Jump to content

Šilauogės


Ekologinis131

Recommended Posts

prieš 29 minutes , kestasass pranešimas:

Na tas pacanas labai cia pavirsiuje pakapste, kur saknys formuosis? Stiebo neuzpilinejau auksciau netgi gal gavosi reikia dar kokia pora maisu durpiu.

Taip, tame filmuke "pacanas" mažokai durpių dėjo, labai jau ekonomiškai norėjo pasodinti.

Bet dėl šaknų formavimosi, tai šilauogių beveik visos šaknys formuojasi paviršiuje iki kokių 30 cm, na maksimum iki 40 cm gylio. Todėl nėra prasmės kasti gilios duobės, geriau duobę kasti mažiau gilią, bet truputį platesnę. Ar duobė 50 cm gylio, ar 70 cm gylio - vistiek šaknys bus tik iki 30-40 cm gylio. Truputį gilesnę nei 40 cm duobę aš kasu tik tam, kad būtų geresnis vandens nubėgimas, drenažui. O daug kas kasa tik 40 cm gylio duobę ir nesuka sau galvos. Todėl vietoj 60 cm pločio ir 60 cm gylio geriau būtų 70 cm pločio ir 50 cm gylio arba 80 cm pločio ir 45 cm gylio duobė.

Šitose Kęsto nuotraukose labai gražiai pasodinta, puiku, kad aptverta. Draugas žiemą šilauoges eglišakėm aprišo, tai sakė, kad stirnos švariai nukramtė viską, kas kyšojo iš eglišakių.

Dabar pas Kęstą turbūt vertėtų ne dar truputį durpių pridėti, o kuo nors apmulčiuoti. Nes durpės tamsios ir gali stipriai džiūti. Jei  apmulčiuoti kokiomis nors pušų žievėmis, spygliais, pjuvenomis, tai tas mulčias padės išlaikyti drėgmę viduje ir sumažins temperatūros svyravimus, kas palankiai veiks tiek pačio augalo šaknis, tiek mikorizę (grybieną).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , Glotnutis pranešimas:

Kiek joms metu atrodo graziai dydeles as nusipirkau maksimoj gal 10cm ugio patriot gal prigis 

Teoriškai kuo mažesnės - tuo lengviau prigyja. Bet praktiškai visos gerai prigyja, jei pasodintas reguliariai palaistai. Todėl verta pirkti didesnes - prigyja vistiek gerai, o didelės greitai ima normaliai derėti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 14 minutes , Glotnutis pranešimas:

Kiek joms metu atrodo graziai dydeles as nusipirkau maksimoj gal 10cm ugio patriot gal prigis 

Bluecrop 3m 5vnt toro 2m 5vnt bet toro kazkaip vos nedidesnes. Is bluecrop siemet jau turetu buti uogu. Bet ziurejau filmuka pirmais metais sodinimo skaibo ziedus kad saknu sistema issiplestu geriau. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 17 minutes , vk_ pranešimas:

Taip, tame filmuke "pacanas" mažokai durpių dėjo, labai jau ekonomiškai norėjo pasodinti.

Bet dėl šaknų formavimosi, tai šilauogių beveik visos šaknys formuojasi paviršiuje iki kokių 30 cm, na maksimum iki 40 cm gylio. Todėl nėra prasmės kasti gilios duobės, geriau duobę kasti mažiau gilią, bet truputį platesnę. Ar duobė 50 cm gylio, ar 70 cm gylio - vistiek šaknys bus tik iki 30-40 cm gylio. Truputį gilesnę nei 40 cm duobę aš kasu tik tam, kad būtų geresnis vandens nubėgimas, drenažui. O daug kas kasa tik 40 cm gylio duobę ir nesuka sau galvos. Todėl vietoj 60 cm pločio ir 60 cm gylio geriau būtų 70 cm pločio ir 50 cm gylio arba 80 cm pločio ir 45 cm gylio duobė.

