Jump to content

Gecka

Nariai
  • Pranešimai

    186
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius Gecka

  1. Reiktų Lietuviško arba Angliško varianto :D

    Galiu išverst :D Nes jaunesni žmonės rusiškai jau nemoka...

    Rusiškai žodis пила gali turėt dvi reikšmes - pjūklas arba gėrei. Tai skliausteliuose parašysiu, kaip neteisingai jie vienas kitą suprato - vyras klausinėjo apie pjūklą, o žmona teisinosi dėl išgertuvių.

    Grįžta vyras naktį namo ir užkliūva už obels. Ir nusprendžia jis tą šaką nupjauti. Pareina namo, ieško pjūklo, ieško - neranda, ir klausia žmonos:

    V - kur pjūklas? ... (kur gėrei?)

    Ž - Niekur negėriau ... (niekur pjūklas)

    V - Taigi klausiu, kur pjūklas?.... (kur gėrei?)

    Ž - Na, pas kaimyną gėriau .... (Na, pas kaimyną pjūklas)

    V - Kodėl davei?

    Ž - Taigi nedaviau

    V - Aš klausiu, kodėl davei?

    Ž - Na, išgėriau ir daviau

    V - Kodėl?

    Ž - Na, aš nežinojau, kad jis toks plepys.

  2. Na juk taip elementaru... dokumentų išdavimas kontroliuoja, kad šuo atitinka veislės standartą ir yra nemaišytas su kiemo brisium. Ir net su dokumentais ne visi gali būti toliau veisiami, turi gauti bent minimalius reikalingus įvertinimus. O dažnai tie, kurie veisia bedokumenčius (bet tėvai su dokumentais!), veisimui perka pigesnius,išbrokuotus, dokumentuotam veisimui netinkančius šunis.Kas būtų, jeigu tarkim tuos vokiečių aviganius visi veistų be dokumentų - tuoj vokiečių aviganių tarpe atsirastų garbanotų, įvairiausių atspalvių ir dydžių ir taip toliau - metams bėgant, tokio vokiečio aviganio, kaip aukščiau nuotraukoj matom, paprasčiausiai neliktų. Ir tuos bedokumenčius, bet maždaug atitinkančius veislės standartą turim tik todėl, kad greta jų eina grynaveisliai, dokumentuoti ir bedokumenčio bent kažkas iš tėvų ar senelių yra kilmingi, perdavę tos veislės bruožus.

    Niekas nesiginčija, kad yra tokių, kuriems dokumentinis šuo yra įvaizdžio dalis, tipo "va, 5 štukės po kiemą laksto", taip pat yra fabrikėlių, kur štampuojami su dokumentais, tačiau prastos veislinės vertės šunys. Tačiau yra entuziastų, kurie pasišventę veislės išsaugojimui ir tobulinimui, ir būtent tokių žmonių dėka veislės gyvuoja. Nedaug kas galim turėti tik originalius daiktus - žiūrim piratinius filmus, klausom piratinę muziką,perkam daiktų ir drabužių kopijas turgeliuose, todėl suprantu, kad ir šunis daug kas perka pigesnius, be dokumentų. Bet pasikartosiu - "bedokumentiniai veisliniai" yra tik todėl, kad grynaveisliai dokumentuoti išsaugo tos veislės standartus. Todėl reiktų suprast, kam iš tikro dokumentai reikalingi, ir vertint tuos žmones, kurie sąžiningai dirba veislininkystėje... Dar beje, veisiant dokumentuotus yra šiek tiek kontroliuojamos įvairios paveldimos ligos.

    O mėto į griovius visokius, čia nesusiję su dokumentais.

  3. Dokumentai ne sunims reikalingi, o mums:). Suo pats sau nei misrunas, nei veislinis.Beje, vokieciu aviganiai turi vilko kraujo, vilkai juju proteviai

    Tai be abejo, kad šunims dokumentai neaktualu. Tačiau kaip bebūtų, yra tos veislės, yra veislėms būdingos savybės. Dokumentinių veislynų dėka tos smarkiai skirtingos veislės egzistuoja. Jeigu nebūtų dokumentų, nebūtų veislių - tai ką turėtume? Nenuspėjamos išvaizdos ir charakterio miksus, nebūtų galimybės rinktis šunį pagal asmeninius poreikius.

    Jeigu žiūrint atgal, tai be veislininkystės ir atrankos šunų dabar visai neturėtume,tik vilkus.

  4. kai žmogui kažkas tikrai blogai, "stogas važiuoja" dėl vienokių ar kitokių priežasčių, va tokie aplinkinių užsipuolimai, kad "kas čia per depresijos, eik griovių kast", "kas tau dar negerai, valgyt neturi ko?" - žmogų stumia dar giliau į duobę. Kaime dažnai pasitaiko ypač primityvus ir žiaurus požiūris į psichiškai jautresnius.

    Priklausomybės ligos manau kažkiek skirtingos tuo, kad čia jau reikia sergančiojo didžiulio noro gydytis ir supratimo, kad serga. Aplinkiniai nelabai kuo gali padėt,tuo tarpu kai psichologiškai palūžusiam žmogui priešingai - aplinkiniai dažniau gali padėt atsitiesti...

