Jump to content

Šilauogės


Ekologinis131

Recommended Posts

Manau, kad fungicidais neverta purkšti, jei augalas rimtai neserga. Aš už tai, kad nusistovėtu ekologinė pusiausvyra, o kiekvienas purškimas griauna pusiausvyra ir pridaro žalos. Aš tikiuosi, kad man šilauoges sėkmingai augs be jokių purškimų ir net nenaudojant trąšų, o tik mulčiuojant ir retai įberiant sieros, kurią laikau natūraliu elementu, o ne chemikalu. Tam tik dar reikia, kad išaugtų grybiena, kuri augalo mitybą pagerina daug kartų. Iš trąšų, manau, kad verta naudoti tik amonio sulfatą, bet irgi po mažai ir šiemet daugiau jo naudoti nebegalima. Buvau šioje temoje įdėjęs video, kuriame pasakojo, kad darė daug tyrimų ir rasdavo, kad tik kartais trūkdavo azoto, o jokių kitų elementų nė karto netrūko. Todėl nereikia kreipti dėmesio į visokius video, kur pasakoja apie visokias trąšas ir mikroelementus.

Dėl genėjimo esu čia dukart dėjęs nuorodas į tris video, kurie skirti įvairaus amžiaus šilauogių genėjimui. Kuo anksčiau nukerpi blogas šakas - tuo geriau. O plonos kreivos ar ant žemės gulinčios šakos niekada nepasikeis, tai kam jų gailėti. Man idealu, kai iš žemės išauga storas stiprus ūglys, kuris vėliau duoda šonines šakutes, ant kurių vėliau ir dera, tokių pavyzdžių matosi mano Rekų nuotraukose. O kai šakos auga palei žemę horizontaliai, tai jų nepakeisi, geriau iškart nugenėti. Aš šiemet pasodintas šilauoges apgenėjau jau du kartus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2018-07-04 at 16:18, Vaterlo pranešimas:

Dėl žvyro mano pamąstymas buvo toks, kad molyne duobės dugne dažnai bus vandens, todėl organika (šakos ir pan.) greit supus ir nebeturėsiu drenažo. Dar bijojau, kad pridėjus į dugną šakų, joms pūnant, stipriai slūgs gruntas, o kartu ir mano šilauogės smuks gilyn. Net ir pripylus į dugną žvyro, gruntas per 2 metus susmuko labai stipriai, net stebėjausi. Turėjau kasmet pildyti ir pildyti, bendroj sumoj gal kokiais 30 cm buvo sukritę. Dabar, po 2 m., jau lyg ir nebejuda jis.

Mano šilauogių auginimas šiam kartui išeina gan eksperimentinis jau vien dėl to, kad pasodinau jas šalia beržų, kitur nebuvo galimybės. Šalia medžių tikrai neplanavau sodinti, bet taip jau išėjo. Taigi yra jaunų beržų eilė, o prie jos už 2 metrų šilauogių eilė. Gerai tiek, kad beržai sudaro savotišką užuovėją tiesiai iš rytų, todėl pietinę ir vakarinę saulę šilauogės gauna beveik 100 proc. Beržai auga lėtai, nes nepatinka kieta sausa žemė, tai tikiuos, kad bent artimiausią penkmetį šilauogių neužgoš pavėsiu. Būtų gerai ir kad nesugalvotų leisti šaknų per duobės apačias ieškodami drėgmės. Na o jei taip nutiks, teks sugalvot kažką.