Šitose Kęsto nuotraukose labai gražiai pasodinta, puiku, kad aptverta. Draugas žiemą šilauoges eglišakėm aprišo, tai sakė, kad stirnos švariai nukramtė viską, kas kyšojo iš eglišakių.

Dabar pas Kęstą turbūt vertėtų ne dar truputį durpių pridėti, o kuo nors apmulčiuoti. Nes durpės tamsios ir gali stipriai džiūti. Jei  apmulčiuoti kokiomis nors pušų žievėmis, spygliais, pjuvenomis, tai tas mulčias padės išlaikyti drėgmę viduje ir sumažins temperatūros svyravimus, kas palankiai veiks tiek pačio augalo šaknis, tiek mikorizę (grybieną).

Galvojau pralyginu, ir poto pjuvenu kokiu ant virsaus sluoksni uzpilu, nes tos durpes manau sukris dar, kad nebutu duobe. Cia anglu kalba brosiura tokia skaiciau tai apkauptos geriau formuoja saknu sistema. Kaupe pasodintos, grindzia tuom kad nemirksta, tik aisku dregme reikia palaikyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, kestasass pranešimas:

Is bluecrop siemet jau turetu buti uogu. Bet ziurejau filmuka pirmais metais sodinimo skaibo ziedus kad saknu sistema issiplestu geriau. 

Mano sodinukų nuotraukoje (nuotraukos apačioje, pasididinus geriau matysis) matosi, kad yra nedideli sodinukai su pusiau prasiskleidusiais pumpurais, kuriuose vien žiedai. Paklausiau pardavėjų, ką jie siūlo su žiedais daryti, ar reikia visus nukirpti. Tai atsakė, kad siūlo dalį jų nukarpyti, bet ne visus. Taip ir darysiu, kai turiu jau gana daug šilauogių, tai nebūtina kažką aukoti dėl greitesnio užaugimo, galiu leisti derėti ir mažesnėms.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, kestasass pranešimas:

Galvojau pralyginu, ir poto pjuvenu kokiu ant virsaus sluoksni uzpilu, nes tos durpes manau sukris dar, kad nebutu duobe. Cia anglu kalba brosiura tokia skaiciau tai apkauptos geriau formuoja saknu sistema. Kaupe pasodintos, grindzia tuom kad nemirksta, tik aisku dregme reikia palaikyti.

Šilauogės mėgsta, kai substratas purus, laidus orui ir dar nuolat drėgnas. Padarius kaupelį bus puru ir oro bus, bet bus sunkiau su drėgnumo palaikymu. Galima sodinti į kaupą, bet dabar jau pasodinai lygiai, tai neskubėk labai storai apkaupti. Kasmet po truputį apmulčiuojant galima suformuoti kaupelį, bet pasodinus lygiai po to iškart storai apkaupti neverta.

Sodinti kaupuose ar iškeltose lysvėse dar rekomenduojama, kai būna aukšti gruntiniai vandenys. Nes šilauogių šaknys numirs, jei kelias savaites bus pilnai užlietos vandeniu.

Naudojant šviežias pjuvenas jos pradžioje savo puvimui naudoja azotą, kurį paima iš substrato. Todėl naudojant pjuvenas rekomenduojama padvigubinti azoto trąšų normą. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandų, vk_ pranešimas:

Šilauogės mėgsta, kai substratas purus, laidus orui ir dar nuolat drėgnas. Padarius kaupelį bus puru ir oro bus, bet bus sunkiau su drėgnumo palaikymu. Galima sodinti į kaupą, bet dabar jau pasodinai lygiai, tai neskubėk labai storai apkaupti. Kasmet po truputį apmulčiuojant galima suformuoti kaupelį, bet pasodinus lygiai po to iškart storai apkaupti neverta.

Sodinti kaupuose ar iškeltose lysvėse dar rekomenduojama, kai būna aukšti gruntiniai vandenys. Nes šilauogių šaknys numirs, jei kelias savaites bus pilnai užlietos vandeniu.

