Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

Prieš 18 valandų, gbandinis pranešimas:

Dekui už atsakyma, dabar tada bus aiskiau kodel nieks nieko nediskutuoja apie veisles. Matyt ir pats netureciau ka pasisakyt, nes nusipirkau pabandymui nezinomos veisles :D tik tiek, kad galvos labai grazios, dideles, iki 6cm skersmens, ir skilteles tik 6-8. Norejau is zalios stoteles paimt seklos. Bet menkuciai labai buvo. O kiek skaiciau, visi sutartinai rase, kad kuo didesne skiltele pasodini, tuo ir galva didesne uzauga. Suprantu, kad reik ir patrest gerai, kad turetu is ko augt :D

tik dabar galvoju, kad matyt butu geriau dideles galvos,bet su daugiau venetu skilteliu. Daugiau seklos iseitu :D nes dabar gausis, kad as pasodinta savo derliu galiu padidint tik iki 6-8 kartu,su salyga, kad uzaugs dar tokios pat dideles galvos kaip seklai imtos :D

priedo tik sia savaite sodinsiu dar :)apie sodinima ir visko prirasyta. Vieni anksti sodina, kiti vos ne i susalusia zeme sukisa pries uzsalant ir atseit buna gerai. Tad pasiziuresiu kaip cia pasiteisins velyva seja :D bent jau neisleis daigo garantuotai :D pridedu foto kaip maniskiu seklos galva atrodo. 

IMG_20191106_214257.jpg

Aš dangiu veisle turėjau labai gera veislė šiaip labai produktyvi ir mažai reikalaujanti priežiūros bet kai aš eksperimentuoju tai išgraibstė sėkla ir isikeiciau I gribovskio pamėginsiu ir juos plius kaip sakai turi kažkoke sėkla mišinį as ir turiu ir tas mišinis tipo žiemiai bet ten tikrai ne žiemiu veislė bet nesvarbu jinai pasiteisino irgi ne taip kaip Dangiai bet palikau asortimente  tai dabar turiu dvi veisles viena gribovski kita mišrūs kitų metų žadu harnas liubasa ir jei gausiu kitas veislės  bet tas mišinys manau bus vienas iš mano varikliuku nes jie išauga vidutiniai ir daugiausiai ir realiausiai gaunu pinigų is jų nei is dangiu gavau nes sunku parduoti už gerą kainą o nors dideli buvo tai geriau aš mišrius  mažesnė kaina bet greičiau parsiduoda ir ramesnė galva

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-11-07 at 17:06, Pirichodaz pranešimas:

Aš dangiu veisle turėjau labai gera veislė šiaip labai produktyvi ir mažai reikalaujanti priežiūros bet kai aš eksperimentuoju tai išgraibstė sėkla ir isikeiciau I gribovskio pamėginsiu ir juos plius kaip sakai turi kažkoke sėkla mišinį as ir turiu ir tas mišinis tipo žiemiai bet ten tikrai ne žiemiu veislė bet nesvarbu jinai pasiteisino irgi ne taip kaip Dangiai bet palikau asortimente  tai dabar turiu dvi veisles viena gribovski kita mišrūs kitų metų žadu harnas liubasa ir jei gausiu kitas veislės  bet tas mišinys manau bus vienas iš mano varikliuku nes jie išauga vidutiniai ir daugiausiai ir realiausiai gaunu pinigų is jų nei is dangiu gavau nes sunku parduoti už gerą kainą o nors dideli buvo tai geriau aš mišrius  mažesnė kaina bet greičiau parsiduoda ir ramesnė galva

Visad kazkaip galvojau, kad stambias galveles su didelem skiltelem lengviausia parduot. Ir kaina didesne kazkiek. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-11-07 at 19:39, Remse pranešimas:

Mano česnakai jau dygsta. Reiks galvoti ką čia padarius. Aparti, jei pradžius, arba pašalus apkloti šiaudais.

As siandien rudeninius arimus pabaigiau. Ateis ryt eile darziuke susiart cesnakam sukist. Jusu jau dygsta, o mano tik saknis leist prades :D kiek skaiciau apie cesnakus, tai ner gerai, jei dygt pradeda. Tokiu pavasari lapai labiau linke gelst. Bent literaturoj taip raso. Kiek auginat jus cesnaku? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal dar kas galetu issamiau papasakot apie kova su piktzolem cesnakuose, kokius metodus taikot? Ar būtų normalus variantas, jei labai anksti pavasari, kol dar neislinde bus, fenix 2,5 litro ha norma nupurksciau? Bet tada gautusi, kad jau visa augimo sezona negaleciau dirvos judint. O kai zeme nejudinta butu, matyt cesnakam nelabai tiktu? Anie kaip rasoma megsta papurenimus. O jei pradzoj purent, veliau jau tik litra fenixo i ha galima naudot. Ar apsaugo tokia norma nuo zoliu? Kai taip raso, kad iki poros lapeliu galima ta norma panaudot. O skaitant foruma maciau kazkas labai didelius jau cesnakus fenixu purske. Tai iki kada tisliau ji galima naudot ir nepakenktu cesnakam?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-11-08 at 18:20, gbandinis pranešimas:

Visad kazkaip galvojau, kad stambias galveles su didelem skiltelem lengviausia parduot. Ir kaina didesne kazkiek. 

Nu jo didesnius lengviau parduoti  bet dėl kainos nemanau kad labai jau dideli skirtumą gausi jei kiekis didelis kai šiais metais kainos nuo 2iki 5euru svyravo kas mažesni kiekį turėjo tai jo galėjo ilgai laukti su tais 5 eurais o kas daugiau ir nesinorėjo kad uzsilaikytu tai smarkiai nuleido kainas aš asmeniškai šių metų derlių parsidaviau kažkur per 4savaites vienas iš pažystamu nemuso kainos ir laukė kol iki sodinimo norės pirkti sėklai  o galutiniame variante teko jam apsisodinti nes teispardave pusę savo užaugintos produkcijos man didelius išėjo po 6 eurus parduoti bet če tik nedidelį kiekį daugiau ėjo irgi nedidelis kiekis  po 4 kol galiausiai parsidaviau po 2 eurus mišrius kur buvo visokių nes nebenorėjo pirkti ir kaip sakant tas pirkimas prasideda kai tik prasideda česnakai ir poto dar galima sėklai aišku bet če pasilikti reikia nedaug nes jei ne išpirktų kad susodintumei. Aplamai šie metai gal net ir geriausi buvo nes klientų srautas išaugo ir net kas už praeitais metais pirko šiais metais irgi netgi  su keliom kaimo parduotuvėmis pasiūliau produkcija ir mielai išpirko bet aišku kaina jie tik davė po 2 eurus vidutinius česnakus taijgi šiais metais susodinau mažiukus irgi nes taip ne sodindavau bet če kaip sakant kitiem metam jau kaip ir susitarė kad pasiims vidutinius už 2 eurus ne brangiau tai bent vienas atkrenta dalykas bet tas šiltas ir šlapias oras gąsdina nes nori sudygti  bet kaip sakant bus matyti bet kolkas situacija nėra dar tragiška plius labai jau daug į 80 arų sudejau darbo vient žemę paruošti teko labai daug technikos naudoti bei  trašu įterpimas taijgi dideli lukešciai kaip ir pas visus bet aš tai pagalvojau kad mažus geriau prastumti negu didelius jų daugiau ir mažiau skauda širdį kai parduoti nes visi nori pigiai pirkti o mes juk parduoti brangiai todėl svarbu manau pastovumą žeti ir nebūti kosmonautais su kainomis todėl realybėje  svarbu kiekvienam derlių išparduoti bet ne nuostolingai tik kad daug darbo yra su jais todėl nesakau kad neverti 5euru už kg  bet realybė yra tokia kai didelis kiekis negali pasisokineti su kaina dar viena kas man patiko daug kas Staskestas sėkla perkat ir jis už kokybę atsako nes patenkinti yra todėl ir aš galvoju sėklinių pasidauginti daugiau  nes su Dangiai tai labai jau gerai paejo tik gaila kad ne pasilikau ne vieno bet dvi veisles turiu kitais metais isipleciau če gan daug bet esmė kad nėra lengva auginti česnakus bet kad labai jau traukianti ta darzovė