Geras aktualus klausimas dėl substrato sukritimo. Aš irgi praėjusią žiemą jį uždaviau noriuuogu.lt augintojams, kai jie papasakojo, kad sodina į tranšėjas, kurių apatinius 30 cm užpila pjuvenomis ir viršutinius 30 cm - durpėmis. Aš irgi paklausiau, kas bus, kai pjuvenos supus per kelis metus ir apačioje atsiras beveik 30 cm skylė. Jie atsakė, kad bet koks substratas su laiku truputį sukrenta, bet tai ne bėda, jei kasmet papildomai pamulčiuoji. Iš savo patirties aš dar irgi nesusidūriau su tokia problema. Seniausiai pasodintų šilauogių vietoje sodinau į mažą kiekį durpių, tai ten nebuvo kam sukristi, o vis pamulčiuojant ten dabar jau gavosi šioks toks gal 7-8 cm kaupelis. Net pradėjau galvoti, kokį bortelį įrengti kaupelio šonų sutvirtinimui. Pernai dvi šilauoges pasodinau į beveik vien pjuvenomis užpildytą duobę, kurios tik viršuje aplink šilauoges įdėjau durpių. Ten su laiku turėtų stipriai sukristi. Bet, tikiuosi, kad mulčiuojant problema išsispręs savaime. Dabar ten šilauogės atrodo labai gražiai.

Norint sumažinti substrato sukritimą, reikia daugiau dėti durpių (nes jos "pūna" dešimtmečius) ir gerai sutrombuoti užpildant tranšėją. Aš tranšėjoje pilu po sluoksnį, gerai sumindau ir tada vėl pilu kitą sluoksnį. Jei per 2 metus sukrito net 30 cm, tai spėčiau, kad buvo nesutrombuota, na negali normalus substratas tiek daug sukristi. Arba, jei buvo labai geras substratas, tai galėjo kaimynai jo nusikasti :D, bet tiek sukristi negalėjo. 

Dar įdomus dalykas, kad išaugusi grybiena sutvirtina ir palaiko substrato struktūrą, jo porėtumą, kas pagerina šilauogių augimo sąlygas.

Dėl medžių - pas mane prie dviejų seniausių šilauogių auga vyšnios ir trešnės labai arti iš vakarų pusės. Aš net nukarpau vyšnios šakas, nes jos augtų tiesiai virš šilauogių. Nepaisant to, tos dvi šilauogės puikiai dera paskutinius du metus. Po pernykščio gero derliaus ir šaltos vasaros galvojau, kad šiemet jos pramečiuos, bet šiemet vėl puikiai dera. Trys nepalankūs faktoriai - dalinis šešėlis, didelis pernykštis derlius ir šalta vasara, o rezultatas puikus. Panašu, kad šilauogės nepramečiuoja ar bent jau daug stabiliau dera nei daugelis kitų sodo augalų, jei tik joms sudaromos minimaliai teisingos sąlygos. :)

P.S.: lėtai auga tik maži beržai, o vėliau jie išaugs labai greitai. Atsižvelgiant, kad šilauogės auga virš 50 metų, tai tavo minimi 5 metai prie beržų nieko nereiškia. Jei iš beržų problema tik dalinis pavėsis - tai gal tai ir nedidelė problema ir galima nieko nedaryti. Bet jei išaugus beržams šilauogės ten nebegalės toliau augti - tai šią problemą verta spręsti dabar, o ne po kelių metų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atidžiai apžiūrėjau tavo šilauogių nuotraukas, tai jos tikrai įspūdingi krūmeliai palyginti su manosiomis. Aš jau maniau, kad maniškės gan neblogai auga (turint omenyje, kokio ilgio šakeles šiemet spėjo išleisti ir kad iš stiebo auga nauji ūgliukai), bet iki taviškių joms tikrai toli. Juolab kad jos šiemet sodintos, kaip rašei. Dar, kaip suprantu, pas tave iš žemės auga ūgliai, o  pas mane, specialiai apžiūrėjau, iš žemės nieko naujo nelenda, tik iš pagrindinio stiebo palei žemę ar ir iš po žemės, bet tikrai ne iš šaknų, o iš stiebo. Kelių metų pirkai sodinukus? Maniškiai dvimečiai ir trimečiai, taviškiai gal keturmečiai, kad tokie vešlūs? Arba kitas variantas, kad kadangi įsigijau tikrai vėlai sodinukus, tai gal visi gražūs buvo jau išpirkti, o jau man beliko tik mažiausi ir aplūžę (nes kad tikrai stipriai buvo aplūžę, tai faktas). Būtų man pamoka, kad reikia stengtis kuo anksčiau pirkti. :) Bet vieną dalyką netyčia išlošiau iš vėlyvo pirkimo – mano sąraše buvo veislė Pink Lemonade, bet kol pagaliau pavyko užsiimt užsakymo reikalais, ją nupirko. Iš pradžių pamaniau, kaip gaila, nes ji aprašyta kaip labai šalčiui atspari veislė (iki -34, man atrodo), bet vėliau forume radau ne vieną atsiliepimą, kad ji realybėje pilnai nušąlinėja Lietuvos sąlygomis. Gal suklysta su aprašymu? Taigi vietoj Pink L. ėmiau Huron. Apie Huroną pasidomėjau daugiau, ši veislė angliškose duomenų bazėse aprašyta kaip atspari šalčiui, pritaikyta šaltoms kanadietiškoms žiemoms, tai tikiuosi, kad ir manęs nenuvils. Va tik, ko gero, prašoviau, kad neįsigijau Reca nė vieno krūmelio, nes ji labai jau gražiai uogas mezga tiek pas tave, tiek pas Donatą. :) O dabar artimiausiu metu neturėsiu kada nei kur šilauogių pasodinti, nebent prie tų pačių beržų dar vietelė atsirastų, bet ten nesinori per daug.

Kalbant apie beržus, tai aš mažai pasirinkimo turėjau – arba nesodinu šilauogių artimiausius kelis metus išvis, arba prie medžių. O labai norėjosi jau dabar bent šiokią tokią įžangą padaryti, bent kažkiek praktinės auginimo patirties įgyti. Bet šiokiu tokiu atsarginiu planu aš iš anksto pasirūpinau. Kad nepražūtų krūmai, jei kažkas įvyktų ne pagal planą dėl medžių kaimynystės, pasiieškojau info apie tai, ar sunku persodinti vyresnius krūmus. Radau, kad tai be didelio vargo padaroma (matyt, čia dėl tos jų šaknų specifikos – seklios šaknys, nėra liemeninės, kurią tektų nukirsti, bei kad sėkmingo prigijimo pagrindas – veikianti mikorizė, o šitą jau pasistengus galima užtikrinti). Dar pasidomėjau šilauogių dauginimu, ir atradau, kad jos sėkmingai dauginamos tiek horizontaliosiomis, tiek vertikaliosiomis, tiek orinėmis atlankomis (na, šituo paskutiniu būdu aš gal asmeniškai nebandyčiau, bet malonu žinoti, kad yra ir toks), tiek auginiais, ir netgi be jokių dirbtinio rūko sąlygų šiltnamyje, o namie, pasiterliojus su polietileniniais maišeliais. Taigi man reikia, kad tik kelis metus šilauogės žūtbūt išbūtų savo dabartinėje vietoje (aišku, kuo ilgiau, tuo geriau), o toliau jau, jei ką, imsiuos veiksmų. Na ir šiaip, kiekviename mano pasodinime turi būti kažkokia eksperimento dalis, be šito aš nieko neauginu, nes man neįdomu pasidaro. :) Ko aš tik neišdarinėjau savo darže ir sode... Vardan to neišvengiamai kažkiek derliaus aukojasi, o kartais ir visas derlius. Tiek kad viską darau minimaliomis investicijomis, todėl rimčiau nenukenčiu, na ir šeimyna nepyksta. :) Šilauogės mano pirmas rimčiau kainavęs „projektas“, todėl su jomis elgiuosi atsargiai ir saviveikla per daug neužsiimu. Užvakar dar apkarpiau beržų šakeles, kad pietinės saulės neužstotų, nes pastebėjau, kad Gilos krūmelis labai į vakarus krypsta, vadinasi, šviesos trūkumą jaučia vis dėlto. Po beržais dabar pora avinukų ganosi, tai jie dar šiek tiek apačias „apgenės“, svarbu tik el. piemenį sužiūrėt, nes manau, jie mielai man ir šilauoges nušienautų.

Dėl substrato tu visiškai teisus. Ir ko aš čia pabijojau jį rimčiau pamindyti. Maniau, per stipriai suspausiu durpes, gal negerai bus, todėl mindžiau taip ne iš visos širdies, apie trombavimą ten nė kalbos nebuvo. Aišku, kad dėl to ir slūgo man taip stipriai. Gerai, kai tokias klaidas padarai kelis sodinukus sodindamas, o ne visą verslinį uogyną.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip, sodinau kuo didesnius krūmelius, tai šeši Patriot ir vienas Bluecrop yra keturmečiai, kiti sodinukai mažesni/jaunesni, mažiausi yra dvimečiai (Toro, turbūt dar Reka, Draper), Chandler atrodo trimetis.

Ūgliai iš žemės ir pas mane auga mažai kur. Normalu, kai naujai pasodinti jauni sodinukai pirmais metais išvis neduoda ūglių iš žemės. Pas mane nuotraukose matomų ūglių dalis auga iš žemės, o dalis - iš šakų apačios. Tinka ir iš šakų apačios, jei nauji ūgliai auga stori ir tvirti.

Keturmečių sodinukų minusas, kad jie ištisę į aukštį, bet gana ploni, juos reikia pririšti. Medelyne juos augina labai tankiai, tai jie natūraliai išauga tokie ištisę. O dabar iš naujų ūglių tikiuosi, kad jie išaugs daug storesni, tvirtesni ir jų nereiks rišti, nes dabar jie saulės gauna labai daug.

Ateityje persodinant Vaterlo šilauoges pagrindiniu iššūkiu bus ne šilauogių , o tranšėjos perkėlimas. :) Jei padarai gerą tranšėją, tai jos kaina/vertė yra didesnė nei sodinukų. Na, bet jei nebuvo kitų variantų dėl pasodinimo vietos, tai tada viskas gerai. Aš irgi prieš du metus svarsčiau, ar nevertėtų persodinti prie vyšnios augančių šilauogių, bet palikau, o jų derlius visai puikus, taip kad gali būti dalinis pavėsis.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Konkurso nuotraukose yra pernai pasodintų Rekų uogos (sveikinimai Majui atspėjus :)).

Aš pats pagal uogas nuotraukoje nepagalvočiau, kad čia Rekos, apie Rekas labiau buvo galima pagalvoti pagal kelis fone matomus žalius lapus. Paprastai Rekos užmezga labai daug uogų (dėjau nuotraukų) ir tada tos uogos būna vidutinės. Va Patriot vidutinės uogos yra didesnės nei Rekų. Bet pernai pasodintos Rekos šiemet dar labai nepersikrovė uogomis, todėl ir užmegztos uogos užaugo kur kas didesnės. Beje, tos Rekos, kur šiemet labai stipriai deri, jos visai mažai auga. Yra kažkiek naujų šakelių, bet nedaug ir nedidelių, o visas prieaugis eina į uogas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Konkurso atsakymas dar kartą įrodo, kad be reikalo neįsigijau nė vienos Rekos :).

Mano Bluecropas (3 m.) irgi ištįsęs – ilgos šakos, lapai tik galuose. Vietoj parišimo apsukau tinklo tvorele, tai krūmas gražiai remiasi į tinklą ir negriūva, vėjas neblaško. Ir dalgiui kliūtis ta tvorelė, ir kokiam kiškiui prabėgančiam (tikiuosi). O va Huronas (irgi 3 m.) visai kitaip atrodo – žemi, tokie „kresni“ sodinukai, niekaip nepasakytum, kad tankiai sukišti augo (gal ir neaugo?).

