Jump to content

Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei


drapox

Recommended Posts

Ruskeliai jau keletą metų nebesugeba nuspėti orų, net ir 3 dienom info nepatikima. Pateikiau tą informaciją daugiau su ta mintim, jei kartais pasitvirtintų. Tai vienas iš gerų pavyzdžių, kad gamtoje sumaištis didesnė nei bet kada. Laikas selekcininkam padirbėti su naujom veislėm rimčiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ruskeliai jau keletą metų nebesugeba nuspėti orų, net ir 3 dienom info nepatikima. Pateikiau tą informaciją daugiau su ta mintim, jei kartais pasitvirtintų. Tai vienas iš gerų pavyzdžių, kad gamtoje sumaištis didesnė nei bet kada. Laikas selekcininkam padirbėti su naujom veislėm rimčiau.

Tai kad ir tos pačios atnaujintos veislės jau neturi tų pačių žiemojimo savybių, pvz 2013m tam pačiam lauke buvo sėtas Skagenas C5 ir šone C2, ir finale C2 kampą lauko reikėjo atsėt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 5 savaičių...

Internetas, TV ir radijas ne tiek jau seniai atsirado, ypač kaime, tad orus žmonės stebėdavo patys ir visokius pastebėjimus perduodavo iš kartos į kartą. Pasidomėjau, ką liaudies išmintis byloja apie tokius orus kaip šiemet.

Jei gruodis šiltas, tai vėlyvas bus pavasaris.

Šaltas sausis - lauk vėlyvo pavasario.

Jei vasaris vandenį paleidžia, tai kovas sutraukia.

Jei vasaris šiltas - balandis šaltas.

Pagal visa tai galima spėt, kad kove bus daug pašalimų, o balandis irgi bus šaltokas, pavasaris vėlyvas.

Pažiūrėsim ar besikeičiantis klimatas dar kažkiek atitinka senovinius orų dėsningumus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
  • po 1 metų...
50 minutes ago, drapox pranešimas:

Nerandu temos kur galėčiau pritaikyti šį kiek patrumpintą ŪS laišką, tai gal čia kažkiek tiks į temą. Apie tai kokie iššūkiai laukia augalininkystės ir ne tik.

Ataskaita LŪS ( C-C 2017-07-03) – kopija.docx

Didžioji šitos rašliavos dalis - visiškas briedas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

30 minutes ago, Bulvinykas pranešimas:

Didžioji šitos rašliavos dalis - visiškas briedas.

Neįvardinsiu to eksperto, bet tik galiu pasakyti, kad jis man tikrai ne draugas, greičiau jau atvirkščiai. Bet nežiūrint to aš nematau čia jokio briedo, o dauguma čia išsakytų dalykų jau pildosi, t.y. žodis tapo kūnu. Ir nors yra pakankamai demagogų kurie jau daugiau nei 2 dešimtmečius teigia, kad ūkininkavimas labai pelningas ateities verslas, kad mus tik nuteikti optimistiškai, kad pirktume daugiau technikų ir žemių, bet per tiek laiko tame versle deja situacija tik sudėtingėja ir blogėja. Jei tik geriau atsikvėpi kokius metus, tai jau kitamet už kažką jau nebebūna išmokų, išgalvojami nauji apribojimai, padidinami mokesčiai ir sugalvojama kaip nedidinti išmokų, arba jų gavimas apraizgomas daugybe nesąmoningų reikalavimų. Uždraudžiama vis daugiau pesticidų, o ir esamieji veikia vis silpniau. Jei prieš 20 metų maistiniams kviečiams pakako vieno rodiklio, glitimo, tai šiai dienai jų net suskaičiuoti sunku kiek jau yra, gal kokia 10. Kenkėjai įgauna rezistenciją pesticidams, taip pat ir ligos. Orų sąlygos darosi vis ekstremalesnės. Tai gal ir tai ką rašau irgi briedas ???

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1. Įdomu kada gi buvo laikai, kai žemės ūkyje nereikėjo dirbti? Nesutinku, kad reikės dirbt dar daugiau, reikės daugiau proto , tai faktas.

