Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

479 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      142
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      238


Recommended Posts

Prieš 2 valandas, ukis123 pranešimas:

Tūkstantį ir daugiau metų visi kasė, arė žemelę ir mums paliko derlinga dirvožemį. Mes jos dabar galime nearti tik dėl chemijos gausos. Bet jei požiūris Pasaulį pasisuks kita linkme nors pamažu jau keičiasi,  tai gryšme su trenksmu prie plugu. 

Dėl to tūkstančio metų tai turėtumėte plačiau pasidomėti kada išrado plūgą? O kad ten kokiu pagaliu prarėždavo vagutę sėkloms suberti tai toli iki arimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pastarieji trys sezonai parodė kas su kuo valgomas - dirvožemis turi gyvuoti aerobinėmis sąlygomis, dirbamas laiku, tinkamomis priemonėmis bei sąlygomis. Sulaužius bent vieną iš šių sąlygų griūva visas paveikslas, o dar kur gamtos įtaka. Tada prasideda interpretacijos dėl papildomų bakterijų įvedimo ir pan. kas tik iškelia savikainą, tačiau tik tuština kišenę ir jokios naudos neduoda. Realiai ir protingai mąstant, esant dideliems plotams, tradicinei žemdirbystei nėra vietos, paprasčiausiai nebespėji į terminus bei išsitęsia pats procesas, per kurį gali sulaukti neigiamų orų įtakos. Ar tai būtų no-till, min-till, strip-till - visi dirbimo būdai pateisinami ir logiški, svarbu teisingas veiksmų planas. 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 18 minutes , dumoju pranešimas:

Pastarieji trys sezonai parodė kas su kuo valgomas - dirvožemis turi gyvuoti aerobinėmis sąlygomis, dirbamas laiku, tinkamomis priemonėmis bei sąlygomis. Sulaužius bent vieną iš šių sąlygų griūva visas paveikslas, o dar kur gamtos įtaka. Tada prasideda interpretacijos dėl papildomų bakterijų įvedimo ir pan. kas tik iškelia savikainą, tačiau tik tuština kišenę ir jokios naudos neduoda. Realiai ir protingai mąstant, esant dideliems plotams, tradicinei žemdirbystei nėra vietos, paprasčiausiai nebespėji į terminus bei išsitęsia pats procesas, per kurį gali sulaukti neigiamų orų įtakos. Ar tai būtų no-till, min-till, strip-till - visi dirbimo būdai pateisinami ir logiški, svarbu teisingas veiksmų planas. 

 

O tavo nuomone ir protingai mastant, ar nevertėtų pradėti nuo normalios sėjomainos? Aš niekaip neįsivaizduoju, kaip mus išgelbės nauja sėjamoji, jeigu tik didinsime chemijos sunaudojimą, kas iš esmės yra neisšvengiama taikant šias technologijas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, jevgenijus pranešimas:

Ale kas su tais prisiekusiais plugistais yra... Neimant tūkstantmečių, paskutiniai 200metu kiek kviečių vidurkis? 2-3t/ha, o gal net maźiau? 

Bet turbūt daugiau uždirbdavo,  nei dabar kai kalnai trasu, pilnos fūros chemijos pas ūkininkus važiuoja. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, dumoju pranešimas:

Pastarieji trys sezonai parodė kas su kuo valgomas - dirvožemis turi gyvuoti aerobinėmis sąlygomis, dirbamas laiku, tinkamomis priemonėmis bei sąlygomis. Sulaužius bent vieną iš šių sąlygų griūva visas paveikslas, o dar kur gamtos įtaka. Tada prasideda interpretacijos dėl papildomų bakterijų įvedimo ir pan. kas tik iškelia savikainą, tačiau tik tuština kišenę ir jokios naudos neduoda. Realiai ir protingai mąstant, esant dideliems plotams, tradicinei žemdirbystei nėra vietos, paprasčiausiai nebespėji į terminus bei išsitęsia pats procesas, per kurį gali sulaukti neigiamų orų įtakos. Ar tai būtų no-till, min-till, strip-till - visi dirbimo būdai pateisinami ir logiški, svarbu teisingas veiksmų planas. 

 

Būtent kad dideli ūkiai neturi kada terliotis su plugais

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, manttys pranešimas:

O tavo nuomone ir protingai mastant, ar nevertėtų pradėti nuo normalios sėjomainos? Aš niekaip neįsivaizduoju, kaip mus išgelbės nauja sėjamoji, jeigu tik didinsime chemijos sunaudojimą, kas iš esmės yra neisšvengiama taikant šias technologijas

Paminėjau terminą "veiksmų planas". Sėjomaina būtent ten kartu su chemija, augalų veislėmis ir kt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vėl įsikišiu, kas yra skaitęs mano posmų neabejotinai pastebėjo, kad buvau priešininkas Nr 1 bet kokių no till, strip till ar dar ko ko aš neturiu kieme. Esu dėkingas vienam ūkininkui kuris tiesiog pasikvietė pažiūrėt kaip atrodo pasėliai po claidon, žinokit užsičiaupiau, nuryjau ką iki tol maniau ir perkant nė neabejojau!!!

