Jump to content

2007-2013m pusiau natūrinis ūkininkavimas


EKOTomass

Recommended Posts

Kas normaliai ūkininkauja tai taip. Na aš tik galvoju užsiimti ŽŪ, nei sėt, nei art nenoriu ir neturiu kuom :), bet galvoju apie avis, tai mastau kaip tą EDV kuo paprasčiau pasikelti, kad dar galėčiau pusiau natūrinio ūkininkavimo programoje sudalyvauti, būtų bent su kuom šieno pasiruošti

Įsitaisai avių, reikia ir žemės pašarui ruošt (ir pasėt galima ką nors, kad daugiau nei pieva skaičiuotųsi), iš jų ir EDV...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 777
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Kas normaliai ūkininkauja tai taip. Na aš tik galvoju užsiimti ŽŪ, nei sėt, nei art nenoriu ir neturiu kuom :), bet galvoju apie avis, tai mastau kaip tą EDV kuo paprasčiau pasikelti, kad dar galėčiau pusiau natūrinio ūkininkavimo programoje sudalyvauti, būtų bent su kuom šieno pasiruošti

Įsitaisai avių, reikia ir žemės pašarui ruošt (ir pasėt galima ką nors, kad daugiau nei pieva skaičiuotųsi), iš jų ir EDV...

taiv avys mažai kelia edv, didelio kiekio reik, a sėt viską samdant (žemę, techniką+ nederlingos žemės) neapsimoka, pigau bus gatavą nupirkti. Na svarstysiu dar kitus variantus...bo į kaimą noriu :icon-mrgreen:

Kaip suprantu tai ką šiemet deklaruočiau, tai tie rodikliai EDV skaičiavimui atsispindėtų tik 2012metais? Tai PNU programoje galėčiau tik kitais metais dalyvauti, žinoma jei dar ji liktų...

pograma kaip suprantu vystoma iki 2013m, o kaip tada su išmokom (3+2)metai? ar gaučia tik už 2012 2013, ir po to atia - spektaklis baigtas :eusa-think: ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas normaliai ūkininkauja tai taip. Na aš tik galvoju užsiimti ŽŪ, nei sėt, nei art nenoriu ir neturiu kuom :), bet galvoju apie avis, tai mastau kaip tą EDV kuo paprasčiau pasikelti, kad dar galėčiau pusiau natūrinio ūkininkavimo programoje sudalyvauti, būtų bent su kuom šieno pasiruošti

Įsitaisai avių, reikia ir žemės pašarui ruošt (ir pasėt galima ką nors, kad daugiau nei pieva skaičiuotųsi), iš jų ir EDV...

taiv avys mažai kelia edv, didelio kiekio reik, a sėt viską samdant (žemę, techniką+ nederlingos žemės) neapsimoka, pigau bus gatavą nupirkti. Na svarstysiu dar kitus variantus...bo į kaimą noriu :icon-mrgreen:

Kaip suprantu tai ką šiemet deklaruočiau, tai tie rodikliai EDV skaičiavimui atsispindėtų tik 2012metais? Tai PNU programoje galėčiau tik kitais metais dalyvauti, žinoma jei dar ji liktų...

pograma kaip suprantu vystoma iki 2013m, o kaip tada su išmokom (3+2)metai? ar gaučia tik už 2012 2013, ir po to atia - spektaklis baigtas :eusa-think: ?

is tavo poziurio, logikos ir suvokimo apie ukininkavima pasakysiu taip - gal ir gyvenk kaime, bet geriau tada neukininkauk. Nes ziuriu tau ne ukininkavimas galvoj o tik pinigai ir t.,t. Tas blogai, anas netinka, avys mazai EDV kelia, arti vel blogai technikos reikia ir t.t., tai ka tu galvoji zmones uz dyka pinigus gauna. ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

is tavo poziurio, logikos ir suvokimo apie ukininkavima pasakysiu taip - gal ir gyvenk kaime, bet geriau tada neukininkauk. Nes ziuriu tau ne ukininkavimas galvoj o tik pinigai ir t.,t. Tas blogai, anas netinka, avys mazai EDV kelia, arti vel blogai technikos reikia ir t.t., tai ka tu galvoji zmones uz dyka pinigus gauna. ?

