Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

Kas dėl lenkiškų vasarinių, tai Lietuvoje tokius pardavinėja, tik jie būna kažkokie hibridai, nes dydis kaip žieminio, skiltelių skaičius apie 10-15 ir dauguma neturi žiedstiebio, išsilaiko iki pavasario be didesnių problemų, užauga pasodinus tiek pavasarį tiek rudenį... Šiaip čia pagal mane tai kažkoks iškultūrintas žieminis, kuriam nereikia skabyti žiedų, bet turginiai jį paverčia vasariniu.O su lietuviškais vasariniais tai sėklos reikia ieškoti apie rugsėjo mėnesį, per rajonus nesunkiai ir tona gali prisirankioti ir kaina apie 10 litų būna, o ateinančiam pavasariui sėklos kur gauti, tai čia laimės dalykas. Skambinti į daržininkystės institutą, arba lenkų firma veždavo seniau į Lietuva "jarus" sėklą vasarinių, bet neatsimenu tos firmos pavadinimo, buvo ir puslapis jų su kontaktais, kai aš ieškojau jie neturėjo, nes jiems ar potvynis ar sausra sunaikino tų metų derlių...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

isigijau "Solo Garlic" skonis nera labai astrus jie yra svelnesni nei musuose auginami.

patiko jie man, kad nera skilteliu nulupi kaip svoguna ir viskas. Planuoju pasisodint ir pazet kaip jie lietuvoje auks kaip laikysis.

dar viena egzotika "Elephant garlic" sitie tikrai dideli uzauga tikiuos ju seklos rasiu

post-4487-141521816274_thumb.jpg

post-4487-141521816281_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

elephant garlic čia jau netikri česnakai, visai kita rūšis. Naudoja juos dauogiausia salotoms, kadangi skonis neaštrus. ir man rodos tik šviežius, nors gal ir klystu Įdomu kaip jie pas mus augs

kaip raso ju skonis kazkas tarp poro ir svoguno. jie issilaiko iki 10 menesiu. apie auginima tai gali sodint ir rudeni ir pavasari, auga apie 90 dienu. as planuoju sodint pavasari, idomu kaip jie musu salygom auks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi forumiečiai, negalėjau neįsikišti į jūsų pokalbi apie vasarinių česnakų kaina :) Dėja jei pamenat prieš porą metų aš ir pirkau vasarinius toka pat kaina po 40 lt už kg ir tai vos gavau. Jei visi galvojate kad kaina kosminė ar žmogui su galva negerai. Tai kam išvis galvojate apie vasarinius česnakus ir jų auginimą ? iš savo patirties galiu pasakyti, kad vasarinis česnakas labai reiklus auginimo sąlygoms ir priežiūrai. Šias mętais užsiauginau apie 350 kg. vasarinių česnakų o šiandien vos sėklos beturiu :). Bet tai nereiškia kad visus pardaviau, buvo sudėtinga su išlaikymu nemažai sugedo nes tinkamai neišdžiovinau ir įsimetė pelėsis, dalį pardaviau tai pat po 40 lt už kg. Galiu pasakyti tik tiek, kad kam reikia tas ir perka.

AG Paulius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šias mętais užsiauginau apie 350 kg. vasarinių česnakų o šiandien vos sėklos beturiu . Bet tai nereiškia kad visus pardaviau, buvo sudėtinga su išlaikymu nemažai sugedo nes tinkamai neišdžiovinau ir įsimetė pelėsis

Pažįstamas jausmas, taip pat turėjau panašų kiekį, bet kaip matau šlapi metai padarė savo ne tik pas mane...

O dabar truputi apie vasarinių perspektyvas, čia kai tokios kainos sklando tai arabai baigs pompuoti naftą ir pradės česnakus auginti :) kaina 40 lt/kg tai tokia pati kaip turguje iš bobučių, kai galva po 2 litus, tai čia kažin ko stebuklingo nėra. Galima pirkti rudenį po 10 litų, bet kai išdžiūs+laikymas+nupuvimai ir t.t. tai vistiek gaunasi ~25 lt/kg. Bet jei kas labai susižavės tokiom kainom, tai pagalvokit ar patys pirktumėt česnakų kilogramą už 20 litų(nekalbu apie vienos galvutės pirkimą už 2 litus ir pan.), čia prakišti po 40 lt/kg gali tik augintojui ir tai tik tokiam, kuriam labai reikia, o kiek čia Lietuvoje tų augintojų, vieni metai ir visi apsirūpinę...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

speju kad dziovinot patalpoj o ne ant saules?