Naudojant šviežias pjuvenas jos pradžioje savo puvimui naudoja azotą, kurį paima iš substrato. Todėl naudojant pjuvenas rekomenduojama padvigubinti azoto trąšų normą. 

turiu praeitu metu pjuvenu nebent jomis pamulciuoti. Na kitais metais pameginsiu su kaupu. O kokias veisles jus sodinate? ir kurios musu klimatui labiausiai tinkamos?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 12 valandų, kestasass pranešimas:

turiu praeitu metu pjuvenu nebent jomis pamulciuoti. Na kitais metais pameginsiu su kaupu. O kokias veisles jus sodinate? ir kurios musu klimatui labiausiai tinkamos?

Aš vakar pasodinau 11 šilauogių. Vaizdas panašus kaip Kęsto. Tranšėjoje durpės iš maišų labai sausos, tai aplink kiekvieną šilauogę padariau ratu pylimėlį, kad laistant vanduo nenutekėtų (nespėjau nufotografuoti, nes sutemo). Ir tada sūnus apmulčiavo tranšėjos paviršių, išskyrus laistymo duobutes, apmulčiavo spygliais, kankorėžiais ir pjuvenomis. Dar turiu pušų žievių krūvelę, bet jomis pamulčiuosiu pačioje pabaigoje, kai jau visas šilauoges pasodinsiu ir sunaudosiu visas kitas medžiagas. Galvoju kad ir pas mane su laiku atsiras kaupelis, laikas nuo laiko pamulčiuojant pjuvenomis ar durpėmis.

Dėl tranšėjos sukritimo: šilauogininkai iš noriuuogu.lt sakė, kad jie tranšėjos dugne suberia 30 cm pjuvenų. Klausiau, ar vėliau dėl to nekyla problemų, kai pjuvenos supūna ir jų vietoje turi likti tuštuma. Tai sakė, kad vistiek reguliariai reikia pamulčiuoti ir taip darant problemų nekyla.

Kęstui variantas būtų pamulčiuoti praeitų metų pjuvenomis, išskyrus kaip pas mane ratelius aplink pačias šilauoges, kuriuose galbūt galima būtų pamulčiuoti tomis pačiomis durpėmis, bet tiesiog jas labai puriai paberiant, o ne suspaudžiant kaip tranšėjoje.

Beje, Kęstai, ar duobių šonus kuo nors atskyrei?

Aš sau iš seniau auginu: Reka – 7 vnt., Bluecrop – 2 vnt., Northland – 2 vnt., Hardyblue, Bluejay, Patriot, Bluegold, Duke, Spartan ir nežinomos veislės – po 1 vnt. Ir šiemet  pasisodinsiu: Reka – 6 vnt., Patriot – 6 vnt., Toro – 4 vnt., Bluecrop ir Draper – po 2 vnt., Chandler – 1 vnt. Pas mane dvi seniai pasodintos šilauogės, o visos kitos susodintos per du metus - 2016 ir 2017 m. po 8 vnt. ir šiemet virš 20 vnt. (21 jau turiu, bet gal dar porą kitokių veislių dasipirksiu). Pas mane dar ne visos jos derėjo, dar anksti man daryti  išvadas. Man labiausiai patinka Reka - gerai auga, gerai dera, labai graži (ir lapai rudenį, raudoni ūgliai). Sūnui patinka Patriot - uogos didesnės. Northland lyg ir atkreipia dėmesį - kasmet nuo pačio pasodinimo dera, jai užtenka trumpo vasaros sezono normaliam augimui.

Šilauogės būna pietinių ir šiaurinių kraštų, mums tinka šiaurinių, iš šio mano sąrašo abejonių kelia turbūt tik Draper - ji gali apšalti.