Na aš ir nesiruošiu tapti ūkininku. galvoju auginti avis - šiaip savo malonumui. Kiek žinau pagal PNU paraiškas gali teikti ir nebūdamas ūkininku. o technika taip reikalinga - kad pievas nusipjauti, todėl ir klausiu apie šią programą...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na aš ir nesiruošiu tapti ūkininku. galvoju auginti avis - šiaip savo malonumui. Kiek žinau pagal PNU paraiškas gali teikti ir nebūdamas ūkininku. o technika taip reikalinga - kad pievas nusipjauti, todėl ir klausiu apie šią programą...

Keistai čia, auginti avis savo malonumui :lol: Už tą pusiau natūrinį šienapjovė, grėblys ir dar pora padargų tai gausis, bet traktoriaus jokio nenupirksi. Tai jei neturi jokio, tai ir tikslo nėra dalyvauti. Per maži ten pinigėliai rimtiems pirkiniams.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1. pavasary deklaravus, EDV perskaičiuojamas liepos 1 būklei;

2. jei paraiška teikiama 2011 m. tai tie 5 metai gali būti 2011-2015 m imtinai;

3. Jei avis auginsi savo malonumui, tai už malonumą ne Europa, o pats turi ir mokėt; :eusa-naughty:

4. Jei vistiek žadi dalyvaut, tai įvertink visus įsipareigojimus, nes maži ir neapsiskaitę nuo NMA biurokratų nukenčia labiausiai ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėkui Mariush, už konkrečius atsakymus. Dėl "malonumo" - turėjau omeny jog tai nebūtų mano pragyvenimo šaltinis, daugiau kaip kraštovaizdžio priežiūrai ir savo reikmėms, dėl NMA, įsipareigojimų ne naujiena būtų, nes jau keli metai jau ir taip įsipareigojęs pagal kt. programas, tai nlb kas ir prisidėtų. Mano supratimu tam ir yra tas pusiau natūrinis ūkis, jei nenori baisiai plėstis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveikinu, taip ir turėjo būti, jei tvarkingai supildyta (jei ne tai prašo patikslinti). Priemonė juk nepopuliari...

Ačiū :) Supildžiau lyg ir tvarkingai, bet keletas netikslumų įsivėlė, taigi teko pataisyti. Visumoje nebuvo taip sunku pildyti paraišką kaip tikėjausi. Dabar jau laukiu litų įkrentant sąskaiton :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš savo irgi taisiau šiek tiek, vienam daiktui pagrindimą keičiau. Vietoj patvorių ir vandens telkinio kraštų šienavimo, teko parašyt, kad šienausiu pievas su Stihl FS130 :) Nors ir tvora, ir vandens telkinys tiesiogiai susiję su produkcijos auginimu... Jie ten labai kabinėjasi prie daiktų, kurie gali būti pritaikomi ne tik ūkio reikalams.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Norejau tokio klausimo paklausti. Tarkim as dalyvauju sioje programoje ir man reik tokiu daiktu, sienspjuves, greblio ir purkstuvo. Pvz: as visus siuos daiktus nusiperku siais metais uz savus pinigus. Tai man per penkis ismokes tuos 25000 lt? ar tiesiog cia kiekvienais metais reik pirkt tik po viena agregata? :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką gi, pirmieji litai įkrito sąskaiton. Dabar patarkite, gerbiami kolegos, kaip tiksliai įvykdyti pirkimo procedūrą, kad niekam neužkliūti. Ar užtenka , kad pardavėjui pravedu pinigus bankiniu pavedimu, o jis man išrašo sąskaitą faktūrą ar dar papildomai reikalinga kokia tai pirkimo - pardavimo sutartis ? :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

berods turi padaryti apklausa 3 pardaveju ir tada nurodyti kodel butent is ano o ne is kito perki

Tai šitas reikalas įvykdytas kai teikiau paraišką, gavau komercinius pasiūlymus, kuriuos įtraukiau į ją. O dabar pats pirkimas pagal tuos pasiūlymus. Ar reikia dar kokių sutarčių, mane domina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taisyklės čia (skaitykit VII, VIII skyrius):

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... _id=372694

Sutartis raštu sudaroma, jei pirkimas viršija 10000Lt.

