Jump to content

Vasariniu kvieciu auginimas


diler

Recommended Posts

Tokioje vietoje po kvieciu sek vasarini rapsa arba miezius tikrai pelnas bus didesnis nei vasariniai kvieciai atseliuojami

rapsa tik pernai pradejau auginti, ir bandysim tolaiu seti ji, as ir pats zinau kad kvietys po kviecio nelabaigerai, bet mieziu nuo siu metu isviso nebesesiu nes neapsimoka, prikuli tiek pat po 3 tonas, kaina mazesne, nuluzineja galvos, sugula, ligos puola, daugiau da islaidu reikalauja myzei nei. Jei metai nebuna sauleti pavykstasalyklini uzauginti,tai tadapradeda pi*inetis viking maltas kad tipo mazai turi, kad db nereikia salyklos ar da kas. zodziu, nk gera man su tai myzeis. bandysim rapsa, Z kvieti, V. kvieti set. kolkas daugiau nieko neplanuoju auginti. ka tam 100 ha ir priauginsi labai jau mandro

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as tai geriausi rezultata gaunu kai seji y 1 h 300kg ir tikrai negalvojiu mazinti normos del vienos paprastos prezastes :icon-exclaim:

turiu pasizimejas ant vederio skales teskur 300kg isbyra :eusa-dance: tai man uztenka pora kartu pasverti sekla ir vaziojiu per lauka :auto-dirtbike: tingis eskoti teskur yra tie 230 vasarinio kvetcio :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as tai geriausi rezultata gaunu kai seji y 1 h 300kg ir tikrai negalvojiu mazinti normos del vienos paprastos prezastes :icon-exclaim:

turiu pasizimejas ant vederio skales teskur 300kg isbyra :eusa-dance: tai man uztenka pora kartu pasverti sekla ir vaziojiu per lauka :auto-dirtbike: tingis eskoti teskur yra tie 230 vasarinio kvetcio :icon-wink:

tai gal sejat i 8cm gyli kad normalu tankuma gauti, kas neprasikala i trasas nueina :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai gal sejat i 8cm gyli kad normalu tankuma gauti :lol:

ne 3-4cm :angry-tappingfoot:

bet nenaudojiu augimo regulatoriu

Didinant normą proporcingai didėja šiaudai ir mažėja grudai, kartu mažėja ir derlingumas

Jums belieka apsispresti ką auginat ar šiaudus su pelais ar grudus ;)

na jei byra 5-5.5tonos man gana :eusa-dance: jei birtu virs 6 gautsiau pernaktis nemegoti bijoti kad nesugultu :(
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kuliau kaip visada po siektiek daugiua nei 3 t/ha na ir nezinau as is kur tie 42 g kai http://www.agroakademija.lt/augalininky ... i/?sid=410 cia irgi raso kad apie 32g. 1000 sveria.

na bet saunu kad jum tai psekasi isauginti tokius puikius derliu, stambius grudus. valio, kad tik tokiu kaip jus butu daugiau. as kolkas sau ramiai auginu , tausodamas aplinka ir sveikata, pilu mazas trasu normas, gaunu maza derliu (lyginant su jusu derliais), bet man uztenka gaunamu pajamu duonai, ir dar sviestui palieka.

Šiukšlių geriau nesėk. Nes šiaip šios veislės 1000 grūdų masė 38g.

http://www.dotnuvosprojektai.lt/lt/products/3/6/130

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vakar gavau is dotnuvos atsakyma del kvieciuku seklos daigumo: veisle tybalt,1000grudu mase 42gr,daigumas 50%,net prisedau,nesupratau kame reikalai,kuliau dregme apie 15% fungicidai naudoti,fuzarijozes buvo 0,001%,pirma klase, lietaus gave minimaliai,ka manot kame reikalai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vakar gavau is dotnuvos atsakyma del kvieciuku seklos daigumo: veisle tybalt,1000grudu mase 42gr,daigumas 50%,net prisedau,nesupratau kame reikalai,kuliau dregme apie 15% fungicidai naudoti,fuzarijozes buvo 0,001%,pirma klase, lietaus gave minimaliai,ka manot kame reikalai?

Radai vietą tirti sėklą, pas tuos kurie suinteresuoti kuo daugiau parduoti savo sėklų. Daiginkis pats arba pas nepriklausomus tyrėjus, tik nežinau ar tokių yra.

