Jump to content

zieminis rapsas


Algis...

Recommended Posts

Kokį papildomą derlių prižadėjo ?

Vaikinai, nelabai suvokiu logiką pripilti iš rudens.

Ką darysit pavasarį, jei iššals neduok die?

Jei gamta duos tai ir derlius bus.

Kas tiesiogiai įtakoja derlių ir ištiesų apčiuopiamą rezultatą duoda tai karbamidas ant ankščių. Visa kita pernelyg nuo oro priklauso. Boro padauginsi - pasens be laiko, gaus šalnos ir kur tos pastangos? Mano galva atiduot reikia pavasari ir tiek kiek reikia. Rudeni vabalus prasipurški, pavasari pakartoji ir visi mikro tik tiek kiek būtina. Kas purškia kuls 4.0, kaimynas kur atsipūtęs 3,7.

Pajamos ir pelnas ne tas pats!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Arba neduik dievę pasisamdai tokį sėjiką, kuris visus laukus sėja su vienu nustatymu ir sėkla sukiša giliai giliai. Čia sėjo Viduklės koperatyvo sėjamoji, kai pasakiau kad išrašysiu saskaita už patirtus nuostolius (sėja sėkla) tai neapsidžiaugė sako dar neteko susidurti su tokiu varijantu. Tai aš agronomo paklausiau jei vairuotojas veždamas grūdus į Klaipėda neuždaro borto ir 5tonas grūdų išbarsto ar jūs  tuos grūdus nurašot į nuostolius o vairuotojui apmokat už visus km. Sako ne turi kompensuoti patirtą žalą. Tai klausiu kodėl ukininkas turi būti durniausias. Kiti laukai truputį geriau atrodo.

20210922_144300.jpg

20210922_144329.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Deivis81 pranešimas:

Vat cia tai jau prblema as maciau kaip didysis ukininkas seja tai agronomas giminaitis pats normas stato trajtoristas tik rankeneles nuvalo o kai pasamdai tipo as viska moku paziurek kaip pasejau o galutinis rezultatas kaip nuotraukoj po to sako sekla bloga zeme bloga

matosi , kad buvo sėta į šlape. o samdytui tai kad ir i bala pasėti gali

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, ūkininkas pranešimas:

Arba neduik dievę pasisamdai tokį sėjiką, kuris visus laukus sėja su vienu nustatymu ir sėkla sukiša giliai giliai. Čia sėjo Viduklės koperatyvo sėjamoji, kai pasakiau kad išrašysiu saskaita už patirtus nuostolius (sėja sėkla) tai neapsidžiaugė sako dar neteko susidurti su tokiu varijantu. Tai aš agronomo paklausiau jei vairuotojas veždamas grūdus į Klaipėda neuždaro borto ir 5tonas grūdų išbarsto ar jūs  tuos grūdus nurašot į nuostolius o vairuotojui apmokat už visus km. Sako ne turi kompensuoti patirtą žalą. Tai klausiu kodėl ukininkas turi būti durniausias. Kiti laukai truputį geriau atrodo.

20210922_144300.jpg

20210922_144329.jpg

Ir ka darysi toliau su šiuo lauku.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandas, ūkininkas pranešimas:

Arba neduik dievę pasisamdai tokį sėjiką, kuris visus laukus sėja su vienu nustatymu ir sėkla sukiša giliai giliai. Čia sėjo Viduklės koperatyvo sėjamoji, kai pasakiau kad išrašysiu saskaita už patirtus nuostolius (sėja sėkla) tai neapsidžiaugė sako dar neteko susidurti su tokiu varijantu. Tai aš agronomo paklausiau jei vairuotojas veždamas grūdus į Klaipėda neuždaro borto ir 5tonas grūdų išbarsto ar jūs  tuos grūdus nurašot į nuostolius o vairuotojui apmokat už visus km. Sako ne turi kompensuoti patirtą žalą. Tai klausiu kodėl ukininkas turi būti durniausias. Kiti laukai truputį geriau atrodo.

20210922_144300.jpg

20210922_144329.jpg

gal pameni sėklos masę? Aš tai ateityje tikriausiai rinksiuosi stambesnes sėklas, nes dygimo energija visai kita ir nereikia tokiu gerų sąlygų. foto rapsiokas, kurio sėjos į ha 3 kg, lyginant su tuo, kurio sėjos 2 kg, tai nėr ką lygint. spėju šiek tiek gilokai pasisėjo mažylis ir vargo išdygti20210916_131200.thumb.jpg.bf86c1168e4ec323ac1336e15433068d.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 22 minutes , Vilius pranešimas:

Sėjau ir aš i per drėgna. Sakau čia šikna bus. Varom griežtai. Tai kas beliek sėji ir viskas. Galvoja kad nauja sėjamoji stebuklus padarys 

