Jump to content

TOP nariai


Populiarus turinys

Showing content with the highest reputation since 2019.06.06 visose temose

 1. 25 points
  Susidariau tokį vaizdą, kad jis atitrūkęs nuo realybės. Gerai, kad toj Vengrijoj auga kukurūzai grūdams, saulėgražos, sojos ir dar bile kas. Kokius čia miškus Lietuvoj nevaldomai kerta? Už pieną nieko nemoka, todėl ir gyvulių nebeliko. O ūkininkas augina tai kas apsimoka. Prieš 10 metų 50karvių tėvai turėjo melžiamų, dabar 15. Viską sudėjus mama dirba, kad susimokėtų už rulonus, elektrą, dyzelį ir mašinos taisymą,nes žvyrkeliu reik 2kart per parą kratytis... rezultate lieka tik krūva mešlo šalia tvarto. Kurį bijai kratyti, nes kaime jau visiem smirda, dar kelius terši ir gadini
 2. 24 points
  rapsas

  žiemkenčių buklė

  A nebus taip kad atneš mažą pukotuką?
 3. 24 points
  edviuks

  zieminis rapsas

  Aš isvis, negaliu skaityt tokiu paistalu . Pasirodo ziurek jau teisinga linkme eina. Pernai dar are viska ir apie skutima net nemaste, siemet pradejo skusti ir jau strukturos ir kvapai atsirado afigieni. Nu cirkai b...
 4. 22 points
  Bulvinykas

  žiemkenčių buklė

  Kai jau atrodo, kad raštingumo lygis pasiekė dugną, iš apačios pasibeldžia pukotukas...
 5. 22 points
  manttys

  koki traktoriu rinktis???

  Leiskite vaizdžiai pateikti savo nuomonę
 6. 21 points
  Turiu pasakyt, kad su ta katastrofiška klimato kaita daug kas perdeda. Liūtis praėjo rėkia klimato kaita, sausra užėjo vėl rėkia mes visi mirsim. Taip, klimatas keičiasi ir ne, mes nemirsim, mielieji. Ta kaita vyko tūkstančius metų ir vyks kol šita žemelė gyvuos. Žinoma, žmogus lemia tam tikrą dalį ir to nepaneigsi, reikia sumažinti visokį teršimą, nes paskui dusim nuo smogo ir kitų reikalų, bet apkaltinti dėl visko vien tik žmogų tai irgi nei šis nei tas. Vien tik karvės nenubezdės tų mūsų debesų, o sukiužęs trantas neprišauks liūčių. Atmosferoje tiek daug visokių fizikinių procesų, kad žmonės mokosi po 10 ir daugiau metų ir vistiek kartais nesusigaudo kas bus po 3 val., nes visos tavo žinios gali nueit šuniui ant uodegos nematytoj ar labai sudėtingoj situacijoj. Viskas kas vyksta trumpalaikėj perspektyvoj ar tai karštis, ar tai liūtys, ar koks uraganas praeina - visa tai yra ORAI, o KLIMATAS tai yra tai kas vyksta daugelį metų, tai kas yra norma. Jeigu kas nors pastoviai nevyksta 20+ metų (pvz. sausra) tai nėra klimatas ar jo pasikeitimas. Pasikeitimas vis dėlto yra tokių reiškinių dažnėjimas arba kitokios tendencijos. Bet visko visais laikais yra buvę: Jei jau kalbam apie sausras tai pvz. Vilniuj 1901 m. lapkritį tebuvo vos 1 mm. lietaus, o 1926 visoj Lietuvoj užėjo tokios liūtys kad daug kas plaukė. Taip, kad geriau pagalvokim visi ne tik kaip verkt, bet ir kaip prisitaikyt prie visokių atvejų. Su visa pagarba, čia galioja ne vien ūkininkams, bet ir visokioms šešiolikinėms Gretoms iš Švedijos protestuojančioms prieš tai apie ką neturi žalio supratimo.
 7. 19 points
  Per artimiausias 10 dienų visoje Lietuvoje normalesnio lietaus taip ir nebus. Situacija tokia, kad srautai atneša šaltą ir sausą orą iš šiaurės, o drėgmė niekaip negali prasibrauti nei iš vakarų, nei iš pietų t. y iš ten, kur ateina pagrindinis vasaros lietaus kiekis. Žinoma, nuo savaitgalio jau gali pasirodyti trumpų lietų, tačiau tik vietomis (vienam gyvenvietės gale gali lyti, kitam ne). Panašu į vasariškas liūtis, bet lietaus kiekis bus nedidelis, nes oras tiesiog per šaltas, o be normalios šilumos ir liūtys sunkiai formuojasi. Kol kas neaišku kada bus didesnių pasikeitimų ir kada šitą drėgmės užblokavimą pramuš, nes bent iki gegužės pirmų dienų numatomas mažesnis nei norma kritulių kiekis. Vienas dalykas yra nupiešti lašelius, o kitas dalykas yra paaiškinti situaciją ir to dabar beveik niekas nedaro.
 8. 18 points
  Prieš 3 savaites kibirą salietros išberiau.
 9. 17 points
  Virš atlanto vandenyno yra visiškas oro masių bardakas, kuris pagrinde šiltą ir drėgną orą nukreipia į šiaurės pusę, o iš ten jau sugražiną vėsų ir sausą orą. Pagal dirvožemio drėgmę visoje lietuvoje jau yra sausa, ir šiuo metu atitinka praitų metų situacija. Pagal kritulių kiekį nieko įpatingo nesimato esame beveik 10 metų vidurkyje. Ar bus lietaus, balandžio pabaigoje ir gegužės mėn niekas tiksliai negali paskyti, bet iš praeitų metų, situacijos mes galime šiek tiek pagalvoti apie darbus kuriuos reikia daryti o kurių ne, pvz, nenaudoti strobikų, fotosintezę skatinančių priemonių, daugiau naudoti priemones kurios leidžia augalui išlaikyti drėgmę ląstelės. Labai saikingai ir atsakingai naudoti augimo reguliatorius. Tinkamai pasirinkti purškimo kombinacijas kad augalams nebūtų sukeliamas papildomas stresas. Vasarojų ir ankštinius privoluoti. Ir svarbiausiai kiekviename žingsnyje prieš priemant sprendimą labai gerai apgalvoti ar tikrai tai yra pats geriausias sprendima.
 10. 15 points
  Į tokius laukus reikia sėti ,,nieką''. Kitaip sakant geriau tokių nedirbti, o jei jau labai neramu ir nėra kuo užsiimti, tai galima su traktorium pasivažinėt vietoj keturačio, galima ir sėjalką prisikabint pripiltą ,,nieko''. Garantuoju, kad nuostolio bus gerokai mažiau nei ten kažką pasėjus. Į tą pačią temą, pasakysiu kada ūkininkai buvom protingiausi. Ogi prieš kokius 20 metų kai pusė žemių dirvonavo, o dirbom tik geriausias. Jei kai kas skaičiuojat pelną bendrą, ar pagal kultūras, patarsiu pradėti skaičiuoti kiekvienam laukui atskirai. Vat tada ir suprasit ką norėjau pasakyti. Ne į temą, bet į postą.
 11. 15 points
  dzipas

  žiemkenčių buklė

  Zemes kaina labai prie ko - nes ji investicija pirmoji ir "privalomoji", pagal logika ir ekonomika ji turi buti finansuojama is pelno, taiciau nesant pelnui arba tiesiog kartais susidaro per didelis privalomas investicijos kruvis. Zeme daznai zmones parduoda visi is karto - nes is dalies tai ekonomijos ir pragyvenimo salyje lygio rodiklis - jei gerai visi gyvena ir uz didelius pinigus nenori isleisti senoliu zemeles, prasideda sikna su ekonomika visi pradeda leisti neitin likvidu turta savo reikalams "sutvarkyti" - aisku ne 100 proc. Be labai daznai pasitaiko toks atvejis kai nuomoji daugiau nei puse savo plotu ir vienais metais "pasiulo" keli savininkai issipirkti zeme, kuri tarkim sudaro daugiau nei ketvirti ploto - tada nei 6 nei 8 tonos nepaveza is karto nupirkti. Tada ka mes darom (mes t.y. dauguma ukininkaujanciu) - einam skolintis. Bet skola bendra dideja, ukio pajamos ne (neatsizvelgiant ar tai derliaus ar nederliaus metai), nes plotai nepadideja, juos tik issiperkam. Ir tada ta pirmutine "privalomoji" investicija atsistoja "pirma i kredito ismokejima", todel nori nenori skaiciuoji ja (jos metini mokejima bankui) i savikaina, nes kitu atveju ateis bankas ir..... Kodel si investicija yra pirmoji - aiskinti turbut nereikia, kad be zemes gelezu ir betono nereikia mums, prioritetas ilgalaikei nuomai, taciau ima zmones ir pasiulo issipirkti ta zemele, klausimas kada nustoti pirkti ir ar verta pirkti, nes daznai ispusta zemes kaina yra mazdaug 15-20 metu pelno is jos (cia su bankinem palukanom), tai klausimas kokia cia investicija - cia yra beda su kuria ukiai susiduria ir tada tai investicijai reikia papildomu 2-3 tonu, nes bankai neduoda ilgiau kaip 10 metu paskolos. Problema sakyciau galima butu isspresti jeigu paskolos i toki turta butu dar ilgesnes - 25-30 metu, juk kiekvienas sutiktumeme permoketi (moketi palukanas) ilgajame periode idant verslas turetu pagrinda, taciau kita medalio puse, tai kad jeigu atsirastu tokios paskolos - per kazkuri laikotarpi isaugtu zemes kaina ir vel gryztumeme i ta pradini 2-3 tonu papildoma poreiki zemes issipirkimui. Va is kur ir atsiranda, kad realus produkcijos uzauginimo kastai vienam ha ant 4 tonu, taciau prikultos 6 neatnesa pelno (nu taip mes ta vadinam), t.y. buhalterinis pelnas afigienas (dar ir sodrai sumokam nuo to), o realiai - tuscios kisenes.
 12. 14 points
  Egida

  Zymeto Kuro Kaina

  Jooo už tą neregistruotą talpą tai ir teisme buvau atsidūres su VMI pagalba.Nes tuo metu tik teismas galėjo nustatyti kokia baudą mokėti.Čia buvo gal iki 2010m. tame laikotarpyje.mušiaus prieš teisėja į krūtine kad baisiai žiauriai nusidėjau,tai tas žvengė ten belekai atsisėdes.Tai tipo trys nepinamečiai vaikai tai 250 litukų susimokėjau baudos.O kaimynui tai job štararai kad atsegė.Plastikinj toj toninėj laikė kurą,du tipai tą pačia diena iš VMI atvažiavo tiek pas jį tiek pas mane ir dar pas vieną.Tas buvo ką tik kuro įsileides,tie ten viska su formino,pamatė kad pro kraną lašą.Nieko ne buvo pakišta toj vietoj,jokio kibiro,tai iškvietė gamtosaugininkus.Tie netruko atlėk už gero pusvalandžio.Tai tas reikalas tam žmogeliui pokštelėjo 4000 tuo metinių pinigų.Taip jau plaukų pas žmogu ant galvos ne daug buvo.Paskutiniai pradingo.Ir kas įdomiausia,tą vieną tikrintoja iš tos VMI po kelių metų atleido(išmetė).Visai kitu klausimu teko su juo susitikti(baisiai mėgsta dirbti tokiose įstaigose kur yra priėjimas prie valdiškų pinigų) netyčiom.Atvažiavo iškišo galvą iš džipo ir sako ar atsimenu tipo jį.Jo,kur čia sakau neatsiminsi.Tipo ar daug sako nubaudė.Sakau pakankamai.Pasitikslino ar neskauds nosies jeigu išlips lauk iš mašinos.Finale išsiaiškinau kokias burtų keliais atrinkdavo patikrai.O mano atvejui,buvo gero kaimyno skundas.Tik bėda ta kad prie manes patikrino dar du.Ir įdavė tą kuris paskundė.Buvo tel.nr.išsisaugojes ir užsisrašes į knygute.Bekalbant surado ir parodė.Beliko namo gryžus nusistatyt kieno.Padla pats užsiregistravo talpą,po kiek laiko sumanė truputį pakenkt.Buvo katė per kelia baisiai juoda perbėgus.Tik asilas nepagalvojo kad dar sumastys anie patikrint kitus.Ir kas įdomiausia tą kaimyna kur storai nubaudė,buvo sisikoperave technikos pirkime,darbų atlikime,balių gimtadienių šventimai.Vienu žodžiu didelė ir laiminga santuoka.Tai prieš du metus tą santuoką išgėres išardžiau.
 13. 14 points
  voras

  zieminis rapsas

  Viliau, kiek metų pili besaikius trąšų kiekius, gal net gali įvardint tuos kiekius ? Nebūkit reklamos aukos, dabar kas netingi tas p..sa protą apie tą dirvožemį. Amoniakinio vandens jūros išpiltos, simazin, atrazin ir kt š privaryta buvo ir ką, dykumoj gyvenam? Saikas ir laikas tik tiek. Kuris čia iš jūsų pilat be reikalo? Žodžiu grybų karas Sacharoj niekas žemės net nedirba ir fungicidų nenaudoja, bet derliaus nėra, spėk kodėl? Sufleruoju - nėra lietaus! Kur pasauly be lietaus derliai auga?
 14. 14 points
  Gnytasis

  No-till

  Kvailiausias dalykas su no till tai kad chebros kaime nesupranta kad laukas yra pasetas ir sugalvoja pavazinet kartais po lauka nukirst kampa
 15. 14 points
  Bulvinykas

  koki traktoriu rinktis???

  Paskutinį Nomas komentarą, galima drąsiai nominuot - didžiausias metų nusišnekėjimas su rašybos klaidomis.
 16. 13 points
  JCB

  Pavasario darbai

  Čia palauk, tuoj notilininkas kaimynas palei dantis su kūloku mojuos, kad per tavo arimus, jo rapsą užpustė arba kaip sakai "nutarkavo". Baisūs tie žmonės kaip pagalvoji. Iki tol buvo gyvulininkų ir augalininkų kastos, o dabar naujas terminas ateina artojas ar plūgininkas ir notilininkas. Tik dar diduma tokių, kur gavo tik lyžtelt, o jau rėkia kad pis....au. Tik neįsižeiskit niekas be reikalo, bet niekas ant kiemo tiem artojam neatneš tos stebuklingos sėjamosios. Čia ne batus pakeisti.
 17. 13 points
  voras

  žiemkenčių buklė

  Dėl trešimų, laukuose praktiškai bamblėjimo stadija, vis dar galvojantiems ką daryt tai galiu tik užuojautą išreikšt. Dėl mėlynavimo. Augalas pilnai vegetuojantis, keičia spalvą ne dėl fosforo, o tam, kad sugerti visą saulės spindulių spektrą, netgi trumpąsias bangas. Vadyba tą sumaniai.vadina fosforo trūkumu, o patiklūs valstiečiai tuo sumaniai tiki, nors nei vieni nei kiti tyrimų nedarė
 18. 13 points
  Jeigu tu ukininkas galvoji kad "kazka" laiste, tai miescionys turbut galvoja kad va jau roundapa purksia
 19. 13 points
  voras

