Jump to content

Mėsinių galvijų tvartai


stang1

Recommended Posts

Arba kelti taką, arba gilinti gardus. Bet 2,5 m gali pamiršti. Nebent su kokiu tai transporteriu šersi. Tada dar siauresnį taką daryti reikėtų, kad gyvuliai iš skirtingų tako pusių vienas kitam pašarą pristuminėtų.

Diel tako as sutinko reikia platesnio todiel ir klausiu jusu patarimo

O diel tu gardu jai as pagilinsiu ar man eis is vazioti is to gardo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žiūrėk foto. Yra nuolydis. Per stataus nepadaryti svarbiausia, kad pasikabinus mėšlo ir atbulam važiuojant ant šlapio betono ratai nebuksuotų. Aišku automatiškai mažėja mėšlo talpa kraštiniuose garduose su "rampa". Čia jau pačiam spręsti.iš kitos pusės dar žiūrint, jei nebus bent nedidelio įgylėjimo, gali šiek tiek srutos pasisunkti lauk iš tvarto. Nors gausiai kreikiant tos problemos nėra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, man kadangi statė firma, tai jie visus leidimus gavo ir viską derino. Aš tik parašus dėliojau. Bet popierizmo buvo. Ir kiek žinau (o gal ir nežinau :) ) aplinkosauga reikalauja įgilinimo. Arba tada mėšlidės šalia tvarto. Nes kitaip jų manymu mėšlas kaupiamas negali būti. Jei gilus kraikas, tai ir turi būti įgilinta. Kadangi naudojau ES paramą statyboms, tai viskas pagal įstatymo raidę ir buvo daroma.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, man kadangi statė firma, tai jie visus leidimus gavo ir viską derino. Aš tik parašus dėliojau. Bet popierizmo buvo. Ir kiek žinau (o gal ir nežinau :) ) aplinkosauga reikalauja įgilinimo. Arba tada mėšlidės šalia tvarto. Nes kitaip jų manymu mėšlas kaupiamas negali būti. Jei gilus kraikas, tai ir turi būti įgilinta. Kadangi naudojau ES paramą statyboms, tai viskas pagal įstatymo raidę ir buvo daroma.

O ar butu galimybe pamatyti projekto brezinius? Nes pats kazka panasaus planuoju statyti. Aciu isanksto

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, man kadangi statė firma, tai jie visus leidimus gavo ir viską derino. Aš tik parašus dėliojau. Bet popierizmo buvo. Ir kiek žinau (o gal ir nežinau :) ) aplinkosauga reikalauja įgilinimo. Arba tada mėšlidės šalia tvarto. Nes kitaip jų manymu mėšlas kaupiamas negali būti. Jei gilus kraikas, tai ir turi būti įgilinta. Kadangi naudojau ES paramą statyboms, tai viskas pagal įstatymo raidę ir buvo daroma.

O koke yra parama tokiai fermai statyti
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Taip taip, prie Tverų. Važiuojant link Žarėnų. ☺

Foto iš priešingų kampų. Ant langų dar dėsis tinklelis ir užuolaidos. Per šį mėnesį, manau jau kabės. ☺ Pastatas - 36 x 14.

 

Kazka panasaus galvoju is senos kiaulides daryti. Jusu pastatas 36x14. Kiek ir kokiu ismatavimo gardu darete? Koks gilaus kraiko vietos igilinimas? Kiek manot maximaliai gyvuliu cia sutalpinti? Viduje neaukstos kolonos atramoms - vietoj lietos?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 9 mėnesių...

Sveiki  kolegos,ar kas esate pasidarę,arba gyvai matę tokį variantą integruoto šėrimo tako fermos išorinėje sienoje ? Kokios jūsų nuomonės apie tokį variantą ?