Tik pradedant šilauoges sodinti verta pradėti nuo Reka ir Patriot veislių, o toliau pasirinkimas didelis. Kaip sakoma, būna neskanių obuolių, o neskanių šilauogių nebūna. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tranšėjas kasiau ir toliau kasiu 1 metro pločio, tik dabar dar gylį sumažinsiu - jei prieš tai kasiau 50 cm, tai dabar sumažinsiu turbūt iki 45 cm (galima mažinti ir iki 40 cm). Mane išgelbėjo, kad turiu daug kitų medžiagų - šakų, pjuvenų, spyglių, kankorėžių. Nes realiai "250 l" durpių maišo talpa yra bent dvigubai mažesnė. Paklausiau durpių gamintojų, kaip tai suprasti, tai atsakė, kad maždaug tokį maišą pagamina supresuodami 250 l durpių ir tokie užrašai atitinka Lietuvos standartų reikalavimus bei taip pat pripažino, kad maišą prapjovus durpės tik truputį atstato tūrį ir tikrai jokių ten 250 l nesigauna.

Manau, kad skaičiuojant durpių tūrį galima drąsiai dalinti iš dviejų. todėl, pavyzdžiui, duobei 1m x1m x 0,5 m reikėtų ne 2-ų, o net 4-ių "250 l" maišų durpių, jei dėti tik durpes. Na bet tiek vienai šilauogei skirti gaila, per brangu, ir realiai šilauogė turi gerai augti jai skiriant vieną ar du tokius maišus. Kai iš augintojo atsivežu šilauogių sodinuką, kurio aukštis virš 1 metro, o jis auga 2 litrų vazonėlyje, tada tampa akivaizdu, kad jam skyrus vieną maišą durpių ir tinkamai pasodinus jis tikrai daug metų turi puikiai augti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandų, vk_ pranešimas:

Aš vakar pasodinau 11 šilauogių. Vaizdas panašus kaip Kęsto. Tranšėjoje durpės iš maišų labai sausos, tai aplink kiekvieną šilauogę padariau ratu pylimėlį, kad laistant vanduo nenutekėtų (nespėjau nufotografuoti, nes sutemo). Ir tada sūnus apmulčiavo tranšėjos paviršių, išskyrus laistymo duobutes, apmulčiavo spygliais, kankorėžiais ir pjuvenomis. Dar turiu pušų žievių krūvelę, bet jomis pamulčiuosiu pačioje pabaigoje, kai jau visas šilauoges pasodinsiu ir sunaudosiu visas kitas medžiagas. Galvoju kad ir pas mane su laiku atsiras kaupelis, laikas nuo laiko pamulčiuojant pjuvenomis ar durpėmis.

Dėl tranšėjos sukritimo: šilauogininkai iš noriuuogu.lt sakė, kad jie tranšėjos dugne suberia 30 cm pjuvenų. Klausiau, ar vėliau dėl to nekyla problemų, kai pjuvenos supūna ir jų vietoje turi likti tuštuma. Tai sakė, kad vistiek reguliariai reikia pamulčiuoti ir taip darant problemų nekyla.

Kęstui variantas būtų pamulčiuoti praeitų metų pjuvenomis, išskyrus kaip pas mane ratelius aplink pačias šilauoges, kuriuose galbūt galima būtų pamulčiuoti tomis pačiomis durpėmis, bet tiesiog jas labai puriai paberiant, o ne suspaudžiant kaip tranšėjoje.

Beje, Kęstai, ar duobių šonus kuo nors atskyrei?

Aš sau iš seniau auginu: Reka – 7 vnt., Bluecrop – 2 vnt., Northland – 2 vnt., Hardyblue, Bluejay, Patriot, Bluegold, Duke, Spartan ir nežinomos veislės – po 1 vnt. Ir šiemet  pasisodinsiu: Reka – 6 vnt., Patriot – 6 vnt., Toro – 4 vnt., Bluecrop ir Draper – po 2 vnt., Chandler – 1 vnt. Pas mane dvi seniai pasodintos šilauogės, o visos kitos susodintos per du metus - 2016 ir 2017 m. po 8 vnt. ir šiemet virš 20 vnt. (21 jau turiu, bet gal dar porą kitokių veislių dasipirksiu). Pas mane dar ne visos jos derėjo, dar anksti man daryti  išvadas. Man labiausiai patinka Reka - gerai auga, gerai dera, labai graži (ir lapai rudenį, raudoni ūgliai). Sūnui patinka Patriot - uogos didesnės. Northland lyg ir atkreipia dėmesį - kasmet nuo pačio pasodinimo dera, jai užtenka trumpo vasaros sezono normaliam augimui.

Šilauogės būna pietinių ir šiaurinių kraštų, mums tinka šiaurinių, iš šio mano sąrašo abejonių kelia turbūt tik Draper - ji gali apšalti.

Tik pradedant šilauoges sodinti verta pradėti nuo Reka ir Patriot veislių, o toliau pasirinkimas didelis. Kaip sakoma, būna neskanių obuolių, o neskanių šilauogių nebūna. :)

sonu neatskiriau, kaip cia foto buvo ikelta ant pleveles dare transeja. Na is is aprasymu kazkaip toro norejau silauogiu, bet perkant sakau reikia pamaisyti dar kitos veisles biski. Labai daug duke patriot spartan silauogiu kazkaip buvo tuguje, o mano norimos toro tik babtu medelynos turejo tai ir is ju ir pirkau. Tik nelabai tie prekiautojai kanors zino, patare man is vazono isemus prakedenti pries sodinant.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Toro laikoma nauja perspektyvia veisle, kuri gali pakeisti Bluecrop versliniuose soduose. Aš irgi ją šiemet sodinu, atsisiunčiau internetu, o savaitgalį nueinu turgun - ir parduoda Toro (ūkininkas G.Cijūnaitis) bei dar sodinukai didesni ir gražesni.

Dėl šaknų kedenimo - seniau nekedendavau, o vakar keliems sodinukams atsargiai pakedenau, paskleidžiau šaknis kiek plačiau. Turbūt tai svarbiau, kai šaknys labai peraugusios, o kol dar gana normaliai vazonėlyje atrodo, tai gal nėra būtina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tiesa, vakar sodindamas (kaip ir žadėjau anksčiau) panaudojau specialų grybų užkratą, skirtą erikiniams augalams (šilauogėms). Pakelyje radau du maišelius - viename smulkūs milteliai, panašūs į durpes, o kitame skaidrus skystis. Supyliau juos į 1.5 l vandens, išmaišiau. Iš pradžių buvo visiškai skysta, kaip vanduo, bet vėliau sutirštėjo maždaug kaip kisielius. Tai prieš sodindamas įmerkdavau sodinuko šaknis į šį tirpalą, jos aplipdavo kaip kisieliumi ir tada sodindavau. Žiūrėsiu, kas gausis, kažkokio ypatingo efekto nesitikiu.

Antras įdomus atradimas vakar buvo, kai pakasiau pernai pasodintą savo šilauogių lysvę. Norėjau iš jų paimti juodų durpių, kurias panaudojau truputį primaišydamas prie rudų durpių sodindamas naujus sodinukus. Tai į šoną nustūmus mulčių ir pakasus kokius 12 cm atsirėmiau į įšalą. Pasirodo, kad mulčias ir durpės gerai izoliuoja ir todėl lig šiol neištirpęs įšalas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 4/17/2018 at 15:47, vk_ pranešimas:

Tiesa, vakar sodindamas (kaip ir žadėjau anksčiau) panaudojau specialų grybų užkratą, skirtą erikiniams augalams (šilauogėms). Pakelyje radau du maišelius - viename smulkūs milteliai, panašūs į durpes, o kitame skaidrus skystis. Supyliau juos į 1.5 l vandens, išmaišiau. Iš pradžių buvo visiškai skysta, kaip vanduo, bet vėliau sutirštėjo maždaug kaip kisielius. Tai prieš sodindamas įmerkdavau sodinuko šaknis į šį tirpalą, jos aplipdavo kaip kisieliumi ir tada sodindavau. Žiūrėsiu, kas gausis, kažkokio ypatingo efekto nesitikiu.

