Jump to content

Kas vyksta Lietuvoje?


Bulvinykas

Recommended Posts

Prieš 9 valandų, Maj pranešimas:

arba skurdziai, arba milijonieriai - tik tokie pasirinkimai pas tamsta?

jeigu kalbam apie mane,pagal ukio dydį gali mane priskirt prie skurdžių, jei tau nuo to bus geriau,bet turbūt kalbant apie Jus Maj ,JŪS PONAS.Na šito aš tikrai nesureikšminu,tik pasikartosiu kaip jaunasis ūkininkas gali iškart pasinaudot tokia parama,jei jis neturi kokio bagoto tetuko ar kitų susijusiu asmenų,dabartine parama aiškiai įvardino kad nukreipta į stambų ūkį,tik tiek tenorejau pasakyt :) iš tavo pasisakymo supratau kad nežiūrejai video

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Geras tas Stirno įkeltas straipsnis.Jei matote ką blogo jame,prašau nesimaivant argumentuotai paaiškinti.Nes peikti tokiais argumentais: "šūdai,anonizmas..."Gal geriau ,pvz:1)palygino pienininkų ir biudžetininkų turtinę padėtį(dotacijos).Atseit pienininkai gyvena turtingiau,lengviau.Seimo narė remiasi(taip mėgsta girtis)skaičiais.Jei straipsnyje nepateikė kiek per kokius 5(1-3-10) metus sumažėjo (padaugėjo) pienininkų ir biudžetininkų palyginus, galim patys pasižiūrėti,ar tai atitinka tikrovę ;2)"„Aš ne karves dukart per parą melžiu. Aš dirbu“-tai ,turbūt,dirbančiam pienininkui užkliūna.Jei laikysim,kad melžimas ne darbas,o pramoga.Tai šėrimas,mėšlo valymas ir t.t. ?Kaimo turizmas?Ir" ...darbo diena  prasideda jau 7 val. ryto."O jei kuris pienininkas "pramogauja nuo 4-5 ryto,tai tada  savaitgaliais visiškas "kaifas"Galima galvoti,kad tai"tikros Maldeikienės mintys".Betgi čia rašinėlio įžanga,taip sakydavo lietuvių kalbos mokytoja. O į rašinio pagrindą ,į tas paryškintas eilutes turėtų atsakyti S.Skvernelis?Markauskas?Grybauskaitė? ,ar dar kas nors ...O jei nekreipia dėmesio?Tada ,bent man" ji vienintelė Seime gina smulkių ir šeimos ūkių situaciją".O kolegoms dėl tų LAEI skaičių,tai siūlyčiau pakomentuoti tuos ,kurie  gaudosi kokia padėtis šio reikalo Lietuvoje.Pvz.jei kurio ūkis respondentinis,o susimaišė skaičiukai ir vietoje kokių 29,1 SG parašė tą 12,9 ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kodel yra stebimasi, kad proteguojami stambus zemdirbiai? Suns balsas i dangu neina. Dideli ukiai, naturaliai, protingesni, verslesni zmones, platesnis pazinci uratas, daugiau pinigu, daugiau interesu, daugiau itakos.

Mazas ukis gi priesingai, paprasti kaimo zmogeliai, be dideles iniciatyvos, nemokantys malti sh ir neturintys tiek pazinciu ir draugu, kad kas nors juos atsovautu. Galu gale nenaudingi net ukininkus atstovaujantiems, nes nei jie finansiskai paremia, nei kokios kitos naudos is ju. Ir niekas cia nepasikeis, manau, kad net iliuzinju neverta tokiu tureti.

Beje, ne Maldeikiene priima istatymus del mokesciu, juos priima seimas, o teikia finansu ministerija, ypac del rimtesniu reformu. Jos leksika nei padeda, nei kenkia, bent man tai vienodai ka ji sneka, nes man nuo to niekas nesikeicia. Kaip ir visiems kitiems. taip, ji turi problemu del kitos nuomones isklausymo, bet tokia zmogaus natura.