Dėl chemijos, totalus blefas. Viskas tas pats kas skutant, visiškai viskas. Jokių naujų ar papildomų preparatų. Bėda tik viena, labai daug laiko lieka, visokio š per tą laiką prisigalvoti gali 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, manttys pranešimas:

Aš suprantu, kai no till (min till) labai reklamuoja technikos pardavėjai ir chemijos pramonė, bet koks tikslas tą daryti eiliniam ūkiui? :confusion-scratchheadyellow:

Kažkaip man atrodo, kam labai įdomu tas ir pats savo galvą tą techniką pasirinks, o kam neįdomu, juk neįkiši per prievartą

Ačiū už repliką, užsičiaupiu. Ko gero nepadoru viešai džiaugtis juokinga pasėlių savikaina. Po tokių posmų aišku kodėl atsiranda supriešinimas, sakyk žmogui kaip sutaupyt, o jis galvoja, kad aš jo bankroto noriu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , voras pranešimas:

Ačiū už repliką, ižsičiaupiu. Ko gero nepadoru viešai džiaugtis juokinga pasėlių savikaina. Po tokių posmų aišku kodėl atsiranda supriešinimas, sakyk žmogui kaip sutaupyt, o jis galvoja, kad aš jo bankroto noriu.

Kažkoks labai jautrus, apgailestauju, jei sukėliau nemalonių emocijų.

Bet yra taip, kad šie metai išvis yra išskirtiniai. Jeigu tu sakai, kad neturėjai tokių laukų, tai aš irgi sakau, kad sausio mėnesį žalių pasėlių nemačiau bet savo neilgą egzistenciją. Ir pravažiavus nuo Klaipėdos iki Kauno nemačiau lauko, kad galėčiau besti pirštu ir sakyti - vo čia šūdas. Visi pasėliai atrodo gerai, net labai gerai.

Kas liečia sėjalką, nu nežinau, man tiesiog logika neleidžia priimti noraginio skutiko su sėjimo funkcija kaip kažkokio stebuklo. Bet tebūnie - tai super reikalas, pakelsiantis derlius ir sumažinsiantis savikainą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , linas78s pranešimas:

Nesuprasi kur čia ta problema,nori ari nori neari visiška laisvė,ar čia iš tos serijos žiauriai nervina kad kaimynas nearia o aš ariu?

Tai aš ir taip manau, bet būtent neariminiai viešai deklaruoja savo meilę žemei ir jeigu turi plūgą, tai nieko gero. Bet šiaip labiausiai mane erzina, kad šitas reikalas kažkokiais būdais dasikasė iki viršūnių ir jau be užuolankų kalbama, kad tik šitos rasės atstovai turės teisę į pilnas išmokas, pavyzdžiui.

Tik nepasakokit, kad čia iš meilės dirvai viskas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 17 minutes , manttys pranešimas:

Kažkoks labai jautrus, apgailestauju, jei sukėliau nemalonių emocijų.

Bet yra taip, kad šie metai išvis yra išskirtiniai. Jeigu tu sakai, kad neturėjai tokių laukų, tai aš irgi sakau, kad sausio mėnesį žalių pasėlių nemačiau bet savo neilgą egzistenciją. Ir pravažiavus nuo Klaipėdos iki Kauno nemačiau lauko, kad galėčiau besti pirštu ir sakyti - vo čia šūdas. Visi pasėliai atrodo gerai, net labai gerai.

Kas liečia sėjalką, nu nežinau, man tiesiog logika neleidžia priimti noraginio skutiko su sėjimo funkcija kaip kažkokio stebuklo. Bet tebūnie - tai super reikalas, pakelsiantis derlius ir sumažinsiantis savikainą.

Nepakels jis to derliaus, aš tą ir taip žinau, o savikainą jis jau sumažino. Nesuprasdavau ir aš to noraginio skutiko su sėkladėže, bet dabar jau suprantu. Greitai suprasi ir pats, ypač jei su drėgmės režimais darysis striuka.

Beja, sunkiose dirvose turėčiau atsargai iprastinį komplektą. Po lietaus su šita sėjamąja traktorius kaip pririštas, dailusis čiuožimas būna ...

 

Dėl išmokų, nežinojau šito fakto, bet valio! Dar ir kapeiką vieną kitą gausiu paskatinimui.

Meilės jaučiu tik tiek kiek reikia, tikrai ne daugiau.

Čia meilė visų pirma sau, nes laiko atžvilgiu tai sunku ir nupasakot su kuo lygint reiktų, o pasirodo iš to išplaukia dar ir dirvožemio tausojimas. Beja tokio vaizdo kai nuo dirvožemio dulka tiek, kad net dangus užtemsta, ką šiemet teko matyt į Klaipėdą pro Telšius važiuojant, šitoj technologijoj tikrai nepamatysi. Ko gero tų galvų žodžiuose tiesos yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 26 minutes , manttys pranešimas:

Tai aš ir taip manau, bet būtent neariminiai viešai deklaruoja savo meilę žemei ir jeigu turi plūgą, tai nieko gero. Bet šiaip labiausiai mane erzina, kad šitas reikalas kažkokiais būdais dasikasė iki viršūnių ir jau be užuolankų kalbama, kad tik šitos rasės atstovai turės teisę į pilnas išmokas, pavyzdžiui.

Tik nepasakokit, kad čia iš meilės dirvai viskas

Žali būsim nuo to žalinimo:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, voras pranešimas:

Ačiū už repliką, užsičiaupiu. Ko gero nepadoru viešai džiaugtis juokinga pasėlių savikaina. Po tokių posmų aišku kodėl atsiranda supriešinimas, sakyk žmogui kaip sutaupyt, o jis galvoja, kad aš jo bankroto noriu.

Nuo kiek ha gaunasi juokinga savikaina? Kaip gauti tokią savikainą 100 ha ūkiui? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...