2. Ūkininkams reikia daugiau supratimo kas yra birža ir kaip ji dirba. Kad kažkas kažkur klaidina ūkininkus - visiškas nusišnekėjimas. Tiesiog jei jau išmokom užaugint, laikas išmokt ir parduot, vadinasi pakelt akis nuo žemės kartais ir apsidairyt kas vyksta pasaulyje. Šiais technologijų laikais tai super lengva.

3. Tingiu skaičiuot pasaulio atsargas, kurios nėra aukštumose, bet tikrai ne mažiausios ever. Bent jau tie šaltiniai, kuriuos aš seku, niekada nekalbėjo apie metų atsargas. Kokius šarlatanus seka šitos rašliavos autorius neturiu supratimo.

4. Į atviras nesąmones net nematau reikalo kažką sakyt. Kad neleis su karbamidu važinėt ant varpų - tik daugiau laiko šeimai turėsit, nei be reikalo po laukus trankytis.

5. Asilas visiškas. Jie lėčiau pradėjo, bet kol kas derlius geresnis.

6. Kaip tos veislės pas mus reaguos į drėgmės perteklių?

7. Žinių žinia, kad drėgmė gerai o karštis nea. Kokį šūdą jis rūkė rašydamas.

8. O jis nepaklausė to Čekijos atstovo, kiek jie moka už ha pirkdami.

 

Jei kas nors toje "ataskaitoje" perskaitė kažką naudingo, tai gal meskite zemėsukis.com ir pasinerkite į platesnius tinklo vandenis. Žinoma ten panašaus plauko "egzpertų" šakėm kabint gali, tačiau iš daugiau nuomonių galima ir savo susidaryt. O pradėt galima nuo faktų. FAO, USDA  ir panašios kontoros pastoviai pateikia tonas skaičių. Krimskite juos lietingą dieną. Sėkmės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

11 minutes ago, Bulvinykas pranešimas:

1. Įdomu kada gi buvo laikai, kai žemės ūkyje nereikėjo dirbti? Nesutinku, kad reikės dirbt dar daugiau, reikės daugiau proto , tai faktas.

2. Ūkininkams reikia daugiau supratimo kas yra birža ir kaip ji dirba. Kad kažkas kažkur klaidina ūkininkus - visiškas nusišnekėjimas. Tiesiog jei jau išmokom užaugint, laikas išmokt ir parduot, vadinasi pakelt akis nuo žemės kartais ir apsidairyt kas vyksta pasaulyje. Šiais technologijų laikais tai super lengva.

3. Tingiu skaičiuot pasaulio atsargas, kurios nėra aukštumose, bet tikrai ne mažiausios ever. Bent jau tie šaltiniai, kuriuos aš seku, niekada nekalbėjo apie metų atsargas. Kokius šarlatanus seka šitos rašliavos autorius neturiu supratimo.

4. Į atviras nesąmones net nematau reikalo kažką sakyt. Kad neleis su karbamidu važinėt ant varpų - tik daugiau laiko šeimai turėsit, nei be reikalo po laukus trankytis.

5. Asilas visiškas. Jie lėčiau pradėjo, bet kol kas derlius geresnis.

6. Kaip tos veislės pas mus reaguos į drėgmės perteklių?

7. Žinių žinia, kad drėgmė gerai o karštis nea. Kokį šūdą jis rūkė rašydamas.

8. O jis nepaklausė to Čekijos atstovo, kiek jie moka už ha pirkdami.

 

Jei kas nors toje "ataskaitoje" perskaitė kažką naudingo, tai gal meskite zemėsukis.com ir pasinerkite į platesnius tinklo vandenis. Žinoma ten panašaus plauko "egzpertų" šakėm kabint gali, tačiau iš daugiau nuomonių galima ir savo susidaryt. O pradėt galima nuo faktų. FAO, USDA  ir panašios kontoros pastoviai pateikia tonas skaičių. Krimskite juos lietingą dieną. Sėkmės.

Šiaip aišku kiekvienas turim savo nuomonę, todėl neginčysiu per daug tavosios išskyrus 7 punktą. Na nežinia ką jis rūkė, bet pagal tave ir aš apsirūkęs tada, nes turiu tokią pat nuomonę. Prie dabartinio dešimtmečio orų, nekalbu apie buvusius prieš 30 metų, drėgmė yra ne šiaip salietra iš dangaus ir ne kunigo krapyva, bet tai yra palaimų palaima, kas mus gelbėja nuo stichijos. Kad ir šiemet, kur matom karštį ? Gaunasi taip kad peržiemojom žiemą, peržiemojom pavasarį ir bent jau kol kas peržiemosim ir vasarą, nes birželių tokių gal ir buvo, bet tik ne liepų. Nu ir ką, r labai mums reikia to karščio ? Visi giriasi būsimu rekordiniu derlium. Džiaukimės kad turim drėgmės. Geriau tegu ir šlapia javapiūtė, bet kad tik ne sausra aplamai. Nu ir dar dėl 6 punkto. Jei taip galvojant, tai apie žiemkentiškas veisles irgi reiktų paklausti, o kaip gi jos reaguos į šiltą žiemą ? Jei atsiranda faktorius svarbesnis už kitus, kaip mūsų atveju žiemkentiškumas, tai jau mažiausiai galvojama apie kitka, nes jei neperžiemos tai juk visa kita visai nesvarbu, ar ne ?Lygiai taip pat sausros atveju jei išdžius, tai visi kiti dalykai visai nebesvarbūs. Na ir dar šiaip pasiskaičius paties kitų kvailinimo postų, tai susidaro įspūdis, kad pačiam grūdus pasiima iš namų pati Londono ar kieno ten birža, o gal ir nusikulia.

Kaip ir sakiau nesu labai gerbiantis tą žmogų ir daug kas iš jo šnekų man nepatinka, bet šį kart sugebu perlipt per save ir pažiūrėti tai vien iš ūkio pozicijų, be jokių asmeniškumų. Ir man tai ne panašu į labai didelius nusikalbėjimus. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:) Kolega dar kartą perskaityk "ataskaitos" 7 punktą, tada tai ką aš parašiau. Atsiprašau už savo prancūzų kalbą, bet kaip tamsta išskaitėt mano žodžiuose, kad karštis geriau nei drėgmė, tai niekaip nesuprantu.

 

Jokių asmeniškumų - man tik nepatinka tokio lygio "ataskaitos". Todėl ir sakau, kad autorius girdėjo varpus skambant, bet nelabai gaudosi kurioj pusėj. Aš dar labai rinkau žodžius.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandų, Bulvinykas pranešimas:

:) Kolega dar kartą perskaityk "ataskaitos" 7 punktą, tada tai ką aš parašiau. Atsiprašau už savo prancūzų kalbą, bet kaip tamsta išskaitėt mano žodžiuose, kad karštis geriau nei drėgmė, tai niekaip nesuprantu.

 

Jokių asmeniškumų - man tik nepatinka tokio lygio "ataskaitos". Todėl ir sakau, kad autorius girdėjo varpus skambant, bet nelabai gaudosi kurioj pusėj. Aš dar labai rinkau žodžius.

 

Na jei švenčių proga norint pritart, tai galiu tik pritarti tam, kad nelabai tinkamas žmogus atstovauja mus tokiose rimtose organizacijose kaip Copa - Cogeca ir gal nelabai sugeba tinkamai pateikti informacijos. Bet mes visi matyt nesam pakankamai aktyvūs ir patriotiški, kad taip yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
On 2/17/2016 at 11:34, drapox pranešimas:

Internetas, TV ir radijas ne tiek jau seniai atsirado, ypač kaime, tad orus žmonės stebėdavo patys ir visokius pastebėjimus perduodavo iš kartos į kartą. Pasidomėjau, ką liaudies išmintis byloja apie tokius orus kaip šiemet.

Jei gruodis šiltas, tai vėlyvas bus pavasaris.

Šaltas sausis - lauk vėlyvo pavasario.

Jei vasaris vandenį paleidžia, tai kovas sutraukia.

Jei vasaris šiltas - balandis šaltas.

Pagal visa tai galima spėt, kad kove bus daug pašalimų, o balandis irgi bus šaltokas, pavasaris vėlyvas.

Pažiūrėsim ar besikeičiantis klimatas dar kažkiek atitinka senovinius orų dėsningumus.

 

Mano akim atitiko. Pernai gruodis siltas, pavasario kaip ir nebuvo isvis .

Vasaris siltas lyginant su tokiu koks turetu realiai but- balandis panasiai kaip lapkritis gavos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...