Jump to content

Kas jums veda buhalteriją?


Recommended Posts

Aš manau,kad jei reikalingas buhalteris tai kreipiesi į tokias paslaugas teikiančią įmonę ir tada ji ir prisiima visą atsakomybę,o jeigu susirasi kad ir geriausiai suprantantį buhalterį,bet jo neįforminsi kaip darbuotojo konkrečiose pareigose tai tada jau pats būsi kaltas jei kas nors atsitiks.

Taip mąsto ne visi ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...
  • po 1 mėnesio...
  • po 10 mėnesių...

o palankius kokius kursus arba apmokymus tam tikros programos, gal būtų galima pabandyti?

Protingiausia būtų ne kursai, nes juose daug bereikalingos teorijos, o pasimokyti privačiai pas kokią kompetetingą ŽŪ apskaitoje buhalterę. Su savo dokumentais, su savo konkrečiom situacijom ir t.t. Pasiimat sąskaitą ir nuo nulio pradedat - kaip įsivest tiekėją, kaip sąskaitos nr, kaip prekes, kokie sąskaitų ryšiai, kaip nurašinėt, ką, kodėl, kaip užsipajamuot... Ir taip kokius metus, susitinkant 2-3 kartus kas mėnesį, kad neužsiverst metų gale paskui. Be abejo, bent minimalios buhalterinės apskaitos žinios būtinos, bet jei yra noras išmokti, noras skaityti, domėtis, nuolat sekti įstatymus - įmanoma viskas.

Mano Srekiene taip mokėsi vesti ūkininko apskaitą ir jei kartais kas nors forume būna parašyta labai protingai buhalterijos srityje ir nelabai - technikos, žinokit, rašiau ne aš :icon-wink: Tiesa, ji dirba buhaltere, tad buhalterinių žinių trūkumo nebuvo ir kilo mažiau klausimų. Tik programa kitokia nei darbe, o ir apskaita, sakė, skiriasi kai kur smarkiai nuo ne ŽŪ apskaitos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerb, Srekai, o palankius kokius kursus arba apmokymus tam tikros programos, gal būtų galima pabandyti? vis kyla noras pačiam savo buhalterija susitvarkyti, tų sąskaitų nėra krūvos, o konsultavimo tarnybai sumokami nemaži pinigai. Tas noras kyla matant kaip vienas draugas, panašaus dydžio ūkis (ir specifika tokia pat), nusipirkęs programą, lankęs jos apmokymus, jau keli metai sėkmingai susitvarko sau dvejybinę buhalteriją.

Mielieji, kai susergat ko gero einat pas gydytoją, kai reikia kirptis - pas kirpėją. Gyvuliukas negaluoja - kreipiatės pas veterinarą. Tai kodėl pas mus dar tokia nuomonė vyrauja, kad buhalteriaut gali bet kas, kas turi buhalterinę programą.?  :icon-rolleyes: Programa yra tik įrankis. Bet jei nėra žinių ir noro bei laiko pastoviai sekti įstatymų pasikeitimus, galit net neinvestuot į programą. Juk buhalterinė apskaita tai ne sąskaitų suvedimas į programą. 

Aš apie tai galiu kalbėt, nes tik per kelis metus jau 2 atvejus turėjau su tokiais "aš pats pasidarysiu, nes turiu programą". Ir dar baisiau, kai tokie 'išmokę" pradeda kitiems apskaitą tvarkyti  :icon-evil:

Nors iš kitos pusės...... Bandykit. Gal tada ateis supratimas, kad kiekvienas turi užsiimti darbu, kurį išmano. O ir man gerai, klaidų taisymas apmokamas beveik trigubu tarifu. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Iš kitos pusės, jei būtų tik augalininkystės sritis ir be samdomų, manyčiau kad surizikuočiau pats užsiimti, bet kaip yra mišrus ūkis, samdomi, plius reikalavimai griežtėjantys bei patikros dažnėjančios, tai pats visko nepasidarysi, tenka samdyti tarnybas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
 

Gerbiama Dzūkija,mes,ūkininkai raunamės vest buhalterinę apskaitą ne todėl,kad laikome save visose srityse išmanančiais,o todėl ,kad teikiantys šią paslaugą ,kuriuos žinome,ima tokią kainą,kad jei  smulkesnis gyvulininkystės ūkis,tai  išlaidos šiai paslaugai sudaro nemažą dalį visų išlaidų.(Čia apie save)Jūs ,kai kažkada buvo paklausta apie Jūsų įkainius,t.p. neparašėte (bent aš taip supratau)kainų.

Atsiprašau, bet kaip pasakyt kainą kažkam kai nieko konkrečiai nežinai apie ūkį?  :icon-rolleyes: Nes iki šiol tai iš besiteiraujančių matau tik vieną "aš mažas, ūkis mažas". Net palyginus 2 ūkius, kuriuose tiek pat gyvulių ir tiek pat žemės, dokumentų kiekis gali skirtis ne tik 2, bet ir 3 kartus. 

Taip, aš tas žmogus, kuris nedirba už 100 Lt. Per daug myliu ir gerbiu savo profesiją, kad galėčiau darbą atlikt bet kaip. 

O dėl tokių paslaugų brangumo..... Ūkininkai šiai dienai moka mažiausiai už apskaitą. Nes pvz dirbdama įmonėje už tokį pat dokumentų kiekį aš gaunu 2,5-3 kartus didesnį atlyginimą. Plius dar tai, kad ūkio apskaita yra gana nelengva ir specifinė. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

 

 

Atsiprašau, bet kaip pasakyt kainą kažkam kai nieko konkrečiai nežinai apie ūkį?  :icon-rolleyes: Nes iki šiol tai iš besiteiraujančių matau tik vieną "aš mažas, ūkis mažas". Net palyginus 2 ūkius, kuriuose tiek pat gyvulių ir tiek pat žemės, dokumentų kiekis gali skirtis ne tik 2, bet ir 3 kartus. 

Taip, aš tas žmogus, kuris nedirba už 100 Lt. Per daug myliu ir gerbiu savo profesiją, kad galėčiau darbą atlikt bet kaip. 

O dėl tokių paslaugų brangumo..... Ūkininkai šiai dienai moka mažiausiai už apskaitą. Nes pvz dirbdama įmonėje už tokį pat dokumentų kiekį aš gaunu 2,5-3 kartus didesnį atlyginimą. Plius dar tai, kad ūkio apskaita yra gana nelengva ir specifinė. 

 

Apsimeskit,Dzūkija, diplomate.Jūsų įkainiai, lyginant su ŽŪKT, yra mažesni-tokie patys-didesni?Mažesni perpus ar dar daugiau,jei teikiate tas pačias paslaugas?Nesusikalbam turbūt todėl,kad Jūs  vertinate už savo paslaugas gautus  pinigus-"kiek gaunate"Aš vertinu tų"atiduodamų pinigų"santyki su kitomis pastoviomis išlaidomis,pajamomis ar panašiai.Iš čia kyla ūkininkų pasakymai "mažas,didelis ūkis"Tik mūsų noras gauti už savo darbą kuo daugiau,tai tas pats, nepriklausomai ar tu vedi apskaitą ,ar kabini su šakėmis mėšlą.Taigi ,pabūkit diplomatėmis mielos buhalterės, kaip su berniuku,kurį norit sužavėti ir išklokite įkainius.

P.s.Pas mus,Lietuvoje,manau,įsigalėjęs tas slaptumas apie tuos įkainius ir ne tik juos trukdo darbui.Praleimi visi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš net negaliu savo darbo palygint su konsultavimo tarnyba. Nes jų kainos nustatymo politika man iki šiol mistika. Tai matau iš savo klientų, kurie ateina iš ten. Nes iš pažiūros dviejų vienodų ūkių apskaitos kaina kartais skiriasi net kelis kartus. Pastebėjau dar ir tai, kad tokių pat ūkių apskaitos kaina būna skirtinga net pagal atskirų rajonų konsultavimo tarnybas. Plius dar tai, kad vieni atėję sako, kad pas mane daug pigiau nei ten, kiti, kad brangiau......

Ir atleiskit, o pagal ką aš turėčiau vertinti savo paslaugas jei ne pagal gautus pinigus? Jūs ko gero galvojate, kad sumokate už buhalterinę apskaitą 100 € ir visi jie man atitenka? Nepamiršot, kad buhalteriui dar reik susimokėti nuo tų mokamų pinigų 15 proc. GPM, 39,98 proc sodrai, min 5 proc pelno mokestis. Nepamiršot, kad buhalteris dar savo darbą civilinės atsakomybės draudimu turi apdraust? O kanceliarines prekes jūs jam perkat, už kompiuterį, printerį, buhalterinę programą buhalteris taip pat moka iš tų sumokėtų 100 €. Taigis klausimas tada - o kiek jam lieka už jo protą ir galvą prikimštą žinių ir įstatymų? Paskaičiuokit patys ir pagalvokit ar patys už tiek dirbtumėte. 

Žinoma, galima sakyti (o ir aš pati tai ne kartą girdėjau) - imkit daug klientų. A vot šito aš nedarau. Nes kai daug klientų - kenčia kokybė. O aš nepratus dirbti kitaip. Esu maksimalistė. 

Praktika rodo, kad profesionalus buhalteris nebūna pigus. Norit pigaus? Samdykit arba dirbančius bet kaip, arba nelegaliai. Bet jokios buhalterio atsakomybės.Na kitas variantas - apskaitą tvarkotės patys. Paprasta ir elementaru. Ir niekam mokėt nereik.  

 

P.S. Man visada įdomu sužinoti o kiek gi nebrangu būtų ūkininkui mokėti buhalteriui? T.y. pvz kokį procentą nuo pajamų, išlaidų ir pan. jis pasirengęs mokėti buhalteriui? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O tai VšĮ ŽŪKT rajonų padaliniai moka ne tuos pačius mokęsčius gal tik be pelno?Be to, pusę atiduoda "centrui".

Man taip pat būtų įdomu sužinoti,o kiek sumokėjus buhteriui,šis sakytų,kad tiek užteks,nes tai sudaro tavo,ūkininko,....apytiksliai pajamų.Konsultavimo tarnyba, ten man irgi nevisai supratamai ima.Viena-įrašų skaičius,kitą ūkio EDVTai čia kažko nesuprantu.Bent man ŽŪKT,kaip pusiau valstybinė,galėtų tik nuo pajamų imti, nuopelno-per naglai turbūt būtų norėti.

P.s.Mūsų visų protas ir žinios yra išskirtinės mums patiems.Taip manau.Dirbti atsakingai visi stengiamės,gal ne visada pavyksta dėl tų pačių žinių ar proto trūkumo ar dar ko.Ir ačiū už tai,kad parašėte kainą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

KAZE, o kokios paties (-ios) ūkio metinės pajamos? Koks pelnas? Kokios šeimos mėnesio, metų pajamos? Nes klausiat neetiškų dalykų. Ateikit su savo ūkiu (dokumentų, darbuotojų, banko įrašų, IT ir t.t. kiekiu) ir pasakys Dzūkija, kiek kainuotų jos paslaugos. Dabar gi maišot šakėm po vandenį ir svetimus pinigus skaičiuojat.

Paprastai visi ūkininkai ateina su "keliom sąskaitom", o paskui paaiškėja, kad ir sąskaitų daug, ir prašymus - įsakymus sužiūrėt, ir pažymas surašyt, ir žurnalus pildyt ir t.t. Ir jei LŽŪK tik suveda tai, ką atnešate, tai Dzūkija sužiūrės visas smulkmenas - kiekvieną praleistą ar neapmokėtą sąskaitą, pasakys, kada ir kokius pavedimus padaryti, ko trūksta, kaip optimizuoti išlaidas, kaip susimažinti mokesčius, nes ji suinteresuota suteikti kokybišką paslaugą savo klientui, kad kuo mažiau nukentėtų jo piniginė. LŽŪKT jums to nepadarys niekada.

O skaičiuoti verslo mašinos LŽŪKT, vedančios apskaitą tūkstančiams ūkininkų, bei Dzūkijos, tvarkančios apskaitą keliems ūkininkams, pelną - tai tas pat, kas lyginti balą su vandenynu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi KAZE taip susidomėjo mano pajamom, tai galiu pasakyt sąžiningai. MANE IŠLAIKO VYRAS. Nes to, ką aš plėšikaudama iš vargšų ūkininkų atimu ir susimokėjus mokesčius pasiimu, man šiai dienai užtenka tik už butą susimokėt. 

O apie mokėjimą nuo ūkio pajamų..... Baikit kurmius juokint. Kai nustosit pardavinėt produkciją be sąskaitų tada ir pašnekėsim apie šitą variantą. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Be reikalo užsipuolėte mane,moteriškės.Iš ko nusprendėte,kad duomiuosi Jūsų pajamomis ar vyrais?Man įdomu apskaitos įkainiai.Ponia Srekas,ką Jūs surašėte,galima trumpiau apibūdinti-sutartis tarp ūkininko ir buhalterio,kurioje surašomos sąlygos bei įkainiai.Ponia Dzūkija,apie "šešėlinį"verslą-taikote man,Jūsų aptarnaujamems ūkininkams ,visiems ūkininkams?Sutikit,kad tai kvaila.

Mokėjimas už apskaitą nuo ūkio pajamų-nekreipkit dėmesio,tai tik svajonė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mokėjimas už apskaitą nuo ūkio pajamų-nekreipkit dėmesio,tai tik svajonė.

Galima ir pasvajot. Taip kad skaičiuojam. :icon-ugeek:

Yra 2 mano klientai. Ūkininkas ir įmonė. 

Pajamos pas ūkininką 456 tūkst., pas įmonę - 1,6 mln.

Sąskaitų skaičius (pirkimo ir pardavimo) pas ūkininką 260, įmonės - 83.

Darbuotojų skaičius pas ūkininką 2+  sezoniniai (2-3) pagal paslaugų kvitus, įmonėje dirba 1 darbuotojas.

Ūkininkas turi 2 banko sąskaitas, įmonė 1. Plius dar tai, kad ūkininko banko sąskaitos išrašas už tą patį laikotarpį yra 2-3 kartus ilgesnis už įmonės. 

 

Tokių skirtumų galima prirašyti nemažai.

Tai kaip Jums atrodo, sąžininga būtų įmonei mokėti 4 kartus daugiau nei ūkininkui? Nes įmonės pajamos tai beveik 4 kart didesnės nei ūkininko.  :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 2 savaičių...

1. Ūkininkus visais klausimais konsultuoja LŽŪKT. Tam ji ir yra sukurta.

2. Mokesčių klausimais nemokamai konsultuoja VMI ir SODRA.

 

Aš konsultuoju laisvu nuo darbo metu metu ir tada kai noriu. Aš niekam iš šio forumo neesu skolinga. Ir savo paslaugų nebruku. 

 

P.S. Praleidai gerą progą patylėt. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerbiamoji Dzūkija , argi jums tai buvo dedikuota ? Kam tildote ir kodel pykstate ? argi ne čia žmones renkasi padiskutuoti ir pasidalinti savo išgyvenimais ir patirtimi, pastebėjimais ?!:)

Verčiau būkime paprastesni siektiek ir nepavydėkime pasidalinti tuo, kas reikalinga ir naudinga galbūt kitam čia apsilankiusiam forume:) argi viskas yra skaičiuojama pinigais

ps nei vieno nenorėjau įžeisti ir mano nuomone nebūtinai turi sutapti su jusu nuomone:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vienuose kursuose buhalterinės apskaitos atsitiktinai susipažinau su vienu bahuriuku, šone sėdėjo, kuris ( kiek tame tiesos, nežinau)  bet su dideliu užsidegimu man pasakojo, kad su draugu programuoja žemės ūkiui pritaikytą programą ir sisteminę medžiagą parašytą paprasta forma ir aiškiais nuosekliais pavizdžiaIs, pasak jo naudojant jo programą ir atidžiai perskaičius jo sudarytą literatūrą, kiekvienas, bent pagrindinį išsilavinimą turintis asmuo, suvoks ir nesunkiai galės tvarkyti buhalteriją pats, Tai sakau, karvę kainuos jei padarysi, sakė kaina bus protinga arba visai nemokama. Pasirodė gudrus, apsikeitėm kontaktais, kažin kaip jam pavyks ir jei pavyks ar nemestels kas nors pinigėlio numarint tokiom iniciatyvom, arba paverst brangiu produktu... Nes išmanant programavimą ir buhalteriją tokį scriptą parašyt nėra labai sunku... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1. Ūkininkus visais klausimais konsultuoja LŽŪKT. Tam ji ir yra sukurta.

2. Mokesčių klausimais nemokamai konsultuoja VMI ir SODRA.

 

Aš konsultuoju laisvu nuo darbo metu metu ir tada kai noriu. Aš niekam iš šio forumo neesu skolinga. Ir savo paslaugų nebruku. 

 

P.S. Praleidai gerą progą patylėt. 