Na aš kasiau rugsėjo vidury ir tai dar lapai žaloki buvo, o tos saulės nelabai ir vasarą buvo, tai ką apie rugsėjį šnekėti, mėnesio pabaigoj naktimis 8-10 laipsnių tai apie kažkokį iždžiuvimą lauko aplinkoje nebuvo kalbos, patalpą šildžiau, bet tarp lukštų baisiai daug vandens buvo, ten pasyviai išdžiovinti nežinau kiek laiko reiktų, puvinys greitesnis :), o jei statyti ventiliatorių tai vėlgi reikia su pašildymu, nes pučiant +15 orą nepasiteisino, be ventiliatoriaus taip pat nieko gero, šusti pradeda ir tiek.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na aš ir esu tokios nuomones, kad metai buvo per šlapi ir česnakas staigiai augdamas neprikaupe pakankamai eterinių aliejų. Nes kai kasiau tai česnakai buvo gražūs dideli tik va skonis nebuvo aštrus toks silpnokas. Keista pagalvojau lygindamas su užpraitų metų vasarinių česnakų aitrumu. Džiovinau dežutėse sukroves be lapų ir šaknų. nešiau ir ant saulės ir buvau dyzelinę patranka pakures, bet pastebėjau kad jie praradinėjo nemažai savo svorio ir buvo labai neatsparus pelėsiui.

AG Paulius

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

speju kad dziovinot patalpoj o ne ant saules?

Na aš kasiau rugsėjo vidury ir tai dar lapai žaloki buvo, o tos saulės nelabai ir vasarą buvo, tai ką apie rugsėjį šnekėti, mėnesio pabaigoj naktimis 8-10 laipsnių tai apie kažkokį iždžiuvimą lauko aplinkoje nebuvo kalbos, patalpą šildžiau, bet tarp lukštų baisiai daug vandens buvo, ten pasyviai išdžiovinti nežinau kiek laiko reiktų, puvinys greitesnis :), o jei statyti ventiliatorių tai vėlgi reikia su pašildymu, nes pučiant +15 orą nepasiteisino, be ventiliatoriaus taip pat nieko gero, šusti pradeda ir tiek.

palyginus su zieminiais nei puses tiek problemu nera kiek su vasariniais

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

elephant garlic čia jau netikri česnakai, visai kita rūšis. Naudoja juos dauogiausia salotoms, kadangi skonis neaštrus. ir man rodos tik šviežius, nors gal ir klystu Įdomu kaip jie pas mus augs

kaip raso ju skonis kazkas tarp poro ir svoguno. jie issilaiko iki 10 menesiu. apie auginima tai gali sodint ir rudeni ir pavasari, auga apie 90 dienu. as planuoju sodint pavasari, idomu kaip jie musu salygom auks.

Labai labai skanus galiu pasakyti, galima salotoms, sriuboms ar isvis viena pasipjaustyti prie kokios mesytes, praeita vasara teko nemazai ju suvartoti. Noreciau as irgi sau kaip prieskoni uzsiauginti. Laimonai, pranesk, jei seklos kur gausi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

elephant garlic čia jau netikri česnakai, visai kita rūšis. Naudoja juos dauogiausia salotoms, kadangi skonis neaštrus. ir man rodos tik šviežius, nors gal ir klystu Įdomu kaip jie pas mus augs

kaip raso ju skonis kazkas tarp poro ir svoguno. jie issilaiko iki 10 menesiu. apie auginima tai gali sodint ir rudeni ir pavasari, auga apie 90 dienu. as planuoju sodint pavasari, idomu kaip jie musu salygom auks.

Labai labai skanus galiu pasakyti, galima salotoms, sriuboms ar isvis viena pasipjaustyti prie kokios mesytes, praeita vasara teko nemazai ju suvartoti. Noreciau as irgi sau kaip prieskoni uzsiauginti. Laimonai, pranesk, jei seklos kur gausi.

seklos tai gavau, supakuota po pora skilteliu. ju kaina 2,4 eura pasiemiau 4 pakuotes

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...