Jump to content

kombainu reguliavimai


shaulinis

Recommended Posts

Turėjau D7000. Galiu pasakyt vargas vienas su juo. Tvarkingai atsireguliuot gali rugius (kurių jis nepajėgia kult) ir miežius. Kai prasideda lukštai (kviečiai ir kvietrugiai) arba sunkesnis iškūlimas ir daugiau šiukšlių ant sieto (kvietrugiai vasariniai) tai taip kaip nori neišeina, turi kažką aukot. Viena didžiausių problemų, tai labai jau trumpi sietai. Valymas - jei turi noro žaist ir kas pora valandų valyt būgno skylutes, tai gal naudos ir būtų. O šiaip tai užsikiša skaldukais, smulkiais grūdais o jei dar drėgniau tai visai plyta tokia užsideda ir baigiasi valymas.

kukli mano praktika, bet pakomentuosiu.

vargo su DB tikrai didelio ir daug nera. as su 3000 - uoju dirbu o tavo dar galingesnis. musiskis be jokiu dideliu skausmu puikiai kulia ir kviecius ir avizas, praeita sezona net dobilus kulem. jei javai sausi del veisles skirtumo nera, jei ne tada manau kiekvienai markei bus savu bedu.

o valomoji taip, kai dregni ar zoleti javai tada ir deda pluta. siaip as valau sietus valomosios pora kartu tik kol visai rasa iseina antra karta sustojes per pietus, ir vakare iki rasos ir pastates nakciai.

dideliu laiko sanaudu tikrai nesudaro.

o sietai trumpesni manau todel, kad dali ju funkcijos atlieka valomoji.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

... dar esu girdejes, kad DB galima valomaja atjungt ir kult be jos?

praktiskai kaip tai padaryt neradau.

ar tai tiesa?

jo galima atjungti, yra tokia rankenele pasukai i kita puse ir vsio. Siaip As DB7000 uoji nesiskundziu buvo griuvimu :icon-rolleyes: bet viska galima pataisyti. siaip man eina gan gerai susireguliuot, kai nukulus javus, rudeni beveik ir nerasi sudygiusiu grudu razienoj :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Įdomiai atrodytų, kai geru oru stabdai kūlimą, išsivalai ir taip kelis kartus per dieną. Tai rekštų, kad tuščias stovi ir transportas ir pan. Ir viskas tam, kad nutraukt dulkes ir keles sėklikes. Plius papildomas grūdų daužymas. Plius daugiau besisukančių dalių. Krūva minusų. Tą patį gali pasiekt trijų sietų pagalba.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:D

O zoles (dobilus, migle) kas nors bandet kulti? Su DB ar kokiu kitu kombainu

Su D 1250 kuliau dobilus, isvalo labai svariai.

ka darei, kaip reguliavai?

O cia kazkas sunkaus - dobilu kulimas? Tiksliai neprisimenu ( paskutini karta kuliau prie 4 metus) bet kad kazka labai daug keisciau nei ant javu tai tikrai taip nebuvo. Pobugni lyg ir pritraukes iki galo buvau, vejo neprisimenu, bet irgi kazkiek didinau. Kadangi pas ji yra pirminis valymas ir galimybe grudus leisti i maisus tai taip ir dariau. I pirma maisa byrejo labai svarus i antra, kur paprastai byra visokios balandos ir kt siuksles, byrejo nelabai svarus. Kai uzsipildydavo puse nesvariu maiso nuneses supildavau i kederi ir pereje per kombaina prasivalydavo. Kulimo turejau nepilnus 3 ha, tai taip ir zaidziau. Su dabartiniu droninborgu nebandziau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

K_nerijau nesupyk, kd taip kamantineju, tisog noriu kad is tos temos butu naudos kam nors kas sugalvos su DB dobilus kulti :icon-wink: taigi galetum surasyt, ka atsimeni, kokis sietus naudojai,ar su pobugniu ka darei, kad "sparniukus" nutrintu ir pan.

Nera ko pykti, tik nereiskia kad as gerai buvau sureguliaves. Mane tuo metu tenkino taip ir kuliau. Sietai virsutinis reguliuojamas - visiskai uzdarytas. Apatinis apvalios skylutes ~4 mm. Pobugnio nedengiau, sparneliu praktiskai nebuvo, nes ju daug nutrina pirminis valymas. Pirmame maise ju visai nebuvo, antrame ~ 30 % su sparnelais, bet kai anksciau rasiau supylus i kederi ir vel perleidus per kombaina nutrindavo ir tuos. Pjoviau spalio menesi stacius

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

K_nerijau nesupyk, kd taip kamantineju, tisog noriu kad is tos temos butu naudos kam nors kas sugalvos su DB dobilus kulti :icon-wink: taigi galetum surasyt, ka atsimeni, kokis sietus naudojai,ar su pobugniu ka darei, kad "sparniukus" nutrintu ir pan.

Nera ko pykti, tik nereiskia kad as gerai buvau sureguliaves. Mane tuo metu tenkino taip ir kuliau. Sietai virsutinis reguliuojamas - visiskai uzdarytas. Apatinis apvalios skylutes ~4 mm. Pobugnio nedengiau, sparneliu praktiskai nebuvo, nes ju daug nutrina pirminis valymas. Pirmame maise ju visai nebuvo, antrame ~ 30 % su sparnelais, bet kai anksciau rasiau supylus i kederi ir vel perleidus per kombaina nutrindavo ir tuos. Pjoviau spalio menesi stacius

Iš klaidų irgi galima mokintis :icon-wink: Dėl pobūgnio klausiu todėl, kad kai dobilų sėklos lieka su "sparneliais" jos gali ir nedaeiti iki valymo. Jos labai skrajos ir vėjas lengvai nuneša net nepasiekus sietų (čia normaliem kombainam nežinau kaip pas DB)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Idomu kas nukrito ant apatynio sieto jeigu virsutinis visiskai uzdarytas :D

Kai sietas visiskai uzdaryta tarp zvyneliu lieka mazos skylutes per kurias dobilo seklos laisvai prakrenta. Taip kad pakliuvo ir ant apatinio sieto ir i maisus :)

jo dobilų sėklos kaip vanduo byra pro visur :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...