Jump to content

Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei


drapox

Recommended Posts

Na jei orai iš tikro bus tokie kaip prognozuoja ir 2 savaites išsilaikys apie 30 laipsnių šilumos, tiksliau karščio, tai ne tik džiovyklų neprireiks, bet ir ant glyfosatų galima pataupyti kas dar neglyfosavo. Šiaip pagal vaizdą pas mane kvietrugiai, žirniai ir žieminiai rapsai turėtų būtų kuliami už 5-7 dienų, bet atsižvelgiant į orus tai karščio defoliantas gali viską paspartint.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na jei orai iš tikro bus tokie kaip prognozuoja ir 2 savaites išsilaikys apie 30 laipsnių šilumos, tiksliau karščio, tai ne tik džiovyklų neprireiks, bet ir ant glyfosatų galima pataupyti kas dar neglyfosavo. Šiaip pagal vaizdą pas mane kvietrugiai, žirniai ir žieminiai rapsai turėtų būtų kuliami už 5-7 dienų, bet atsižvelgiant į orus tai karščio defoliantas gali viską paspartint.

pas mane irgi dar savaitele ramu del kulimu. tik beda nusimato kad viskas pribres vienu metu ir mieziai ir z.kvieciai ir zirniai o tada jau kots persiplesk kazkaip uzvelavo siemet javapjute

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu i tema ,apie klimato kaita, tai rusu mokslininkai pranasauja kad po 35metu didzioji dalis Amerikos o tame tarpe ir visas pabaltijis busim po vandeniu.Liudnokos prognozes,gal nebepirkim tu zemiu...

35 metai..., butu gerai jei oru prognozes sudarytu bent 35 dienom. o siaip tai kiek teko skaityti niekas nezino tiksliai kaip butu, jei istirps ledynai, ar jie istirpe taip ir laikysis ar tai issauktu ledynmeti. o rusu mokslininkai kaip visada snekedami apie "priesus" pamirso fizika ar siaip nutylejo, kad jei vanduo pakils tai pakils visur, ir nors Sibiras gan aukstai ir nebutu uzpiltas, bet kinam iki jo arciau, nei europines dalies rusams. yra zemelapiai kaip butu, jei butu. Lietuvoje berods liktu Zemaitijos aukstuma ir zemes i rytus nuo Nevezio. bet cia kogero labiau medziaga fantastikos megejams :icon-smile:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu i tema ,apie klimato kaita, tai rusu mokslininkai pranasauja kad po 35metu didzioji dalis Amerikos o tame tarpe ir visas pabaltijis busim po vandeniu.Liudnokos prognozes,gal nebepirkim tu zemiu...

Po 35 metų tai vis tiek jei ne po vandeniu tai po žemėm garantuotai būsiu, tai man tų žemių tuo labiau nebereikia. O jei arčiau temos, tai tų prognozių yra pačių įvairiausių. Kai kas prognozuoja, kad jau atšilimas baigiasi ir po 100 metų vėl ateis mažasis ledynmetis. Taip kad mažiau gal į tuos visus ekstrasensus dėmesį kreipkim. Nes sugalvoja koks asilas kokią teoriją ir visais būdais bando įtikinti visą pasaulį, kad bus būtent taip kaip jis galvoja ir ne kitaip.

O šiaip pas mane virš jūros lygio kur tai apie 70m, tai dar per 35 metus tikrai neapsems, nes turėtų kilti po 0,5 metro kas met ir kaži aplamai ar užteks ledynų kad apsemtų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Po 35 metų tai vis tiek jei ne po vandeniu tai po žemėm garantuotai būsiu, tai man tų žemių tuo labiau nebereikia. O jei arčiau temos, tai tų prognozių yra pačių įvairiausių. Kai kas prognozuoja, kad jau atšilimas baigiasi ir po 100 metų vėl ateis mažasis ledynmetis. Taip kad mažiau gal į tuos visus ekstrasensus dėmesį kreipkim. Nes sugalvoja koks asilas kokią teoriją ir visais būdais bando įtikinti visą pasaulį, kad bus būtent taip kaip jis galvoja ir ne kitaip.

O šiaip pas mane virš jūros lygio kur tai apie 70m, tai dar per 35 metus tikrai neapsems, nes turėtų kilti po 0,5 metro kas met ir kaži aplamai ar užteks ledynų kad apsemtų.

Na bet ar nepriimsi ant savo kalniuko kitu nelaimeliu?Ojeigu taip tai ziurek koks lietuvis jau ir stumia pati i vandeni. :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

Na štai orai stojo į normalių senybiškų orų vėžes. Kiek pamenu iš vaikystės ir kiek vėliau, burokus rauti ir bulves kasti dažniausiai turėdavom apsirengę pufaikes ir vilnones pirštines. Štai toks oras būtent ir yra dabar. Bėda tik ta, kad anksčiau po tokio periodo dažniausiai jau sukiodavosi snaigės, o ant kapinių per vėlines žvakutėm duobutes reikdavo prakalt su kokiu geru gelžgaliu, tai šiemet beveik net neabejoju, kad spalio pabaigoj ir lapkričio pradžioj bus šilta kaip rugsėjį ir pliaups lietus. Štai tokie orai nieko gero nežada žieminiam. Net neaišku kuriems geriau, ar sudygusiems bet silpniems dėl sausros ir šaltų orų, ar dar nesudygusiems. Tokie dideli kontrastai oruose negerai.

Kita vertus matyt gausim gerą pamoką tie kurie sėjom vėliau, nes vargu ar pasėliai normaliai sudygs.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as pagalvojau apie tokius orus tai sus sejos terminais neskubejau, o kaI  dabar atsalo galvoju kada jie beprasikals, nors pries du metus buvau pudimo kelesdesimt aru nepasejas ir tikrino nma, tai gavau visvien paseti, ir pasejau lapkricio 2 ir sudygo ir kas svarbiausiai is ziemojo teko skusti lauk nes buvo planai vasaroju seti, kai tuo tarpu lietuvoj viskas buvo issale

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

Štai kas yra tikras iššūkis augalininkystei:

https://www.gismeteo.lt/city/weekly/4186/

Normalią žiemą toks temperatūrų svyravimas nieko tokio, net gi gerai, nes atšilus paprastai iškrenta sniegas ir gamta pasiruošia naujiems išbandymams šalčiu. Bet esant klimato pašiltėjimui atšilimai jau perlipa į pliusinę temperatūrą ir su lietumi, kas reiškia, kad bus sunaikintas ir taip minimalus sniego sluoksnis. Tikėkimės kad rusų prognozuotojai per anksti pradėjo švęsti stačiatikių Kalėdas ir prognozė nepasitvirtins.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai ir yra didžiausias pavojus, ir pergyventi reiktų dėl to, kad nebūtų tokių ekstremalių pokyčių nuo -25 iki +5. O ne taip pasalo iki -20 ir visi jau triedzia kad žieminiai iššals.Man asmeniškai gismeteo, net 3 dienų tiksliai nebenuspeja, anksčiau prognozuodavo tiksliau, dabar jais nebetikiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Štai kas yra tikras iššūkis augalininkystei:

https://www.gismeteo.lt/city/weekly/4186/

Normalią žiemą toks temperatūrų svyravimas nieko tokio, net gi gerai, nes atšilus paprastai iškrenta sniegas ir gamta pasiruošia naujiems išbandymams šalčiu. Bet esant klimato pašiltėjimui atšilimai jau perlipa į pliusinę temperatūrą ir su lietumi, kas reiškia, kad bus sunaikintas ir taip minimalus sniego sluoksnis. Tikėkimės kad rusų prognozuotojai per anksti pradėjo švęsti stačiatikių Kalėdas ir prognozė nepasitvirtins.

nežinau kaip jums, bet man gismeteo visiškai nepatikimos orų prognozės. iš vokiečių pusės labiau pasitvirtinančios

http://www.wetterzentrale.de/topkarten/fsavneur.html

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...