Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

Stovėti ir žiūrėti kuri karvė kada rujoje, nėra kada. Praktikai tau pasakys kad įleidus bulių į karvių bandą suveikia "pavydas" ir surojoje visos. Tos kurios nesurujoje per likusį mėnesį gali ruoštis brokuoti nes jei rujos vėliau tai ir veršiuosis vėlai gali nespėti užaugti. Bulių bandoje laikai iki dviejų nu maksimum trijų mėnesių paskui leidi į atastogas.

Tai visos karvės vienu metu rujoja :icon-question: Jei nori kad veršiuotųsi kovą,tai reikia sukergti birželį...tai būtent ir laikai bulių kartu su karvėmis birželį ir liepą ir po to į atostogas :icon-question:

Auginant greitai brestančias veisles neapsimoka buliukų auginti ilgiau nei du metus nes vėliau labai stipriai sulėtėja augimas, antrą žiemą laikyti tvarte grynas nuostolis.

O iki kokio amžiaus laikai buliukus ir telyčaites ir kokį svorį pasiekia buliukai ir telyčaitės iki realizacijos :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai dėl rujos reiškia gerai supratau.O buliukai kai pasiekia 500kg,jau eina į aukščiausią rūšį-tai ir kaina aukščiausia ir subsidija pilna (800Lt),o telyčias tai nelabai apsimoka parduoti nes ir kaina mažesnė ir subsidija maža :( Jas tikriausia savo reikmėms geriausia sunaudoti...o aukštesnės nei pirmos kartos mišrūnes veislei palieki :icon-question:

P.S. gal dar kokių nuorodų įmestum apie tvartų įrengimą :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai kol kas galime apie kitką pašnekėti...kalbėjau su veterinaru,jis sakė kad net ir girdant pienu,reikia kad veršelis nuo pat mažumės nuolat galėtų atsigerti švaraus vandens,jis sakė kad tada ir geriau ėda ir auga geriau ...o kaip pas tave :icon-question: sakė tinka iš girdyklos...beje kokios pas tave girdyklos :icon-question: ar neužšalančios kokios :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reikia ar ne veršialiams vendens nežinau , tai kad visur landžioja ir viską ragauja nepaslaptis šiap specialiai tai jiems nesiūlome. Girdyklos paprastos rusiškos ir vokiškos. Su vokiškom jau penkioliką metų nežinau kas yra remontas, negenda ir nelūžta, kai užšala netrūksta, žodžiu auksas ne daiktas. Brolis parvilko iš hansyno sakė šiukšlyne rado, turiu dvylika štukų, su rusiškom pats žinai kaip. Palaidoms reik tik neužšalančių, žiūrėjau kesko nieko ten sudėtingo. Padavimas iš apačios, termo marškiniai, drenažinis vožtuvas, nu ir aišku šildomi vamzdžiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Keskoagro interneto svetainėje aš irgi mačiau...tik kad dabar nerodo :( ten apie tokią kalbėjai kur didelė plastmasinė,kelių šimtų litrų talpos,su burbulu,ją galima pervežti,vasarą neduoda sušilti... :icon-question: aš tai ten ir kitokių mačiau:konstrukcija panašios į rusiškas vožtuvines,tik kad joje vandens ne kiek nelieka...yra dar ir pašildomos elektra,bet tai minusas,nes papildomos išlaidos...o aš tai per teliką mačiau tokias,kurios man įdomios pasirodė:girdykla vos ne ant žemės,didesni nei vožtuvinių dubeneliai,o viduje tokia plastmasinė karūnėlė-žiedas plūduriuoja...ją kažkaip paspaudžia ir bėga vanduo...tau neteko tokių matyti :icon-question:

P.S.neįsižeisk kad vadinu "tu" ,o ne "jūs" :D kolega esi,bendramintis,todėl laikau pažystamu :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pati paprasčiausia girdykla tai šlanga ir vonia , savo laiku teko varinėti karves per pusnis pusę kilometro iki upės ir iškirtus lede griovelį girdyti karves o lauke buvo iki minus dvidešimti, galvijai kažkaip prisitaiko ir tai jiems nekialia didelių problemų. Girdyklų yra bent penki variantai, kai jos neužšala, jei tokia žiema kaip ši tiks ir paprasta girdykla, o toliau tik fantazijos poreikis ir kiek atlaikys tavo piniginė, jei neklystu pati pigiausia neužšalnti nuo 500 Lt. pasižiurėk deLaval ir Westfalijos tinklalapius orginalo kalba ten daugiau informacijos.

P.S. pasižiūrėk delaval tinklalapį ten mačiau reklaminį filmuką girdymo automatų berods su tvarto įranga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kai kuriuos puslapius peržvelgiau...tik kad nelabai supratau ar visos neužšalančios girdyklos būtinai turi būti šildomos elektra :icon-question: Ar yra tokių,kurių nereikia šildyti :icon-question: Nes man kažkaip priimtinesnės vožtuvinio tipo girdyklos,nes tuos girdymo automatus jaučiai greitai sulaužytų ir be to,jei darai kelis gardus,tai ir tų automatų kelių reikės...o panašu kad jie nepigūs...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Principas kuo paprastesnis, tuo patikimesnis čia gal ir nelabai galioja. Vakruose niekas negamina įrangos kuri tarnautų be gedimų iki pasaulio tvano. Vakar radau gan neblogą linką, turėtų patikti, ten yra viskas ko gali prireikti tvarte, žodžiu galėsi svaigti , shop skyrelyje yra kainos. Bet tai ne pirmos rankos, galėsi palyginti kiek Lietuvoje šaukia už tas pačias prekes . http://www.zimmermann-stalltechnik.de/k ... 8.asp#heiz jei sunku su vokiečių kalba, bandysiu padėti. Sėkmės .

P.S. manęs įžeisti neįmanoma o sakyti Jūs man gaunasi autamatiškai, matyt kaltas bus auklėjimas, gal nekelkim problemos ten kur jos nėra. Kaip nori taip ir kreipkis, man tai nesukialia jokių problemų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėkoju už nuorodą,jau dabar žiūrinėju :D vokiškai tai aš visai nemoku,bet anuose puslapiuose(delaval ir westfalia)buvo ir angliškai,tai ir pasiskaitau... o čia kur paveiksliukai-aišku,o kur nesuprasiu-gerai,kreipsiuosi į tave...šiaip dar vieną įdomų dalyką sužinojau...veterinaras sakė kad viena ŽŪB prieš naujuosius pardavė grynaveislius limuzinus pagal skerdenas,tai sakė visai neblogai(nežinau,ar jų atstovas dalyvavo vertinant),gyvo svorio buvo apie 800kg,o skerdena buvo U kategorijos,tai po 5000Lt. išėjo...o šiaip mišrūnams,kurie pirmos kartos,tai sakė kad kainos priedas pagal skerdenas tai 150-200Lt...esą pačios perdirbimo įmonės nesuinteresuotos pagal skerdenas pirkti :icon-rolleyes: ...na čia gal teisybė,nes kažkada skambinau į vieną iš didžiausių Lietuvoje skerdyklų...tai jie sakė kad pasveria kieme,svorį užfiksuoja ir jie nori pagal gyvą svorį-gerai,bet jau nebegalėsi pagal skerdenas parduoti...o jei nori pagal skerdenas-atiduodi irgi pasvėręs ir lauk žinių :icon-twisted: ...na nežinau iš tikro,man kaip tik 3 reikia parduoti...kaimynas vasarą pardavė bulių pagal skerdenas-tai kiek mašinos svarstyklės rodė,tai kol nuvažiavo iki skerdyklos taigi ir tuštinosi ir šiaip stresas,o ten jau priimant jau 30kg daugiau gyvo svorio rodė :icon-twisted: jis patenkintas,pagal skerdenas pardavęs...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pažiūrėk čia:

http://www.utenosmesa.lt/?cid=70

Tikiu kad gali būti taip,nes jie pardave prieš naujuosius,o kaina čia rugpjūčio,kai nebuvo per didžiausia,tikriausia ir dabar panaši...jeigu buliai svėrė 800kg,tai pagal teoriją,jų išeiga 64%,tai sudarytų 512kg skerdenos,U raumeningumo klasės kaina 9,18Lt/kg,tai už 512kg gaunasi 4700Lt :D Tik nežinau kaip ten buvo,ar su PVM,ar be...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kazkas nerealaus, rugpjučio mėnesį tokia kaina nereali, ji turėjo būti mažesnė, čia kažkas akis dumia. Jei kaina nekinta nuo rugpjūčio tai amžiaus atradimas. Peržiūrėjau visas kainas internete tai jos bent vienu litu didesnės už konkurentų, gal prasidėjo mėsos trūkumo sezonas, laikas parodys. Jei kaina kels ir kiti tai rinkoje prasidėjo stygius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar yra "Agroveto" su kainom tinklalapis, buvau pastebėjęs anksčiau kad Krekenavos (jų linko nebuvo) 10-15 cnt daugiau duodavo negu Agaras ir Agrovetas bet kaip dabar nežinau, reikės skambinti, klausti kokios kainos dabar vaikšto. Matai dar vieną faktorių turime įvertinti, manau Atžalynas atvilko visą fūrą bulių nuo kiekio labai priklauso kaina. Bet laikyti bulius kol jie pasieks tuos 800 kg reikės laukti dvi žiemas, įdomu kokia savikaina vieno kg? Čia dar vieną liką akim paganyti http://www.svalegaard.dk/kvaeget.html

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

''Agrovetui'' nepatarčiau galvijų pardavinėt , nes aš jau gana kaimynės karvę jiems pardaviau , pažaqdėjo pinigus per penkias dienas , o pervedėkai praėjo daugiau kaip mėnuo , be to dar teko skambinti klausti ...nerimta :D

o su Utenos mėsa bendraujam senai ir niekada nevažiavau tikrinti .Pati sprendžiu kaip parduot ar pagal skerdieną ar gyvus . Jei bulius mėsinis geriau pagal skerdieną . Praeitą savaitę utenos mėsa už gyvą svori virš 500kg mokėjo po 3,9lt

iki 800kg dvi žiemas laikyti nereikia užtenka 15-16mėnesių :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu jei bulius mėsinis tai ir drambliukui aišku kad labiau apsimoka skerdena. Bet jei tai mišrūnas ir dar tik pirmos ar antros kartos tai kaip?

Buliai buvo parduoti prieš naujus metus, tai gi jų amžius nuo 18-21 mėnesio bet kad išlaikyti tokius aukštus priesvorius kuo reikia šerti, nes pas mane toks priesvoris būna kai būna prie karvės, o kai uždarau tai krenta ir stipriai. Pašarai prasti, o pirkti papildomai kombikormą neišeina ekonomiškai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Krekenavos (jų linko nebuvo) 10-15 cnt daugiau duodavo negu Agaras ir Agrovetas bet kaip dabar nežinau, reikės skambinti, klausti kokios kainos dabar vaikšto.

Prieš porą dienų jiems skambinau,sakė kad bulius virš 600kg moka po 3,8Lt/kg už gyvą svorį,o jų tinklapyje neradau skerdenų lentelės

Matai dar vieną faktorių turime įvertinti, manau Atžalynas atvilko visą fūrą bulių nuo kiekio labai priklauso kaina. Bet laikyti bulius kol jie pasieks tuos 800 kg reikės laukti dvi žiemas, įdomu kokia savikaina vieno kg?

