Jump to content

Lazdynai


andrius8611

Recommended Posts

Videnai , tavo bėdas  marijus123 diagnozavo tiksliai. Dabar tau lieka spręsti, kaip su jais susitvarkyt, tikriausiai duosi chemijos, nes sprendžiant iš foto- atvejis rimtas . Baisi jų daugybė ir  eksperimentuot su žolelėm jau nėra laiko. Aišku,  jeigu užpultas vienas medelis tada gali ir pažaist. Atvirai pasakius lazdyno išvaizda pagal foto man labai nepatinka. Prieš Jonines lapų spalva turi būt žalia, kaip rūta. Aišku galima sakyt, kad skydamariai, taip nustekeno, bet sveikas ir stiprus augalas taip lengvai nepasiduoda. Vaizdas toks, kad lazdynas ar tai negavęs ,ar negali pasiimt maisto medžiagų( dėl dirvos ph)? Šitą reikia spręst.  Parašyk kaip yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-06-26 at 23:55, EKOLO pranešimas:

Videnai , tavo bėdas  marijus123 diagnozavo tiksliai. Dabar tau lieka spręsti, kaip su jais susitvarkyt, tikriausiai duosi chemijos, nes sprendžiant iš foto- atvejis rimtas . Baisi jų daugybė ir  eksperimentuot su žolelėm jau nėra laiko. Aišku,  jeigu užpultas vienas medelis tada gali ir pažaist. Atvirai pasakius lazdyno išvaizda pagal foto man labai nepatinka. Prieš Jonines lapų spalva turi būt žalia, kaip rūta. Aišku galima sakyt, kad skydamariai, taip nustekeno, bet sveikas ir stiprus augalas taip lengvai nepasiduoda. Vaizdas toks, kad lazdynas ar tai negavęs ,ar negali pasiimt maisto medžiagų( dėl dirvos ph)? Šitą reikia spręst.  Parašyk kaip yra.

Tai va, kaip tik ir ieškau kuom aš juos galėčiau "pavaišinti". Tik šitas vienas medelis taip apipultas parazitų, yra dar keli, bet ant jų skydmarių nėra daug. Man nepatinka ne tik lapų spalva, bet ir medelių augimas. Yra taip, kad pavasarį medeliai sužaliuoja, lapai dideli, gražios žalios spalvos, o paskui pradeda nykti. Yra Barselona, kuriuos sodinau 2014 pavasarį, tai man, galima sakyt, jie visai neauga. Šiuo metu lapų spalva blyški, jie nedideli, vienu žodžiu skursta. Tie medeliai, kurie "įkibo" tie dar pusė velnio, auga, bet kurie "neįkibo" taip ir vargsta. Žemė kažkada buvo dirbama, o paskui metų 10 ilsėjosi. Nesu augalininkystės specas, todėl kaltinu šaltus ir sausus pavasarius (2014, 2015), kurmius stirnas ir žiūriu kuom čia baigsis mano pastangos. Nebežinau kaip medelius atgaivinti, kuom ir kada tręšti. Dirvos rūgštingumo netyriau, artimiausiu laiku tai atliksiu.  Kitą savaitgalį įmesiu medelių foto.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Videnai, pabandom pagal punktus:

1.Koks pas tave dirvožemis

2.Ką darai su pomedžiais

3.Rūgštingumą gali patikrinti primityviai su lakmuso popierėliais pats

4.Pavasariai tikrai nekalti

5.Jaunus medelius saugok nuo stirnų ir kiškių( geriausiai būtų tinklas, blogiausiu atveju repelentas)

6.Ar naudoji trąšas ar organines ar chemines?

7. Ar dirva neužmirkusi?

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taigi, pasistengsiu kuo tiksliau.

1. Kadangi sklypas yra upės slėnyje, dirvožemio mechaninė sudėtis įvairi ir priklauso nuo nuotolio iki upelio vagos. Šiaip apibūdinčiau kaip vidutinio sunkumo. Yra lengvo priesmėlio, lengvo priemolio.

2. Žolė aplink medelius nupjaunama minimum 2 kartus per mėnesį.

3. Rūgštingumas netikrintas.

4. ???

5. Medelių kamienai apsukti tinklu nuo stirninų ragų, ir tai davė rezultatų. Šiemet nenužievino nei vieno.

6. Užpernai anksti pavasarį kiekvienam bėriau kalio ir fosforo. Pernai gegužę kiekvienas gavo po saują salietros (jokių pokyčių nemačiau), šiemet - po kibirą perpuvusio mėšlo. Manau, kad geriau mažiau nei per daug (jei nesi tkras :))

7. Dirva tikrai neužmirkusi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip viskas pas tave kaip ir normaliai.  Jeigu randi asiūklių ,rūgštynių tai be tyrimų rodo didesnį rūgštingumą. Bet kuriuo atveju siūlyčiau panaudoti dolomitmilčius, jie ne tik nurūgština dirvą, bet gerina jos struktūrą papildo dirvą kalciu, magniu. Labai tinka, jeigu turi medžio(geriausiai lapuočio) pelenų. Jaučiu, jog pomedžius mulčiuoji. Pabandyk pasigaminti dilgėlių raugo, jeigu spėtum tai vieną kartą apie liepos vidurį dar galėtum patręšti, na o kitais metais pradėk nuo pavasario, nesigailėsi. Labai padėtų ir kompostas. Rudenį patręšk mineralinėm trąšom kalio sulfatu ir superfosfatu, o kitą pavasarį kompleksinėm ir kaip galima anksčiau. Sakyčiau tau reikia pagerinti dirvos struktūrą ir sudėtį Tai pasieksi naudodamas organiką- mulčas, kompostas ir dilgėlių raugas. Sukursi pomedžiuose mikroflorą, prisiveis grybienos ir baigsis tavo bėdos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Turiu prie kelio laukinį lazdyną indikatorių. Trečiadienį ant jo užmačiau riešutus paveiktus puvinio. Kultūriniai lazdynai kaip ir tvarkoj, bet šitas laukinis manęs nėra apgavęs. Ant jo kažkaip pirmiausiai pamatau gerus ar tai blogus pasikeitimus. Šiemet ruošiausi naudot chemiją, bet galvoju negali du metus iš eilės susidaryt tinkamos sąlygos puviniui. Ko gero klydau ir sėdėsiu be riešutų. Kaip pas kitus, ar pastebit ką nors blogo, ar naudojot chemiją

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-03-27 at 14:39, Eire pranešimas:

Padariau garso įrašą is seminaro (Amšėjaus kalbos), patikrinsiu ar gerai girdisi ir įkelsiu linką.

Kuris laikas pastebėjau, kad lazdynas prastai brandina žirginius, sakyki kokia gal žinot kodėl? Aš turiu įtarimą dėl vandens trukumo. Tai gal reik pagavot apie laistymo sistemos įrengimą. Dabar kalba eina apie 1ha plotą.

Abejočiau kad dėl vandens trūkumo. Maniškiams  visko teko išgyventi. Net lapai gelsdavo ir krisdavo, bet žirginėlius kitais metais kraudavo. Neteko tau anksčiau pastebėt keistai išsipūtusių ir į apačią pastorėjusių žirginėlių ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
On ‎07‎/‎16‎/‎2017 at 23:50, EKOLO pranešimas:

Abejočiau kad dėl vandens trūkumo. Maniškiams  visko teko išgyventi. Net lapai gelsdavo ir krisdavo, bet žirginėlius kitais metais kraudavo. Neteko tau anksčiau pastebėt keistai išsipūtusių ir į apačią pastorėjusių žirginėlių ?

Pas mane lazdynai dar tik treti metai, bet zirgynu, dar normaliu neteko matyt. Siais metais pavasari buvo keli nusmurge tokie liesi gal 2-3cm ilgio.

 

Maciau kazkas rase kad apsaugai nuo stirnu naudoti galima repilenta. Tai as pernai jaunas sakeles paglosciau tuo repilentu, tai principe kokius 65% tu jaunu sakeliu turejau nudziuvusiu :( aisku stirnos neliete ne vieno. jauno lazdynelio.

 

o cia nuotrauka pasidziaugimui...

^4620AE45741F933FCEBB183208A6E4C2C35B42B399408853D4^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As irgi ziemai jaunus sodinukus repelentu tepiau....stirnu nebuvo,o kiskiai sudziai vistiek nemazai saku nukapojo,ir paliko ant zemes prie daigu,nes su repelentu ir jiems turbut neskanu. Plius tepant plonos sakutes luzinejo,ir panasios bedeles. Siai ziemai turbut nebetepsiu,ziuresim kokie rezultatai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-08-01 at 16:24, marijus123 pranešimas:

Sveiki, gal patarsit kokia liga, jei riešutai dabar krenta nuo krūmų ir viduje vaisius yra, bet tamsiai rudas. Ir pats kiautas minkštas? Pirmą kartą man taip.. Kažkoks puvinys? Kaip su juo kovoti? Iš anksto dėkui už patarimus.

Sveiki,pas mane įtariu irgi ta pati liga.Riešutai parudavę,kevalas minkštas ir atrodo kaip pradėjęs pūti...Kažin ar įmanoma dar ką padaryti...gal EKOLO ką patars?...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-07-16 at 23:40, EKOLO pranešimas:

Turiu prie kelio laukinį lazdyną indikatorių. Trečiadienį ant jo užmačiau riešutus paveiktus puvinio. Kultūriniai lazdynai kaip ir tvarkoj, bet šitas laukinis manęs nėra apgavęs. Ant jo kažkaip pirmiausiai pamatau gerus ar tai blogus pasikeitimus. Šiemet ruošiausi naudot chemiją, bet galvoju negali du metus iš eilės susidaryt tinkamos sąlygos puviniui. Ko gero klydau ir sėdėsiu be riešutų. Kaip pas kitus, ar pastebit ką nors blogo, ar naudojot chemiją