  žiemkenčių buklė

  Šiemet nebuvo įšalo, vadinasi nebuvo sustojusi mikroorganizmų veikla. Jei nebuvo "apmiręs" dirvožemis, vadinasi niekas ir neišsiplovė daugiau nei įprastai. Kaip tik netgi mažiau, nes augalinių liekanų mineralizacijos procesas nutrūkęs nebuvo. Visi gavom dovanų 6 mėnesius lėtos reabilitacijos savo dirvoms. Naujam sezonui pasiruošė visi, tiek mums naudingi grybai ir mikroorganizmai, tiek nenaudingi tokie kaip grybelinių ligų sukėlėjai ir kt. Neklausykit epokaliptinių scenarijų, nes dabar visi tik ir kalba apie tai kaip ligos šoks, tik niekas neužsimena apie fantastišką dirvožemio gyvibingumą. Pakasiokit, pamatysit kokios sliekų populiacijos, užmirkusių balų vienetai! Kur dingo arimo padas??? Gal jo nė nebuvo? Lėti krituliai, mažas saulės aktyvumas davė naudos ne tik nenaudingų grybų populiacijoms, bet ir tai dirvožemio sudedamąjai daliai kuri mums užaugina derlių. Kai vėl pasakys, kad išsiplovė, paklausk kur tyrimų rezultatai, kur galima susipažinti. Komercija ir nieko kito
 20. 13 points
  manttys

  Miežių auginimas

  Turėjau tokį gedimą su traktorium, nu lietuvaičiai visokie ale meistrai pavedė, tai parašiau anglui į anglų forumą, po to davė savo asmeninį nr. ir konsultavo dėl kiekvieno šūdo, atsakė į visus kvailus ir rimtus klausimus ir nepriėmė jokios finansinės paramos, nors valandų man skyrė tikrai daug, o jo kvalifikacija tai dar dojaus mechanikam toli augt. Galiausiai nusiunčiau dėžę lietuviškų saldainių Lietuva dėžę, kad bent atsimintų, iš kur esu. Ką tuo noriu pasakyti? Kad gal išmokime dalintis žiniomis. Aš jau išmokau, gavau iš kitų, todėl ką žinau, stengiuosi dalintis su mažiau už mane žinančiais. Jei tau niekas neatnešė ir nepadėjo, tai nėra argumentas kažką slėpti ar nusinešti užmarštin. Manau, kad gyvenime pakankamai susikūrei, kad galėtum užsiimti šiuo tuo daugiau, nei nauda sau.
 21. 13 points
  voras

  žiemkenčių buklė

  Visgi įsiterpsiu, neištvėriau. Dėl strip till, pas mane pirmi žiemkenčiai su šita sėjamąja, rezultatas pranoko mano paties kada nors pasiektus visiškai nesvarbu kaip bedirbtus laukus. Nė vienos pėdos be pasėlių tas pirmiausia krenta į akis. Kviečiai šiai dienai itin tenkina, net ir ten kur laukas toli nuo namų ir pasėta tik spalio mėnesį. Kur sėti anksti (09 03) atrodo labai gerai, normos buvo labai mažos, bet panašu teisingai parinktos. Šaknų sistema išsivysčiusi labai gerai, paviršinio vandens nėra niekur. Tai apibendrinant noriu pasakyti, kad sėjant anksti daug klaidų spėja ištaisyti gamta, o kuomet reikia pačiam save vytis vietos klaidoms nebelieka taigi reikalinga gera technika. Plūgas tampa daugiau reliktas, o ne būtinybė.
 22. 13 points
  Bulvinykas

  zieminis rapsas

  Su noraginiu varei iki dugno - labai minimalus dirbimas. Sėjomaina tavo, tai kažkas iš serijos canola-snow-canola. Kurią iš tų kultūrų užauginsi be chemijos ir tręšimo? Ir vyšnia ant torto - claydonas. Jei su juo sėsi posėlį, tai viskas ok, bet jei važiuosi į tą posėlį sėt, tai pranešk, atlėksiu su puodu popcorno cirko pažiūrėt. Apie tai, kad per metus laiko jau matai pokyčius, aš išvis patyliu, atrodytų, kad mes čia visi pirmą dieną po purvą braidom.
 23. 12 points
  jawax

  zieminis rapsas

  Tai aišku nesamones darai, per tave ta vadybininkė turės tenkintis škoda ir vidutiniu ofisu, atostogaut tik vieną kartą per metus, bonusą matys kaip savo ausis ir gaus nuo valdžios moralą už planų nevykdymą, o reikėjo tik sėklos nusipirkt...iš jos
 24. 12 points
  voras

  Pavasario darbai

  Dėl sėjomainos tai jos reikia bet kuriohe technologijoje. Dėl tarpinių kultūrų vėlgi gerai, bet nereikėtų nueiti lengviausiu keliu, tai yra sėti garstyčias. Kryžmažiedžiai išvis ne ta kultūra kurią reikėtų garbinti. Manau kiekvienas ūkis gali skirt po hektarą ar daugiau užsiauginti savo reikmėms ankštinių ir avižų kurių ir uždyką nlb kas ima. Sumaišai žirnius, lubinus ir su barstykle išberi tarkim į rapsų ražieną ar į miežių ražieną. Jei tas laukas bus paskirtas vasarojui išvis tobula. Prieš užšąlant porą litrų glifosato, kad sustresuot augalus ir pavasarį turėsit tobulą dirvožemį. Su jiostine sėja kas susiję tai manau derėtų šiaudus nebemalti į miltus kaip buvom išmokyti, o palikti kaip tik pjaustinį apie 10 cm, ilgiau mineralizuojasi - ilgiau atlieka mulčo funkciją, svarbiausia tolygiai paskleisti. Minčių yra įvairių, o svarbiausias pastebėjimas tas, kad nauda ateina kai dirbi mažai, bet labai kryptingai. Nemanau, kad verta investuoti į sudėtingus ir brangius posėlių mišinius ypač jei žemė nenuosava, dirbsi, gerinsi ir ....
 25. 12 points
 26. 12 points
  voras

  Miežių auginimas

  Augink kaip kviečius ir derės kaip kviečiai. Kažkodėl visi nurašo miežius kaip nepelningą kultūrą. Salyklinės veislės yra išvestos, kad derėtų su mažu N kiekiu dirvoje, bet atiduosit trąšas kaip kviečiam tai kulsit solidų derlių. Esu kūles ir virš 10 iš ha, tiesa tai buvo tik 5 hektarai tokie, bet miežių niekad nenuvertinu, nes 6 tonos iš hektaro labai realus ir stabilus derlius
 27. 12 points
  Remse

  žiemkenčių buklė

  Matau, kad kviečiai protingesni už kai kuriuos ūkininkus. Jiems nereikia didelio šalčio, žemesnėje nei 5 laipsniai šilumos, būna ramybės būsenoje ir pereina tą jarovizaciją. Tad laikom kumštukus, kad kovas nepridarytų nesąmonių ir viskas bus gerai.
 28. 12 points
  manttys

  Kas vyksta Lietuvoje?

  Iš pradžių reikia turėti bent minimalų finansinį raštingumą ir gebėti modeliuoti situacijas bei vertinti rizikas. Vertink paskolų atidavimus žemiausiom istorinėm kainom ir neturėsi problemų. Bet kai žmonėm užauga sparnai po gerų metų ir mano, kad taip visada bus, tai jau gali būti problemų. Kitas dalykas, tai žmonės nori visko čia ir dabar. Būna, trisdešimtmečiai, perėmę nemažai tėvų sukurto ūkio, pasinaudoja paramom, turi nuliova technikos parką,visas gyvenimas prieš akis ir kala kryžius. Nežinau, keistai atrodo. Iš kitos pusės žiūrint, mano tėvai, būdami 40 praktiškai nieko neturėjo ir per 15 m sunkiu darbu nemažai pasiekė (būtų dar ir galva dirbę, būtų pasiekė 3 x tiek). Man dabar 33 ir aš žiauriai gerai gyvenu (nesu turtingas, bet man nieko netrūksta), turiu žymiai geresnes startines pozicijas ir aš tikrai negalių rėkaut, kad mane kažkas žlugdo, nes kitiems yra žymiai blogiau. Reziumuojant galiu pasakyti savo nuomone apie žemės ūkį: grūdų ūkiai iki 100 ha gali būti tik hobis arba būtina kooperacija (taip, perlipimas per savo ego ir, galbūt, kartais nesilaikymas optimalių terminų). Negali žmogus, dirbdamas iš esmės mažai kvalifikuotą darbą (traktoriaus vairavimas), padirbėjęs kelis mėnesius per metus, apsirūpinti sočiu gyvenimu, tai tiesiog neįmanoma. gyvulininkystės ūkiai, protingai valdydami finansus, tikrai nepražus, 20-30 karvių ūkeliam nieko nenutiks. Bėda, kad tokiu bepročių, kurie norės taip gyventi, mažėja ir naujų iš esmės neatsiranda. Dideli ūkiai tiesiog apsikarpys savo išlaidas investicijom ir tiek žinių. nemanau, kad jiems gresia išnykimas
 29. 12 points
  Ismoka maziau tik koks 90 eur gausis dar galima pridet 4eur uz ha kur reikia moket seklininkam uz ne sertifikuotos auginima. 100 pirkciau sertifikuota jei butu garantijos kad ten viskas yra 100 proc kokybiska. Kai pats issibeicuoji garantuotas buni uz norma, gali dadet kazkokiu priedu jei yra poreikis. Seklos kokybe irgi kartais kelia abejoniu.
 30. 12 points
  JCB

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Tokių ūkių tik daugės, priėjo tą amžiaus ribą, kaip žmogus paseno, nusibodo, nėra kam perimti, kitas skaičiuot išmoko ir t.t. Ir jei kažkas kažką parduoda, tai nereiškia, jog blogai. Su samdoma jėga taip jau yra, pirmas klausimas kiek mokėsi, o paskui nustebimas, kad dar reikės ir dirbti. Va teip, jei tau tėvai reikia, pats ir dirbk.
 31. 12 points
  dzipas

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Reikia tau duoti vietoj 40 ha kokius 200 - mestum ta darba, sulystum i banka visai (nes mtzokai nugaisku per metus), tada sedetum ir verktum kodel as meciau gera darba.... Nera taip paprasta kaip atrodo, kuo didesnis plotai tuo atsiranda klausimas - 1 zmogaus mazai atlikti ta darba, o dvieju per daug, tada reikia nasesnes tehnikos, tada reikia daugiau uzdirbti, nes nasesnes tehnikos lizingui 200 ha mazai, tada reikia dar didesnes tehnikos ir dar kokiu 200 ha ir taip prarandamas saikas - dirbti reikia pagal pajegumus. P.s. tavo hobis kai kam galvos skausmas - tamsta siulai po 200 nuomos uz ha, kai tuo tarpu aplinkiniai gal but ramiai moketu ir po 150 ir jiem sitas verslas ne hobis - o sumoketa didesne nuoma vienam greitu metu virsta i didesne visuotine.
 32. 12 points
  manttys

  žiemkenčių buklė

  Uzpernai 8 t skagenas buvo iki pazastu ir ne kvadrato negulejo, nes tiesiog nebuvo aplinkybiu. O cia trumpink netrumpines, jeigu lyja ir gusiai iki 20m/s, priguls bile kokie. Na ir aplamai, lengviausia visada kritikuoti, bet lieka tik uzjausti ir tiketis, kad tu gulimu butu kuo maziau ir kad skvalai aplenktu kiekvieno lauka
 33. 11 points
  dzipas

  žiemkenčių buklė

  Prasideda varpu matavimas - ypac kai lygina varpas is skirtingu regionu, skirtingu veisliu, skirtingu salygu (dirvozemis, dregmes kiekis ir t.t.).... jau nekalbant kas kiek ir kokio velnio pyle augalu Ta pati veisle, skirtingi laukai - 2019-05-22 diena.
 34. 11 points
  Zvanas

  zieminis rapsas

  Pas mus nėra vabalų tai važiuoju be Protapisio. Ojj Proteuso
 35. 11 points
  voras

  žiemkenčių buklė

  Augalas yra gyvas organizmas. Kai jam šalta jis keičia spalvą. Kaip manot kodėl? Kuo tamsesnė spalva tuo trumpesnės šviesos bangos sugeriamos. Čia jau galėtų įsikišti tie kurie saulės elektrines turi. Joms nereikia tiesioginės saulės, kad procesas vyktų. Taigi pamėlsta, kad sugertų kuo platesnį šviesos bangų spektrą. Nuo ilgų - infra, iki trumpų ultra. O jum vadyba įkalė, kad jis be fosforo sėdi ... Per seminarus turbūt ne vienas girdėjot, kad be + 12°C fosforo neima, bet matyt girdėjot tik, kad trūkumas, o temperatūra px .... Patys prikuriat mitų, sukeliat savikainą, o marketingas jūsų pačių pasakas jums suokia. Kaip Carex rapsuose.... Toks įspūdis, kad kol nebuvo carex tol ž.rapso niekas neužaugindavo na, bet ne ta tema. Protingi žmonės lyg ir ...
 36. 11 points
  voras

  žiemkenčių buklė

  Gerą priežiūrą turit, vis dar turit Į temą. Žiemkenčių būklė tobula. Kas man krito į akis, laukuose labai mažai balų, tiek visi garsiai apie arimo padą kalbėjo, apie užtryptas galulaukes, būrams greitą baigtį prognozavo, o dab važiuoju per Lietuvą ir gražu žiūrėt, žalia žalia pas visus, vanduo tik kur ne kur, drenažai šniokščia. Tai visi ėmė ir išpureno arimo padą? Tikrai ne. Neturėjom nė šalčių ir viskas taip gražiai gamtos sutvarkyta. Eilinį kartą darau išvadą, kad kaip visada, geriausias vadybininkas ne tas kuris parduoda daiktą, o tas kuris sukuria poreikį jam. Neužkibkim kolegos ant tokių. Ruoškim barstykles ir laukim sugrįžtančių saulės spindulių.
 37. 11 points
  "Yra žmonių tipas, kuris jautriai reaguoja į Mėnulio ciklus, ypač į stiprią pilnatį, emocinėmis perversijomis ir nevalingomis reakcijomis, archajinėmis baimėmis. Jautruoliai, sensityvai, vaikystėje patyrę psichotraumas, stresuojantys realiame gyvenime, - apibūdino pokalbininkė. - Astrologiškai per pilnatį Mėnulis žmogaus atžvilgiu atsiduria prieš Saulę. Jų įtampos laukuose silpnesnės valios, jautresnių biolaukų, pervargę, stresuojantys, išbalansuoti, gamtiškesni žmonės nesuvaldo emocijų, skundžiasi miego sutrikimais, nesąmoningu, nekontroliuojamu elgesiu, jų psichika įsišėlsta kaip vandenynos bangavimas potvynio metu. Ypač striprios pilnatys, veikiančios jautruolius ir lunatikus, būna žiemą, Ožiaragio periodu, rudenį - Mergelės ir Skorpiono periodu.“
 38. 11 points
  Aš tai manau, kad jei žemės ūkiui pas mus bus kirdyk, tai tik dėl tokių nuopisų kaip jis. Niekas neginčytų fakto, kad grūdus geriau perdirbti Lietuvoje, nei išvežti, bet kad mūsų viršūnės niekaip nenusprendžia ar turėtume auginti kiaules ar šernus. Viskas ką jie sugeba, tai imituot darbą kurdami kažkokias knygas. Ale gaires.
 39. 10 points
  Witalikas

  Zirniai

  Keliu metu patirtis. Nieko jiem neduodi. Kuo maziau investuoji tuo geriau. Pernai tik herbicidas. Ir 4t/ha vidurkis. Kosmusas kaip sakant Pilna technologija, 3,3t/ha max. Ir patala pjauni dar
 40. 10 points
  jevgenijus

  zieminis rapsas

  Žinok kedainiškių problema ir yra Kėdainių dirvos... aš apie tai kad iššūkiai nepakankami. Va pzv.: Sėkla ūkinė, hibridas, sėjos laikas nežinomas, priešsėlis... samanos, jokių pesticidų, jokių npk, dirva... priebetonis ir anei vienos neužmegstos ar atmestos ankštelės. Jokio stimulo stengtis.
 41. 10 points
  Kvietys smeli ieskojo maisto
 42. 10 points
  Egida

  Anekdotai...

  Kalbasi du draugai sekmadienį po vakarykščių kaimo šokių. -Žinai išsivedžiau paną už kultūrkės kampo tik prisispaudžiau prie sienos,kyšt ranka po sijonu,opa,manęs nori. -Kaip supratai?Kas per jausmas? -Nu supranti,kaip čia tau paaiškint.Ar esi kada šėręs arklį iš delno?Va toks jausmas.
 43. 10 points
  MBLORINSER

  Dirvos idirbimo budai ir seja

  Kelt visai nereik pabaigus darba pakeli. Paleidau tevuly dirbt tai prigrebe i galilaukęs. 30metu trąšos be įterpimo ir itin didelio poreikio tam nematau. tas pat laukas. Tik pirmoje nuotraukoje traktorius stovi 150metru toliau nei antroje fotografuota. Seta 09.11 antar nuotrauka 01.16 trecia 10.24
 44. 10 points
  TravelerLT

  Kas vyksta Lietuvoje?

  Sveiki, Manau yra žiauriai gerai, kad vyksta tokie procesai, kaip piketas, viešas nuomonės reiškimas su traktoriais, kryžiaisi, aukštojo mokslo fake diplomais ir t.t. nes mes kaip visuomenė tampama drąsesni, brandesni ir parodome, kad valstybės tarnautojai turi ir tarnauti ir balansuoti, kad visiems viskas būtų gerai; Dėl žemės ūkio protestų Europoje, manau viskas susiveda į aplinkosauginius dalykus, nes viską bando pakabinti žemės ūkiui, koks jis nuodėmingas ir pan, bet iš kitos pusės tikriausiai dar siekia padaryti aukštus aplinkosaugos standartus pradedant pirmine žemė sūkio gamybą, baigiant maisto perdirbimu, vartojimu ir tt.kad rinka taptų iš dalies apsaugoma nuo įvežamų nesaugių produktų. Kitas dalykas, kad protestai Europoje daromi, kaip lobizmo forma, prieš naują EU finansainį laikotarpį ir taip atkreipmias dėmėsys į sektorių ir tai yra super gerai, nes taip turi viskas ir veikti, kad klerkai EU jaustų spaudimą ir mokėtų balansuoti ir balansuoti gerai. Pa mus lygiai taip pat įvyko labai geras spaudimas iš žū sektoriaus pusės prie naują biudžeto formavimą ir žinoma prieš ateinančius seimo rinkimus. Ir blogi dalykai yra tokie, kad pvz niekas iš žemės ūkio sektoriaus organizacijų, nesugeba aiškiai ir juodu ant balto visai visuomenei pateikti visų skaičių, kaip atrodo visa reali situacija žemės ūkio sektoriuje, ištransliuoti aiškią žinią ir turėti ilgalaikią viešųjų ryšių strategiją, kad netaptų toks susipriešinimas: miestas-kaimas ir pan, kaip mes Vilniuje juokaujame, jog "visi tikrieji vilniečiai" prieš šventes išvyksta į savo gimtuosius kaimus švęsti švečių ir tai yra faktas. Dar vienas faktas yra, kad pačiame žemės ūkio sektoriuje yra žiaurus susiskaldymas ir nematymas, kad esi tos pačios rinkos dalyvis ir reikalingas esi lygiai taip pat, bet pas mus pjaunasi taip: didelis-mažas, su dzoniu-su bielkiu, ekologas-ne ekologas, gyvulininkas-grudininkas ir ta daro pats žū sektorius, predant pačiais ūkikinkais, baigiant organizacijomis ir ant galo media ir visi kiti. Aš niekada nesu girdėjas ir iki šiai dienai negiržiu savo šeimoje, nei iš savo tėvų, senelių, kurių dalis pedagogai, kiti ūkininkai, kiti verslininkai, kad kaimo žmogus yra blogas, kad ūkikininkas blogas. Čia tokius dalykus manau gali tik durniai kalbėti, kurių apstu tiek mieste, tiek kaime ir čia nėra apie gyvenamą vietovę ar vieklą, čia yra apie samoningumą ir nesupratimą. Dar vienas labai blogas faktas, kad tuo nežmonišku mūsų tarpusavio pjovimusi naudojasi ir kiti, kuriem yra naudinga, kad mes kaip tauta pjautumėmems kuo daugiau, bet to manau neturėtumėme toleruoti. Ir dar keli faktai, kurie tikrai ateityje bus, tai kad mažos apimties žemės ūkio veikla trauksis arba ji transformuosis į kitokį ūkininkavimą arba susikooperuos su kitais ūkikinkiais ir taip išliks ir linkiu kiekvienam gyventi nauju pulsu ir matyti kas vyksta aplinkui ir galbūt iš dalies pritaikyti savo veiklą prie rinkos salygų ir iš to laimėti. Gero penktadienio! Pagarbiai, gyvenantis prie Vilniaus, dirbantis su žemės ūkio sektorium, bet ne tiesiogiai su žeme
 45. 10 points
  dzipas

