Jump to content

Shitake grybai - auginimas


Agne

Recommended Posts

Sveiki

Tai va pabandziau uzsisakyti shiitake "dowels"ir gavau kaip rase uz poros savaiciu.Viskas tvarkingai ipakuota. Bet kadangi uzsisakiau kaip ir per daug pabandymui. tai kas norit prasom kreiptis atsiusiu.

O kiek uzsisaket? Mes jau "pasisodinom", kazkaip neitin daug isejo :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki

Uzsisakiau 1000 "dowels". Bet man kaip ir daugoka. Noreciau tik pabandymui. Tai pora simtu uztektu. Tai ir siulau kitus kas noretu pabandyti.

O kiek tu pasodinai?

200 vnt. pasodinom. Parašyk asmeninę žinutę po kiek parduotum ir iš kur reiktų paimt, pagalvosiu, rąstų dar liko :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
  • po 2 savaičių...
  • po 2 mėnesių...
  • po 1 mėnesio...
  • po 2 savaičių...
  • po 1 mėnesio...

Sveiki,

Atsitiktinai beskaitant apie grybus internete, atradau jusu foruma, tad nutariau isijungti i jusu diskusija apie grybu auginima.Nemaciau kalbanciu siame forume apie buda kuriuo as uzsiiminejau tad galbut sudominsiu. Pries penkis metus pats auginau daug kreivabudziu ir bandziau auginti sitakes. Technologija tikrai nera sudetinga bet yra visokiu niuansu. Dirbau su miceliu (tarptautinis zodis reiskiantis grybiena), kuris isvestas musu salygomis. Micelis yra grudai uzkresti grybu sporomis. Jis laikomas maisialiuose, sufasuotas po 0,7kg. Maiselius galima laikyti saldytuve iki 3men. Jej atsirastu susidomejusiu mielai atsakysiu i jusu klausymus.

Siuo metu pats planuoju vel pradeti auginti grybus, t.y. gluosnines kreivabudes ir sitakes. Gluosnines kreivabudes auginsiu isvirtu siaudu blokuose, uzkretus juos miceliu, o sitakes ant "blynu" anksciau paminetu jusu forume.

Deja, didelis grybu kiekio auginimas reikalauja nemazu investiciju, tad jei atsirastu norinciu kooperuotis ir pradeti bendradarbiauti, kreipkites.

El. Pastas: [email protected]

P.S. Turiu nemaza pazystamu rata kurie augina grybus dideliais kiekiais, bei per visus metus pats esu sukaupes nemazai patirties.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 6 mėnesių...
Sveiki

Apmires musu forumas. Naujienu matyt niekas neturi ar laiko. :) Gal kas nors jau uzsiaugino shiitakiu. Jei taip galetu imesti keleta nuotrauku, kad kiti galetu pasigereti lietuviskais shiitake.

Man kol kas ant rastu nera rezultato.

Siaip gali butiu patarti (esu grynas teorikas, bet perskaites nemazai) viena dalyka. Jei augini su rastais kartais jiems reikia suteikti soka - 24h valandas palaikyti saltyje. 6-12c temperatura turetu buti pats tas. Taciau jei jau mikro grybukai uzsimezge to nedaryk.

O kas liecia didelius mastus, tai efektyviausias Letitula Edodes auginimas yra ant kietmedzio drozliu polipropileno maisuose (kitu maisu plastikas neatlaiko autoklavo), siuo budu auginant gauni greitesni derliu siekianti virs 75% substrato svorio (tuo tarpu ant rastu auginant - 30%). be to galima auginti patalpoje (tarkim su kreivabudemis to daryt nepatartina nes jos iskiria tiek daug sporu kad ilgainiui zmogui gali isivystyti alergija). Jei kas nori suzinoti kaip uzsiauginti greitai ir mazais kiekiais, Galiu irgi paporinti. Bet cia jau labiau skirta namudinem salygom, ne stambiam ukiui.

P.S. Bet kuria mediena mylincios grybienos fiske, galima padauginti iki tu paciu 1000 per mazdaug 1 men (tereikia kietmedzio kamsciu ir 1 kg rugiu).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Sveiki

Praeita savaitgali kaip tik susiruosiau palaistyti rastus pastebejau kad isdygo keleta shiitakiu. Kadangi senokai buvau patikrines (buvau beprarandas vilti kad isdygs) :) tai daugiau kaip puse jau buvo tokiu suvyte, sugede ir tik keletas sveiku. Kazkaip nesitikejau siuo metu rasti. Tai va pora nuotraukyciu prisegiau kaip atrodo. Apziurejau rastus ir man atrodo, kad tuoj dar isaugs. Ten kur ikalti kaisciai jau kyla tuose vietos. Kokie rezultatai kitiems?

post-3817-141521793556_thumb.jpg

post-3817-141521793571_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
Na ju tiesiog labai nedaug buvo. Tai isbandziau. Pakepinau keptuveje su svogunais ir suvalgiau :). Na galveles tokios minkstesnes patapo, o koteliai tai kietoki. skanus. siaip kas megsta kietesnius grybus kaip voveruskas, umedes ir pn., shiitake turetu patikti.

O tai taip išdygo keletas vienu metu ir pertrauka? Aš pagalvojau, kad jei išaugs daugiau - tai džiovinsiu. Skonis labai geras, mums patiko :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Man tai nedaug isdygo. dabar vel stilis. Kiek atsimenu kai skaiciau naturaliomis salygomis gali isdygti velyva pavasari ir veliau rudeni. Aisku yra visokie auginima skatinantys metodai., bet kiek suprantu nenaturaliomis salygomis. Ten mirkyti rastus saltame vandenyje para poto uztikrinant tam tikras klimatines salygas (temperatura ir dregme) galima sulaukti dazniau ir daugiau derliaus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš grybų auginime naujokas, tai maniau kad grybiena ar sporos tai tas pats. Žodžiu tai iš ko grybas paskui užauga. Nusipirkau kaiščių parduotuvėj, sukaliau į liepos rąstelius, paguldžiau pavėsyj. Maniau, kad tie kaiščiai taip ir pagaminti, kad mediniai kaištukai buvo palaikyti grybų sporose ir taip galima juos pernešti į rąstelį. O dėl dauginimo tai kažkoks žinovas rašė, kad virtuose rugiuose jie (tos sporos) gerai daugintūsi. Tai du kaišukus pamerkiau į virtus rugius. Laukiu, kad išsikeros grybiena ir tada vėl galima bus pernešt ją į rąstelius. Nesąmonės turbut? :icon-redface:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...