Sveikas, pas mane įtariu irgi puvinys įsimetė.Kaip su juo kovoti? Purkšti fungicidais? Kokiais ir kada? Įtariu,kad jau per vėlu kuo nors purkšti.Lazdynai keturmečiai...irgi sėdėsiu be riešutų...:angry-banghead:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 7 valandų, Linuxx pranešimas:

Sveikas, pas mane įtariu irgi puvinys įsimetė.Kaip su juo kovoti? Purkšti fungicidais? Kokiais ir kada? Įtariu,kad jau per vėlu kuo nors purkšti.Lazdynai keturmečiai...irgi sėdėsiu be riešutų...:angry-banghead:

Labas. Chemijos nesu naudojęs. Bet teoriškai domėjausi. Dar turėjau viltį, kad galima apsieit be fungicidų, bet daugiau neeksperimentuosiu. Jeigu nusipirksiu normalų purkštuvą( nors žiemą jis mažiau kainuotų) , tai pradėsiu šiemet, o blogiausiu atveju pavasarį.  Dabar  jau nieko nepakeisi. Šiemet riešutų neturėsi. Susirašysim. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-08-09 at 22:54, EKOLO pranešimas:

Labas. Chemijos nesu naudojęs. Bet teoriškai domėjausi. Dar turėjau viltį, kad galima apsieit be fungicidų, bet daugiau neeksperimentuosiu. Jeigu nusipirksiu normalų purkštuvą( nors žiemą jis mažiau kainuotų) , tai pradėsiu šiemet, o blogiausiu atveju pavasarį.  Dabar  jau nieko nepakeisi. Šiemet riešutų neturėsi. Susirašysim. 

Sveiki EKOLO, jei domėjotės, tai gal ir kitus galite apšviesti kokie fungicidai tinkamiausi? kokiomis dozėmis ir kada purkšti nuo puvinio? Kaip ta liga vadinasi? Tiesiog puvinys? Ar yra koks mokslinis terminas? Ačiū iš anksto.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-08-10 at 08:25, Paltas pranešimas:

Sveiki,

Siemet planuoju pasisodinti siek tiek lazdynu. Planuoju sodint Barcelona arba Katalonija ir Cosford. Gal kas zino patikima pardaveja Lenkijoj? Arba gali parduoti uz protinga kaina? Planuoju pirkti pradziai 500-600 vnt.

 

Kažkaip pas mane Barselonos žirginėliai žiemų nepakelia - nušąla.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, Paltas pranešimas:

O kaip Katalonija? Atsparesni gal kazkiek? Arba gal galit dar kokia veisle gera pasiulyt. Nes as apsistojes buvau ties siomis trimis. Cosforda kaip apdulkintoja renkuosi. Seip kiek girdejau Barselona ir Katalonija nelabai kuo skirias.

Gal būt nereikia bijoti, kad nušąla, apdulkina kitų veislių lazdynai. Man labai patiko Moskovskij rubin. Derėti pradėjo anksti, dera kiekvienais metais, ir šiemet išplitusio riešutų puvinio apraiškų nematyti. Per keturis metus jokios ligos nebuvo užpuolusios. Tai yra mano nuomonė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-06-12 at 18:52, Videnas pranešimas:

Sveiki visi, jau kelinti metai kaip ant lazdynų šakelių yra kažkokie tai dariniai. Gal kas susidūrę ir žinote kas tai yra? Pridedu nuotrauką.593eb86ab1fba_IMAG02981.thumb.jpg.5d84eda0624e3b3d67e706ef150bb3b4.jpg

Sveiki visi. Noriu pasidalint gera savo patirtimi. Kai kuriems tai nebus naujiena, tačiau ne visiems. Taigi, nuotraukoje skydmarių užpultas lazdynas, kuris nuo parazitų kiekio jau buvo bepradedąs džiūti. Išgelbėjau aš jį purkšdamas skystu žaliuoju kalio muilu. Purškiau (maudžiau) du kartus, antrą kartą po 7 dienų, muilo- vandens tirpalą dariau 10 proc. Po dviejų savaičių medelis atgijo, sužaliavo!

Beje, šis preparatas labai efektyvus ir prieš amarus, nebaisu, kad gali nudeginti lapus, nėra toksiškas.

Gal kas žinot kur dar jį galima panaudoti? (aišku sode):icon-biggrin: 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 savaičių...
  • po 1 mėnesio...
  • po 2 mėnesių...

   Labas, is anksto atsiprasau uz klaidas...

   Pirkciau Graikiniu riesutu sodinukus dviems ha (2ha), tokius kaip ,,IDEAL'',   ,,KORENOVSKI'' ir t.t.

   Taip pat pirkciau Lazdynu sodinukus vienam ha (1ha), ,,HALLE", ,,BARCELONSKI", ,,KATALONSKI" IR ,,COSFORD".

                                   Mano tel.n. 861435700,  el.p.   [email protected]

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...