Ir aš pats jau šiandien suskubsiu padiegti savo Tybalt ir Granary sėklą, nes labai neramu pasidarė. :icon-rolleyes::icon-exclaim:

P.S. Pala, čia gal ne DP tyrei bet bandymų stotyje? Vienaip ar kitaip, kai iš vieno kaimo, tai gali tarp jų būti kokių fitimiti... :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pernai su daigumu tikrai kazkas buvo nes mano rudeni tyre tybalt seklas tai vos sertifikavima praejo o buvo tikrai ir pries lietus nukulta ir nuo ligu tris kartus purksta tikrai nepatingekite pasitikrinkit sekla

Ir beje ten truputi kitaip tiria daiguma nei serveteleje suslapinus :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vakar gavau is dotnuvos atsakyma del kvieciuku seklos daigumo: veisle tybalt,1000grudu mase 42gr,daigumas 50%,net prisedau,nesupratau kame reikalai,kuliau dregme apie 15% fungicidai naudoti,fuzarijozes buvo 0,001%,pirma klase, lietaus gave minimaliai,ka manot kame reikalai?

a kokie atsiliepimai apie tybalt verta demesio nes ieskau seklos?? :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vakar gavau is dotnuvos atsakyma del kvieciuku seklos daigumo: veisle tybalt,1000grudu mase 42gr,daigumas 50%,net prisedau,nesupratau kame reikalai,kuliau dregme apie 15% fungicidai naudoti,fuzarijozes buvo 0,001%,pirma klase, lietaus gave minimaliai,ka manot kame reikalai?

a kokie atsiliepimai apie tybalt verta demesio nes ieskau seklos?? :eusa-think:

nu seip ruosiaus juos set ir siemet,seip nebloga veisle,tik kad pas mus lietaus mazai buvo tai truputy atmete soniniu ugliu tai biski retoki buvo,bet vidurkis 4,5t tikrai biro,seip pas manes grazesni buvo nei agrovizijos parodoj,ta gali tadasg paliudyt :D o del daigumo bandau dar karta pats patikrint,bandau du meginius beicuoti ir ne beicuoti,gal yvyks stebuklas,as kazko irgi nesu linkes tiketi dotpro :icon-confused: po 10d.duosiu atsakyma :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

a kokie atsiliepimai apie tybalt verta demesio nes ieskau seklos?? :eusa-think:

mano žiniomis, tai inoringa veislė, kalbant tiek iš praktikos, tiek iš to ką matau pas kitų. Šiemet buvo variantas pas kaimyną ūkininką, kad pasėlis atrodė prinokęs, kaip ir kuliamas, nuvažiavo kulti, pakūlus biški, drėgmė 30, žalių gan nemažai,tai prisikūlė tik tiek, kad džiovyklą būtų galima krauti. Nuvažiavo po kelių dienų vėl kulti, tada drėgmė 18, kaip ir viskas ok, bet išdžiovinus nuvežė priduoti - pašariakas. O anie, kur buvo 30 drėgmės, išdžiovinus ir nuvežus, buvo 1 klasė. O tas kelias dienas, kur laukė, nebuvo lietaus, nieko. Tad mistika tokia iš praktikos. O pas ceck iš tikro buvo gražesni nei agrovizijoje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man asmeniskai nepatiko nors as juos auginau seklai bet nepasilikau sau nei trupucio

Del ligu tikrai atsparumo jokio praktiskai nes purskiau tris kartus o ju buva pilna derlius irgi nepasaka viename lauke byrejo kazkur apie septynias kitame apie penkias cia buvo pilna programa taikyta juose

Labiausiai patiko granary neauksta grudai stambus ir ligu buvo dauk maziau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man asmeniskai nepatiko nors as juos auginau seklai bet nepasilikau sau nei trupucio

Del ligu tikrai atsparumo jokio praktiskai nes purskiau tris kartus o ju buva pilna derlius irgi nepasaka viename lauke byrejo kazkur apie septynias kitame apie penkias cia buvo pilna programa taikyta juose

Labiausiai patiko granary neauksta grudai stambus ir ligu buvo dauk maziau

Pagal aprašymus Tybalt ir Granary panašaus derlingumo turėtų būti, bet praėjusiais metais pas mane Tybalt geriau byrėjo. Granary atrodė gražiau, mažiau buvo ligų, tad net pats nežinau kodėl taip gavosi, nes technologija vienoda, gal kiek žemė prastesnė Granary lauke pasitaikė. Išbandysiu dar ir šiemet abi veisles, kuri geresnė. Kokybė abiejų buvo extra arba pirma kl..

Pagal aprašymus Triso turėtų būti derlingesnė už minėtas abi, bet pas mane davė iki tonos mažesnį derlių, tad teko atsisakyti. Sakyčiau Triso labiau pakenčia lengvas žemes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...