Nuotraukos yra iš čia

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1549855625332837&set=a.1388286808156387.1073741830.100009252433657&type=3&theater

Arto Statyba/Nuotraukos/Albumai/FERMA PRIEAUGLIUI

10350334_1450457168606017_3127452005999802937_n.jpg

11535912_1450457228606011_886774873808853438_n.jpg

12651346_1549855638666169_7104975268135034101_n.jpg

12687909_1549855625332837_6655574468844157102_n.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Guolevietės ten. Pati idėja yra visai gera, su dalytuvu šone fermos pravažiavai ir pašerta, gyvuliam nekeliamas papildomas tresas. Plius nereikia šėrimo tako, kas sumažina kvadratūrą, taip pat nesvarbu pastato aukščiai technikai. Tik šoferis turi būt ne žioplys, o tai nespėsi padangų keist, bebrūžindamas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sveiki, taigi turime seną fermą galvijams ir po truputį racionalizuojam, pakeitėm stogą langus tik, va rankinį darbą norisi pasilengvinti, ūkis mišrus, bet einantis į mėsinių galvijų pusę. Apie pačią fermą, matmenys plotis 11m, ilgis 33m, aukštis apie 3m iki lubų. Vienas šėrimo takas du mėšlui šalint, pradžioje buvo rusiškas grandininis mėšlo transporteris, kaip žinia rusai nieko padoraus negamino, tai atsisakėm vargo su juo ir po remonto darbų 2012, po vėtros nuversto stogo, iškėlėm lubas ir sužeminom stogą, dabar viduj laisvai iš aukščio telpa MTZ-82UK kuriuo ir šalinamas mėšlas frontaliniu krautuvu, savaitėje vieną, du kartus, esmė tame, kad vietos mažoka iš pločio, šėrimo takas 5 metrai (su loviais pašarui), guoliavietės po 3 metrus, galvijai rišami saitais, valant mėšlą stambesnius tenka išvest lauk arba į šėrimo taką, kad nesimaišytų, nes traktorius 195cm todėl galvijams lieka tik apie metrą susisukt, mažesniems netrukdo, bet vistiek darbas lėtokas ir reikalaujantis atsargumo bei rankų darbo. Kreikiama šiaudais su šakėmis.  Apie šėrimą, miltai kratomi į lovius, metalinius arba į nedideles vaneles, girdoma iš vandentiekio su žarna prileidžiant vandens ryte ir vakare, pašarą įsivežam į taką iš daržinės ir kraunam šakėm, ardydami rulonus, rankų darbas. Šiuo metu laikoma apie 50 galvijų, saitiniu būdu tilptų apie 60 galvų. Po stogo remonto buvo galvojama apie palaidus ant gilaus kraiko, po kaire (foto matosi) įbetonuoti vamzdžiai, kurie turėjo  riboti šėrimo ir ėdimo takus, bet tik po laiko pradėjom domėtis, kad tvartas per mažas palaidiems galvijams tokiam plotui tik 35 galvijai tilptų, o ir pamatai nekokie, nes gruntas aplink pastatą smėlis, kaip žinia iš senųjų savininkų kolūkio laikas statant griuvo žemės ir išlieta nekokybiškai, kas sunkina įgilinti grindis. Tiesa mėšlidės taip pat šalia nėra mėšlas vežamas į rietuvę. Numatomi darbai pavasarį betonuot šalia mėšlidę, mėšlui šalint darytis siauresnį traktorių: T40, t25, T16 gal net mtz siaurint, kad išstumt buldozeriu, nes skreperiniai trasporteriai brangus malonumas. Tai pat planuose susiaurint šėrimo taką paliekant erdvės mėšlo valymui, aišku išbetonuot lygiai ir sudėt girdyklas, kad pasilengvint darbą sau, galvijai vienas kitam pristums pašarą, o šerimo taku galės pravažiuoti siauras traktorius su rulonais. Ką patartumėt keist tobulint, nes variantų neturime daug, taip kad norėtume, kad kol nepradėjom rimtų darbų susižinot kas ne taip ir, kad vėliau nereiktų kažko keisti kardinaliai. Viską darom savo lėšom, kadangi ūkis tėvų, o aš dar tik mokaus agroverslų. Žodžiu domina pasiūlymai, patarimai, papeikimai, naudinga visa informacija, apie šėrimo takus, mėšlo šalinimo galimybes. Dėkui iš anksto laukiu pasiūlymų. P. S. jei kas neaišku klauskit, patikslinsiu. :)