O siaip, mokesciai kils, tai neisvengiama, siulau su tuo susitaikyti. geriausi laikai jau praeityje. Bet gyvenimas nesibaigia, daug zmoniu turi didesniu problemu, nei susimoketi mokescius nuo pelno, tai maziau verkslenkim.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandų, ceck pranešimas:

jeigu kalbam apie mane,pagal ukio dydį gali mane priskirt prie skurdžių, jei tau nuo to bus geriau,bet turbūt kalbant apie Jus Maj ,JŪS PONAS.Na šito aš tikrai nesureikšminu,tik pasikartosiu kaip jaunasis ūkininkas gali iškart pasinaudot tokia parama,jei jis neturi kokio bagoto tetuko ar kitų susijusiu asmenų,dabartine parama aiškiai įvardino kad nukreipta į stambų ūkį,tik tiek tenorejau pasakyt :) iš tavo pasisakymo supratau kad nežiūrejai video

Ne ponas, oi ne ponas :D Bet Maldeikienes veikloje nematau nieko gero, kol kas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 24 minutes , Maj pranešimas:

Ne ponas, oi ne ponas :D Bet Maldeikienes veikloje nematau nieko gero, kol kas. 

na va matai kaip susilyginom :) kas del Maldeikienes bent ji viena pokolkas skambina varpais į smulkiuju puse ,nors turetu atstovaut visus žū ministras,jisai turetu buti kaip kunigas ir tiem padet ir tiem

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandų, ceck pranešimas:

na va matai kaip susilyginom :) kas del Maldeikienes bent ji viena pokolkas skambina varpais į smulkiuju puse ,nors turetu atstovaut visus žū ministras,jisai turetu buti kaip kunigas ir tiem padet ir tiem

O dabar bijo pats savęs :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2018-03-06 at 19:08, Maj pranešimas:

Virs 100 ha jau stambus ukis? Rimtai? :D

Mano pasakyme taip nebuvo parašyta, kalba ėjo virš 300 ha. Kadangi matosi jog esi iš tų žmonių, kurie bet kurioj situacijoj turėdami daug, žiūrės į dar didesnius ir vis dar save vadins smulkiu, kad jam vis dar negana, nes už jį yra dar stambesnių. 100 ha turintis ūkis sakys jog jis nėra vidutinis, nes pilna ūkių 300-500, tad jis dar tik smulkus. Ūkiai virš 300 ha verks jog jis nėra stambus, jis tik vidutinis, nes pilna ūkių dirbančių apie 500ha, na pastarieji dar labiau verks jog jie nėra ypatingai stambūs nes yra dar didesnių latifundijų tokių kaip Karbauskio. 

Žodžiu gyvenimo taisyklė, kuo daugiau žmogus turi, tuo daugiau ir verkšlena visokiuose suvažiavimuose koks jis mažas, nors realybė kitokia. Na ir kaip kiti rašė, smulkių niekas neatstovauja, tad jiems nei paramų nėra,  tik keletas milijonų kas antrus metus numetama, o visi šimtai milijonų nuplaukia į stambių ūkių pusę..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Niekas jūsų neapgins, jei patys nesiginsite. Norite atstovavimo, atstovaukite save patys. Norite, kad jūsų balsas būtų išgirstas - vienykite savo balsus, kurkite bendruomenę. Medikai buvo nepatenkinti savo profsąjunga, tai sukūrė naują sąjūdį. Neturėdami iliuzijų ir ambicijų - liksite kvailio vietoje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 19 minutes , virgis807 pranešimas:

ES duomenimis, 3 proc. žemvaldžių Lietuvoje valdo beveik 50 procentų žemės ūkio paskirties žemės ir mūsų šalis vis labiau panašėja į stambiomis latifundijomis pagarsėjusias trečiojo pasaulio valstybes.citata iš https://m.delfi.lt/agro/article.php?id=77273445  Ar ka ištirs ? Abejoju

O tai pačiam pasidomėt kaip atrodo Lietuva visos ES kontekste per stipru? Matai jei būtum pasidomėjęs, nebūtum čia tos nuorodos net metęs. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 21 minutes , jevgenijus pranešimas:

O tai pačiam pasidomėt kaip atrodo Lietuva visos ES kontekste per stipru? Matai jei būtum pasidomėjęs, nebūtum čia tos nuorodos net metęs. 

 O tai gal Tamstos turėjau atsiklausti.Klausimas buvo po nuoroda Kam kurti komisija ,kuri nieko neištirs ir nieko nepakeis?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandų, stirnas pranešimas:

Mano pasakyme taip nebuvo parašyta, kalba ėjo virš 300 ha. Kadangi matosi jog esi iš tų žmonių, kurie bet kurioj situacijoj turėdami daug, žiūrės į dar didesnius ir vis dar save vadins smulkiu, kad jam vis dar negana, nes už jį yra dar stambesnių. 100 ha turintis ūkis sakys jog jis nėra vidutinis, nes pilna ūkių 300-500, tad jis dar tik smulkus. Ūkiai virš 300 ha verks jog jis nėra stambus, jis tik vidutinis, nes pilna ūkių dirbančių apie 500ha, na pastarieji dar labiau verks jog jie nėra ypatingai stambūs nes yra dar didesnių latifundijų tokių kaip Karbauskio. 

