Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

Neieškokime priešų vieni kitų tarpe,bet faktas tas,kad pinigai išmokoms už pieninius bulius paimti ne iš pienininkystės sektoriaus voko,o būtent iš mesines galvijininkystes voko,o dabar dar iš to voko siekiama atimti ir skirti seklininkystei remti.Tai kur logika ir kur teisybe ? Taip ,išmokos mums sumažėjo nuo planuotų 178 iki 108 eur.Dauguma pienininkų laiko misrunes ir jas melžia,tai kaip manote,ar teisinga už tokias misrunes mokėti mėsinių galvijų išmokas ? Čia taip skatinama mėsinė galvijininkyste ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

JCB teisu. Taip daro mazi ukiai ir tai jem padeda dasideti siek tiek pajamu. Laikant  kad ir 10 karviu nemanau jog tai daryti butu tikslinga. Is vieno verslo dvieju nepadarysi. Del nureztu ismoku irgi sutinku,bet sendien jum nureze del musu,o po poros metu gal situacija bus priesinga. To niekas nezino. Faktas tik toks ,kad valdzia neturi nei strategijos ,nei supratimo apie bendra zu politika. Sokineja nuo vieno sektoriaus prie kito,taip kirsindami tarpusavyje zemdirbius ir ce kenciame mes visi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kalba eina apie dokumetus, pakal kuriuos ir mokamos ismokos  ar jus matet dokumentus kad teigiate kad nelaiko misrunu ?????

Juk dokumente parasius kad tai misrune kerve, nesvarbu kad ji juodmarge ismoka gausi kaip uz mesine. tas pats liecia buliukus dokumentuose misrunas o naturoj skurena pieninis is kurio tik kaulai ir skura bet ismoka kaip mesinio. Akivaizdziai matomi veiksmai kaip braukiamos ismokos uz mesinius galvijus, ir gelbejai pienininkai,  bet kas mums is to kad pieno sektoriaus isgelbeti neimanoma.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matėm, ne valstybinė paslaptis tie dokumentai.

Grūdininkai jau seniai pasmerkę pienininkus, darbar mėsininkai smerkia, beliko sulaukti sraigių augintojų, mol karvės sutrypia jų sraiges....

 

Skaitant straipsnį ir ne tik, teigia jog mėsinė galvininkystė, tik kaip papildomas verslas gali būt, tai kam iš vis tokią sritį remt, jei ji pasmerkta buvo jai nei neprasidėjus?

Valdžia skaldo visus, tampo kaip marionetes ir mes tam pasiduodam...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

grudu auginimas turint 20 ha irgi gali but kaip papildomas verslas :eusa-dance: tas pats kas turint melziama karve del saves.

mesos nebus perdaug niekada mesa gali augint kad ir 10 metu geros mesos trukumas didziulis, o kur piena desi ispilsi ir vsio apie tai ir eina kalba kad pasmerkta.  kur girdejot kad yra pieno trukumas ir poreikis << gero pieno>>??   mesininkai nesmerktu jeigu is ju vargano biudzeto nekarpytu lesu kitiem, tai tavo manymu mes turim paplot ir atiduot visa ismoka jum jus tik melzkit ir atiduokit uz 1e centa litra pieno ? bele paima ar dar primoket is savo saskaitos kad jus melztumet ? :eusa-clap: sutinku kad valdzia kopustgalviai moliugai ir beraziumiai, bet logikos karpyt vieniem ir atiduot kitiem irgi 0,
apie dokumentus aplink mane bent 10 ukiu kurie turi ne po 5 ar 15 karviu kurie taip sukasi melziamas darydami misrunem taip kad situacija nera is graziuju.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolegos,nukrypot į lankas.Ko mums mažiausiai reikia-tai kaltinti vieni kitus.

Esmė kad paskyrė išmokas už pieninius bulius,žmonėms kaip ir paskata juos auginti,o kas toliau ? Juk visi puikiai žinome,kad pieninių bulių skerdienos rinka-buvo Rusija,o dabar ta rinka uždaryta.Europai nereikia pieninių bulių jautienos.Kas iš to išplaukia ? Ogi žmonės priaugins,o problema jau užprogramuota nuo pradžios-užaugins tai,už ką nebus normalios supirkimo kainos ! Ir spėkite,kas dėl to džiaugsis,o kas spjaudysis ? Aš puikiai suprantu pienininkus,ir man jų gaila,dėl to,kad pienininkystė galbūt labiausiai imli darbui žemės ūkio šaka,kad esi pririštas ištisai ir gauni centus.Sutinku,kad jūs esate apgaudinėdami,nes tikrai nenormalu,kai pvz. 40 melžiamų ūkis(juk nesakysim,kad tai smulkus ūkis ? ) gauna po 0,12 €.Tuo labiau,kai matome pieno produktų kainas prekybos centruose.