Čia aš griežtai? :) sakei kad pas save į šlapesni moli sėjai ir sudygo, o buvo savaitė be kritulių ryt krituliai na ir sėjam ką be lauksi. Rezultatas nekažką ir gavosi, vietomis visai gerai o vietomis kas porą metrų po daigą. Ir tie neauga nes šalta gal ar tiesiog dirva per kieta gavosi. Išvada tokia arba reikėjo atsisakyti rapso šiemet nes jei į molius tai gal dvi dienos buvo kai kiek sausesnė buvo kai sau pasisėjai o daugiau visiem kitiem manau kaip ir palikti reikėjo ar javus sėti, na bet bus matyt. Ir dar pastebėjimas reikėjo skusti prieš stril tillą nes dabar nežinau nei ką su pabirom daryti nei su žolėm neaišku, jos nei dygsta nei ne. Kur lengvesnė žemė viskas tvarkoj, žemė šiektiek apsijudinusi o kur molis tai tik vaga neužžerta stovėjo ir pilna vandens pastoviai kai tik palydavo po sėjos. Ir kad sakei kad neverta sėti šikna bus, tai sakei kad viskas bus gerai ryt lietus - bandom sėti sudygs idealiai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 28 minutes , sigitass pranešimas:

Čia aš griežtai? :) sakei kad pas save į šlapesni moli sėjai ir sudygo, o buvo savaitė be kritulių ryt krituliai na ir sėjam ką be lauksi. Rezultatas nekažką ir gavosi, vietomis visai gerai o vietomis kas porą metrų po daigą. Ir tie neauga nes šalta gal ar tiesiog dirva per kieta gavosi. Išvada tokia arba reikėjo atsisakyti rapso šiemet nes jei į molius tai gal dvi dienos buvo kai kiek sausesnė buvo kai sau pasisėjai o daugiau visiem kitiem manau kaip ir palikti reikėjo ar javus sėti, na bet bus matyt. Ir dar pastebėjimas reikėjo skusti prieš stril tillą nes dabar nežinau nei ką su pabirom daryti nei su žolėm neaišku, jos nei dygsta nei ne. Kur lengvesnė žemė viskas tvarkoj, žemė šiektiek apsijudinusi o kur molis tai tik vaga neužžerta stovėjo ir pilna vandens pastoviai kai tik palydavo po sėjos. Ir kad sakei kad neverta sėti šikna bus, tai sakei kad viskas bus gerai ryt lietus - bandom sėti sudygs idealiai :)

gal turi foto?

Šiaip slapią molį suskutęs tu laisvos žemės vis tiek nelabi turesi, na gal šiek tiek, sudygimo gero vis tiek nebūtų. Tokiu atveju tik diskinė sejamoji, , kuri seklą deda ant kieto pagrindo.

Žodžiu, kiekviena technologija turi savo niuansų ir reikia operatoriaus su smegenimis, kad priimtu optimalius nustatymo arba sėjimo/nesėjimo sprendimus. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 52 minutes , manttys pranešimas:

gal pameni sėklos masę? Aš tai ateityje tikriausiai rinksiuosi stambesnes sėklas, nes dygimo energija visai kita ir nereikia tokiu gerų sąlygų. foto rapsiokas, kurio sėjos į ha 3 kg, lyginant su tuo, kurio sėjos 2 kg, tai nėr ką lygint. spėju šiek tiek gilokai pasisėjo mažylis ir vargo išdygti20210916_131200.thumb.jpg.bf86c1168e4ec323ac1336e15433068d.jpg

kuom sėta? atrodo graziai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , tadasjo pranešimas:

kuom sėta? atrodo graziai

laumetrio tipo, daro griovi ir diskas iterpia. esu maloniai nustebintas rezultatu ir darbo kiekiu.. foto 09.16, sėtas 08.25, veislė ragnar. Antri geriausi invigor  kazkokia, o deklakd expedient atrodo prasciausiai, bet ju ir sekla maza, ir norma nepataikiau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, manttys pranešimas:

gal pameni sėklos masę? Aš tai ateityje tikriausiai rinksiuosi stambesnes sėklas, nes dygimo energija visai kita ir nereikia tokiu gerų sąlygų. foto rapsiokas, kurio sėjos į ha 3 kg, lyginant su tuo, kurio sėjos 2 kg, tai nėr ką lygint. spėju šiek tiek gilokai pasisėjo mažylis ir vargo išdygti20210916_131200.thumb.jpg.bf86c1168e4ec323ac1336e15433068d.jpg

As irgi pastebejau, kad dekalbo rapsai su smulkiausia sėkla šiemet atrodo blogiausiai. Vadybininkas sakė čia tik man vienam taip ir neieškot slieku…

63C9E0C4-45C4-46BD-9CA4-78F69DC38BB4.jpeg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, manttys pranešimas:

gal turi foto?

