Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

Pas mane kol kas tik 18 galvų:iš jų kelios pieninės karvės laikomos kaip žindenės,yra mišrūnių karvių ir telyčių,metiniai pieniniai buliukai ir šiemetis prieauglis Limuzinų pirmos kartos mišrūnai.Grynaveislių neturiu,kryptingai einame mišrinimo Limuzinais kryptimi,tikimės ketvirtoje kartoje turėti grynaveislius,arba į juos panašius Limuzinus.

Jei "Jaunojo ūkininko įsikūrimo" projektas pavyks,po penkerių metų laikysiu 20 žindenių su prieaugliu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane kol kas tik 18 galvų:iš jų kelios pieninės karvės laikomos kaip žindenės,yra mišrūnių karvių ir telyčių,metiniai pieniniai buliukai ir šiemetis prieauglis Limuzinų pirmos kartos mišrūnai.Grynaveislių neturiu,kryptingai einame mišrinimo Limuzinais kryptimi,tikimės ketvirtoje kartoje turėti grynaveislius,arba į juos panašius Limuzinus.

Jei "Jaunojo ūkininko įsikūrimo" projektas pavyks,po penkerių metų laikysiu 20 žindenių su prieaugliu.

O kodel butent pasirinkai limuzinu veisle?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na dėl to kad tinkama auginti ir intensyviai ir ekstensyviai,teoriškai turi veršiuotis lengvai,geri priesvoriai,vėliau kaupia riebalus,vėliau bręsta,todėl tinkami auginti ilgesnį laiką ir užauga didelio svorio.

Na ir be to manau tinkami auginti ekologiniuose ūkiuose.

Dar vienas aspektas kodėl rinkausi šią veislę tai kad jie plačiausiai paplitusi veislė Lietuvoje(pasaulyje nėra labiausiai paplitusi),tai yra iš ko pasirinkti jei tenka keisti bulių reproduktorių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šarolė nebloga veislė,iš pradžių juos ir buvau pasirinkęs,bet vėliau apsistojau ties Limuzinais.Šarolė suaugusio svoris didesnis ir skerdenų išeiga nebloga,bet manau kad yra intensyvesnė veislė nei Limuzinai...nors yra žmonių ekologiniuose ūkiuose sėkmingai auginančių šios veislės mišrūnus ekstensyviai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu ir kodėl žmonės supranta tik tai ką nori suprasti, aš supratau kad klausimas buvo vertinimo santykyje kiek buliukų ir kiek telyčių ar karvių o kad vertinama tik karvės tai jis juk nevertintojas gali ir nežinoti. :)

P.S. kažkas žadėjo vaizdinės medžiagos ? o gal aš sapalioju.

Žadėjau :)...........kaltas, bet kada įdėsiu nežinau. vis neprisiruošiu. guli visos vienoje krūvoje, reikia kada sumažinti ir įmesti. šiaip ruošiuosi savo svetaine kurti apie ūkį, tai ten or planuoju įdėti viską ką turiu. adresa būtinai parašysiu čia, tik kad to laiko dabar labai mažai turiu prie kompo tai greičiausiai be rudenio nelabai išeis. ir čia užsukau po labai ilgo tarpo.

Virgi,gal jau veikia tavo internetinė svetainė :icon-question: O gal esi patalpinęs visą medžiagą kur nors internete :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi palaidus veršelius sunku pagauti suženklinimui,iškilo toks klausimas.Ar galima suženklinti ką tik gimusį veršelį :icon-question: Tik karvė atsiveda,jis silpnas,niekur nebėga,tada be problemų suženklintum...ar būtinai prieš tai reikia sugirdyti krekenas,kad nuo jų atsparumo įgautų ir neįsimestų kokia infekcija nuo suženklinimo :icon-question: Ar nebus didelio streso ką tik atvestam veršeliui jei jį iš karto ženklinsi :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

"Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos narių vizito Vokietijos Meklenburgo – Priešakinės Pomeranijos federalinėje žemėje

pas galvijų veisėjų asociaciją ir tarptautinėje gyvulininkystės parodoje „Euro-Tier“ Hanoveryje 09.-14.11.08 PATIRTIS":

http://www.lmga.lt/news/40.html

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

"Šiemet iš Lietuvos į užsienį išvežta mažiau galvijų":

http://www.manoukis.lt/index.php?s=7541&m=2&t=25

Man "užkliuvo" tai kad nors ir nebėra subsidijų veislinių gyvulių įsigyjimui,bet vis tiek buvo įvežta daugiau nei pernai:

"...Šiemet sausį-spalį į Lietuvą įvežta 10,88 tūkst. galvijų - 2,2 karto daugiau nei pernai per dešimt mėnesių, kai jų buvo importuota 4,92 tūkst..."

Na ir šiaip išvežama bene 10 kartų daugiau negu įvežama.Mažėja gyvulių Lietuvoje...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia tam kad liaudis nerėktų, bet kai žinau kad pinigus gausiu tik gegužę tikrai nuo to geriau nesidaro. O kaip bus su 2009 m. išmokom, sakys kad nėra pinigų ir nubrauks.

manau taip lengvai nubraukti negali...išmokos už skerdžiamus galvijus,kiek žinau yra visoje ES,tai ir nubraukti negali...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei kam įdomu pasiskaitykit. Čia duomenys apie Kanados augintojų situaciją. Gan įdomi analizė.

http://www.nfu.ca/briefs/2008/LivestockEXECSUMFINAL.pdf

Gal galima dviem žodžiais trumpai apžvelgti analizę, nes mano poliglotinių žinių neužtenka net pavadinimui išsiversti. Iš anksto dėkingas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...