20170120_150525.jpg

20170120_150604.jpg

20170120_150734.jpg

20170121_103757.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano galva kaip mėsiniams čia per daug užsandarinta viskas, ventiliacijos jokios, stiklo paketai...gyvuliai į lauką neišeina. O kiek či visko susiplanavę tai atrodo gan didelės investicijos, ir viską siaurint, mažint. Nelabai malonu su baltu ruliu bus važiuoti kai traktorius linguos, bet bus siauras :D. Nzn kokios ten pastato konstrukcijos, bet gal geriau iškirsti angas sienose (jei įmanoma) ir padaryt šėrimą išorėje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką mano patirtis sako mėsiniams tai tik palaidas laikymas ir ant gilaus kraiko. per viską tu susdėtingai galvoji. nuotraukoje matosi gera daržinė. aš tavo vietoje ten varyčiau gyvulius ir laikyčiau ant gilaus kraiko, ir vietos daugiau ir patogiau o čia sugičiau pvz telyčias ar atjunkintus jautukus, jie maziau vietos užims. su šėrimu taku mėsiniams per daug darbo, pas mane yra takas dabar tai kita meta dėsiu šėryklas, imesiu su frontaliniu rulonus ir ramu. aš tokį tvartą sulipdžiau tik dar ne iki galo baigiau. matmenys plotis 20m ilgis 24m aukštis apie 4,5m

IMG_20170108_144320.jpg

IMG_20170108_144404.jpg

IMG_20170108_144505.jpg

IMG_20170108_144533.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Saviškiem pastačiau 30x15, su mintim prailginti iki 30x60, tai galą palikau atvirą, tik dabar rulonais užstatyta, kad neišeitų. Ant gilaus kraiko. Rudeniui galvoju, pastatą palikti tokį yra, galą užkalti, palikti duris įėjimui, padaryt gale pastato aikštelę ir tegul jie ten gyvena. Mažiau terš vidui, o ir tilps daugiau. Maždaug kaip čia.

angusu-limuzinu-buliai-limuzinu-telycios.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 valandą ago , belaruskis said:

O jeigu ant gilaus kraiko, kiek aptvarų reiks bandai atskirt? 1.Karvės su veršiais, 2.pusės metų, 3.telyčios, ir 4.buliai? ar galima kažkaip kitaip? kiek kvadratų reikia vienam galvijui ploto?

Del gardu -nera skirtumo,ar ant gilaus kraiko,ar kaip kitaip tvarkysi mesla.Tiesiog mesinius patogiausia ir pigiausia laikyti ant gilaus kraiko.Kur belaikysi,tvarte,ar lauke,ganiavoje,gardai buna 3
1.Zindenes su zindomais verseliais ir veislinis bulius.Nekergimo metu bulius laikomas vienuteje,jei norima,kad vienodu laiku versiuotusi.
2.Nujunkyti buliukai
3.Nujunkytos telycios.
Jei buliukai kastruoti,tada 2 ir 3 gardus galima sujungti i viena.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
27 minutes ago, levukas pranešimas:

Sveiki.Reiktu patarimo,nupirkau pries pora metu valstybines zemes o ten like labai gerai isilaike fermos pamatai.Plotis tik 8m o ilgis apie 100m,is ko pigiau butu surest fermike,gyvuliukus galvoju laikyt palaidus ant kraiko.

Medinis karkas ir lentų sieną kokių 2m ir po to tentu likusę sienos dalį padarai ir stogą iš tento. Šiaip jei sakai, kad yra 8 pločio tai gali dar paplatinti tiek pat į šoną. Nuo vienos išorinės sienos padarai šėrimą ir turi 1500 kv patalpas laikyti galvijam

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...