Jump to content

Užsienio kalbų mokėjimas


TravelerLT

Recommended Posts

Karta esu mates, pokalbi tarp lietuvio ir vokiecio. Apie judvieju tatuiruotes. ...iki trecio litro, sunku buvo net su verteju, po trecio litro, atsivere cachros ir vertejo nebereikejo. Vienas gimtaja vokieciu (turbut jokios kitos nemoka), o kitas kadangi ivaldes viena uzsienio kalba, tai ja ir kalbejo...rusiskai. Tada mums, stebintiems tuodu, prireike vertejo. 

Tai pavyzdys kai kalba nebuvo barjeras, deje dazniausiai neina susikalbet kalbant ta pacia kalba. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Karta esu mates, pokalbi tarp lietuvio ir vokiecio. Apie judvieju tatuiruotes. ...iki trecio litro, sunku buvo net su verteju, po trecio litro, atsivere cachros ir vertejo nebereikejo. Vienas gimtaja vokieciu (turbut jokios kitos nemoka), o kitas kadangi ivaldes viena uzsienio kalba, tai ja ir kalbejo...rusiskai. Tada mums, stebintiems tuodu, prireike vertejo. 

Tai pavyzdys kai kalba nebuvo barjeras, deje dazniausiai neina susikalbet kalbant ta pacia kalba. :)

 

Aš panašų vaizdą tik kitomis aplinkybėmis ir kitomis kalbomis esu matęs prieš 12 metų: studentas iš Lenkijos fermeriui anglui aiškina lenkiškai kokias 5 minutes, kad jis negali pjauti salotų, kad jam reikėtų lengvesnį darbą dirbti, nes jam galva sukasi. Tas fermeris žiūri, žiūri į jį po to atsisuka į mane ir sako: įdomiai skamba jo kalba, bet nieko nesuprantu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lietuviškai bėdų nematau kalbėti :) taipogi kalbu žematiška, anglų bei rusų, anglų iš po mokyklos ir iki šiolei tarkime kokioj kelionėje praverčia, rusų tai iš po mokyklos nelabai prisiminiau iki kol sesuo apsiženyjo su žmogum kuris gimė kazachstane rusės ir vokiečio šeimoje, ir yra vokietis :) tai dabar jau nesunkiai susikalbu rusų kalba, o ir švogeris lietuvių moka tikrai neprasčiau negu dauguma pačių lietuvių. Norėjau išmokti japonų. kai sesuo ta kalba mokinosi, bet man per sunku buvo :) labai jau lietuviui yra sudėtinga kalba

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Japonams manau ir mūsų kalba skamba pakankamai sudėtingai :)

 

Teko dirbti praeitais metais su ūkininkais iš Švedijos kurie amžiaus apie 50 m. ir šaunesni, tai jie žmonės anglų kalba, taip gerai, kalba, kad buvau labai nustebęs ir klausiau jų, kame čia replės, kad jie šneka anglų, kaip gimtąja kalba. Pasirodo, pas juos nuo vaikystės per tv anglų kalba paplitusi, tai ir išmoko. Kaip mums daugumai rusų kalba.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Japonams manau ir mūsų kalba skamba pakankamai sudėtingai :)

 

Teko dirbti praeitais metais su ūkininkais iš Švedijos kurie amžiaus apie 50 m. ir šaunesni, tai jie žmonės anglų kalba, taip gerai, kalba, kad buvau labai nustebęs ir klausiau jų, kame čia replės, kad jie šneka anglų, kaip gimtąja kalba. Pasirodo, pas juos nuo vaikystės per tv anglų kalba paplitusi, tai ir išmoko. Kaip mums daugumai rusų kalba.

Gerai rusu ...  as tai dar zemaitiskai moku kelis zodzius :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na,is patirties po kelioniu i siaure,supratau kad anglu kalba ne svetima visoms salims i siaure,Latviams,Estams,Suomiams,Svedams ir Norvegams. Bent jau degalinese ir pan.pakeles uzeigose visur susikalbejom be problemu. Tiesa,pats su anglu kalba sunkiai draugauju,nes kazkadaise vidurinej moke Prancuzu kalbos,kuria siai dienai irgi jau visiskai uzmirses.

Rusiskai galiu tik prie bonkes apie suda ir nieka papyzdiet,bet kai prasideda konkretus reikalai,irgi truksta ziniu.

Rulonuoti visada atvaziuoja "eisiskiu lenkas",kuris kaip nekeista visada viska labai aiskiai parodo ranku gestais. Keista vienok,per savo kokius 40 metu gyvenimo Lietuvoj,lietuviskai neismoko,na bet rankomis,jauciu ir su bezdzionemis be problemu susikalbetu...turi zmogus dovana. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dirbu su daugeliu Pasaulio saliu ir bendraujame anglu kalba, nes tai yra Pasaulyje nusistovejusi Tarptautinio verslo kalba.

