Jump to content

Kaip tapote stambiais ūkininkais?


Donatas

Recommended Posts

Aš visada galėjau pradėti ekologinį ūkį, bet dėl patikrų ir daugybės popierių, o dar labiau dėl to, kad ateityje ūkio plėtra gali strigti, nes tręšti bus negalima, tai nukentės ir pašarų kokybė bei kiekiai. Nemanau, kad apsimoka, bent mano ūkio atveju(kai žemė ir taip skurdi). Ši parama skirta tik labai smulkiems, žinoma, kaip visada pas mus - ir 1000 ha žemės turintys yra ekologiniai ūkiai. Logikos nulis. 

Tai buvo tikrai labai gera idėja. Manau, jog įsivaizduota taip - mažas miestelis, apie 1000 gyventojų gal daugiau, visada aplink tokį provincijos miestelį žmonės turi nuosavus sklypus ir tikrai ne po daug, kur tilptų šiltnamiai, daržai ar sodai, gal kas iki 10 ha žemės surinktų bulvėms ar kam kitam. Ir visa ta produkcija keliautų į tų ūkių parduotuves tame miestelyje ar kituose. Tokia buvo ekologinio ūkio paramos idėja. Žlugusi ji - tokie ploteliai šienaujami, o provincijoje vos vienas kitas šeimos verslas šalia prekybos centrų. Panašu, kad paramos, o ne įšmokų tipas buvo sėkmingesnės - leader parama ar bendruomenių kūrimuisi.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

buvau ir as 5 metus ekologiniam, ,bet kai atejo prunskiene ,zodziu vienas po kito ministrai ,vare savo supratima ir is zmoniu tyciotis pradejo ir meciau,duosiu pavyzdi ,sedavau aliejinius ridikus seklai ,nes po nukulimo apsedavau suskutes zaliajai trasai,o budavo iki arimo ir iki bambos uzaugdavo  ,bet mineta ministre ,priskyre prie zoles ir nueme visas ismokas uz juosturejau plana irgalimybe ,praplest 50 ha,bet gerai ir padariau ,nes netikejau  valdzios zmonemis ir dabar nebesigailiu ,tai tik vienas pavyzdys,jie visi nori smulkius sunaikint ir ta vykdo visi ministrai,tyrimas kaip zeme isigijo ,susidaro nuomone kas prisivoge tegu turi ir ju neliecia ,o dabar kas nauji tures tirsim ,profesionalu idiotu vyriausybe

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...