Jump to content

Kombainas 30-50ha.


Robertas08

Recommended Posts

Jei laukai nedideli tai nemanau kad Donas geras pasirinkimas,o jei dar keliais reik nemazai vaziuoti tai isvis,o ir rasti gera Dona manau problema.Toki plota lengviausiai nusipjaunu su 3,6 claasiuku,man daug keliu reik vaziuoti, laukai nedideli 0,5-3 ha dydzio tolokai viens nuo kito ir tai per diena galiu 10 ha ikirst.Siaip tai claasam ir jd tai daliu ir seniem neproblema,o ir ardomu sociai yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-07-09 at 22:35, kesstonis pranešimas:

Jei laukai nedideli tai nemanau kad Donas geras pasirinkimas,o jei dar keliais reik nemazai vaziuoti tai isvis,o ir rasti gera Dona manau problema.Toki plota lengviausiai nusipjaunu su 3,6 claasiuku,man daug keliu reik vaziuoti, laukai nedideli 0,5-3 ha dydzio tolokai viens nuo kito ir tai per diena galiu 10 ha ikirst.Siaip tai claasam ir jd tai daliu ir seniem neproblema,o ir ardomu sociai yra.

Laukai aplink namus po 15ha,tai tame bėdos nėra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš ir turiu d4000 ant 20 ha zemes. Kai pirkau labai norėjau forschrito, bet ne lavonu rasti nepavyko. Dronio dalių yra, bet važiuot reikia toli. Kombainas labai paprastas, lengvai remontujasi, jei turi ką idėt vietoj seno. Donas manau bus brangesnis išlaikyt, nes kuls pora dienų tą plotą, o kad ir mažai kulsi, visvien jį reiks paruošt. Šiap kiek pamenu foršritų bendrovė atsisakė anksčiau nei donų. Donais dar kūlė, o foršritų jau nebeturėjo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dairiausi ir ieškojau kombaino su panašiu biudžeto kaip tavo apie metus.

Pagal patarimus susidėjau tokius daugmaž kriterijus/pageidavimus: 6 cilindrų, su smulkintuvu, 5 kratukų, hidro važiuoklė, kederis apie 4 metrus, kombaino metus.

Įsigijau Claas Dominator 80 šiemet kulti 20h su mintim, kad plėtimasis iki 30h, kaip seksis pakomentuot po sezono galėsiu. Nors senukas, bet detalių gauti ne problema, tik mechaninė dėžė galbūt nelabai patogi bus, bet kaina ir būklė suviliojo.
Labai žiūrėjau classus, johnių (su hidro ir be), bet neatsilaupiusių sunku rasti, o ir kaina kai kurių iki 3x brangiau, dar jenisejai geresnės būklės domino, kai sunku buvo, pridėjau ir massey ferguson bei new holland (lytagra šalia).

Aš rinkčiausi gerą doną arba seną nulaikytą vakarietį, jei pavyks tokį rasti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

9 minutes ago, apulis pranešimas:

Dairiausi ir ieškojau kombaino su panašiu biudžeto kaip tavo apie metus.

Pagal patarimus susidėjau tokius daugmaž kriterijus/pageidavimus: 6 cilindrų, su smulkintuvu, 5 kratukų, hidro važiuoklė, kederis apie 4 metrus, kombaino metus.

Įsigijau Claas Dominator 80 šiemet kulti 20h su mintim, kad plėtimasis iki 30h, kaip seksis pakomentuot po sezono galėsiu. Nors senukas, bet detalių gauti ne problema, tik mechaninė dėžė galbūt nelabai patogi bus, bet kaina ir būklė suviliojo.
Labai žiūrėjau classus, johnių (su hidro ir be), bet neatsilaupiusių sunku rasti, o ir kaina kai kurių iki 3x brangiau, dar jenisejai geresnės būklės domino, kai sunku buvo, pridėjau ir massey ferguson bei new holland (lytagra šalia).

Aš rinkčiausi gerą doną arba seną nulaikytą vakarietį, jei pavyks tokį rasti.

