Jump to content

Lazdynai


andrius8611

Recommended Posts

seip nera jie taip jau baikstus ,jie man net siltnamyje vynuoges kartais nulesa, jei nesimu kokiu priemoniu nuo ju apsisaugoti. Ir tokias iskadas siltnamyje tik strazdai vieninteliai turbut sugeba daryti .   Kad taip i siltnami aktyviai ir drasiai lystu vogti uogu kitu rusiu pauksciu dar man neteko matyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 4 savaičių...

Sveiki noreciau ir as pasisodinti keleta lazdynu. Skaiciau kad kazkas sodino 3m tarpais eilese. Skaiciau angliskus forumus tai ten dauguma sodina ~5m tarpais. o tarp eiliu daro ir 6 metru tarpus. Suprantu kad medis kol mazas gerai ir 3 metrai, bet visgi lazdynai ilgaamziai kas bus kai jiems sueis 12 -15 metu? Ar nebus jiems mazoka vietos tik po 3 metrus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki noreciau ir as pasisodinti keleta lazdynu. Skaiciau kad kazkas sodino 3m tarpais eilese. Skaiciau angliskus forumus tai ten dauguma sodina ~5m tarpais. o tarp eiliu daro ir 6 metru tarpus. Suprantu kad medis kol mazas gerai ir 3 metrai, bet visgi lazdynai ilgaamziai kas bus kai jiems sueis 12 -15 metu? Ar nebus jiems mazoka vietos tik po 3 metrus.

Aš 2005m. pradėjau ekologinį, reikalavimas buvo 4metrai priešingu atveju neduodavo išmokų. Dabar  šakos siekiasi su šakom, tai apie pravažiavimą su traktorium tik pasvajot. Biurokratai suknisti , jeigu neturi supratimo, tai bent nesikištų su savo nurodymais, nes pasižiūrėt , kaip tvarkosi kitos šalys, jiems aišku per sunku . Lenkai renka riešutus su kombainais, o aš žolę šienaut turiu trimeriu. Kol kas chemijos nenaudoju, bet ateina laikas, kai reikės pradėt purkšt, nes ekologiškų riešutų Lietuvoj  niekam nereikia, o  purštuvu galima bus apvažiuot , tik apie lauką. Vienintelė išeitis benzininis purkštuvas ant nugaros. Tai reziume- chemijos gausi daugiau kaip tas vabalas. O paskui sako vyrai ilgai negyvena  :icon-wink: . Vienu žodžiu kabinetiniai pasmerkė mane amžinam vargui. Šiaip galėčiau nufotografuot savo sodą, bet nomoku įkelt nuotraukų. Taip kad Donatai teisingai mastai, reikia daryt , kaip pas žmones, kurie turi patirtį, 5-6 metrai ir ne kitaip. Tik jeigu deklaruojami plotai ir  norint gaut išmokas, tai reikėtų pažiūrėt, koks dabar reikalingas augalų tankumas į ha. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aciu EKOLO uz atsakyma taip ir maniau, nes kai googlej pasiziuri foto anglijos, usa, zelandijos ir pamatai giraites :) Ir dar su technika po jomis vazineja riesutus renka mechaniskai, nereikia daug ranku darbo. Tas manau ir svarbiausia. Aciu uz patarima tada butinai sodinsiu didesniais tarpais visgi cia jau visam likusiam gyvenimui. Beje kokios pas tave veisles? Gal sodinuku kokiu tures kas parduoti??? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aciu EKOLO uz atsakyma taip ir maniau, nes kai googlej pasiziuri foto anglijos, usa, zelandijos ir pamatai giraites :) Ir dar su technika po jomis vazineja riesutus renka mechaniskai, nereikia daug ranku darbo. Tas manau ir svarbiausia. Aciu uz patarima tada butinai sodinsiu didesniais tarpais visgi cia jau visam likusiam gyvenimui. Beje kokios pas tave veisles? Gal sodinuku kokiu tures kas parduoti??? :)

1.Barselona

2.Katalonski

3.Sirena- raudonlapis

4.Trabzonski

5.Cosford

6.Hallesche Riesennuss

7.Jeeve's Seedling'

8.Pamiat akademiku Jablokovu- raudonlapis

9.Ivantejevskij (klonas 359)- raudonlapis

10.Moskovskij rubin -raudonlapis

11.Webba

12.Kerza 

13. Truskan

Dvi paskutinės matomai stipriai sulietuvinti pavadinimai, bet pirkau iš rimto sodininko Cijūnaičio, tai gal viskas bus gerai. Rudeniui , turėtų būt raudonlapis Pamiat Jablokovu, Barselonos, Cosford, Halės milžinų ir Trabzonski

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

sveiki, kaip derlius?

 

Kokiais repilentais kovojat pries stirnas ir kitus raguocius? Pavasari isisuko I jaunas sakeles bei nukase kelis kamienus :( Zinau kad geriausiai yra tvora, bet kolkas negliu aptverti :( gal el. piemuo?

gal kas siemet norit parduot "kelis" lazdynus?

Laba,

Prieš stirnas bandžiau kovoti repelentu "Plantskyd"-99 proc. kraujo milteliai. Tačiau tik išmečiau pinigus. Gal jie ir veikia, bet tikrai ne tiek laiko kiek rašoma. Spjoviau ir dabar  apsaugojau tik kamienus. O šiaip tai žiemą visus žirginėlius nužiaumojo (lazdynai 3 metų), o gegužę ir vidurvasarį nužievino šakas. Tai tiek mano patirties. Dėl tavo lazdynų tai 100 proc., kad kitamet gegužę vėl pasikartos, gal ir dažniau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba,

Prieš stirnas bandžiau kovoti repelentu "Plantskyd"-99 proc. kraujo milteliai. Tačiau tik išmečiau pinigus. Gal jie ir veikia, bet tikrai ne tiek laiko kiek rašoma. Spjoviau ir dabar  apsaugojau tik kamienus. O šiaip tai žiemą visus žirginėlius nužiaumojo (lazdynai 3 metų), o gegužę ir vidurvasarį nužievino šakas. Tai tiek mano patirties. Dėl tavo lazdynų tai 100 proc., kad kitamet gegužę vėl pasikartos, gal ir dažniau.

Sveiki, 

Repelentas "Cervacol Extra" 5 kg 

štai šitas repelentas padeda nuo stirnų, bet nuo kiškių ne.....http://www.amvmt.lt/Images/Veikla/MSAT/Patarimai/%C5%BDELDINI%C5%B2%20IR%20JAUNUOLYN%C5%B2%20APSAUGA%20NUO%20%C5%BDV%C4%96RI%C5%B2%20PA%C5%BDEIDIM%C5%B2%20NAUJOS%20PRIEMON%C4%96S%20IR%20ALTERNATYV%C5%AAS%20B%C5%AADAI.pdf

 

čia tai pat keli būdai kaip apsisaugoti nuo stirnų

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na as pirmais metais buvau apjuoses armavimo tinkleliu, tai problem neturejau jokiu, tik antrais metais matyt patingejau ir nejuosiau, tirkai nesitikejau, kad oziai nuvarys visas sakeles.

Skaiciau, kad kraujo milteliai tinkami tik nuo kamieno kasymo, bet ir tai anie neatsparus, greit nusiplauna.

MT205 sakiciau as ta info, reiks matyt isbandyti kazka, bet baisu eksperimentuoti :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

na as pirmais metais buvau apjuoses armavimo tinkleliu, tai problem neturejau jokiu, tik antrais metais matyt patingejau ir nejuosiau, tirkai nesitikejau, kad oziai nuvarys visas sakeles.

Skaiciau, kad kraujo milteliai tinkami tik nuo kamieno kasymo, bet ir tai anie neatsparus, greit nusiplauna.

MT205 sakiciau as ta info, reiks matyt isbandyti kazka, bet baisu eksperimentuoti :(

 

 Žiemą nuo kramtymo saugo repelentas. Stirninai pavasarį kaso niežtinčius ragus, o vasarą per rują rodo savo jėgą, tai geriausiai apsaugotų tinklelis. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ir del lazdynu dauginimo dar noreciau pasiklausti. Pavasari iskasiau negilu grioveli, paguldziau   lazdyno sakele ir prismeigiau ja. Is pumpureliu isaugo sakeles vertikalios, tada jau i grioveli truputi zemiu priberiau. Dar ugtelejus, dar zemem truputi apkaupiau. Rudeni atkapsius radau sakneliu, bet dar palikau, neiskasinejau. Tokiu budu bandziau daugint, nes is vienos sakeles norejau keliu sodinuku. Taciau norejau pasiteirauti kaip jus darote. Kazkokiam puslapy buvau skaites, kad sakele atlenkia i grioveli, prispaudzia ir is karto apipila zemem ta visa sakele. Atseit taipogi keli sodinukai gaunasi, nes virsunes nepalikineja iskistos virs zemes. Tik man idomu, ar tie pumpureliai uzkasti po zemem sugeba isaugt kaip ugliai? Ar nera butina daryt kaip as dariau, kad laukt kol vertikalus ugliukai atsiras ir tik tada kaupt, palikinejant islindusius virs zemes ugliukus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...