Jump to content

Recommended Posts

Yra planas pereiti prie kietojo kuro. Norėčiau iškelti diskusiją Už/Prieš:

medžio granulės/briketai/malkos 

Ar yra išbandžiusių visus variantus, kad galėtų patarti ką rinktis? Kas ekonomiškiau, patogiau? Pradedu ruošti roges pavasarį, kad žiemą šalt nereiktų, todėl būsiu dėkingas už nuomonę!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kurenu siaudu granulemis 4 sezona, pecius biokaitra. Pakeiciau du indeklus, (nerzaveika turi buti su kuo daugiau molibdeno). Ekonomija - nereikia skaldyti malku, temperatura paduodama tolygiai, nera namie temperaturiniu suoliu (kompensacine backa atlieka panasia f-ja). Kuras ir jo kokybe labai itakoja isnesamu pelenu ir supilamu granuliu kieki - optimaliausias variantas kviecio-kvietrugio siaudas, nesviezias, ir neglifosuotas. Jeigu pilti medzio granules, tik ne granules is ploksciu gamybos atlieku (uzkisa viska klijai ir lakai). Pirmus metus skaiciavau kiek kainuoja sildymas - 2,5 lito (apie 0,7 eur) vienam kvadratiniam metrui visam sezonui. Pas mane sildomo ploto apie 400 kv. sezonui sukurenama 15-16 tonu. Patys peciai nera pigus, plius dar kainuoja "apsiuvimas". Katilines kaina - pecius apie 3000 euru, "apsiuvimas" - siurbliai, boileris, jutikliai, valdikliai, pavaros ir t.t. - dar maziausiai tiek, o gal ir visi kokie 4 euro. Sistema nepigi, nera kosmiskai pigus aptarnavimas, "uz dyka" siaudu niekas neduoda, todel siaudu granule nepigi, medzio irgi, todel viska atperka tai, kad nereikia papildomai ruosti kuro ir nereikia kas dvi trys valandos begioti "dametineti" malku.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kol kas labiausiai vilioja medžio pjuvenų granulės arba briketai. Painvestavus į krosnelę, matau, ilgainiui atsipirktų. Plius plotas šildymui kur kas mažesnis bus nei 400 kv. Pažįstamas pasiėmė pabandymui 10 maišų medžio granulių, pamėginsiu ir aš pažiūrėti kaip procesas pats vyksta. Kalbėjau su http://www.kuro-granules.lt/ tai linkstu vis labiau į medžio granules.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Antras sezonas kurenu granulemis mokykla . 500 Kw biokatiline . Katilai KALVIS , degiklai EKOTERM . Zinoma pabandziau granulemis ir namie uzkraunama pakurt . Efektas yspudingas - pecius verda . Neblogas variantas gavosi uzdengus puse pusterio samotinem plytom . Granules medziio , is Kaliningrado . Pasigaminau primityvu degikli garaze is po ranka pakliuvusiu medzegu - veikia . Ko gero gaminsiu dar viena namui , jeigu Lenkuos nenupirksiu universalaus degiklio .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandų, Valdas74 pranešimas:

Kol kas labiausiai vilioja medžio pjuvenų granulės arba briketai. Painvestavus į krosnelę, matau, ilgainiui atsipirktų. Plius plotas šildymui kur kas mažesnis bus nei 400 kv. Pažįstamas pasiėmė pabandymui 10 maišų medžio granulių, pamėginsiu ir aš pažiūrėti kaip procesas pats vyksta. Kalbėjau su http://www.kuro-granules.lt/ tai linkstu vis labiau į medžio granules.

 

Jeigu kalbeti apie granuliu kainas tai didelis skirtumas kai veziesi is gamintojo didmaisiais,tik turi tureti galimybe tuos maisus kilnoti ir susandeliuoti.Perkant is kazkokios parduotuves mazuose maisiukuose kaina vos ne dviguba.Taigi planuojant koki katila statytis reikia nepamirsti ir sito reikalo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kai aplink krumynai ir medziai ir misko pakankamai malkos vienareiksmiskai, kitaip apzelciau baisiai, kad neturi misko ar ten spygliuotis tai zinoma granules butu geriau del ilgesnio degimo laiko ir uzkrovimo galimybes. Briketai tai sakyciau yra tiems kurie turi malkinius pecius bet nenori tiek vietos uzsiimt malkomis ir zinoma svariau, nereikia skaldyt ir t.t.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

atsakyk man zmogau :D kas nori pirkti karkla :D ar gluosnius ar ten kitoki bruka kuris neskaldytas tik makaronas???? jo net kruminkai nenori, tai kad man zemes apleist ir laukt kol prizels kad kas paiimtu, db kertu pjaunu malkas ir kurenu, krumus raunu zeme atkovoju is tu brudu ir tikiuosi kara laimet, nekalbu apie rimta miska kur piniga gali uzkalt :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:D zeme nedrenuota, ziema nepasala normaliai kad cipsininkai issivestu, nes kitu atveju ismals kad buldozerio reiks lyginimui, pas mane kalnas pakalne arba pelke, zeme buvo apleista tu karklu y valias tik kirst reikia... kaimynai melioracijos kanalu nekerta tenka paciam valyt nes mano puse zemiau, bebrai uz kanalo miske isitaise yra velka vis mediena i kanala :D netoli ezeras, ten bebrai uztvanku pridare pas mane lygis vandens pakiles, visiem px del to nes tik mano zeme stovi ciut ne zemiau negu kanalas :D vietom :D kanalu prikasinejau tai keliasi zeme kazkiek, naikinam krumus iskart neina visko savo jegom, o cipsininkai atvyko sako cia slapia lb, galim isskirst istraukt o paskui tai net nzn kas ten bus, nes tocna slapia, ne stepes kokios....bet cia offtopic, tai del patogumo geo ar skysto kuro geriau nei pelenu nei ka isvis dirbt, termostata tik pasistatai troboj ir pinigus tik mokek.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...