Jump to content

Recommended Posts

RC(radio control) -radio bangomis valdoma vejapjovė.Kadangi pas mus tokio daikto nenusipirksi,teks daryt pačiam.Internete jų pavyzdžių yra užtektinai,daugiausiai irgi savadarbės.Kiekvienas atvejis individualus,taigi ir šitas bus kitoks.Čia dar tik projektas,bet iki pavasario žolės jis bus baigtas.

Perdarymui,kaip bazę imsime savaeigę vejapjovę McCulloch M56-875.Ji nėra kažkuo ypatinga,išskyrus tai,kad variklis yra 7,5AG.Toliau jau eina traktoriukai,taigi čia kaip sakant lubos,galingesnių nesutikau ir pirkau ją turguj.

20140504_134613s.jpg

Viską nuo jos nurankiojam,t.y.ratus,varančių ratų reduktorių su ašim,rankenas metam šalin,paliekam tik rėmą ir variklį.Ratai bus kiti,su elektriniais varikliais ir reduktoriais.

001.jpg

Tai yra galiniai varantieji ratai,nuo elektrinio neįgaliojo vežimėlio.Lietuvoj tokių neradau,teko ieškot kitur.El.varikliai yra kiekvienas 250W,darbinė įtampa 24V.Jų valdymui reikalingas kontroleris.Nuo neįgaliojo vežimėlio kontroleris netinka,kadangi vejapjovė valdoma nuotoliniu būdu.Tam tikslui bus naudojamas kitoks kontroleris:

004.jpg

Šiuo kontroleriu galima valdyti 2 el.variklius vienu metu,max.srovė kiekvienam 32A,puikiai supranta įvairius valdymo signalus,taipogi  iš nuotolinio valdymo pulto.Pastarasis variantas ir bus naudojamas.

Kaip minėjau projektas individualus,taigi atsirado idėja panaudoti el.generatorių,kurio pakaktų el.variklių maitinimui.Paprasčiausias variantas būtų panaudoti 24V automobilinį generatorių,bet jų gabaritai kiek per dideli.Teko ieškot efektyvaus mažesnio varianto.Užsikabinau už šito:

6374-149kV.jpg

Tai yra trifazis variklis 2,25kW,70A,diametras 63mm,turi 149aps./min.vienam voltui.Tai mažiausi apsisukimai ką pavyko rasti.Pagal skaičiavimus reikėtų dar šiek tiek mažesnių apsukų,bet gamyklinių tokių nepavyko rasti.Jei nepavyks prie vejapjovės vidaus degimo variklio apsukų 3000aps./min.pasiekti generatoriaus įtampą 24V,teks modifikuoti patį generatorių.Generatoriaus apvijos yra sujungtos žvaigžde,kad sumažint apsukas reikalingas perjungimas trikampiu,taigi fizinio įsikišimo į patį generatorių tokiu atveju išvengti nepavyks.

Kintamos trifazės įtampos lyginimui panaudosim trifazį 100A tiltą:

003.jpg

Tiltą aišku reiks dėt ant radiatoriaus,kad nemirtų nuo perkaitimo,nes dirbs 8-9val.be pertraukos(tiek trunka nudrožt žolę).

Tiesą pasakius tos 8-9val.arba 60 arų ir užvedė imtis šito projekto.Laukia nemažai darbo.Tęsinys bus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

RC tai radijoi bangomis valdoma. tai kas tas 8-9 valandas sedes su pultu ir zais su ta zolepjove?

60aru tai gal geriau rimta robota paleist ir ramu jei tingisi pjauti. pavasary pardaviau robota viena is rimtesniu sei dienai esamu rinkoje.

uzmojis ydomus seksim sita tema sekmes darbuose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dabar rinkoje esantys robotai yra mažos galios agregatai,galintys pjauti tik dekoratyvinę veją.Čia bus kitas variantas,pjaunantis ir aukštą žolę,kurmiarausiai ne kliūtis.Tas 8-9val.paskui žoliapjovę valkiodavausi pats,numindamas apie 25km,tai dabar pasėdėt tas 8val.gal bus lengviau.Nepaminėjau,kad bus ir video kamera,galima bus sėdėt kur nori.Iki roboto čia lieka tik smulkmena-didelio tikslumo GPS modulis,bet jų kol kas nėra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zodziu projektas ydomus bet realybeje konkreti nesamone.

nusiperki padore zolepjove atsisedi ir nusipjauni pjaunam apie 30-35 arus taip rodo geoportal. apie 2val. bet daug zeldiniu ir medziu reik apvaziuoti kas atima daug laiko. nas pjauna apie 1ha plota kokias 2 dienas neskubant

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuro bako talpa 1,5l.Aišku,kuro sąnaudos turėtų augti,kadangi įsiveda papildoma energijos vartojimo grandis el.generatorius,nors tai kažkiek kompensuoja dabartinio varančių ratų reduktoriaus išmetimas,bet čia energijos nuostoliai neišvengiami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Įveikt kurmiarausius ir duobes lengviausias sprendimas būtų montuot guminius vikšrus.Bandžiau ieškot ką galima būtų surast iš gamintojų.Deja nieko tinkamo neaptikau.Pagrindiniai parametrai yra vikšro plotis ir ilgis.Kiniečiai gamina ir pardavinėja,bet mažiausias plotis ką radau yra 150mm.llgį gali padaryt kokį pageidauji.150mm per daug.Tokio nepavilks.Užtektų 70-100mm,bet negamina.Reiks ieškot kito sprendimo.Įdėjų yra,pvz.apipjauta dviračio padanga ištempta ant dviejų ratų,bet čia reiks bandyt,neaišku kas ten gausis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

manau  kad butu legviau konstruot visiskai nauja rema, vaziuokle butent viksrine ir visa pjovimo irengini padarant priekyjenei, nei  kad daba taikantis prie esamos zoliapjoves ir bandant ant jos sukraut variklkiukus  ir visa kita. Galbut dedant galingesni varikli pagal poreiki (na zodziu projektas jusu  jus ir tarsit galutini zodi, as tik savo pamastymus isdesciau) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šiek tiek padirbėjau prie generatoriaus.Teko daryt papildomą korpusą,kad pritvirtint prie vejapjovės.Buvo panaudotas senas Bosch starterio korpusas,išpjauta dalis korpuso,privirintos tvirtinimo įvorės,privirintas galinis dangtelis prie kurio tvirtinamas pats generatorius.

Gen3.jpg

 

Generatoriaus diržo skriemulį panaudojau nuėmęs tos pačios vejapjovės varančių ratų reduktoriaus skriemulį.Reikėjo tik pragręžt 4 skyles tvirtinimui.Vaizdelis dabar toks:

Gen4.jpg

 

Starterio korpuse:

Gen2.jpg

 

Ir generatorius sėdi ant vejapjovės:

Gen1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šiandien teko pasukt makaulę,kiek fantazija išnešė,reiks pagamint tokias 2 veidrodines detales galinių varančių ratų tvirtinimui prie korpuso:

 

Part2.JPG

 Reiks šliaužt į senius metalo,pirkt kampuočio kokį metrą.Paskiau šliaužt pas ką nors suvirint,nes neturiu tokio stebuklo kaip suvirinimo aparatas,beto ir įgūdžiai tam reikalui neprinokę.Kampuotį supjaut tai dzin,įveiksim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti
×