Jump to content

Efektyvus mikroorganizmai arba kaip sumazinti trasu kieki.


soRRgo

Recommended Posts

Be to, jie yra isnuodyjami cheminiais preparatai ir cheminėmis trasomis.

noreciau , kad sita teigini pagrystumete

matau tik vienoje vietoje pliusa, tiems kas taiko bearimine zemdirbyste

Na pagrysti cia nelabai yra ka. Mikroorganizmai netgi chloruoto vandens, kuris mieste bega is ciaupu ir yra "nekenksmingas" zmonems bijo, o ka jau apie chemikalus kalbeti.

O vat del taikymo tik bearimineje zemdirbysteje noreciau suzinoti daugiau.

Kodel taip manote?

As tai kalbedamas apie EM panaudojima remiuosi kaimynu patirtimi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na mane kaip šio forumo naujoką suintrigavo daugelis teiginių. Tame tarpe ir soRRgo apie efektyvius mikroorganizmus.

Kaip suprantu Lietuvoje nieks nenaudoja jų ? Reik giliau man pasidomėt. Gal kas turi konkrečių pavyzdžių užsienyje apart USA ? Kaip juos naudoja ? Išvis čia skystis ar kas ? :D

EM naudojami visame pasaulyje. Europoje naudojama Vokietijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Austrijoje, Šveicarijoje ir t.t. Iš viso apie 110 pasaulio šalių.

O EM yra skystos formos ir yra išpurškiamas ant laukų. Taip pat juo apveliama sekla (taip yra apsaugoma nuo ligu ir padidinamas daigumas).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kiek zinau dar niekur negalima isigyti. buvo cia seminaras kaune vienos imones apie EM. tai lyg ir zadejo menesio begyje pradeti pardvineti. As manau kad dabar palankiausi metai pabandyti, kol trasu kainos nesukilo vel.

Na kai suzinosiu kur ir kada bus galima isigyti duosiu zinoti viesiems :)

Ydomu hektaro kaina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ziurejausi pas lenkus.

Tai gaunasi 280 Lt/ha per metus. O kas liecia ta Lietuvos imone, kuri saminara dare, tai jie dar kainu neduoda, bet sako bus panasios i Lenku.

Zodziu gaunasi taip:

Pirmais metais reikia EM ivesti i dirvozemi, vadinasi kiek istresta plius apie 208 Lt/ha;

Antraisiais metais trasu reikia ant 30 proc. maziau, o EM tiek pat (280 Lt/ha);

Treciais metais trasu reikia ant 70 proc. maziau, o EM tiek pat;

Velesniais metai priklauso nuo dirvozemio bukles, nes Lenkai zada, kad po triju metu pH bus apie 7, o humusas apie 6 proc. Tai jei dirvozemis pasieks tokias vertes tai galima trasu nebenaudoti (arba naudoti labai mazai), o EM galima mazinti. Jie sake per 10 metu pas juos atsirado ukiu, kuriems tresimas kainuoja 60 Lt/ha per metus ir tai tik mikropflorai palaikyti (kad nesumazetu po ziemos).

Tai vat ir nzn ar cia geras variantas ar ne, nes kaip ir investuoti reikia papildomai, o sito nelabai norisi, bet turint omeni, kad trasu kainos tikrai vel kils (del elektros kainu suolio o ir dujos visada nepigs) tai galima pradeti tam ruostis. Be to, man labai patinka mintis, kad labai pagereja naturali dirvozemio bukle (pH ir humusas). Jei tikra po triju metu pH 7 o humusas 6 proc. tai manau galima buti ramiam del derliaus.

Ka jus apie tai manote?

Nes man labai svarbu apsispresti siais metais, kol dar trasu kainos nesukilo, nes bijau po to jau nebeikasiu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi as EM domiuosi jau daugiau nei metus tai sita straipsni jau skaiciau ir ne karta. Yra ir dar vienas panasus. Tik man kliuna tai, kad juose is esmes yra padaryta keleta esminiu klaidu kalbant apie mikroorganizmus ir ju poveiki ("visi mikroorganizmai yra geri" jis cia ir apie patogenus ir apie puvimo bakterijas taip kalba). Ir aplamai tai labiau filosofiniai pamastymai nepagrysti praktika. O jei nebandei ir netyrinejai tai manau nera ko ir skleisti savo isvedziojimu.

As bendrauju su zmonem kurie naudoja savo ukiuose jau ne metus ir ne du ir jie visiskai kitokios nuomones :)

Kaip pavyzdi galiu patarti paziureti http://anastasija.lt/forum/viewtopic.php?t=555

Cia siek tiek issamiau patyrineta.

be to, jei kas nori pasiziurineti ar tikrai tai paplite kur nors, uzeikit i http://www.emrojapan.com/map.php

As nemanau, kad visam pasaulyje zmones nemoka skaiciuoti ir nenusimano apie zemdirbyste :)

Man tik idomu ar tai sendien apsimoka finansiskai

Gal galit papasakoti kiek siemet ant trasu hektarui skyret?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:lol:

kokia dar vadyba :D

galiu papaskoti toki dalyka.

buvau nuvaziaves praeita vasara pas viena ukininka kaimyninej saly.

uzeinu pas ji i darzine ir matau numestu gal 5 maisus salietros. O jis dirba apie 100 ha zemes.

As jo klausiu kodel jie idomiai taip trasas pirkineja ko kelis maisus, nes lietuvoj sakau perka normaliai, kad uztektu :)

Tai kai jis pasake, kad cia ir yra visas metinis kiekis as net nebezinojau ka ir atsakyti. Pagalvojau issidirbineja. Va tada jis ir paaiskino kodel jam tiek trasu tereikia ir EM parode kanystra. Siule net paragauti, nes jie kai skrandi skauda geria patys, bet as nelabai susigundziau :lol:

Tai nuo tada as irgi noriu uzsipirkti tik maisa salietros ir nesukti sau galvos del trasu kainu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...