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, Pirichodaz pranešimas:

Nu jo didesnius lengviau parduoti  bet dėl kainos nemanau kad labai jau dideli skirtumą gausi jei kiekis didelis kai šiais metais kainos nuo 2iki 5euru svyravo kas mažesni kiekį turėjo tai jo galėjo ilgai laukti su tais 5 eurais o kas daugiau ir nesinorėjo kad uzsilaikytu tai smarkiai nuleido kainas aš asmeniškai šių metų derlių parsidaviau kažkur per 4savaites vienas iš pažystamu nemuso kainos ir laukė kol iki sodinimo norės pirkti sėklai  o galutiniame variante teko jam apsisodinti nes teispardave pusę savo užaugintos produkcijos man didelius išėjo po 6 eurus parduoti bet če tik nedidelį kiekį daugiau ėjo irgi nedidelis kiekis  po 4 kol galiausiai parsidaviau po 2 eurus mišrius kur buvo visokių nes nebenorėjo pirkti ir kaip sakant tas pirkimas prasideda kai tik prasideda česnakai ir poto dar galima sėklai aišku bet če pasilikti reikia nedaug nes jei ne išpirktų kad susodintumei. Aplamai šie metai gal net ir geriausi buvo nes klientų srautas išaugo ir net kas už praeitais metais pirko šiais metais irgi netgi  su keliom kaimo parduotuvėmis pasiūliau produkcija ir mielai išpirko bet aišku kaina jie tik davė po 2 eurus vidutinius česnakus taijgi šiais metais susodinau mažiukus irgi nes taip ne sodindavau bet če kaip sakant kitiem metam jau kaip ir susitarė kad pasiims vidutinius už 2 eurus ne brangiau tai bent vienas atkrenta dalykas bet tas šiltas ir šlapias oras gąsdina nes nori sudygti  bet kaip sakant bus matyti bet kolkas situacija nėra dar tragiška plius labai jau daug į 80 arų sudejau darbo vient žemę paruošti teko labai daug technikos naudoti bei  trašu įterpimas taijgi dideli lukešciai kaip ir pas visus bet aš tai pagalvojau kad mažus geriau prastumti negu didelius jų daugiau ir mažiau skauda širdį kai parduoti nes visi nori pigiai pirkti o mes juk parduoti brangiai todėl svarbu manau pastovumą žeti ir nebūti kosmonautais su kainomis todėl realybėje  svarbu kiekvienam derlių išparduoti bet ne nuostolingai tik kad daug darbo yra su jais todėl nesakau kad neverti 5euru už kg  bet realybė yra tokia kai didelis kiekis negali pasisokineti su kaina dar viena kas man patiko daug kas Staskestas sėkla perkat ir jis už kokybę atsako nes patenkinti yra todėl ir aš galvoju sėklinių pasidauginti daugiau  nes su Dangiai tai labai jau gerai paejo tik gaila kad ne pasilikau ne vieno bet dvi veisles turiu kitais metais isipleciau če gan daug bet esmė kad nėra lengva auginti česnakus bet kad labai jau traukianti ta darzovė

viskas ok, bet sunku skaityti be skyrybos zenklu.Siulyciau ateityje paaukoti kelias akimirkas jiems sudeti.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 5 valandas, garlic pranešimas:

viskas ok, bet sunku skaityti be skyrybos zenklu.Siulyciau ateityje paaukoti kelias akimirkas jiems sudeti.

 

Aš nevisai lietuvis tai nelabai ir su rašyba draugauju bet jeijgu tau nepatinka tiesiog  neskaityk niekada nebuvau su rašyba draugaves ir kiek pataiso telefonas tiek ir gaunasi 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 19 valandų, Pirichodaz pranešimas:

Aš nevisai lietuvis tai nelabai ir su rašyba draugauju bet jeijgu tau nepatinka tiesiog  neskaityk niekada nebuvau su rašyba draugaves ir kiek pataiso telefonas tiek ir gaunasi 

Kad ir ne lietuvis, bet po sakinio taska turetum sugebeti padeti. Manau ir kitoj tavo tautybej pilieciai po sakinio deda taska.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-11-08 at 20:20, gbandinis pranešimas:

Visad kazkaip galvojau, kad stambias galveles su didelem skiltelem lengviausia parduot. Ir kaina didesne kazkiek. 

kiek esu augines is savo patirties galiu pasakyti tik tiek , kad dideles cesnako galvos visada turi daugiau skilteliu , taciau jos   trecdaliu smulkesnes, nei vidutine galva turinciu cesnaku su mazesniu skaiciumi skilteliu .Man kaip savo reikmems auginanciam vartotojui , geriau stambios skilteles o ne galvos o tokias kaip taisykle turi tik mazesnes galvutes auginancios cesnaku veisles .Beja jei kas jaucia seklos trukuma as siemet pabandziau sodinti is oriniu ziedu seklos , sia vasara uzaugintus sejinukus .Matysime , kas is ju uzaugs kitais metais . Jei pavyks ekserimentas tai turesiu buda , kaip per kelis metus, neturint daug seklines medziagos,greitai  pasidauginti didelius kiekius seklos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, Sandruzė pranešimas:

Laba diena, česnakus sodinome apie spalio 17d, keletas išlindę jau, sodinom pakeltos vagutese, jeigu bus šilta toliau, jų daugiau norės islysti lauk, ar butu galima apkaupti, kad pasislėpti po žeme.

Ne vienas bedavojo, kad cesnakai sudygo jau, nors ir velokai sodinti.. Man niekaip neisejo pasodint, šiandien tik sukišau. Ir galvoju, kad bus liuks, nes siltu oru dar praneša. Apkaupt galit ar pamulčiuot durpem ar siaudais. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
On 2019-12-09 at 18:40, gbandinis pranešimas:

Lapkricio 18 pasodindi cesnaikai su pusantro cm saknelem. Svarbu kazkiek islindo, kai taip velai sodinti ir minuso jau buvo nemazai dienu. Uzaugt suspes 

Ir aš savo patikrinau. Sodintų lapkričio 12 šaknys 10-12 cm. Sodintų lapkričio 2 šaknys tokios, kad lengvai išrauti nepavyko, tai ir nedraskiau. Norėtusi apie spalio 20-25 pasodinti kol dar šilčiau ir diena ilgesnė, bet jau kelinti metai sodinimas į lapkritį nusikelia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 41 minutes , ArGed pranešimas:

Ir aš savo patikrinau. Sodintų lapkričio 12 šaknys 10-12 cm. Sodintų lapkričio 2 šaknys tokios, kad lengvai išrauti nepavyko, tai ir nedraskiau. Norėtusi apie spalio 20-25 pasodinti kol dar šilčiau ir diena ilgesnė, bet jau kelinti metai sodinimas į lapkritį nusikelia.

Tos keleta dienu anksciau pasodintu daug sudare, nes buvo silta. O jau lapkricio 18 kai mano sodinti, ta berods po dienos ir uzsalo, minusas vis buvo, zeme net isalus. Speju dabar tik tas sakneles ir isleido, nes siom dienom siltoka, atodrekis pastovus. Jei pas jus tokios geros saknys, tai ner ko pergyvent. Yra kas sodino spalio antroj pusej ir daigai islindo. Tad toks variantas nekazka. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Kol dar neužšalo galima paeksperimentuoti. Iš Lidl'o paėmiau pakuotę lietuviškų česnakų. Bent taip ant etiketės parašyta, bet tiek lukšto spalva, tiek skiltelių skaičius (13 kiekvienoj galvutėj) ir jų forma labiau priminė atvežtinius. Bet nebūkim paranojikais ir tikėkim, kad europietiška sėkla derlių subrandino Lietuvoje. Pamatysim kitais metais kas iš jų išeis.

20191219_123701.jpg

20191219_124034.jpg

20191219_124232.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siandien vel patikrinau lapkricio 18 diena sodintus cesnakus. Tai grazios saknys labai, apie 5 cm (pries tai tikrinta gruodzio 9 diena 1,5 cm buvo) Auga dar kaip reikiant, silta visgi. Viena jau radau ir daiga pradejusi zemese leist. Kas anksti sodino, koki spalio vidury, tai garantuotai isleis daigus virs zemes. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...