Jump to content

Grūdų džiovinimas aktyvia ventiliacija


ukis

Recommended Posts

prieš 1 minutę , Augis100 pranešimas:

ir kaip?dziovino?

Vat kaip dziovino nepapasakosiu bet ten aruodas buvo ,mediniai loveliai ir pora metru aukscio pripilta .pagal ideja turejo pust silta ora kazkiek h,po to salta kad istrauktu dregme .cia nuo oro daug priklauso ..........

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sveiki, galvoju tai kazkoki aruoda konstruoti del dziovinimo, deciau visas grindis is sieto ir pusciau ora su vintiliatorium prie kurio butu prijungta backa kurioje kurentusi burzuikia ar kaskas panasus, tokiu atveju kaitinant nepripuciau dregmes. Kaip sakytumet ar pasimoka kazka konstruot ar nebus naudos ir bereikalo ismesti pinigai ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš irgi galvojau aruodą daryt, grindis paletėm klot, ant jų sietus. Bet realiai toks džiovinimas ekonomiškas, bet trunka ilgai.. Grūdų kad nesugadintum negali kaitint daugiau 6 laipsniais, tai jei kulsi 30 drėgmės, reiks daug aruodų tokių, nes džiovinsi visą savaitę, jei ne daugiau.. O naujai prikultus dėt kažkur vėl reikia..  Turiu bačką 25kub, sakiau kažką iš jos gal pavyktų sukonstuot, dėt šneką per vidurį maišymui, kur nors kokių angų ventiliavimui ar dar ką nors..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 21 minutes , Eduardas pranešimas:

Aš irgi galvojau aruodą daryt, grindis paletėm klot, ant jų sietus. Bet realiai toks džiovinimas ekonomiškas, bet trunka ilgai.. Grūdų kad nesugadintum negali kaitint daugiau 6 laipsniais, tai jei kulsi 30 drėgmės, reiks daug aruodų tokių, nes džiovinsi visą savaitę, jei ne daugiau.. O naujai prikultus dėt kažkur vėl reikia..  Turiu bačką 25kub, sakiau kažką iš jos gal pavyktų sukonstuot, dėt šneką per vidurį maišymui, kur nors kokių angų ventiliavimui ar dar ką nors..

O tai kas atsitiks jaigu daugiau pasils nespes dregme isgaruot ir susus ?

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , simasd pranešimas:

O tai kas atsitiks jaigu daugiau pasils nespes dregme isgaruot ir susus ?

 

Nieko baisaus manau nebus, tik visam šitam reikalui turi būti padarytos sąlygos kas kiek laiko maišyti grūdus. Prieš kelis metus buvau ir aš pasidaręs sandėlį. Pasidariau iš faneros latakus, iš latakų šonų ėjo guminės šlangos su skylėm (nuo melioracijos). Ant šlangų užpyliau grūdus, pastačiau ventiliatorių ir jį su raketa pūčiau karštą orą. Viskas buvo gerai tik, kad susidarė pluta ir nebe prapūtė, o ir finale gavosi, kad prie apačios kur buvo grūdai net perdžiūvo (9. 10%), o viršuje pakrito vos porą procentų, bet sumaišiau viską, išvežiau ir vidurkis gavosi kažkas apie 14.5. Viskas būtų gerai ir tvarkingai išdžiūvę, jeigu būčiau sumąstęs maišymą kokį nors, bet pakraunant grūdus visos šlangos ir latakai susigadino :). Vienmetis reikalas, bet vistiek pigiau gavosi negu vežti į elevatorių šlapius, dabar mąstau kažką rimtesnio.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , atrabotkė pranešimas:

Nieko baisaus manau nebus, tik visam šitam reikalui turi būti padarytos sąlygos kas kiek laiko maišyti grūdus. Prieš kelis metus buvau ir aš pasidaręs sandėlį. Pasidariau iš faneros latakus, iš latakų šonų ėjo guminės šlangos su skylėm (nuo melioracijos). Ant šlangų užpyliau grūdus, pastačiau ventiliatorių ir jį su raketa pūčiau karštą orą. Viskas buvo gerai tik, kad susidarė pluta ir nebe prapūtė, o ir finale gavosi, kad prie apačios kur buvo grūdai net perdžiūvo (9. 10%), o viršuje pakrito vos porą procentų, bet sumaišiau viską, išvežiau ir vidurkis gavosi kažkas apie 14.5. Viskas būtų gerai ir tvarkingai išdžiūvę, jeigu būčiau sumąstęs maišymą kokį nors, bet pakraunant grūdus visos šlangos ir latakai susigadino :). Vienmetis reikalas, bet vistiek pigiau gavosi negu vežti į elevatorių šlapius, dabar mąstau kažką rimtesnio.

Kokiu storiu buvo supilti grudai ir kokio galingumo ventiliatorius pucia? 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 17 minutes , simasd pranešimas:

O gal zinot snekas staciai pastacius pakelia grudus ar butinas posviris jam ?

Jei nesudilęs, pakels lengvai, jei padilęs, pakels, tik dar gali grūdus aptrint kiek.

prieš 23 minutes , atrabotkė pranešimas:

Nieko baisaus manau nebus, tik visam šitam reikalui turi būti padarytos sąlygos kas kiek laiko maišyti grūdus. Prieš kelis metus buvau ir aš pasidaręs sandėlį. Pasidariau iš faneros latakus, iš latakų šonų ėjo guminės šlangos su skylėm (nuo melioracijos). Ant šlangų užpyliau grūdus, pastačiau ventiliatorių ir jį su raketa pūčiau karštą orą. Viskas buvo gerai tik, kad susidarė pluta ir nebe prapūtė, o ir finale gavosi, kad prie apačios kur buvo grūdai net perdžiūvo (9. 10%), o viršuje pakrito vos porą procentų, bet sumaišiau viską, išvežiau ir vidurkis gavosi kažkas apie 14.5. Viskas būtų gerai ir tvarkingai išdžiūvę, jeigu būčiau sumąstęs maišymą kokį nors, bet pakraunant grūdus visos šlangos ir latakai susigadino :). Vienmetis reikalas, bet vistiek pigiau gavosi negu vežti į elevatorių šlapius, dabar mąstau kažką rimtesnio.

Tai vat, kai nestorai supilta, tai galima pažaist, bet ir tai reikia maišyt. O jei pilsi 2,5 - 3m storio?  Ir kokio tada galingumo ventiliatoriaus reik kokiem 60-90t grūdų?

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 7 valandų, Eduardas pranešimas:

Jei nesudilęs, pakels lengvai, jei padilęs, pakels, tik dar gali grūdus aptrint kiek.

Tai vat, kai nestorai supilta, tai galima pažaist, bet ir tai reikia maišyt. O jei pilsi 2,5 - 3m storio?  Ir kokio tada galingumo ventiliatoriaus reik kokiem 60-90t grūdų?

 

11kw. rusiški dideli ventiliatoriai puikiai prapučia ir 4m.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...
  • po 3 mėnesių...
  • po 3 mėnesių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...