Šiuo momentu pas mane ne tranšėja, o duobės, ir taip, jų perkėlimas manęs visai nežavi... Kažkada skaičiau, kad po šilauogėmis mielai auga spanguolės. Tada pamaniau, jei iškėlinėsiu šilauoges, substrato iš duobių nepernešinėsiu, o į tas duobes tiesiog dėsiu spanguoles. Tik panašu, kad jos gali būti dar jautresnės pavėsiui negu šilauogės, ir nederėti visai, tada man šitas variantas netinka. Pirmą kartą aš tas duobes su azartu iškapojau, nors vyras ir perspėjo, kad galą gausiu bekasdama, ir atkalbinėjo, kad palaukčiau, kol galės man padėti. Į antrą kasimą aš jau kur kas santūriau žiūriu :), nebent kast reikėtų ne molyje, o durpėse ar smėlyje. Na, molis turi savų pliusų – bekasant duobė gražiai formą laiko, kraštai nesukritinėja kol aplink trypčioji ir krapštais su visokiomis hidroizoliacijomis. Ir beržai molyne ne taip skuba augti.

Mano pamąstymai lyginant tranšėjos vs duobės privalumus tokie, kad tranšėją kur kas patogiau su technika kasti, o duobė turbūt substratą labiau taupantis sprendimas. Tranšėjoj logiška tankiau sodinukus sodinti, kad substratas būtų maksimaliai išnaudotas, o duobes dedi tokiais atstumais, kokiais nori. Man reikėjo įlįsti tarp medžių taip, kad būtų tarp 2 beržų viena šilauogė įstrižai į tarpą, todėl kasiau duobes.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Palyginimui tos pačios Rekos su 3 Patrioto uogomis:

IMG_20180710_145243.jpg

IMG_20180710_145201.jpg

Patrioto uogos normalios, o ne mažos, tik vaškini apnaša nutryniau bevartydamas uogas.

Beje, šiandien kaimyno višta rado landą tvoroje, tai tvarkingai ratuku atkasė mulčia ir truputį durpių aplink 6 šilauoges, bet uogų nelietė. :icon-smile:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reiktų ir man surašyti pastebėjimus apie savo šiemet pasodintų šilauogių augimą.

Pasodinau 23 šilauoges: 6 Patriot, 6 Reka, 4 Toro, 2 Bluecrop, 2 Draper, po vieną Chandler, Sierra ir Bonus, visos prigijo gerai. Šilauoges pasodinau labai sumaišęs rūšis, jos auga skirtingose tranšėjose, bet lyginant tos pačios veislės sodinukų augimą rezultatai praktiškai vienodi ir nepriklauso nuo pasodinimo vietos. Tad skirtumai nulemti sodinukų įgimtų savybių (veislių ypatybių), o ne pasodinimo vietos įtakoje.

Patriot keturmetės aukštos, auga gerai, žydėjo, užmezgė gana nemažai uogų, leidžia stiebinius ūglius iš krūmo apačios, viskas gerai, šiemet liko įdomumas, kiek stiebiniai ūgliai užaugs per šią vasarą.