Žodžiu gyvenimo taisyklė, kuo daugiau žmogus turi, tuo daugiau ir verkšlena visokiuose suvažiavimuose koks jis mažas, nors realybė kitokia. Na ir kaip kiti rašė, smulkių niekas neatstovauja, tad jiems nei paramų nėra,  tik keletas milijonų kas antrus metus numetama, o visi šimtai milijonų nuplaukia į stambių ūkių pusę..

Cituoti

Plius jei tavo ūkis virš 100 ha, tai suprantama jog Maldeikienė priešas

 

kas cia nesake apie 100 ha?

Matosi, kad esi is tu zmoniu, kurie galvoja, kad geri tik tokie kaip jie. Su pavydu ir pagieza pasiruose isbuozint jau nuo 100 ha. 

As nesakiau, kiek turiu ir nuo kiek laikau uki stambiu, nereikia uz mane kalbet ir savo fantazijom dalintis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 14 minutes , ceck pranešimas:

tai Maj parašyk kokį ūkio dydį esi išvystęs o dabar neina supras tau ir tie blogi ir anie blogi, įnešk aiškumo, o dabar tavo pasisakymų mes nesuprantam už kuriuos tu ar už smulkius ar už stambius

as uz smulkius ir vidutinius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandų, jevgenijus pranešimas:

O tai pačiam pasidomėt kaip atrodo Lietuva visos ES kontekste per stipru? Matai jei būtum pasidomėjęs, nebūtum čia tos nuorodos net metęs. 

is tikro idomu butu pamatyt kokia padetis kitose ES salyse. Nes pvz Italijoj, bent jau prie autostradu, tai mazyciai sklypeliai, 1, 2, 3 ha. Graikijoj nedaug dirbamos, bet ten irgi ne didesni sklypeliai. Vengrijoj vidutinio dydzio, bet ukininku sodybu daug, beveik visos apgriuve., dideliu kazkokiu fermu ar pan nemaciau. Cekijoj jau dideli ir labai priziureti laukai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandų, virgis807 pranešimas:

 O tai gal Tamstos turėjau atsiklausti.Klausimas buvo po nuoroda Kam kurti komisija ,kuri nieko neištirs ir nieko nepakeis?

Tai aš gi neskaičiau nuo tos vietos kur apie trečiąsias lotynų šalis... Kam išvis skaitinėt straipsnius, kurie jau pirmosiomis eilutėmis atvirai meluoja. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandų, Maj pranešimas:

is tikro idomu butu pamatyt kokia padetis kitose ES salyse. Nes pvz Italijoj, bent jau prie autostradu, tai mazyciai sklypeliai, 1, 2, 3 ha. Graikijoj nedaug dirbamos, bet ten irgi ne didesni sklypeliai. Vengrijoj vidutinio dydzio, bet ukininku sodybu daug, beveik visos apgriuve., dideliu kazkokiu fermu ar pan nemaciau. Cekijoj jau dideli ir labai priziureti laukai.

Graikija, Italija ir visokie Kiprai turėtų būt atmetami kaip ekstremumai. Juk negali lyginti ožkos ir karvės primilžių statistikos. Lyginti reiktų panašias šalis, bet ir tai, reiktų nepamiršt ir istorinių aplinkybių besiformuojant konkrečios šalies ž.ū.  

O konkrečiai skaičiai yra laisvai prieinami internete. Galėčiau vėl surast, tik Aušrytės fanams tas nerūpi. 

P.s. jei jau lygint, gerai būtu nepamiršt ir JAV... tik alų reikia pasidėt, kad neiškristų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 12 valandų, Maj pranešimas:

kas cia nesake apie 100 ha?

Matosi, kad esi is tu zmoniu, kurie galvoja, kad geri tik tokie kaip jie. Su pavydu ir pagieza pasiruose isbuozint jau nuo 100 ha. 

As nesakiau, kiek turiu ir nuo kiek laikau uki stambiu, nereikia uz mane kalbet ir savo fantazijom dalintis.

Ir kur visgi parašyta jog  100 ha stambus??  Skaityt juodu ant balto reikia mokėti, o ne prisisvajot. Parašyta jog ūkiai virš  100 ha dar vis nori save laikyti smulkiais, o ne vidutiniais. Jau įprasta tapo jog politikai  ir ŽŪM remdami kelis šimtus ha ūkius, spaudoje nuolat pabrėžia jog parama pasinaudojo smulkūs ūkiai (nors realybė kitokia..) Iš jų pusės tai lengviausia išeitis kaip užsidėti pliusą ties smulkių ūkių rėmimu. Išdaliname šimtus milijonų paramos stambiems, ir kad visuomenei politikai būtų geresni, spaudoje ir visur kitur deklaruoja jog tai parama smulkiems ūkiams. Gudrus ėjimas iš valdžios pusės taip rėkti jog remia smulkius sustambindami ūkių kategorijas, tačiau rezultatai akivaizdūs žiūrint į smulkiuosius kaime ir jų padėtį bei galimybes pasinaudoti ES paramomis. 

Taip asmeniškai pats pasisakau už smulkiuosius. Kadangi anksčiau esu gyvenęs ir dirbęs užsienio valstybėse, tai galiu pasakyti jog Lietuvoje smulkiųjų rėmimas tikrai vyksta priešinga kryptimi. ES milijonai buvo skirti kaimo plėtrai, darbo vietoms kurti, o kas įvyko matome jau seniai. Rėmimas buvo tik vienai sričiai ilgą laiką, tad geležys ir nuvarė kaimą į tokią bedugnę. O šalyse kur skatinami smulkūs bei šeimos ūkiai, rezultatai akivaizdūs. Nesutinkantys žiūrėkit į statistiką, o ne tik į svo ūkius ir matydamo tik vieną pusę. Pasisakau už smulkius ir šeimos ūkius, nes ir mokslininkai konstatuoja tokių ūkių didesnę naudą kaimui nei stambių ūkių. Kas iš to jog prirėmėme stambius, jei viskas išplukdoma į užsienį, ir gauti pinigai nusėda trąšose ir geležyse. Nuo tokių modernizacijų duona eiliniam pirkėjui nepasidarė pigesnė.. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kodėl tik 3 grupės ūkių dydžių?Pienininkus žūm suskirstė į 10,energetikos ministerija į dvi,žūm kažkada(standartų laikymasis)į 3 pagal karvių skaičių,vokiečiai,kai buvo atvažiavę VMI mokyti,t.p.siūlė ,berods 10 grupių...Man jų siūlymas būtų priimtiniausias,bet jų pasiūlymas,kad kuo daugiau EDV,tuo didesni mokęsčia ir mažiau paramos...tokios mintys nepatinka visiškai nesvarbu kam ar tai karbauskiai ar tai lanzbergiai ar butkevičiai(pavardės nesvarbu)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip, vidutinis jau turėtų mokėti didesnius mokesčius. Dar smulkų galima kiek atleisti, bet kiti turi dalintis savo pelnu, kitaip bus visiška nesąmonė - viena verslo šaka moka mokesčius, o kita ne, kodėl? Nes nenori.

Dėl SVV naudos. Kaip buvo minėta, kad tai didesnė nauda kaimui, nei stambūs ūkiai. Galiu tik papildyti, kad ne tik žemės ūkyje šeimos verslo nauda yra akivaizdi, bet ir kitose verslo srityse. Vokietijos ekonomika tokia stipri vien dėl šeimos ūkių, jie patys taip mano. Britanija visais laikais turėjo stiprų smulkų ir vidutinį verslą, o politikų ten būta, kurie sakė, kad nėra vietos stambiam verslui jų šalyje. Lietuvoje SVV buvo sunaikinta komunistų, bet po nepriklausomybės stambus verslas užėmė rinką ir paskutinė verslo sritis, kur smulkieji ir vidutinieji dar gali atsilaikyti prieš konkurentus, tai žemės ūkis.

Išvada - Lietuvos ekonomika ir regionai būtų kur kas geresnėje vietoje, jei stambus verslas būtų tokioje situacijoje, kurioje yra mažesnieji. Stambus verslas įdarbina tūkstančius žmonių ir tada užima didelę dalį rinkos, gal net suformuoja monopolį, bet SVV pagalba žmogus pats susikuria sau darbo vietą ir savo šeimai, o verslas yra perduodamas ateities kartoms kaip finansinė garantija jaunimui, o tai juk daugelį paskatintų pasilikti Lietuvoje, neemigruoti. SV verslas įdarbina ne tūkstančius, bet didelę dalį tautos, skatina verslumą visos visuomenės,  kai stambiame versle verslūs būna vos vienas kitas individas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...