Jump to content
Ekologinis131

Šilauogės

Recommended Posts

On 2018-06-11 at 09:33, vk_ pranešimas:

Viename video aiškino, kad jei į durpes primaišyti pjuvenų, tai tada toks mišinys lengvai įgeria vandenį.

Aš šiemet naujai pasodintas šilauoges laistau po mažai, vos ne po kokį litrą šilauogei, bet beveik kas vakarą ar kas antrą vakarą, kai ne taip karšta. Paliejus vanduo labai greit dingsta, bet ar jis susigeria, ar kiaurai praeina aš nežinau, na bet šilauogės dar nė karto nebuvo pavytusios. Gal padeda apmulčiavimas, nes tada durpės neperdžiūna, o neperdžiūvusios turi normaliai vandenį sugerti.

Seniai pasodintoms šilauogėms vandens užpilu gal kartą į savaitę, bet irgi ne po daug, gal po kokius 3-4 litrus. Pas mane visur apmulčiuota ir drėgmė gerai laikosi. Nelaistau tiek daug kaip Donatas.

ar uztenka tiek laistyti ? as kazkaip po visa laistytuva kas vakara palieju :)

Prieš 4 valandų, kestasass pranešimas:

ar uztenka tiek laistyti ? as kazkaip po visa laistytuva kas vakara palieju :)

Tu turbūt tiek laistai, nes nori nemokamai pasportuoti. :) Kokio dydžio pas tave šilauogės ir ar jos apmulčiuotos? Jei šilauogės ne 2 m aukščio ir 2 m pločio, tai greičiausiai jas perlaistai. Paeksperimentuok ir pamatysi, kaip yra iš tikrųjų. Jei kalba apie šiemet pasodintas, tai gali kelis kartus sumažinti laistymą. Pavyzdžiui, laistyk kas antrą dieną, arba laistyk kasdien, bet ne po laistytuvą, o keliskart mažiau. Ir pamatysi, kad nebus jokių blogų požymių. Perlaistymas netgi blogai, nes gali išplauti naudingas medžiagas bei tada gali blogiau augti šaknys. Primenu šia tema anksčiau rašytą žinutę.

prieš valandą, lunacy pranešimas:

Dėl ko čia šaknys pas jį pradingo? 

Šiuo atveju šaknis nugraužė karkvabalio lerva.

Tai bene pagrindinė priežastis, dėl ko žūsta sodinukai vasarą.

Antra priežastis - sodinukų apšalimai. Bet jie daugiau susiję su tuo, kad 1) pasodinama rudenį ir nespėja pilnai prigyti, 2) sodinukai pertręšiami azotu ir ūgliai nespėja sumedėti, 3) sodinamos nepakankamai šalčiui atsparios veislės.

Pas mane pievoje yra gana daug karkvabalio lervų, bet iškasu tranšėjas, jas užpildydamas atskiriu šonus plėvele ir po to nesusidūriau su problemomis dėl karkvabalio lervų. Šiemet daug pakasinėjau pernai ir užpernai sodintas šilauogių lysves (iškasinėjau juodas durpes ir pyliau naujas rudas durpes), tai bekasdamas neradau nė vienos karkvabalio lervos, o va bronzinio vabalo lervų radau gal kokių 50. Bet bronzinio vabalo lervos šaknų negraužia, tai jokių problemų nėra.

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti