Jump to content

Valgomasis sausmedis


mt 205

Recommended Posts

Prieš 9 valandas, Linuxx pranešimas:

Visur rašo, kad Nimfa saldžios uogos, gal visai ne Nimfą augini...

Aš net nežinau, kokia turi būti Nimfa. Vienur rašo, kad ankstyva ir derlius tik iki 2 kg nuo krūmo, o kitur - kad neankstyva ir derlius iki 4 kg. Pas mane šitas krūmelis silpnai auga, lepokas, truputį ankstyvesnis už kitus, uogytės mažos, o pagrindinis dalykas, kodėl man nepatinka, yra tai, kad jo lapai paruduoja ir nukrenta daug anksčiau nei kitų sausmedžių. Kiti stovi žali ilgai, gal iki vidurio rudens, o Nimfos lapai gal jau rugpjūčio viduryje ima byrėti. Na, dar šiemet duodu šansą Nimfai pasitaisyti, bet manau, kad niekas nepasikeis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
Prieš 14 valandų, vk_ pranešimas:

Šiandien per TV rodo Amšiejų, pasakoja apie sausmedžius, giria veislę Karina ir sako, kad jie dera gegužės pabaigoje. Nueinu prie savo Karinos, o ji kažkodėl dar tik žydi, nors jau antra gegužės pusė ir tuoj turėtų derėti: :)

IMG_20200515_170455.jpg

Turu ir aš Kariną, irgi dar žydi :icon-biggrin: Amšiejus kažką nupaistė į pievas ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasodinau du sausmedžius Jugana. Vieną naujoje vietoje, o kitą - vietoje Nimfos. Nimfa yra dar senos kartos sausmedis, gal ji geriau auga šaltesniame klimate. Ji man bandė žiedus skleisti dar praėjusį rudenį, po to kažkuriuo momentu žiemą, rezultate dabar ant jos buvo iki 10 uogyčių. Nors iškasus nustebino didelės tankios šaknys, šaknys kur kas geresnės už viršutinę dalį.

Va kodėl pasisodinau dvi Juganas: :)

Dabar pas mane auga Karina, Bakčarskij velikan ir dvi Juganos, manau, kad to užteks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Prieš 2 valandas, Majus pranešimas:

Sveiki,

Mano du sausmedžius apipuolė skydamariai. Gal kas esate susidūrę , kaip išnaikinot?

Ne šiaip amarai, o būtent skydamariai? Kadangi greit prinoks jų uogos, tai nuodinga chemija atkrenta ir lieka arba liaudiškos priemonės, kurių pilnas YouTube, ir kurių efektyvumas abejotinas, arba va tokia įdomi visai nenuodinga priemonė: https://credo.lt/augalu-prieziurai/siltac-ec-10-ml-augalams-kenkianciu-vabzdziu-kontrolei-75. Aš jos dar nebandžiau, bet pagalvoju apie ją.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, vk_ pranešimas:

Ne šiaip amarai, o būtent skydamariai? Kadangi greit prinoks jų uogos, tai nuodinga chemija atkrenta ir lieka arba liaudiškos priemonės, kurių pilnas YouTube, ir kurių efektyvumas abejotinas, arba va tokia įdomi visai nenuodinga priemonė: https://credo.lt/augalu-prieziurai/siltac-ec-10-ml-augalams-kenkianciu-vabzdziu-kontrolei-75. Aš jos dar nebandžiau, bet pagalvoju apie ją.

 

Na taip būtent, skydamariai. Iš 6 krūmų ant 3 jų radau skydamariai. Du krūmai iš po žiemos suvarge buvo nei žydėjo, nei augo. Reikės išmėginti tą Siltac. Nors uogų nėra tai gal chemijos kokios duoti?

IMG_20200531_150909.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei uogų nėra, tai gali purkšti insekticidais, pvz., kokiu nors deciu, nors didesnis efektas turėtų būti nupurškus sisteminiu insekticidu kaip aktara. Nors, jei tų skydamarių yra tik ant kelių šakų, tai greičiausia būtų juos paprasčiausiai mechaniškai nubraukti apsimovus pirštinę ar su kokia nors kempine.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 2 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...