Per dvi dienas kulimus baigsi :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandų, Remse pranešimas:

Per dvi dienas kulimus baigsi :D

Šiaip tai daugiau dienų truks: žieminiai, pupos, žirniai, lubinai, grikiai, o jie ne vienu metu sunoksta :D

Per 3 metus kiek tenka užsiimti, tai viena vasara labai gera buvo kūlimui, tada nebuvo bėdų susirasti laisvą kombainą. O šiaip randi kas kulia, tik tada kai pats sau būna nusikūlęs, kaip kada nukulia drėgnesnius, iš karto visą kiekį, o tu neturi kaip išvežti pasiberi laukuose ir džiaugiesi, kad nukūlė, nes ir laukai mano pasibarstę ir nėra visi dideli, tai jei ploto nėra tai ne visi apsiima arba kaina kyla. Po to prasideda vargai: iš laukų į sandėlį ar nuo lauko kraut ir vežt, ar nereikia džiovinti, valyti. Pavaikštai po lauką ir mintis neapleidžia, kad pats važiuotum lėčiau ir gražiau tikrai nusikultum, tiek nebarstytum, tai  tai tas kombaino reikalas manau logiškai pribręsta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-07-13 at 11:50, apulis pranešimas:

Dairiausi ir ieškojau kombaino su panašiu biudžeto kaip tavo apie metus.

Pagal patarimus susidėjau tokius daugmaž kriterijus/pageidavimus: 6 cilindrų, su smulkintuvu, 5 kratukų, hidro važiuoklė, kederis apie 4 metrus, kombaino metus.

Įsigijau Claas Dominator 80 šiemet kulti 20h su mintim, kad plėtimasis iki 30h, kaip seksis pakomentuot po sezono galėsiu. Nors senukas, bet detalių gauti ne problema, tik mechaninė dėžė galbūt nelabai patogi bus, bet kaina ir būklė suviliojo.
Labai žiūrėjau classus, johnių (su hidro ir be), bet neatsilaupiusių sunku rasti, o ir kaina kai kurių iki 3x brangiau, dar jenisejai geresnės būklės domino, kai sunku buvo, pridėjau ir massey ferguson bei new holland (lytagra šalia).

Aš rinkčiausi gerą doną arba seną nulaikytą vakarietį, jei pavyks tokį rasti.

su tokiu pat aparatu (hidro) pernai 40 ha kuliau menesi, kol perinkau visas nesamones. Nors ir lijo kas antra diena.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 22 valandų, Mindaugass pranešimas:

su tokiu pat aparatu (hidro) pernai 40 ha kuliau menesi, kol perinkau visas nesamones. Nors ir lijo kas antra diena.

Pirmais metai čia yra normalu. Aš 3ha pirmais metais kūliau savaitę, kol visas nedadielkas sutvarkiau savo d4000. Kitais metais iki pirmo gedimo jau išėjo 10 ha nukult.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

24 minutes ago, urbonas10 pranešimas:

Pirmais metai čia yra normalu. Aš 3ha pirmais metais kūliau savaitę, kol visas nedadielkas sutvarkiau savo d4000. Kitais metais iki pirmo gedimo jau išėjo 10 ha nukult.

Kas per bedos buvo pirmais metais? As ir siemet pirmi metai kai bandysiu su tokiu kulti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

57 minutes ago, Remse pranešimas:

Kas per bedos buvo pirmais metais? As ir siemet pirmi metai kai bandysiu su tokiu kulti...

Čia manau ne specifinės to kombaino bėdos, o anstesnio šeimininko nepriežiūra. Didžiausia bėda tai maišas liuke kur iš perkūlimo elevatoriaus byra ant būgno grūdai. Kaip jis ten atsidūrė tai nž, bet kol radau kas negerai, tai teko net elevatorių nusimt žemėn. (čia mano kaip kombainisto žinių stoka, kadangi pirma kart sėdau už kombaino). Tada nedadarytas iki galo dalgės šumacherio mecanizmas, buvo taisyta ir priburta nesamonių. Tada nusukė nuožulnios kameros žvaigždės špilka ir pradėjo labai neryt masės kombainas, vėl iškart nesupratau kas čia daros. Na ir paskutinė bėda buvo subiręs guolis kur tvirtinasi kratomos ir sytų lopšio gumos švytuoklė. Todėl laužė skriemulio guolio laikiklį. Na ir finale perkūlimo ir arpo elevatuoriuose sudėtos perdidelės žvaigždės. Turi būt 7 dantų buvo 9. Kad tilptų į elevatoriaus tunelį kaučeliai grandinės buvo nupjauti per pus. Elevatoriaus grandinės tinka nivos, tik reik nupjaut viršūnes truputį, o žvaigždes pritaikiau klaso nupirkes iš lytagros. tai tiek buvo bėdų iš pirmų 3 ha kūlimo:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar pamiršau paminėt, kad leido salnykas alkūnės, bet kaip kažkas rašė anksčiau ten ne salnykas o zagluškė už duslintuvo laikilio. Dar patarčiau pasidaryt signalizaciją arpo diržo, nes nutrūkus reiks važiuot į ukmergę pirkt. Ir aišku susižiūrėk ar veikia esami elevatoriaus perkrovų dačikai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...