  5. Perdžiūvusi žolė ir rulonuose š...... Neturi niekur būti daugiau kaip 45 proc SM.. Kitaip ne fermentacija, o lėtas pelėjimas gaunasi...

    Ar tikrai ? Arkliams vynioju gana suaugusią ir beveik išdžiovintą žolę (šieną praktiškai). Na ir iki dabar šeriu ir kokybė labai gera - ir kvapas geras, ir nepažeistuose rulonuose pelėsių nei ženklo.

  6. Televizija ir prodiuseriai, vietoj to, kad padėjęs žmogui,

    Prievarta niekas negali padėti, suaugęs žmogus pats atsakingas už savo pasirinkimą. Dažniausiai turintys tokią problemą žmonės jos nepripažįsta ir nesiklauso ką sako aplinkiniai. Nemanau, kad jo artimieji ar tie prodiuseriai toleravo tokį gyvenimo būdą :eusa-think:

    O šiaip gaila, talentingas, ryškus žmogus buvo.

  7. sveiki. arteja ganiavos sezonas. kaip ismokinti telycias, kad butu ramiai vedziojamos? kaip del risimo uz ragu ? kokie pliusai ir minusai? niekada nebanziau laikyti priristu uz ragu, bet siemet galvoju , telycia nerami reiks vedzioti po ganyklas, istaso rankas, dauzosi. kaip jus sprendziate sia problema?

    Jei jautrios paragės, tai nutrint gali iki žaizdų. O šiaip geriausia rišt už apynasrio (kantaro), o prieš vedant uždėt kilpą iš grandinės ant ragų.

  8. ŽGA taip pat dalyvauja visame šitame reikale. Pirmiausiai paėmė globai 6 silpniausius žirgus, kurie ko gero nebūtų ištvėrę kelionės, taip pat šiuo metu ieško bei ruošia siųsti tai, ką jau surinkę ir ko labiausiai Sartuose reikia - šieną ir vaistus. Jeigu kas gali iš ūkininkų prisidėt, tai štai kontaktai

    http://www.zga.lt/finansine-parama

    http://www.zirgugloba.lt/kontaktai

    http://www.facebook.com/zirgugloba

  9. Šiemet kažkas "įdomaus" vyksta :eusa-doh: Jau kelinta apsiveršiavo vos vos pradėjus tvinkt, pieno, aišku, po to ne kažin ką duoda. Amžius įvairus - nuo antraveršės iki septintu veršiu. Užtraukintos stovėjo plius minus po 2 mėnesius, smarkiai anksčiau termino nei viena nesiveršiavo, kai kurios ir užtraukė. Šeriamos kukurūzų silosu ir šienainiu, melžiamos gauna miltų su mineraliniais priedais, įmitimas geras. Kas gali būt ne taip? Veterinaras atsakymo nežino...

  10. Мужик возвращается домой ночью, и зацепился за яблоню. Решил он эту веточку

    отпилить.

    Домой приходит, ищет пилу, ищет. Нигде найти не может. У жены спрашивает:

    (М) - Где пила??!!

    (Ж) - Нигде не пила.

    (Ж) - Да я спрашиваю. Где пила??!!

    (Ж) - Ну, у соседа пила.

    (М) - Зачем дала!!!?

    (Ж) - Да не давала я.

    (М) - Я спрашиваю. Зачем дала!!!!!??

    (Ж) - Ну, выпила и дала.

    (М) - Для чего???

    (Ж) - Ну я же не знала, что он такой болтун

  11. Reikalauja jie krūvos tų žurnalų. Pvz pieno apskaitos, dezinfekcijos (melžimo įrangą dezinfekuoji, miltų talpyklą sakė prieš kiekvieną miltų supylimą reik dezinfekuot), pašalinių lankymosi fermoje registravimo žurnalas... - kai išvardino, tai tikrai neina spėt juos pildyt :eusa-doh:

    Ir dar kas - visus reikalavimus, kokių žurnalų reikia ir pan - pats turi žinot. Jie tik gali paaiškint, patart jei kas neaišku dėl pildymo - taip va gaunasi...

  12. Nu jau tik nereikia :lol: Akivaizdu, kad ten tik išsidirbinėjo kažkas. O kodėl prieglauda iš to išpūtė tokį burbulą, - įdomu :eusa-think: Spėju, dėl piaro :)

    O šiaip, bendrai kalbant - jeigu būtų leidžiama augint šunis mėsai, manau tikrai atsirastų tokių, kurie tuo užsiimtų. Kaip kad ir arklius augina, nors arklys lietuvių kultūroje nėra mėsinis gyvulys.

  13. Ėriukai, kuriuos auginu taip pat labai mieli, bet jų paskirtis yra viena - maistas. Tas pats ir su arkliais. Vieni augina savo malonumui ir dėl grožio, o kiti mėsai.

    Nelabai tinka sulygint arklį su ėriuku. Arklys nuo seno lietuvio sąmonėje yra kitoj pakopoj, jis žmogaus pagalbininkas, kompanjonas, draugas. Bet visada atsiranda tokių, kuriems nieko nėra švento :icon-wink:

×
×
  • Create New...