Jump to content
drapox

Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei

Recommended Posts

prieš valandą, Vilius pranešimas:

Vadinasi ne tokia ir sausra pas tave. Pas mane ir kituose rajonuose tikrai dvasnos. Dėl to ir nedejuoji kad tavo pasėliai dar nėra nusmuke iki 2-3t derlingumo. Butu šienas ir tu myžčiotum kaip yra blogai ir suprastum kitus ;)

Nu matai. Man 3-4t yprasta . O tu vasarinius gi 6-7t atsiputes augini, tai ir krioki kad 3t kulsi. Man tai dzin . Kaip ir sakiau, nieko as i juos nekisau perdaug kaip nujausdamas . Yra graziu, yra prastu .

Prieš 4 valandų, ceck pranešimas:

klaipedos pusej gal prieš du savaitglius dave normaliai lietaus,plius temperatura ten zemesne neužkaitina iki 30

Lyti tai lijo, bet ne pas manes . Turim tokia upe Minija . Per ja praktiskai retas atvejis kada pranesa ta lietu . Suka palei ja ir nekliuna man . 

prieš 5 minutes , edviuks pranešimas:

Lyti tai lijo, bet ne pas manes . Turim tokia upe Minija . Per ja praktiskai retas atvejis kada pranesa ta lietu . Suka palei ja ir nekliuna man . 

iš Platelių važiavau tai nuo Salantų iki KLP pyle kaip reikalas su žaibais

Mažeikių r. nuo balandzio 25 lijo tik viena vakara, 10 min :/ iskrito gal 20 mm.  jei nebus numatomo lietaus pirmadieni ir antradieni,  zirnius ir miezius galima bus suskusti...

Prieš 6 valandų, Vilius pranešimas:

Vadinasi ne tokia ir sausra pas tave. Pas mane ir kituose rajonuose tikrai dvasnos. Dėl to ir nedejuoji kad tavo pasėliai dar nėra nusmuke iki 2-3t derlingumo. Butu šienas ir tu myžčiotum kaip yra blogai ir suprastum kitus ;)

Kaip sako: sotus alkano neužjaučia. Jau minėjau ne vieną kartą, kad geriausiu regionu auginti žiemines kultūras tampa pajūris, nes dėl jūros pas juos švelnesnės žiemos. Matyt reiktų pridurti, kad ir su vasarinėm kultūrom jiems darosi geriau, nes pajūryje drėgniau, lietingiau ir dėl jūros dar ir vėsiau, tai gi sausros padariniai aišku ženkliai mažesni turi būti.

prieš 2 minutes , drapox pranešimas:

Kaip sako: sotus alkano neužjaučia. Jau minėjau ne vieną kartą, kad geriausiu regionu auginti žiemines kultūras tampa pajūris, nes dėl jūros pas juos švelnesnės žiemos. Matyt reiktų pridurti, kad ir su vasarinėm kultūrom jiems darosi geriau, nes pajūryje drėgniau, lietingiau ir dėl jūros dar ir vėsiau, tai gi sausros padariniai aišku ženkliai mažesni turi būti.

pries menesi Zemaitijoje paseliai atrode tolygus pajuriui ar net geresni...siuo metu dvigubai prastesni Žemaitijoje.  Beje, vidurio Lietuvoje ir Kaune tai ganetinai geras vaizdas, kiek teko matyti autostrada vaziuojant

Prieš 5 valandų, ceck pranešimas:

iš Platelių važiavau tai nuo Salantų iki KLP pyle kaip reikalas su žaibais

Ten hebra du kartus v.rapsa sejo . Abu nesekmingai . Pirma uzplake, antra uzdziovino ir nieks nedygsta .

Prieš 14 valandų, mwex pranešimas:

Mažeikių r. nuo balandzio 25 lijo tik viena vakara, 10 min :/ iskrito gal 20 mm.  jei nebus numatomo lietaus pirmadieni ir antradieni,  zirnius ir miezius galima bus suskusti...

Na va pirmadienis arteja, o numatomo lietaus jau musu krastui nerodo....

Smagu.............

prieš valandą, puma pranešimas:

Žirnių laukas visiškai išnyko nuo sausros,nespėjo nei sužydėti

Kokiu gyliu seti zirniai? Pas mane kaip tik zirniai is vasarojaus geriausiai atrodo. Avizos lengvoj zemej skrunda. 

Prieš 1 valandą, jawax pranešimas:

Netesybų kaina kažkokia numatyta už kiekvieną nepristatytą toną, dažniausiai 30-50eur/t. Bet skaitykit ką pasirašot, gal Force Majeure aptarta sąlygose.

30-50€ uz neatvesta tona tai cia kosmosas,pigiau  jieskoti kas neturi sutarties ir nupirkti is ju,aisku jai neina susitarti.As imu avansa trasom ir chemijai tai sutariam tam tikra kieki(pagal paimta suma)misru,ir tada ramu.

Pvz kauno gruduose, tai jei sutartis ne išankstine, tai jokių klausimu dėl nedavezimo nebūna, jei išankstine, kogero esme pagal kainas, jei sezono metu kaina mažesne už isanskstine, irgi neieškos, bet jei didesne, kogero turėsi reikalų, bet taip ganetinai retai pasitaiko 

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti