Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

Tai va galit sveikinti mane. Siandien zieminius pasodinom :lol: sodinom vagom. 9,5 vagos gavosi po kokius 25 metrus. Puse seklos issimete, nes jau buvo sugede, o rudeni buvo be sansu sukisti.

Beje gal zinot kokius cesnakus pradavineja maximoj? Turbut vasarinius? Kilo mintis pasodinti kokia vaga pasiziurejimui kaip vasariniai augtu mano zemelej.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ten gal ir vasariniai, tik Kinijos vasaroms turbūt :) Šiaip jei pabandymui, tai prieš kelis metus sodinau lenkiškus, kurie ištikro žieminiai(parduodami, kaip vasariniai :)) , bet dažnas užauga be žiedstiebio, o dydis kaip žieminio, žiemas irgi gerai iškenčia, problema buvo, tik kad labai jau nevienodų dydžių užaugo... Ir šiaip lenkiškų tekę matyti sudygusių parduotuvių lentynose, kiniškų, kažkaip nelabai, bet gal čia dėl to, kad kai kurie prekybcentriai stengiasi tik patrauklią prekę pardavinėti...

Kas dėl purenimo, tai sodinta pas mane vagomis, šiandien purenau su vagotuvu, bet tik tarpvagius, nes paviršius labai sutraukas į tokius blokus, tai baisu nulaužti lapus, reikėtų lietaus, toms plytoms atmirkinti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vakar su pusseseres vyru kalbejau,tai jis sake,kad sodina eziomis(tarp traktoriaus veziu 4 eilutes)ir purenimui idealiai tinka arklinis greblys.As kol kas nedideli ploteli seklai auginuosi,tai pakanka ir grebliuko metalinio,bet turiu ir arklini grebli(arklio truksta :D )

Aš turiu arklini grėbli bet neisivaizduoju kaip galima juo purenti dirva,jo dantys tokiame aukštyje kad braukiasi žemės paviršiumi ir i žeme nelenda kitaip ganyklos velėna išvagotu,rėbelkos plotis neatitinka traktoriaus vėžės :think:Arklys česnakus išmindys :eusa-snooty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na pas mane sunkokas priemolis, o kadangi ruduo labai rudeniškas buvo, tai visokių "plytų" likę, kurios dabar sudžiūvo ir daigam sunkoka prasimušti per susidariusią plutą, nekalbu, jei kokia "plyta" daigą užgulusi, jei palytų tai būtų galima truputi su kaupiku normaliau prasilėkti ir papurenti dirvą ir tas "plytas" sutrupinti, o be to tokia pluta, kokia pas mane buvo, tai manau irgi negerai, nes šaknys oro nelabai gauna... Na žodžiu, mano atveju lietus labai nepamaišytų, o ir kitiems augalams jo reiktų :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na pas mane sunkokas priemolis, o kadangi ruduo labai rudeniškas buvo, tai visokių "plytų" likę, kurios dabar sudžiūvo ir daigam sunkoka prasimušti per susidariusią plutą, nekalbu, jei kokia "plyta" daigą užgulusi, jei palytų tai būtų galima truputi su kaupiku normaliau prasilėkti ir papurenti dirvą ir tas "plytas" sutrupinti, o be to tokia pluta, kokia pas mane buvo, tai manau irgi negerai, nes šaknys oro nelabai gauna... Na žodžiu, mano atveju lietus labai nepamaišytų, o ir kitiems augalams jo reiktų :)

Pas mane ir sunkus priemolis bet aš purenau prieš pora savaičiu kai tik buvo galima ieiti i dirva nes suvėlavus staigiai pasidaro "plyta"

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai jei būtų ėję įeiti tai taip, bet kad kažkaip džiuvo viskas nevienodai, tarpvagis šlapias, o vagos viršus sausas, su traktorium vagojant su padangomis labai minasi tarpvagis, klimpti neklimpo, bet tų plytų dar geresnių pasidė, o vagotuvas irgi "dešras" vertė iš tarpvagio į ant vagos viršaus, tai va ir teko laukti, bet kai tų plytų ir dešrų nebedarė tai viršus jau buvo sutrauktas kaip reikiant, tai ir belieka lietaus laukti dabar ir po truputi išpurtyti tas plytas... Nuo žolių tai irgi nepavyko nupurkšti, žolės dar nelenda, todėl manau jei palytų butų galima su kokiu activus nupūsti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai jei būtų ėję įeiti tai taip, bet kad kažkaip džiuvo viskas nevienodai, tarpvagis šlapias, o vagos viršus sausas, su traktorium vagojant su padangomis labai minasi tarpvagis, klimpti neklimpo, bet tų plytų dar geresnių pasidė, o vagotuvas irgi "dešras" vertė iš tarpvagio į ant vagos viršaus, tai va ir teko laukti, bet kai tų plytų ir dešrų nebedarė tai viršus jau buvo sutrauktas kaip reikiant, tai ir belieka lietaus laukti dabar ir po truputi išpurtyti tas plytas... Nuo žolių tai irgi nepavyko nupurkšti, žolės dar nelenda, todėl manau jei palytų butų galima su kokiu activus nupūsti...