  zieminis rapsas

  Kai kurie turi net ne nuosavybes popieriuka, o panaudos sutarti..... tai nezinau ant kiek reikia tureti pinigu kad su tokiu popiergaliu galetum sau leisti idealiai priziureti dirvozemi. Aiksu nesakau kad tokiu atveju reikia varyti mono kulturas ar rapsa kas du metus - taciau net teoriskai ir net praktiskai eini peilio asmenimis. O yra ir kaimynu ar gretimo rajono zemdirbiu kurie "gano" tavo idirbta zeme ir mielai perimtu kartu su visomis bakterijomis, simbiozemis, grybienomis ir t.t. Ir kai tu tokiam nuomininkui pasakai kad jo zemej "augini" humusa, taikai technologijas tausojancias dirvozemi - jam tik skrandzio sultis sukeli - viskas sako ok - mano zeme bus brangesne.... Kai 100 proc. zemes nuosavybe bus tu kurie ja dirba - bus ir tausojimas ir kooperacija ir "mir i druzba". Kol to nera, kol pastovi klerku ir ministeriju vaduku kaita su kiekvieno "pavasario nauja strategija 5 mietams i prieki iki rudens" - nieko nebus.
 46. 10 points
  Bulvinykas

  zieminis rapsas

  Vargu ar būsi išgirstas ir suprastas. Kaip aš suprantu situaciją, tai žmonės daug metų pervertino arba savo galimybes arba žemės, kurią dirba ir po kelių sunkesnių sezonų pasidarė striuka, tai ir ieško naujų dievų. Pridėk visą "žiniasklaidos" keliamą psichozę ir gaunasi, kad once you try black, where is no way back....
 47. 10 points
  Bulvinykas

  Verslo sinergija ūkyje.

  Demagogija, bet tamsta nieko nekomentuoji, tai reiškia tinka tokia partijos linija, kad kaltas dėl visko ūkininkas. O man ne. Aš norėčiau paklaust visokių "liakų" apie tai, ką jie nutyli. Dirvos eroziją stabdančios technologijos ir technika buvo dar prie brežnevo. Kur buvo liakas ir co tiek metų? Trąšos - aš dar gerai pamenu, kaip tas pats liakas rekomendavo Lietuvoje salietrą bert ant sniego. Bet kaltas ūkininkas. Visi pamena, kaip sprogo Lietuvoje ankštinių plotai, bet politikai nusprendė, kad geriau švaistyti resursus piktžolių ir skylėtų pupų auginimui. Ką padarė liakai, kad neleistų pakeist tvarkos? Žinoma, kad nieko, nes viską lemia politika. Vokiečiai uždraudė glifosatą, tai buvo dviejų partijų suokalbis - tu balsuok už šitą, aš padėsiu prastumt kas tau naudinga. Ir numesim 100 mln., kad runkeliai labai nesiustų. Balsys dabar mojuoja ta vėliava, tipo vokiečiai draus, o ko mes laukiam? Taip ir ritasi šūdo gabalas nuo kalno. Lietuvoje dabar taršių auto manija. Bet kalbama tik apie vieną dalyką - surinkt pinigus į biudžetą ir tuo kova prieš klimato kaitą baigiasi.
 48. 10 points
  Quattro

  Žemės nuoma, kaina, mokesčiai

  Matyt temos neskaitei. Akivaizdu, kad gali moket 305, o ant batono ir desros uzsidirbt kazkur is sono. O jei nori paimt kito ubago ukininko nemokancio dirbt zeme tai gali moket 325 ir ismest desra is savo raciono
 49. 10 points
  jaunasis21

  žiemkenčių buklė

  Startuojam šiandien.
 50. 10 points
  kur gi tu nepalaikysi... buvo tik laiko klausimas, kada lyžtelsi.


×
×
 • Create New...