Jump to content

kombainu reguliavimai


shaulinis

Recommended Posts

Apie kombainus nemazai temu yra, bet vistiek nusprendziau pradeti nauja. kombainu reguliavimas man asmeniskai idomiausia, aktualiausia ir visokia iausia tema. Megstu spresti galvosukius, kombaino sureguliavimas neretai buna tikrai idomus ir sudetingas galvosukis. Zinoma mano reguliavimai nelabai tinka kasdieniniam darbui. Pvz.: lauko dienai reguliuoju puse dienos, kad eitu vos ne idealiai ir toks reguliavimas tinka tik tai dienai ir tam laukui. Buna, kad ir praktikoj susiduriu su idomiais varijantais. Pvz kalvotas laukas, kalnas pakalne, kalnas pakalne, ant kalveles sausi pakalnej dregnesni. Tokiu atveju dazniausiai tenka, pasitiketi "tarpine" kad sausesniuose pagreitintu dregnesniuose pristabdytu. Taigi butu idomu pasidalinti patrirtim, kaipsekasi spresti reguliavimo galvosukius, manau bus naudinga visiem

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man tai daugiausiai reikia pavargt vas kvietrugiuose. Jie sunkiai kuliasi, ypač pradžioj. Varpų galiukai eina į bunkerį. Pobūgnis prileistas, spragilai išgreitinti tai daug šiukšlių ant sietų. Kol pagauni momentą, kad į gražinimą papultų nedaug ir pakenčiamai valytų reikia pavargt. Kai sausa tai dar pusė bėdos, bet jei drėgmė apie 20, tai tenka daugiau šiukšlių leist į bunkerį,

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jo su rotorium irgi prasikrusau gera pusdieni kol kvietrugi privertem valgyt (pirma karta). Ta pati problema arba nedakulti arba siuksles sietus perkrauna. Tada pristabdem mase rotoriaus priekije, o likusius 3/4 pagreitinom (pas Case IH taip galima), taip pavyko iskulti perdaug nesiukslinant ir nasuma gavom (48t/h vidurkis) su kratikliniais NH uzdarydavau akuotu lauzymo plokstes. Jei ir tas nepadeda patariama pobugnio priekije bugno spragila primontuot. Bet man dar to neprireike :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na matai, kad tu reguliavimu begales o ir kombainu konstrukcijos ivairiausios, vienbugniai kratikliniai, keli bugnai su kratikliais, bugnas su pusiau rotoriais, rotorius o ir valomosios sietu sistemos ivairios. Na, kad ir imu is paties rotoriu ir tikrai nezinau kaip ji sureguliuoti. Gausi ismokinti nors ant kratuku atsedejau 20ir daugiau metu. :) Tema mnau turetu but idomi :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ir taip ir ne :lol: Esme visur ta pati:ne maziau kaip 90% grudu turi isbyreti kombaino priekyje paliekant maziau darbo separatoriui, o sietai ir vejas visur tuo paciu principu veikia. Be to manau, kad bus patogu, kai apie visu kombainu reguliavimus bus galima pasiskaityti vienoje temoje perdaug nesikuiciant isrorijoje :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jo su rotorium irgi prasikrusau gera pusdieni kol kvietrugi privertem valgyt (pirma karta). Ta pati problema arba nedakulti arba siuksles sietus perkrauna. Tada pristabdem mase rotoriaus priekije, o likusius 3/4 pagreitinom (pas Case IH taip galima), taip pavyko iskulti perdaug nesiukslinant ir nasuma gavom (48t/h vidurkis) su kratikliniais NH uzdarydavau akuotu lauzymo plokstes. Jei ir tas nepadeda patariama pobugnio priekije bugno spragila primontuot. Bet man dar to neprireike :icon-wink:

nepades bugno spragilas :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

neriesiu nosies, iki shiol geriausias mano turetas kombainas niva sk 5

pernai samdziau dona, taigi patirtis ne tokia kaip shaulinio

uztat ir valomoji labai mylimas agregatas

tiesa po dono skalditu praktishkai nebuvo, uztat kai prisimenu javus kultus su niva tai be valomosios manai tikrai neisiversi, nes skaldytu dalis tikrai didoka, be to kam auginti jei po to suskaldai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na dabar turesi rimta aparata 75cm bugno diametras+separatorius, 6,5 kvadratai sietu dvi akuotu lauzymo plokstes (valdomos is isores nelendant i vidu) valomajai darbo turetu sumazet. Nebent dobilus sugalvotum kult, biski sudetingiau butu bet ir tai imanoma (dali pobugnio uzdengt reikia) bet cia jau Arunis geriau paaiskins. :icon-wink: jei ne man skambink padesiu :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

viena yra lauko diena o kita yra kasdienybe, visada buvau tokios nuomones, kad kombainas tai ne valomoji, jis turi gerai kulti, o gerai isvalyti reikia su valomaja o ne su kombainu, taigi geriau daugiau shiuksliu i bunkeri nei daugiau grudu pro rura