Mėsinių galvijų augintojai irgi tikrai daug metų buvo apgaudinėjami,patys turbūt pamenate kad skirtumas tarp 1kg gyvo svorio tarp pieninio buliaus ir mėsinio buliaus tebuvo tik 5-10 lietuviškų centų ?

Dabar dėl sąvokos "mėsinis galvijas".Buvau nusiuntęs

buvau siuntęs užklausas į NMA ir į Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrą.

Pakopijuoju atsakymą,kada gimęs veršiukas legaliai registruojamas kaip mėsinis ir 12 mėnesių amžiaus už jį gaunama išmoka už mėsinius galvijus.

Išvada viena-kad gimusio veršiuko motina gali būti paprasta,bet kurios veislės pieninė karvė,o veršiuko tėvas-užtenka kad būtų tik I kartos pieninių*mėsinių veislių mišrūnas(veislių kodai 81 ir 82) ! Va atsakymas į užklausą:

 

Bendrosios informacijos teikimo skyrius

To

me

Nov 4, 2013

Sveiki,

Jūsų užregistruota užklausa ŽŪIKVC Informacinėje sistemoje, uždaryta!                                                                                          

Užklausos Nr.:    SD99462                               
Iškilus klausimams, rašykite el. pašto adresu: [email protected]                                                                     
arba kreipkitės tel.: (85) 266 0620                                     
*** 
Šis laiškas sugeneruotas automatiškai, prašome į jį neatsakinėti.                                                                                     
Uždarymo aprašymas:                       
Prieauglio veislė bus  81, jeigu motinos veislė yra viena iš 11-19,31-39,41,42,94 veislių, o tėvo veislė                                                                                                                   
yra viena iš 51-81 veislių.                                                                                                                                                                                                   
Prieauglio veislė bus  82, jeigu motinos veislė yra viena iš 21-29,43,47,91,92,93,95 veislių, o tėvo                                                                                                                             

veislė yra viena iš 51-80,82 veislių. 

 

 

 

Tai kokia išvada ? Juk iš esmės tai nemėsiniai galvijai.Pagalvokite,įdomi situacija,jei neklystu,dabar jau yra išmokos už pienines karves,drastiškai mažėjant pieninių karvių ir taip sparčiau daugėjant tikrų mėsinių,ir tų,kurie tik dokumentuose "ale mėsiniai",bet melžiamos, kas bus,kai ta kai ta išmoka už pieninę karvę bus didesnė,nei išmoka už  mėsinę ? Žmogus jau norės vėl persirašyti ir vėl paversti ją pienine ?

O dėl to straipsnio,kurį įkėliau,man jis irgi labai keistas pasirodė. :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

grudu auginimas turint 20 ha irgi gali but kaip papildomas verslas :eusa-dance: tas pats kas turint melziama karve del saves.

mesos nebus perdaug niekada mesa gali augint kad ir 10 metu geros mesos trukumas didziulis,.

Tyliau kalbėk, kad subinė neišgirstu, ar teko girdėti apie laboratorijoje užaugintą mesaini? O apie bezdancias karvės kurios smarkiai prisideda prie klimato siltejimo?