VMI IR SODRA taip. Lžūkt paslauagos irgi mokamos, dauguma jos buhalterių veda buhalterijas individualiai todėl patys suprantat... .Čia jau nuo žmogaus priklauso:) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vienuose kursuose buhalterinės apskaitos atsitiktinai susipažinau su vienu bahuriuku, šone sėdėjo, kuris ( kiek tame tiesos, nežinau)  bet su dideliu užsidegimu man pasakojo, kad su draugu programuoja žemės ūkiui pritaikytą programą ir sisteminę medžiagą parašytą paprasta forma ir aiškiais nuosekliais pavizdžiaIs, pasak jo naudojant jo programą ir atidžiai perskaičius jo sudarytą literatūrą, kiekvienas, bent pagrindinį išsilavinimą turintis asmuo, suvoks ir nesunkiai galės tvarkyti buhalteriją pats, Tai sakau, karvę kainuos jei padarysi, sakė kaina bus protinga arba visai nemokama. Pasirodė gudrus, apsikeitėm kontaktais, kažin kaip jam pavyks ir jei pavyks ar nemestels kas nors pinigėlio numarint tokiom iniciatyvom, arba paverst brangiu produktu... Nes išmanant programavimą ir buhalteriją tokį scriptą parašyt nėra labai sunku... 

Aš nesuprantu kam išradinėt dviratį? Šiai dienai buhalterinių programų yra daugiau nei sočiai. Ir jas visas galima pritaikyti ūkio apskaitai. Nes dabar tikrai nėra nei vienos BAP, kuri būtų konkrečiai žemės ūkiui skirta. Net ta pati DB Apskaita, kuria dirba konsultavimo tarnyba. Pjauna ji grybus gana neblogai. 

Nemokama programa? Leiskite nusijuokti.  :icon-rolleyes: Suprantu, kad sukurt ją gal ir nėra sunku. O kas toliau? Programą reik prižiūrėt, naudotojus konsultuot, įstatymai keičiasi kelis kartus per metus (vadinasi programą reiks perdarinėt). Ir jaunuolis pas mus toks altruistas, kad visą tai darys už ačiū? 

Plius dar tai, kad jei nori sukurt apskaitos programą, turi būt ir apskaitos specas. Arba bent tokį turėt pašonėj. Ir nepamirškim, kad kalba eina apie gana specifinę žemės ūkio apskaitą.

 

algis123 čia įdėjo nuorodą į neva nemokamą apskaitos programą. Teko ja pasidomėti. Ne tokia jau ir nemokama. Ir klaidų joje sočiai. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Verčiau būkime paprastesni siektiek ir nepavydėkime pasidalinti tuo, kas reikalinga ir naudinga galbūt kitam čia apsilankiusiam forume:) argi viskas yra skaičiuojama pinigais

Taigis dalinkitės viskuo. Kas tai draudžia. Tik ar tų besidalinančių yra. Bent aš per paskutinį laikotarpį matau vos ne reikalavimus pasakyt. Ir kai nepasakai tai tuoj kaltinimai pasipila kokios mes blogos, kad mes verčiam ūkininkus buhalterį samdytis. Mielieji, patirtis mano sako, kad forumuose apskaitos neišmoksi. Ūkininko ūkio apskaita priskiriama specifinei ir gana nelengvai apskaitos šakai. Jūs pradžioje be dvejybinės pabandykit tvarkingai supaprastintą apskaitą vest. Ne tik "žalią" knygą pildyt, bet ir visas priklausančias prie tos apskaitos lenteles pildyt. O kas jau nori dvejybine ūkio apskaitą vest - susirandat pažįstamą buhalterį, kuris bent metus jus mokintų. Nes apskaita nėra tik sąskaitų suvedimas į programą. 

Turiu gyvenimišką patirtį su vienu ūkininku, kuris pats tvarkosi apskaitą. Jau 4 metai pastovus mano klientas. Tai jam buhalterinėse sąskaitose minusai atsiranda, tai programoj apskaitos sintetika su analitika nesutampa. Pats dirba, nervuojasi, o po to vėl važiuoja pas mane, kad ištaisyčiau klaidas. Ir galų gale gaunasi taip, kad buhalteriui sumoka daugiau nei kainuotų ūkio apskaita. Ir dar plius atsakomybė už tokią apskaitą ir mokesčių apskaičiavimą jau tenka jam pačiam. 

 

P.S. Mane supykdyt labai sunku. Gyvenime aš pasifistė  :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...