Reka pernai įsigyti sodinukai buvo panašūs kaip šiemet Patriotų, tai yra aukšti. Ir šiemet tikėjausi kažko panašaus, bet pardavėjas nieko neįspėjęs atsiuntė visai kitokius sodinukus – žemus, su mažai šakelių, su pusiau prasiskleidusiais žiedynais. Paklausus, iš kur toks skirtumas, atsakė, kad šie sodinukai atvežti iš Vokietijos (ten šilčiau, todėl jie jau buvo prasiskleidę) ir yra dauginti laboratoriniu būdu. Kaip suprantu, tai dar taip vadinamas „in vitro“ dauginimas, kai laboratorinėmis sąlygomis specialiose terpėse augalas padauginamas iš mažučių motininio augalo dalelių. Nors atrodo nenatūraliai, bet iš esmės tai yra visiškai natūralus vegetatyvinis dauginimas augalo dalimis. Šio padauginimo pliusas, kad padauginti augaliukai būna neužkrėsti, neturi savo viduje jokių virusų ir todėl jie kelis pirmus metus būna stipresni, gyvybingesni ir geriau auga. Taigi, pasodinau šiuos sodinukus ir, nors iš pradžių ketinau apkarpyti dalį žiedų, bet vėliau palikau juos visus. Sodinant nustebino, kad tokie maži sodinukai turėjo labai geras šaknis – šaknys buvo pilnai užėmusios 2 litrų vazonėlį, kai, pavyzdžiui, dideli Patriot taip pat buvo 2 litrų vazonėliuose ir jų šaknys gal net buvo mažesnės. Pasodinti sodinukai ilgai žydėjo ir buvo beveik be lapų. Dabar laikau, kad buvo klaida palikti tiek daug žiedų, per tai iššvaisčiau dalį augalo jėgų ir lapų augimui praradau minimum mėnesį. Jei būčiau nukarpęs žiedus, tai iškart būtų pradėję augti lapai, o dabar augalas augino žiedus ir uogas. Kai galų gale baigėsi žydėjimas, tada pradėjo augti lapai. Nepaisant išsekimo per ilgą žydėjimą be lapų, toliau Rekos auga, sakyčiau, stipriai. Turbūt tai „in vitro“ padauginimo ir stiprių šaknų įtaka. Ir natūraliai kyla sekanti problema – kai augimas stiprus, o aiškesnės viršūnės nėra, tai augant gaunasi „eglutė“ arba „šluota“, tankus mažų šakelių pluoštas. Tai ne visai gerai, bet kol kas nežinau, kaip tai sutvarkyti genėjimu. Gal tai išsispręs savaime šiemet toliau augant sodinukams. O jei šiemet viršūnės neišsiskirs, tai kitą pavasarį genėjimu tai išspręsiu. Bendrai dabar situacija gera (atrodė negera žydėjimo pabaigoje, kai augalai buvo išvargę nuo žydėjimo, sausros ir karščių bei turėjo labai mažai lapų). Šiemet liko įdomumas, kiek dar jos užaugs per šią vasarą, neatmetu versijos, kad augimas dar gali labai nustebinti.

Toro labai teisingai apibūdino Vaterlo pavadindama jas „beviršūnėmis“. Pas mane pasodinti keturi Toro sodinukai, dvimečiai iš mažų 0,7 litro vazonėlių. Trys iš jų auga be viršūnėlių, su gana nemažomis šakelėmis į šonus. Matosi, kad auga gerai, ta prasme šakelės gana didelės, dideliais lapais, nori augti toliau, bet nėra nei viršūnėlės ir augimo į viršų, nei naujų ūglių iš apačios augančių į viršų ir formuojančių naujus stiebus. Vietoj to auga naujos horizontalios šoninės šakelės į šonus, kurios yra nereikalingos. Ir tik viename Toro tartum yra viršūnė, tiksliau ten tokia pati šoninė šakelė, tik išaugusi vertikaliai, bet nuo tikros viršūnės skiriasi tuo, kad viršūnės greit auga, o ji yra tokio pat dydžio, kaip gretimos šoninės šakos ir toliau nelabai auga. Bei iš šio krūmelio apačios auga naujas stiprus vertikalus ūglys, tikiuosi, kad jis greit peraugs esamą krūmą ir bus nauju stiebu. Šiemet liko įdomumas, ar kiti krūmeliai išleis kokių nors stiebinių ūglių. Matosi, kad augalai turi jėgų, tik kol kas naudoja jas ne tam, kam aš norėčiau.