Teisus esi tik tuo kad maisto poreikis vis didėja, bet nepamiršk, kad sugebančių už tą maistą susimokėti mažėja, tai jei savo mėsa dalinsi nemokamai jos reikės, bet jei už ją nori tinkamo atlygio, tai nebūk užtikrintas, kad ją ir gausi.O, kad pienininkystės ir mesininkyste yra konkurentai tai tiesa, kaip sakė trumpa: Žmogus išryto atsikėlęs galvoja ką dėt ant sumuštinio, dešra ar sūrį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2013 metas taippat manem ir mes. Pieno kainos buvo geros ir visi kalbejo ,kad jo poreikis tik augs. Paziurekit i sendienine pieno sektoriaus situacija ir jusu vietoje tikrai susimastyciau ir nebuciau toks tikras. Kas gali paneigti ,kad neatsiras kokia ale liga del kurios nebus galima eksportuoti mesos ar dar velniai zino ka sumastys. Zemdirbiam reikia suvokti viena dalyka,kad mes visi turim veikti vieningai o ne jeskoti konkurentu savu tarpe.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man baisu pagalvoti kas desis po keliu metu su galviju supirkimo kainomis. Dabar nemaza dalis pieninku pereina i mesine galvininkyste, pienines karves seklina su mesiniais. Dabar kokios yra ismokos uz mesinius galvijus tikrai sumazes galviju skaiciui padidejus. Nezinau kodel, bet daug kas gavoja, kad mesinius auginti nesunku, mano akimis didziausias pliusas, kad nereikia ju melzti, o serti juos reikia, pasarus ruosti reikia, gydyti kartais taip pat reikia, stebeti, kad vasaros metu is aptvaru nepabegtu taip pat reikia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man baisu pagalvoti kas desis po keliu metu su galviju supirkimo kainomis. Dabar nemaza dalis pieninku pereina i mesine galvininkyste, pienines karves seklina su mesiniais. Dabar kokios yra ismokos uz mesinius galvijus tikrai sumazes galviju skaiciui padidejus. Nezinau kodel, bet daug kas gavoja, kad mesinius auginti nesunku, mano akimis didziausias pliusas, kad nereikia ju melzti, o serti juos reikia, pasarus ruosti reikia, gydyti kartais taip pat reikia, stebeti, kad vasaros metu is aptvaru nepabegtu taip pat reikia.

Taip ir bus ,visi tures mesiniu o pieno kaina pakils nes karviu masiskai atsikrato .po to prades veisti melziamas :)  visur ,,banga ,, 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai va, kad pieno perteklius ne Lietuvoje o visame pasaulyje ir mano manymu jis bus dar pora metu tai tikrai, nes abejoju ar didziausios pieno gaminancios salys stabdys gamyba. Kad nenukrypstant nuo temos, kazkur skaiciau, kad mesos vartojimas, bent jau europoje mazeja, tai ir nieko gero nezada auginancius mesai gavijus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal esat girdeje fraze ''pilstymas is  tuscio i kiaura ''  situacija pries n metu nupirkau pirmos kartos sarole veisles telycia  siai dienai turiu 8 vnt ,,mamasu'' po 2 menesiu  begy jei viskas gerai  bendroi sumoi turesiu 22 galvijus tiesa pries 5metus pardaviau visa uzauginta  banda tam kad galeciau nupirkti zeme ir likau vel su viena mesine karvute kadangi buvau vedes gera moteri emigravau ukio labui  emigrcijoj neti dirbau bet ir semiaus  patirties pas kapitalistinio pasaulio kurejus , kur posakis ---laikas -pinigai-- turi tiesiogine prasme  siai dienai esu'' pats sau karalius'' ir dar nesu netgi dalyvaves nei vename investicineme projekte ir sekmingai planuoju ukio ateiti       gryskim prie frazes  ''pilstymas is tuscio i kiaura'' klausimas fantazoriam kurie teigia kad pieninikai ateme dali mesininkams skirtu lesu pastudijuokit planuojamu ismoku lentele kuri buvu paskelpta 2014 saltinis   http://www.infolex.lt/ta/323036   ir patys saves paklauskit ar tuos buliukus, kuriuos paprastai butumet pardave 2014 metais kartais  nepardavet 2015 po kovo 1  ir dar klausimas ateciai  ar tuos buliukus kurius iprastai butumet pardaves2015  nepardavet 2016 po 03 01  tiesa as irgi savo buliukus kurie buvo planuoti parduoti 2014 gruodzio menesi pardviau 2015 01 09  pardaviau ir 2016 01 20 laiku prardaves gavau netik gera  kaina  bet ir sutaupiau laiko ir pasaru man laikas  netik pinigai         situacija is kapitalistinio pasaulio --svedijoj statem ferma atvaziuodavo toks  zmogelis svedas siuliu tarp betoniu plaksciu uztaisyt jis atvaziudavo ne kiekviena diena  kazkaip isinekejom  pasirodo jis kooperatyvo narys kuris turi 500 sarole veisles mesiiu galvju  kooperatyva sudare 5 ukinikai  tame tarpe ir jis  kievienas paruosia savo galvijams   pasara technika pagal poreikius poto dirba fermoj pagal   grafika    situacija  lietuvoj ----dejom fermai stoga tai pas ukininka     100 melziamu karviu --- kiekvienam padargui po traktoriu kad nereiktu perkabineti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu va katik papilstet is tuscio i kiaura :) visu situacijos skirtingos ir negali matuot visu pagal save galima tik bandyt numanyt kad visi taip daro, as bulius parduodu tada kai jie yra tinkamo svorio neziuriu siulomu kainu ar ismoku, kiti gal kitaip daro. Man uztenka paskambinti i krekenavos agro firma ir as gaunu pasiulyma tokio kokio noriu, todel kad 10 metu bendradarbiauju tik su jais, bulius parduodu ne pagal gyva svori o pagal skerdena, bet vel visi daro savaip.