Atžalynas augina apie 50-100 žindenių(tiksliai neatsimenu),tai ir buliukų kiekis susidaro,tai gal ir kokią ilgalaikę sutartį pasirašę :icon-rolleyes: ... nors kažin ar nori perdirbėjai isipareigoti...dėl savikainos nežinau,nes to veterinaro telefono numerio neišsaugojau,bet jis sakė kad šitame forume lankosi,tai gal parašys ką jei žino...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Buliai buvo parduoti prieš naujus metus, tai gi jų amžius nuo 18-21 mėnesio bet kad išlaikyti tokius aukštus priesvorius kuo reikia šerti, nes pas mane toks priesvoris būna kai būna prie karvės, o kai uždarau tai krenta ir stipriai. Pašarai prasti, o pirkti papildomai kombikormą neišeina ekonomiškai.

Šiaip tas veterinaras rekomenduoja duoti specialų pašarų papildą...jis sukelia apetitą,tuo pačiu ir priesvorius...aš apie juos jau rašiau...tai 10% koncentratas veršeliams(dideliems buliams dedami 5%)likusi dalis-miltai...gaunasi kaip kombinuoti pašarai...sudėtyje yra baltymų,riebalų,ląstelienos,druskos,kalcio,fosforo,vitaminų A,D3,E,vario,antioksidantų...prekiauja AB "Linas agro" Panevėžyje...

aš irgi buvau maišą nusipirkęs,daviau veršeliams...na apetitas pagerėjo,nors ir taip neblogas...o dėl priesvorių tai nežinau,reiktų visą penėjimo laiką jais maitinti...tikiu kad geras pašaras,nes tas veterinaras panašu kad daug nusimano...tik kad kaina jo 130Lt už 50kg...žinoma sumaišius su miltais,nemažai pašaro susidaro,bet kol kas man jis per brangus :( nors kai pavasarį vėl bus mažų veršelių,tai jiems vėl nupirksiu...o didesniems-per brangu,nes aš stengiuosi su mažesne savikaina užauginti...jei būtų normali kaina pastoviai ir turėčiau vienintelį rūpestį-kaip greitai užauginti :D o dabar užauginai-nėra kainos-laikai,nors ir lėčiau auga :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Su tais visais priedais turėjau labai nemalionę pamokėlę. Prieš penketą metelių prisikalausęs tokių pamokų savo pieninėm telyčikėm daviau pilną burną srėbti miltus su tais visais priedais (nežinau tik kokie), rezultatas- super priesvoriai, plaukas šilkinis, eksterjeras liuks nors į parodą grūsk, bet jos man surujojo šešių mėnesių, teko nurašyti . Nuo to atvejo jokių "pasakų" apie gerus priedus stengiuos neklausyti, sory. Až už natūralius produktus, radau tokia programėlę, pasiskaičiuoji ko ir kiek duodi, o ji parodo kokių medžiagų reikia, gali pasikoreguoti racioną, nu tai subalansuoto raciono programa man ji patiko nes paprasta . Tyrimų nereikia užtenka iš akies vertinti pašarų rūšį ir jų kokybę, pasiskaičiuoji kiek stovės tvarte dienų, kiek yra galvų o programėlė paskaičiuoja kiek net kainuos racionas karvei per dieną.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Va čia ir išlenda veilė ... Pvz "Symentaliai" gimsta maži kaip kačiukai , auga gerai , kai užauga gražu pažiūrėti , kaip aš sakau plastelininiai , bet jir nedidelio ūgio ir smulkių kaulų , todėl didelį svorį sunku pasiekti . bandėm vos vos iki 650ištempėm . Kombinuotų pašarų neperkam , nebent tik būtent tuo laikotarpiu kai veršiai atpratinami nuo karvės (iki to laiko būtinai turi žinoti kas yra miltai :D )O dėl priedų kiek teko išbandyt tai ir melžiamom ir veršiams perkam tik Krekenavos MVP, kaina gera ir poveikis žymus :D (MVPtonos kaina 1550lt be PVM į pašarą dedasi tik 3%)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...