Jump to content

Arimo problemos


Coala

Recommended Posts

Buvo vieni kiti metai kai su arimais teko keletą dienų į lapkritį įtraukti. Bet šiaip logiškai galvojant jei kas iki šiol nenukasė bulvių, nenusikūlė ar nesuarė laukų, tai verta pagalvoti ar ne per daug apžiota.

Nebuna per daug apziota, buna tik technikos per mazai. Technika anksciau ar veliau isigysi, o zemes veliau nebeliks ;)
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiandien padariau arimo pabaigtuves :) Pačiam galui pasilikau 2 ha antramečio pūdymo, tai velniokynas buvo kaip reikiant. Teko plūgą visiškai nusiardyti, bet apsiarė visai neblogai. Šiaip arimui sąlygos , ypač vakar, buvo puikios : viršus truputį patrauktas, žemė kiaurai permirkus (net molis), bet perteklinis vanduo jau susigėręs. Tai kad prieš du mėnesius būtų tokios sąlygos buvę :) Aplink mane vakar arė gal 4 traktoriai, tai vadinasi ne iš mandrumo ar neapžiojimo, o dėl to, kad nėjo plūgo žemėn įkišti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiandien padariau arimo pabaigtuves :) Pačiam galui pasilikau 2 ha antramečio pūdymo, tai velniokynas buvo kaip reikiant. Teko plūgą visiškai nusiardyti, bet apsiarė visai neblogai. Šiaip arimui sąlygos , ypač vakar, buvo puikios : viršus truputį patrauktas, žemė kiaurai permirkus (net molis), bet perteklinis vanduo jau susigėręs. Tai kad prieš du mėnesius būtų tokios sąlygos buvę :) Aplink mane vakar arė gal 4 traktoriai, tai vadinasi ne iš mandrumo ar neapžiojimo, o dėl to, kad nėjo plūgo žemėn įkišti...

Pagal isankstines prognozes rytoj ir as leksiu i laukus art :D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nesuprantu ko tiek laukt.... mano pavasarinis arimas baigtas buvo rugsejo vidury gal.. dar nebaigus set kviecius. sakot sausa buvo, kura deginau bereikalingai, dylo detales... ha. o kiek kuro sudeginot db muilindami po balas?:) sakysit per anksti, zoles sudiks. sprendimas susidirbt 1 karta veliau jei jau zoles zels ar pabiros. bet ju kazkaip buvo nematyt irgi.... mano nuomone kuo anksciau tuo geriau.... kaikurie sake kad durnas kad kvieciams zeme ariau paskui kombaina... bet galutiniam variante kvieciai zymiai graziau zemeje atrode kai buvo suarta ir 1 kart sudirbta ir menesi stovejo ir po to pries sejamaja antra kart pravaziuota nei viskas daryta paskutinem dienom:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nesuprantu ko tiek laukt.... mano pavasarinis arimas baigtas buvo rugsejo vidury gal.. dar nebaigus set kviecius. sakot sausa buvo, kura deginau bereikalingai, dylo detales... ha. o kiek kuro sudeginot db muilindami po balas? :) sakysit per anksti, zoles sudiks. sprendimas susidirbt 1 karta veliau jei jau zoles zels ar pabiros. bet ju kazkaip buvo nematyt irgi.... mano nuomone kuo anksciau tuo geriau.... kaikurie sake kad durnas kad kvieciams zeme ariau paskui kombaina... bet galutiniam variante kvieciai zymiai graziau zemeje atrode kai buvo suarta ir 1 kart sudirbta ir menesi stovejo ir po to pries sejamaja antra kart pravaziuota nei viskas daryta paskutinem dienom:)

Pilnai pritariu tavo nuomonei ;) Bet pas kai ka susikloste tokios aplinkybes del gamtos salygu ir darbu organizavimo , kad arimai uzsitese :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Idomiai siemet tikrai. Pernai suprantu, sausa buvo, reikejo laukti kol atmirks zeme. Na bet siemet, per visa javapjute skandino, tai kokio velnio nearet anksciau ? Tikejotes jauciu kad bobu vasara bus, ir apsiarsit.

 

Nu ir ką ? Neapsiarėm ? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sestadieni teko vaziuot link kauno ,tai "nekokiu gaspadoriu" oi dar kiek daug. Nereik ce plakt liezuviais Lietuva kad mzas krastas ,bet orai ir dirvozemiai laabai skirtingi. Galiausiai susideda dar daugybe neplanuotu dalyku. As ir nebaigiau art o sedziu jau antra diena su temperatura  ir vos paslaiuziu 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lietuvoj taip įprasta, a matai tu darai ne kaip aš vadinasi nevykelis, nėra ko teisintis , kolkas puikiai aresi , reiškiasi mažiau erozijos paveikti laukai bus.

ar tikrai ? Spejome islyginti arima apare anksciau. O kas aria velai, vargu ar spes, vejo erozija su salcio pagalba padarys savo vistiek 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na kaip tau atsakius i sy klausyma... jei seji su sejamaja be dirbimo tada gal ir neeverta dirbt is rudens. arba minimaliai tik... jei sejamoji su dirbimu.. tda pasiruosi lauka galim sakyt is rudens. ir pavasari seji tiesia. ko pasekoje dregmes buna tolygiai visur. ir nesigauna tokie prikolai kaip sudigymo zemelapiai ir pan...;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O pavasari nebuna islygintas arimas perdaug suslegtas ir dregnesnis? O ir pavasari vel ta arima dirbini ir tik tada seji?

Girdeti teko ivairiu nuomoniu. Kad ivaziuosiu veliau dirbti ir t.t  Na bet isbandes likau patenkintas. Dziuna tik labai menkas sluoksnis pavirsiuje, apacioje dregna, ko ir reikia man. kodel taip darau ? Todel kad pavasari galiu trasas issiberti ant lygios dirvos. Berti galiu greiciau nei ant arimo. Sutaupau laiko nes nereikia dirbti du kartus( sejamoji be idirbimo diskine ). Rudeninis islyginimas skaitosi kaip isdirbimas nor ir minimalus. Tureciau sejamaja su idirbimu, elgciausi vel kitaip. Bet dabar, arime elgiuosi butent taip . 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Girdeti teko ivairiu nuomoniu. Kad ivaziuosiu veliau dirbti ir t.t  Na bet isbandes likau patenkintas. Dziuna tik labai menkas sluoksnis pavirsiuje, apacioje dregna, ko ir reikia man. kodel taip darau ? Todel kad pavasari galiu trasas issiberti ant lygios dirvos. Berti galiu greiciau nei ant arimo. Sutaupau laiko nes nereikia dirbti du kartus( sejamoji be idirbimo diskine ). Rudeninis islyginimas skaitosi kaip isdirbimas nor ir minimalus. Tureciau sejamaja su idirbimu, elgciausi vel kitaip. Bet dabar, arime elgiuosi butent taip . 

Kaip koreguotum zemes dirbima jei seja vyktu su kombinuota sejama? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...