Šiaip slapią molį suskutęs tu laisvos žemės vis tiek nelabi turesi, na gal šiek tiek, sudygimo gero vis tiek nebūtų. Tokiu atveju tik diskinė sejamoji, , kuri seklą deda ant kieto pagrindo.

Žodžiu, kiekviena technologija turi savo niuansų ir reikia operatoriaus su smegenimis, kad priimtu optimalius nustatymo arba sėjimo/nesėjimo sprendimus. 

Sėjau ir i praskusta. Kas iš to lietus skandinantis paviršius pluta pradžiuvus po pluta košė plius rugsėjo pirmom dienom dar

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 5 valandas, manttys pranešimas:

gal pameni sėklos masę? Aš tai ateityje tikriausiai rinksiuosi stambesnes sėklas, nes dygimo energija visai kita ir nereikia tokiu gerų sąlygų. foto rapsiokas, kurio sėjos į ha 3 kg, lyginant su tuo, kurio sėjos 2 kg, tai nėr ką lygint. spėju šiek tiek gilokai pasisėjo mažylis ir vargo išdygti20210916_131200.thumb.jpg.bf86c1168e4ec323ac1336e15433068d.jpg

Agronomas ir sakė chebra tik stambia sėkla... bet kai nori tos veisles ir jau reikia jos užsisakyt lad gautum nežinai koks svoris. Šiemet 8kg šiaip sau. Pernai sėjos vienetas 13,7kg rapsas kaip mūras 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 5 valandas, sigitass pranešimas:

Čia aš griežtai? :) sakei kad pas save į šlapesni moli sėjai ir sudygo, o buvo savaitė be kritulių ryt krituliai na ir sėjam ką be lauksi. Rezultatas nekažką ir gavosi, vietomis visai gerai o vietomis kas porą metrų po daigą. Ir tie neauga nes šalta gal ar tiesiog dirva per kieta gavosi. Išvada tokia arba reikėjo atsisakyti rapso šiemet nes jei į molius tai gal dvi dienos buvo kai kiek sausesnė buvo kai sau pasisėjai o daugiau visiem kitiem manau kaip ir palikti reikėjo ar javus sėti, na bet bus matyt. Ir dar pastebėjimas reikėjo skusti prieš stril tillą nes dabar nežinau nei ką su pabirom daryti nei su žolėm neaišku, jos nei dygsta nei ne. Kur lengvesnė žemė viskas tvarkoj, žemė šiektiek apsijudinusi o kur molis tai tik vaga neužžerta stovėjo ir pilna vandens pastoviai kai tik palydavo po sėjos. Ir kad sakei kad neverta sėti šikna bus, tai sakei kad viskas bus gerai ryt lietus - bandom sėti sudygs idealiai :)

Ne ne tu.

Bet pas tave bėda kad rudeni šlapia moli sutrypei kviečiam žeme ruošdamas ir rezultatas prastesnis. Aš sėjau anksti o ir lietus po sėjos pylė visa savaite. Plius orai. Bet yra kaip yra.

Skusti nieko ten nereikėjo. Prieš sėja glifosatas ir būtų švarus laukas buvęs 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Vilius pranešimas:

Agronomas ir sakė chebra tik stambia sėkla... bet kai nori tos veisles ir jau reikia jos užsisakyt lad gautum nežinai koks svoris. Šiemet 8kg šiaip sau. Pernai sėjos vienetas 13,7kg rapsas kaip mūras 

Šiemet su visais augalais kažkas įdomaus.Niekas nenori augt.Nei po strip,nei po nou,nei po tradicinės.Gamta įnešė savo korekcijas.Ar aš neteisus?Nebent pas vrimvydą viskas ok.Bet jau jis pats tą pasakys.Jokio pavydo ar sarkazmo,tiesiog paraginimas:icon-razz:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandas, manttys pranešimas:

gal pameni sėklos masę? Aš tai ateityje tikriausiai rinksiuosi stambesnes sėklas, nes dygimo energija visai kita ir nereikia tokiu gerų sąlygų. foto rapsiokas, kurio sėjos į ha 3 kg, lyginant su tuo, kurio sėjos 2 kg, tai nėr ką lygint. spėju šiek tiek gilokai pasisėjo mažylis ir vargo išdygti20210916_131200.thumb.jpg.bf86c1168e4ec323ac1336e15433068d.jpg

Sėta dekalbinė sėkla maišiukas 6,44 kg sėta buvo 08.13-14 dienomis. Šiandien buvo atvažiavęs agronomas tai mėginom ieškoti sėjos gylio ir radom. 5cm gylį ant biedniokų šaknų radom sėklikės lukštų o šaknelė labai susiraičiusi. Tai kai į tokį gylį sukišta sėkla gali išdygti. Kitam lauke kur raudonas molis sudyges normaliai ir pats rapsas gražus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...