Supratau aš auginu lygiam lauke ne vagose tai pas mane džiuvo vienodai ir galėjau su freza išpurenti tarpus, žolė dar neskuba dygti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Forume esu naujokas, tad labai idomu pasidalinti informacija kurie augina cesnakus, kaip siais metais jums cesnakai po tokios ziemos? :) tokia technika zadate kasti ar tiesiog rauti rankomis?

Sveikas prisijunges prie česnakiniu būrio :eusa-clap: česnakai kaip ir visada geri :eusa-whistle: Kasa ivairiai priklausomai nuo auginamo ploto ,pasiskaityk nuo pradžios rasi daug informacijos kaip sodinti,prižiurėti,kasti,džiovinti jai kas neaišku klausk jai sgebėsim pamėginsim atsakyt :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveikas Staskestas :) Na as jau nebe pirmi metai auginu juos :) tik dabar susiruosiau prisijungti prie forumo noredamas sutikti bendraminciu :) tad gal ir as galesiu buti kazkuo naudingas rupimais klausimais del cesnaku :icon-question: Aktualiausia butu nukasimas nes mn tai sunkiausiai besisekantis darbas :) dazniausiai tai tenka samdyti kelis zmones ir su kastuvu juos iskiloti man nes nuo vagojimo ir t.t jie apsikaupia ir gaunasi giliai, beto sunkoka zeme daznai sutraukta tad paprastai israuti neiseina nes nutrunka. Niekada nebandziau kitu kasimo budu tad siais metais butu idomu pabandyti jei kas turi kokiu patarimu. Mano cesnaku plotas apie 50 aru. Saunu rasti bendraminciu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveikas Staskestas :) Na as jau nebe pirmi metai auginu juos :) tik dabar susiruosiau prisijungti prie forumo noredamas sutikti bendraminciu :) tad gal ir as galesiu buti kazkuo naudingas rupimais klausimais del cesnaku :icon-question: Aktualiausia butu nukasimas nes mn tai sunkiausiai besisekantis darbas :) dazniausiai tai tenka samdyti kelis zmones ir su kastuvu juos iskiloti man nes nuo vagojimo ir t.t jie apsikaupia ir gaunasi giliai, beto sunkoka zeme daznai sutraukta tad paprastai israuti neiseina nes nutrunka. Niekada nebandziau kitu kasimo budu tad siais metais butu idomu pabandyti jei kas turi kokiu patarimu. Mano cesnaku plotas apie 50 aru. Saunu rasti bendraminciu :)

As vis su savo senu klausimu, o kaip Jūs džiovinate, nes man kolkas sis punktas labiausiai neduoda ramybes

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveikas Staskestas :) Na as jau nebe pirmi metai auginu juos :) tik dabar susiruosiau prisijungti prie forumo noredamas sutikti bendraminciu :) tad gal ir as galesiu buti kazkuo naudingas rupimais klausimais del cesnaku :icon-question: Aktualiausia butu nukasimas nes mn tai sunkiausiai besisekantis darbas :) dazniausiai tai tenka samdyti kelis zmones ir su kastuvu juos iskiloti man nes nuo vagojimo ir t.t jie apsikaupia ir gaunasi giliai, beto sunkoka zeme daznai sutraukta tad paprastai israuti neiseina nes nutrunka. Niekada nebandziau kitu kasimo budu tad siais metais butu idomu pabandyti jei kas turi kokiu patarimu. Mano cesnaku plotas apie 50 aru. Saunu rasti bendraminciu :)

Žemė pas mane taip pat sunki,imi 1 vagi plūga nuimi vertimo lenta ir turi pakėlėja belieka eiti paskui ir rauti česnakus :eusa-dance: Džiovinu prapučiamoj patalpoj ant karčiu surišus po 10 galvu kaip atrodo čia galima pažiurėt https://www.facebook.com/media/set/?set ... Sutvarkyti kilogramais neskaičiuoju nes neimanoma pagal plota 4žmonės 10 aru per 2 dienas nurauna suveža surušiuoja nupiauna šaknis suriša ir pakabina per daug neskubėdami.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...