Bluecrop pasodinau du aukštus keturmečius krūmus. Auga gana gerai, žydėjo, užmezgė po kelias uogytes. Vienas iš jų išleido ir augina net berods 8 stiprius stiebinius ūglius (dėjau jo nuotrauką, tik suklydęs vadinau Patriotu), tai daugiausia iš visų mano šilauogių, o kitas iš krūmo apačios išleido kelis ūglius, bet visi jie ploni, nėra nė vieno tikrai gero ūglio. 8 stiebiniai ūgliai yra net per daug, suaugęs krūmas turėtų kasmet auginti po 3-5 stiebinius ūglius. Galvojau, gal vertėtų kelis jų nukirpti. Bet eksperimentui palikau visus. Gal čia krūmas staigiai išaugins daug gerų stiebinių ūglių ir greit susiformuos didelis suaugęs krūmas, o jau vėliau po tiek daug nebeleis. Beje, veisles galima atskirti ir pagal ūglius – Patrioto stiebinių ūglių koteliai apačioje raudoni, o Bluecrop – žali. Šiemet liko įdomumas, kiek išaugs tie stiprieji stiebiniai ūgliai ir ar kitame krūme išaugs nors vienas stiprus stiebinis ūglys.

Draper pasodinau du sodinukus, jie auga silpniausiai iš visų, yra gana maži, dalį laiko augimas beveik išvis sustojęs. Bet vienas sodinukas išleido ūglį iš žemės. Tas ūglys irgi auga lėtai, silpnai, yra plonas ir kažkoks raudonas, bet juokinga, kad iš tokio mažo ūgliuko apačios jau auga dar dvi šoninės šakutės. Vienas sodinukas augina dvi uogytes. Nieko ypatingo iš šių sodinukų šiemet nebesitikiu, nenustebčiau, jei šaltesnę žiemą jie apšaltų ar išvis nušaltų.

Chandler pasodinau berods trimetį. Gražiai žydėjo ir augina gražią kekę didelių uogų. Krūmas nemažai ūgtelėjo, bet daugiau ne į aukštį, o į plotį. Dabar auga stiebinis ūglys, tai gal iki vasaros pabaigos spės ūgtelti ir į aukštį. Bendras įspūdis geras, vieną kitą šios veislės sodinuką verta pasisodinti, bet didelio kiekio nesodinčiau, nes teoriškai jų derlingumas mažesnis ir atsparumas šalčiams ne pats didžiausias. O pliusas didelės uogos ir ilgas nokimo laikotarpis.

Sierra pasodinau gana didelį krūmą ir jis dar paaugo. Bet pagrinde jį sudaro gana plonos šakos, naujų stiebinių ūglių dar neišaugo. Žiūrėsim, kas toliau bus, kaip derės, kol kas jokių išvadų nedarau.

Bonus pasodinau gana didelį krūmą, gana stipriai paaugo pernykščiai šoniniai stiebiniai ūgliai ir paskutiniu metu jis pradėjo leisti naujus stiebinius ūglius. Žiūrėsim, kas toliau bus, kaip derės, kol kas jokių išvadų nedarau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Po paskutinio video pagalvojau, kad gal pamėginti truputį parūgštinti kai kurias šilauoges, kurios turi daugiau rausvų lapų. O po šio video pamąsčiau, kad reiks šilauogėms vermikomposto užberti. Kaip tik šiemet likę dar daug nepanaudoto vermikomposto.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandą, vk_ pranešimas:

Profai tiria, kodėl raudonuoja šilauogės:

 

Mano šilauoges taip ir stovi paraude. Dabar supratau kas jom atsitiko. Už 3m. Stovi talpykla vandeniui iš vakaro leidau vandenį ir pamiršau per naktį išleidau kokius 5-6 kubus ir abi tranšėjos gerai prisigėrę. Suspaudus durpės iš jų laša vanduo. Aplink krumeliuse durpės sujudinau dadejau sausesniu ir laukiu bet kolkas nei geryn nei blogyn. 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na stai paragavau jau visu pirmameciu uogu.Is mano turimu veliviause ir skaniause(saldesnes nei kitos)Patriot(kaireje)vidurine Bluecrop ankstyviause o skoniu panasios kaip ir Chandler(desineje).Na siemet tik kelios tebuvo,Patriot kiek daugiau uzmezge,taigi ziuresim kaip kitamet bus,kaip isziemos,kaip krumysis ir tt...bet pirmas blynas neprisvilo verta buvo pavarkti ir painvestuoti(nes pyliau vien durpes)

20180717_180503.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...