Bet skirtumas tarp angliskai bendraujanciu saliu irgi didelis. Mes kiek atsimenu nuo vaikystes per tv pradejome nuo amerikietiskos anglu kalbos ir jei bendrauji zodziu, su grynu anglu ar australu ju kalba nera tokia aishki kalba kaip amerikieciu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dirbu su daugeliu Pasaulio saliu ir bendraujame anglu kalba, nes tai yra Pasaulyje nusistovejusi Tarptautinio verslo kalba.

Bet skirtumas tarp angliskai bendraujanciu saliu irgi didelis. Mes kiek atsimenu nuo vaikystes per tv pradejome nuo amerikietiskos anglu kalbos ir jei bendrauji zodziu, su grynu anglu ar australu ju kalba nera tokia aishki kalba kaip amerikieciu.

Paradoksas ...aglu kalbos paplitimas ir populiarumas zudo ja. Chinenglish, hindienglish ir t.t. kazkur skaiciau, kad anglu kalbininkai pasiurpe.

Beje Briuselio kolidoriuose su franku pradet pokalbi ne nuo bonjour ...na pokalbis gali net neivykt :)

O musiskiai kvailiukai, bandydami atrodyti protingesni nei yra, lauzo liezuvi ir gadina klausa anglakalbiams. To nereiktu daryt, kai yra profesionalus vertejai, beto kalbeti is svarbiausiu tribunu viena seniausia zemyno kalba turetu but garbe. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Paradoksas ...aglu kalbos paplitimas ir populiarumas zudo ja. Chinenglish, hindienglish ir t.t. kazkur skaiciau, kad anglu kalbininkai pasiurpe.

Beje Briuselio kolidoriuose su franku pradet pokalbi ne nuo bonjour ...na pokalbis gali net neivykt :)

O musiskiai kvailiukai, bandydami atrodyti protingesni nei yra, lauzo liezuvi ir gadina klausa anglakalbiams. To nereiktu daryt, kai yra profesionalus vertejai, beto kalbeti is svarbiausiu tribunu viena seniausia zemyno kalba turetu but garbe. 

 

Biurokratams būdingi nesusikalbėjimai, tiek sava kalba, tiek užsienio kalba  :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Paradoksas ...aglu kalbos paplitimas ir populiarumas zudo ja. Chinenglish, hindienglish ir t.t. kazkur skaiciau, kad anglu kalbininkai pasiurpe.

Beje Briuselio kolidoriuose su franku pradet pokalbi ne nuo bonjour ...na pokalbis gali net neivykt :)

O musiskiai kvailiukai, bandydami atrodyti protingesni nei yra, lauzo liezuvi ir gadina klausa anglakalbiams. To nereiktu daryt, kai yra profesionalus vertejai, beto kalbeti is svarbiausiu tribunu viena seniausia zemyno kalba turetu but garbe.

O jus ponuli pasirodo ir Briuselio koridorius numynes,pagarba. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O jus ponuli pasirodo ir Briuselio koridorius numynes,pagarba. :)

ne as, bet paukstelis paciulba karts nuo karto ;)

Nors taip buvau pora sykiu ir pats. 

Sestadienis, pagrindinis miesto turgus(beje jis salia Molenbeek'o), sugalvojau savo bachurui nupirkt marskinelius, prieinu prie tamsaus gymio (90% ten tik tokie)vaikinuko, klausiu: speak english? jis - no. france? as - no. jis - arab?(sypsosi) Supratau, kad jis per danti mane. Sakau lithuanian? Rusian? ...Ir pradejom juoktis. Tada visgi prisiminiau prancuzu pamokas, kaip pasakyt berniukas, 6 metai, aciu, viso gero. 

Po sitiek metu pagaliau realiam gyvenime panaudojau prancuzu kalba :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 labai noriu išmokti anglų kalbos, bet vis nesurandu laiko...o gal noro per mažai :D   ... gal kada nors :)

 

Džiugu, kad yra noro, linkiu, kas jis išaugtų ir į veiksmą mokytis kalbos! 

 

O norą pakelti pabandykit vaodovaudamiesi patarle: "moki žodi, žinai kelią" ir tiesiogine ir plačiąja prasme!  :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ne as, bet paukstelis paciulba karts nuo karto ;)

Nors taip buvau pora sykiu ir pats. 

Sestadienis, pagrindinis miesto turgus(beje jis salia Molenbeek'o), sugalvojau savo bachurui nupirkt marskinelius, prieinu prie tamsaus gymio (90% ten tik tokie)vaikinuko, klausiu: speak english? jis - no. france? as - no. jis - arab?(sypsosi) Supratau, kad jis per danti mane. Sakau lithuanian? Rusian? ...Ir pradejom juoktis. Tada visgi prisiminiau prancuzu pamokas, kaip pasakyt berniukas, 6 metai, aciu, viso gero. 

Po sitiek metu pagaliau realiam gyvenime panaudojau prancuzu kalba :D

 

Žinant, kad frankofonų yra netoli 400 milijonų, tai manau tokią kalbą mokėti yra labai gerai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

tikrai, taip ir šiuo metu Afrikos šalys į kurias įkelę koją kinai yra tikriausiai jau meta šonan prancūzų kalbą ir bando mokytis kiniškai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...