Apklausa daroma jei nėra nustatyti didžiausi įkainiai.

Jei pirkimas iki 10000 Lt, apklausa gali būti vykdoma žodžiu apklausiant vieną tiekėją, pažyma nerašoma.

10000-100000Lt žodžiu (ar raštu, bet nebūtinai) apklausiami 3 tiekėjai, surašoma pažyma.

Man gaunasi taip: apklausų pažymų nerašau visai - kompiuterinė technika, programinė įranga ir šiltnamis eina pagal didžiausius įkainius, kiti neviršija 10000Lt; suratį rašau tik šiltnamiui, nes visa kita neviršija 10000Lt. Visai paprasta :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taisyklės čia (skaitykit VII, VIII skyrius):

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... _id=372694

Sutartis raštu sudaroma, jei pirkimas viršija 10000Lt.

Apklausa daroma jei nėra nustatyti didžiausi įkainiai.

Jei pirkimas iki 10000 Lt, apklausa gali būti vykdoma žodžiu apklausiant vieną tiekėją, pažyma nerašoma.

10000-100000Lt žodžiu (ar raštu, bet nebūtinai) apklausiami 3 tiekėjai, surašoma pažyma.

Man gaunasi taip: apklausų pažymų nerašau visai - kompiuterinė technika, programinė įranga ir šiltnamis eina pagal didžiausius įkainius, kiti neviršija 10000Lt; suratį rašau tik šiltnamiui, nes visa kita neviršija 10000Lt. Visai paprasta :eusa-dance:

Ačiū Mariush, kaip visada aiškiai ir greitai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveikinu, taip ir turėjo būti, jei tvarkingai supildyta (jei ne tai prašo patikslinti). Priemonė juk nepopuliari...

Ačiū :) Supildžiau lyg ir tvarkingai, bet keletas netikslumų įsivėlė, taigi teko pataisyti. Visumoje nebuvo taip sunku pildyti paraišką kaip tikėjausi. Dabar jau laukiu litų įkrentant sąskaiton :)[/

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vakar turėjau jau antrą patikrą vietoje, nors pinigai dar tik už vienus metus įbyrėjo... Va čia tai biurokratizmas... :eusa-think:

:icon-eek: O ką tau tikrino ? Nes man irgi pinigai įkrito, tai tikriausiai sulauksiu ir aš kokių tikrintojų ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nufotografavo pirkinius, pažiūrėjo sąskaitas faktūras, pavedimus, buhalterinės apskaitos vedimą (kada pradėta, kada vėliausiai pildyta, kas vedama), paklausė ar žinau, kiek laiko saugoti dokumentus (10 metų), užpildė standartinę formą, davė pasirašyt ir fsio...

Labiausiai nervina, kad jiem duotas trumpas terminas patikrint, o aš išvažiavęs toliau... vien suvažinėjimui 100 Lt...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nufotografavo pirkinius, pažiūrėjo sąskaitas faktūras, pavedimus, buhalterinės apskaitos vedimą (kada pradėta, kada vėliausiai pildyta, kas vedama), paklausė ar žinau, kiek laiko saugoti dokumentus (10 metų), užpildė standartinę formą, davė pasirašyt ir fsio...

Labiausiai nervina, kad jiem duotas trumpas terminas patikrint, o aš išvažiavęs toliau... vien suvažinėjimui 100 Lt...

tai kiek supratau komercinius pasiulymus turiu turet pateikiant paraiška nma

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nufotografavo pirkinius, pažiūrėjo sąskaitas faktūras, pavedimus, buhalterinės apskaitos vedimą (kada pradėta, kada vėliausiai pildyta, kas vedama), paklausė ar žinau, kiek laiko saugoti dokumentus (10 metų), užpildė standartinę formą, davė pasirašyt ir fsio...

Labiausiai nervina, kad jiem duotas trumpas terminas patikrint, o aš išvažiavęs toliau... vien

suvažinėjimui 100 Lt...

Žodžiu nieko per daug baisaus. O kaip dėl įsigtų daiktų draudimo ? Ar tu draudei ? Kažkaip praslydo man ar nepamačiau tokio reikalavimo :icon-confused:

tai kiek supratau komercinius pasiulymus turiu turet pateikiant paraiška nma

Tikrai taip.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...