Antras įdomus atradimas vakar buvo, kai pakasiau pernai pasodintą savo šilauogių lysvę. Norėjau iš jų paimti juodų durpių, kurias panaudojau truputį primaišydamas prie rudų durpių sodindamas naujus sodinukus. Tai į šoną nustūmus mulčių ir pakasus kokius 12 cm atsirėmiau į įšalą. Pasirodo, kad mulčias ir durpės gerai izoliuoja ir todėl lig šiol neištirpęs įšalas.

labai keista del pasalo, kad tiek ilgai issilaikes. viena video ziurejau tai ten hormona naudoja saknims, silauoges daugino ten , tai cia turbut labai panasus principas tu milteliu jusu.

O dar kitas klausymas butu, ar stebite rugstinguma dirvos seniau pasodintu silauogiu ? laukiu kinu ph meter'io reiks pastebeti ka ten rodys :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 11 valandų, kestasass pranešimas:

labai keista del pasalo, kad tiek ilgai issilaikes. viena video ziurejau tai ten hormona naudoja saknims, silauoges daugino ten , tai cia turbut labai panasus principas tu milteliu jusu.

O dar kitas klausymas butu, ar stebite rugstinguma dirvos seniau psodintu silauogiu ? laukiu kinu ph meter'io reiks pastebeti ka ten rodys :)

Vakar kitoje šilauogių lysvėje pasikasiau juodų durpių ir pakeičiau jas rūgščiomis rudomis, tai vėl nustūmęs pušų žievių ir pjuvenų mulčią ir pakasęs keliolika centimetrų aptikau įšalą. Mano Lietuvos gale pavasaris ateina pora savaičių vėliau nei didelėje Lietuvos dalyje. Aš dabar dar randu įšalo po durpių maišu, kai jį nuridenu ir kankorėžių krūvoje, kai nuimu viršutinį sluoksnį. Nors atviroje žemėje įšalo jau nebėra turbūt kokių 10 dienų.

Mano naudoti milteliai yra ne hormoniniai augimo stimuliatoriai, o tikros trijų rūšių grybų sporos su pagalbinėmis medžiagomis. Šilauogės gerai auga tik simbiozėje su grybais, joms būtina mikorizė, tai yra grybienos susijungimas su šilauogių šaknimis, apie tai rašiau čia. Pirkdami šilauogės sodinuką, mes gauname šeimą - šilauogę ir grybieną (vazonėlio žemėje), apie tai siūlau perskaityti šią žinutę. Dalis neįprastų reikalavimų šilauogių auginimui kaip tik ir paaiškinami tuo, kad to reikia geram grybienos augimui, gyvenimui. Be grybienos (be mikorizės) šilauogė skurs ir gero augimo nebus.

Prieš 2 metus šilauogėms nupirkau šį preparatą dirvos rūgštinimui su mini laboratorija. Tada pabandžiau padaryti reikiamą dirvos tirpalą ir su pridėtomis testinėmis popieriaus juostelėmis pažiūrėti rūgštingumą. Viską padariau pagal instrukciją, pamerkiu lapelį ir... nieko neišeina suprasti pagal gautą neaiškią spalvą. :o Tad rūgštingumo pamatuoti nepavyko. Dėl elektroninių prietaisų esu ne kartą pagalvojęs,. bet:

1) jie nerodys rūgštingumo tiesiog įbedus į dirvą. Tik įbedus gali rodyti drėgnumą, saulėtumą, temperatūrą, bet ne rūgštingumą. Rūgštingumo matavimui reiks daryti tirpalą ir labai abejotina, kiek patikimi bus rezultatai;

2) pagal atsiliepimus rūgštingumui matuoti reikia gana brangių prietaisų, o pigūs rodo nežinia ką.