Labai pritariu siam pasisakymui - kombainas tik surenka javus su min nuostoliais, o toliau jau valomuju reikalas juos padaryti svariais. Ir niekada nebus gero nasumo jei kombainas dirbs kaip valomoji. Todel kuldamas ziuriu kas byra laukan, o kas i bunkeri ne taip jau ir svarbu, ziuriu kad nebutu labai baisu ir tiek.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

... isties idomi ir aktuali tema.

tik dauguma jusu raso aplamai apie kombainu reguliavima.

manau yra didziulis skirtumas pagal marke. nes kaip zinau, clasas visai kitaip elgiasi dregnesni gruda kuldamas nei DB.

o tai jau atskiras reguliavimas.

siulyciau patirtimi dalintis pagal kombaino modeli. naudos gal bus daugiau. ypac smalsu butu kazka perskaityti apie DB reguliavima atskirai kulturai kuliant su valomaja.

Aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

viena yra lauko diena o kita yra kasdienybe, visada buvau tokios nuomones, kad kombainas tai ne valomoji, jis turi gerai kulti, o gerai isvalyti reikia su valomaja o ne su kombainu, taigi geriau daugiau shiuksliu i bunkeri nei daugiau grudu pro rura

Labai pritariu siam pasisakymui - kombainas tik surenka javus su min nuostoliais, o toliau jau valomuju reikalas juos padaryti svariais. Ir niekada nebus gero nasumo jei kombainas dirbs kaip valomoji. Todel kuldamas ziuriu kas byra laukan, o kas i bunkeri ne taip jau ir svarbu, ziuriu kad nebutu labai baisu ir tiek.

leiskit papriestaraut.

jei yra galimybe derliu nuimti svaru, tai kodel to nepadarius? juk kiekvienas valymas ar bet koks kitas jo sveitimas tikrai nera seklai i gera.

ir bendra laiko ekonomija netokia jau deficitine gaunasi...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na laikas laiku, zinoma reikia isspausti maksimuma is kombaino, bet geriau jau shiek tiek sukelti laiduma nei padidinti shvara, juolab kad taip ar taip visus javus po kulimo valau

Pritariu bet tik is dalies. Nemanau, kad i bunkeri turi eit visas brudas. Smulkus neissiviste grudeliai nereikalingi ir tegu jie sudigsta kaip pabiros, jas sunaikinti galima skutant, glifosuojant ir t.t. Svarbu nevirsiti leistinu procentu.

Linkiu is CX isspausti maksimuma su minimaliais nuostoliais :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na va gryzau pagaliau Lietuvelen ziuriu nemazai priraset. Apie viska is eiles

raimisx del spragilo ant pobugnio pats to fokuso nebandziau todel nesigincysiu, kaip sakiau man dar to neprireike, gyvai toki dalyka maciau tik ant vieno naudoto JD vadinasi zmones toki dalyka naudoja.

nasumas vs svarumas: cia as labiau linkes pritarti Bieso nuomonei. Esu maximalistas, perfekcionistas, todel stengiuosi is masinos isspausti viska ka ji gali. Zinoma realybeje visaip pasitaiko, bet stengtis galima ir reikia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na o dabar gryžtant prie temos. Ar esat kas bandę tokį dalyką, kuris instrukcijose vadinasi "kill stal" aš jį vadinu staigiu sustabdymu:

1. Nupjovus apie 100m ilgio pradalgę, važiuoti normaliu greičiu.

2. Užgesinti variklį

3. Išjungti kūlimo aparatą ir pjaunamają, hidrostatikos valdymo rankeną pastatyti į neutralią padėtį , gazą ant minimumo ir vėl užvesti variklį. kad neuždrožt variklio reikia leisti jam padirbti 5min. mažais sūkiais.

4. Patikrinti grūdus bunkeryje

5. Patikrinti grūdų nuostolius prieš kombainą, kiek yra pribyrėję iš varpų (pradiniai nuostoliai).

6. Patikrinti grūdų nuostolius už pjaunamosios (pjaunamosios nuostoliai).

7. Patikrinti grūdų pasiskirstymą ant kratomosios lentos.

8. Patikrinti masės pasiskirstymą pagal frakcijas ant sietų

9. Patikrinti kiek ir kokios masės grąžinama perkūlimui.

10. Patikrinti nuostolius po kombainu. Iš jų atėmus pradinius ir pjaunamosios nuostolius gausime kombaino nuostolius.

Taip pat kombaino nuostoliams patikrinti galima naudoti lovelį (nereikės stabdyti kombaino).

11. Atsižvelgiant į visus patikrintus faktorius sureguliuoti kombainą.

Labai geras dalykas, visada, kai nerandu išeities šitas padeda, bet... aš asmeniškai labai nemėgstu to daryti, dariau gal kokius 4 kartus per gyvenimėlį, ir tikiuosi daugiau nereikės :icon-wink: Labai jau nejaukiai jaučiuosi, kai nuliova kombainą už puse limono kaip minimum ant pilnų gazų gesinu :icon-wink: Bet kaip jau sakiau gauni daugiau nei pakankamai informacijos galvosūkio sprendimui :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...