Griztant prie ismoku taip pienininkai nureze ismokas nuo mesininku ir nepaneiks niekas to.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

musu visu situacijos vienodos-- visi mes dirbam zeme  auginam gyvulius kas mesinius kas pieninius  tik kiekvienas skirtingai kapstomes is tos situacijos  kad pieninikai sukciauja  tai faktas ---pavyzdys   skambinu palei skelbima ''parduodu mesinius verselius'' klausiu ''kokios veisles'' atsakymas '' bulius semas '' klausiu ar jis ''registruotas kaip reproduktorius''   atsakymas  ''ne  bet verselio dokumentus sutvarkiau''    dar vienas klausimas pamatymui  Kas sugalvojo verinima pagal skerdiena ---ar  augintojai   ,kad  daugiau uzdirbtu' ar perdirbejai ,kad daugiau apknistu'

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal esat girdeje fraze ''pilstymas is  tuscio i kiaura ''  situacija pries n metu nupirkau pirmos kartos sarole veisles telycia  siai dienai turiu 8 vnt ,,mamasu'' po 2 menesiu  begy jei viskas gerai  bendroi sumoi turesiu 22 galvijus tiesa pries 5metus pardaviau visa uzauginta  banda tam kad galeciau nupirkti zeme ir likau vel su viena mesine karvute kadangi buvau vedes gera moteri emigravau ukio labui  emigrcijoj neti dirbau bet ir semiaus  patirties pas kapitalistinio pasaulio kurejus , kur posakis ---laikas -pinigai-- turi tiesiogine prasme  siai dienai esu'' pats sau karalius'' ir dar nesu netgi dalyvaves nei vename investicineme projekte ir sekmingai planuoju ukio ateiti       gryskim prie frazes  ''pilstymas is tuscio i kiaura'' klausimas fantazoriam kurie teigia kad pieninikai ateme dali mesininkams skirtu lesu pastudijuokit planuojamu ismoku lentele kuri buvu paskelpta 2014 saltinis   http://www.infolex.lt/ta/323036   ir patys saves paklauskit ar tuos buliukus, kuriuos paprastai butumet pardave 2014 metais kartais  nepardavet 2015 po kovo 1  ir dar klausimas ateciai  ar tuos buliukus kurius iprastai butumet pardaves2015  nepardavet 2016 po 03 01  tiesa as irgi savo buliukus kurie buvo planuoti parduoti 2014 gruodzio menesi pardviau 2015 01 09  pardaviau ir 2016 01 20 laiku prardaves gavau netik gera  kaina  bet ir sutaupiau laiko ir pasaru man laikas  netik pinigai         situacija is kapitalistinio pasaulio --svedijoj statem ferma atvaziuodavo toks  zmogelis svedas siuliu tarp betoniu plaksciu uztaisyt jis atvaziudavo ne kiekviena diena  kazkaip isinekejom  pasirodo jis kooperatyvo narys kuris turi 500 sarole veisles mesiiu galvju  kooperatyva sudare 5 ukinikai  tame tarpe ir jis  kievienas paruosia savo galvijams   pasara technika pagal poreikius poto dirba fermoj pagal   grafika    situacija  lietuvoj ----dejom fermai stoga tai pas ukininka     100 melziamu karviu --- kiekvienam padargui po traktoriu kad nereiktu perkabineti

 Toki variantą su traktoriais ir aš mates pas pienininkus čia Lietuvoj  :icon-biggrin:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zinoma kad perdirbejai , jie aogaudineja kaip gali , tik mano situacijoj labiau apsimoka parduot pagal skerdena nes uz gyva svori jie tiek nemoka o pagal skerdena galima daugiau variaciju pasukt pinigus i savo puse :)

Nežinau kolega kuom remies taip sakydamas.Iš savos patirties galiu paskyt tiek,kaip rudeniop gyvo svorio kilgramas buvo apie 1,3eur,pardaviau Utenos mėsai pagal skerdenas.Vidurkis gavos 1,79eur.(jei skerdenas perversi į gyvus kilogramus).Kad neaupgautų jau seniau buvo rašyta samdykit nepriklausomą ekspertą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...