūga nuimi vertimo lenta ir turi pakėlėja belieka eiti paskui ir rauti česnakus :eusa-dance: Džiovinu prapučiamoj patalpoj ant karčiu surišus po 10 galvu kaip atrodo čia galima pažiurėt https://www.facebook.com/media/set/?set ... Sutvarkyti kilogramais neskaičiuoju nes neimanoma pagal plota 4žmonės 10 aru per 2 dienas nurauna suveža surušiuoja nupiauna šaknis suriša ir pakabina per daug neskubėdami.

Giliai pas tave jie susodinti? Nes bijau kad nepazeisciau galvu taip kasant.As tai stiebus ir saknis nupjaustes nesu i palepe ten stogas skardinis vejas prapucia tad dziovimas geras tiesiog ant lentu papilta.

Sodinu apie 10cm plūgu galima arti iki 25 -30 cm ,atreguliuoji kad artu žemiau galvu.Džiovinant galvas ant lentu 1tonai reikia didelio ploto jai tonos kelios todėl rišu puntais po 10 ir kabinu ant karčiu kad kv\m galėčiau džiovinti daugiau česnaku.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kokiu gyvunu meslas, geriausiai tinka zieminiam cesnakam?

Aš naudoju galviju mėšla perpuvusi,tinka bet koks geriausias paukščiu ,negalima šviežiu trešti.

o kiek laiko pudyt? ir gal kas zinot normas t i ha?

Per vasara išstovėjusi rudeni išpurtau apie100 t\ha ,pavasari paseju miežius kartais juoda pūdyma, rudeni česnakus .Neturint daug mėšlo galima apie 70t\ha.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, esu pabandymui pasisodinęs 30 a žieminių česnakų. Prižiūriu su kur išgirstais patarimais. esu patręšes NPK (16) pradėjo gelsti lapai, tada po lietaus buvo lyg ir apmažėję, dabar vėl gelsta, ar verta nerimauti? ar čia tiesiog nuo saulės? Dėkui

Iškask kontrolinius labiausiai nugeltusius ir pažiurėk šaknis jai pašaknio pažeidimu nėra tai gali būt dėl drėgmės trūkumo :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar esat kas cesnakus pardave i supirkimo punktus? Zinau, kad kedainiu konservu fabrikas tikrai superka, tik idomu kokiomis kainomis . Gal kas zinot kaip buvvo pernai ? Ar ten tik centus duoda supirkimo punktai.... As nelyginu su turgaus kainomis aisku,bet noreciau siemet parduot tona vienu kartu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar esat kas cesnakus pardave i supirkimo punktus? Zinau, kad kedainiu konservu fabrikas tikrai superka, tik idomu kokiomis kainomis . Gal kas zinot kaip buvvo pernai ? Ar ten tik centus duoda supirkimo punktai.... As nelyginu su turgaus kainomis aisku,bet noreciau siemet parduot tona vienu kartu...

Kėdainiu fabrikas supirkinėjo valytas skiltis,nevalytu neėmė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar esat kas cesnakus pardave i supirkimo punktus? Zinau, kad kedainiu konservu fabrikas tikrai superka, tik idomu kokiomis kainomis . Gal kas zinot kaip buvvo pernai ? Ar ten tik centus duoda supirkimo punktai.... As nelyginu su turgaus kainomis aisku,bet noreciau siemet parduot tona vienu kartu...

Kėdainiu fabrikas supirkinėjo valytas skiltis,nevalytu neėmė.

bet, tos nuvalytos skiltys, gi negali ilgai but? cia nebent jei kedaniuose gyveni, o jei is toliau, as nemanau, kad tona prilupsi per karta...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar esat kas cesnakus pardave i supirkimo punktus? Zinau, kad kedainiu konservu fabrikas tikrai superka, tik idomu kokiomis kainomis . Gal kas zinot kaip buvvo pernai ? Ar ten tik centus duoda supirkimo punktai.... As nelyginu su turgaus kainomis aisku,bet noreciau siemet parduot tona vienu kartu...

Kėdainiu fabrikas supirkinėjo valytas skiltis,nevalytu neėmė.

bet, tos nuvalytos skiltys, gi negali ilgai but? cia nebent jei kedaniuose gyveni, o jei is toliau, as nemanau, kad tona prilupsi per karta...

Nvalytas skiltis trečioj dienoj turi vežti priduot nes kenčia prekinė išvaizda.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...