Todėl rūgštingumo realiai nematuoju, bet stengiuosi jį palaikyti. Minėtas preparatas dirvos rūgštinimui davė gerą rezultatą, bet jis per brangus. Dabar šilauogių substratui rūgštinti naudoju:

1) natūralias priemones mulčiuodamas (spygliai, pjuvenos, kankorėžiai. pušų žievė);

2) granuliuotą sierą;

3) minimaliai amonio sulfatą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 12 valandų, kestasass pranešimas:

viena video ziurejau tai ten hormona naudoja saknims, silauoges daugino ten ,

Šilauogės dauginasi sunkiai. Jei jos daugintųsi lengvai, tai jų sodinukai būtų pigesni ir juos daugintų visokie mėgėjai. Minėtame video parodytas tik šakelių subadymas į puodelius. O toliau tuos puodelius talpina į šiltnamius, kuriuose iš apačios reikia šildyti gruntą, o viršuje vėsinti orą bei preciziškai palaikyti reikiamą drėgnumą. Sako, kad užtenka pusdieniui nukrypti nuo reikiamo režimo ir šaknijami šilauogių sodinukai gali numirti.

Pats nebandžiau, bet manau, kad mums paprastiems sodininkams realiausia šilauogių pasidauginti atlankomis, kai kokį nors stiebą nulenki ir apkasi žemėmis. Bet ir tai tai nebus taip lengva kaip su serbentais ar agrastais ir užims daug laiko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dabar vėjas sukilęs, tai reikia priminti, kad vėjas gali išversti didelius sodinukus, kol jie neprigiję. Jei dabar be lapų sodinukai dar atlaiko vėją, tai išsiskleidus lapams juos išversti bus dar lengviau. Rekomenduojama įbesti kuoliuką ir pririšti nors vieną stipresnį ūglį. Aš aukštus sodinukus jau pririšiau, o žemiems sodinukams toks pavojus negresia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandų, vk_ pranešimas:

Šilauogės dauginasi sunkiai. Jei jos daugintųsi lengvai, tai jų sodinukai būtų pigesni ir juos daugintų visokie mėgėjai. Minėtame video parodytas tik šakelių subadymas į puodelius. O toliau tuos puodelius talpina į šiltnamius, kuriuose iš apačios reikia šildyti gruntą, o viršuje vėsinti orą bei preciziškai palaikyti reikiamą drėgnumą. Sako, kad užtenka pusdieniui nukrypti nuo reikiamo režimo ir šaknijami šilauogių sodinukai gali numirti.

Pats nebandžiau, bet manau, kad mums paprastiems sodininkams realiausia šilauogių pasidauginti atlankomis, kai kokį nors stiebą nulenki ir apkasi žemėmis. Bet ir tai tai nebus taip lengva kaip su serbentais ar agrastais ir užims daug laiko.

Šiaip tai dar nepasisodines nei vienos šilauogės, bet planuoju. Tai mano suvokimas ir supratimas dar kol kas yra labai siauras, bet sudomino pati tema.

Būtų labai įdomu paskaityti šaltinius kuriais remiesi, kad būtinai reikia šildyti iš apačios ir vėdinti viršuje esantį orą. To pačio žmogaus yra sekantis vaizdo įrašas, kuriame pateikia, kokia priežiūra yra reikalinga.

 

Iš esmės mano suvokimu tai viskas priklauso nuo lauko temperatūros čia, kaip jis pateikia nuo -9 iki -17 pilnai užtenka šiltnamyje patalpintus daigus uždengti, o nuo -20 jau, kaip ir šildymas iš apačios privalomas, bet gaila kažkodėl apie vėdinimą, kaip tu minėjai neužsimina. Taip pat jis neatmeta galimybės įnešti daigus į garažą jei jis nėra šildomas ir temperatūrą paprasčiausiai yra palikoma aukštesnė nei 0 ir to pilnai užtenka, kad leistu šaknis ir nenudžiūtų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 39 minutes , lunacy pranešimas:

Būtų labai įdomu paskaityti šaltinius kuriais remiesi, kad būtinai reikia šildyti iš apačios ir vėdinti viršuje esantį orą. To pačio žmogaus yra sekantis vaizdo įrašas, kuriame pateikia, kokia priežiūra yra reikalinga. 

Iš esmės mano suvokimu tai viskas priklauso nuo lauko temperatūros čia, kaip jis pateikia nuo -9 iki -17 pilnai užtenka šiltnamyje patalpintus daigus uždengti, o nuo -20 jau, kaip ir šildymas iš apačios privalomas, bet gaila kažkodėl apie vėdinimą, kaip tu minėjai neužsimina. Taip pat jis neatmeta galimybės įnešti daigus į garažą jei jis nėra šildomas ir temperatūrą paprasčiausiai yra palikoma aukštesnė nei 0 ir to pilnai užtenka, kad leistu šaknis ir nenudžiūtų.

Mano šaltiniai - youtube ir google, ten gali rasti labai daug medžiagos šia tema. :)

Patikslinu - iš apačios šildyti ir iš viršaus šaldyti rekomenduojama, o ne būtina. Kadangi pats dauginti neketinu, tai rimtai tuo nesidomėjau ir galiu tik persakyti, ką atsimenu atsitiktinai apie tai girdėjęs. Dauginti galima sumedėjusiais auginiais pavasarį arba vasarą šviežiai užaugusias auginiais. Minėtame video daugina vasariniais žaliaisiais auginiais. Todėl truputį keista, apie kokias minusines temperatūras kalbama dauginant vasarą? Dauginant vasarą turbūt pagrindinės problemos yra temperatūros (kad neperkaistų) ir drėgmės palaikymas. O garaže nebent jau įsišaknijusius žiemai padėti galima, bet įsišakniję ir lauke gerai žiemoja, o neįsišakniję turbūt vistiek neperžiemos. Šiaip nekreipk dėmesio į mano žodžius, nežinau šios temos. :)

Pats drąsiai bandyk, eksperimentuok, o po to pasidalink rezultatais ir su mumis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bent jau iš minėto video tai tą dauginimą atlieka liepos mėnesį gal paprasčiausiai nesuspėja augalas įsišaknyt iki lapkričio, gruodžio mėnesio, kad būtų galima augalą laikyt lauko sąlygomis nu čia pabandes nesužinosi visi esame savamoksliai. :D

Dar kol kas man ankstoka galvoti apie tokius ekspermentus, bet pasidomėti įdomu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,labai malonu kad cia visi labai atviri,taigi pasisemes informacijos pasisodinau savo reikmem silauogiu(patriot,bluecrop,chandler)pirkau is sodininko(imetu foto)tranceja 3×0,8×0,5 uzpyliau vien durpem(is rekyvos siauliu raj.)pamulciavau pjuvenom, pusu ir egles sakelem ir virsum pusu zieviu mulcias.1524155025859516157976.thumb.jpg.9a1801db7e1dabd27a7c73f74489a93e.jpg

20180419_190835.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 4/19/2018 at 19:24, vygantas1974 pranešimas:

sveiki,labai malonu kad cia visi labai atviri,taigi pasisemes informacijos pasisodinau savo reikmem silauogiu(patriot,bluecrop,chandler)pirkau is sodininko(imetu foto)tranceja 3×0,8×0,5 uzpyliau vien durpem(is rekyvos siauliu raj.)pamulciavau pjuvenom, pusu ir egles sakelem ir virsum pusu zieviu mulcias.1524155025859516157976.thumb.jpg.9a1801db7e1dabd27a7c73f74489a93e.jpg

20180419_190835.jpg

maniskes ir rekyvos durpes, tik tas kad senuku sufasuotos i maisus po 80L. Tik cia ziuriu daugiau medzio plauso, ar cia pats pririnkai tu zieviu ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...