Jump to content

Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei


drapox

Recommended Posts

prieš 55 minutes , tadasg pranešimas:

..kurio valstybė nesistengi ir/ar nenori remontuoti kai jis užsikemša ar kitaip nebeveikia. Ir jei ne ES ir savo pinigai, su kiekvienais metais tik blogėtų (kas realiai dabar jis blogėja). Ir kaip gali tai apmokestinti?

Tikrai taip, pas mane aplinkui nei kanalų jau net nepravalo, tai apie laukų melioracijos tvarkymą net minčių nėra, pats jei pasitvarkysi tiek ir pasigerinsi drenažą. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandų, edviuks pranešimas:

Varputi kuo puikiausiai isnaikina dobilai. Siemet pabandziau ir su garstyciom. ispjove, tiesa tik koki 80 - 90proc. Simto procentu efektyvumo tikrai nera. 

Nebent pavienius varpucio uglius, kur labiau varputis isisaknyjes jis kuo puikiausiai suvalgo viska ka iseji. Dobilai tikriausiai ji isnaikina kai juos sienauji ir verti atzelti varputi is saknu, taip ji nualindamas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, min-de pranešimas:

Piktzoliu seku dirvoj keliem simtam metu yra, tai kaip ja isvalyt nelabai isivaizduoju.

Nekalbant apie ekologija, o šiaip apie dirbimo būda tai ardamas arba skusdamas tikrai jų neišnaikinsi ir nesusimažinsi. No till visai kitas reikalas. Piktžolių bankas visame armenyje yra. Kuo daugiau žemę dirbi tuo daugiau jų tiek atari tiek užari. Atartos sudygsta, užartos išlys kitais metais. No till žemė nejudinama reiškia piktžolės dygsta tik tos kurios yra apie 5 cm nuo paviršiaus. Ilga laiką nemaišant žemės būtent šitame mažame sluoksnyje piktžolių sėklų gali mažėti "resūrsas" jei technologiškai  viskas bus atliekama teisingai. Apie naujas sėklas atnešamas nekalbu, nes jos tiek vienoj tiek kitoj technologijoj egzistuoja. Bulgarijoj ūkininkai su no till pastebimai susimažino jų skaičių. Tik reikia suvokt viena dalyka, kad nėra nei sėjamųjų stebūklingų nei aketėlių, nei plūgų nei skutikų. Yra pilna technologija auginimo, žemės dirbimo, sėjomainos. O kai priversim žemę gerėt, o ne prastėt kaip dabar pas beveik kiekvieną ūkininką, ji mums atsilygins.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Arimas jau atgyvenes mano nuomone, nors pats ariu, nes papraščiausiai ūkis per mažas ir neišeina taip  greitai pasikeist kaip norėtusi. Žinai Viliau labai retas pripažysta ir pasako, kad aš klydau arba nebuvau visai teisus ir t.t Žmonės taškosi nesveikom N normom. Kad užaugint 7-8 t/ha kviečių po 250 vm N duoda. Jau šiaip daugelis aria prastai, ne išimtis ir aš "tikrai norėčiau geriau, bent tai padaryt, bet nesugebu", o jau paie šįmet metus net nėra ką kalbėt... Pilnas internetas nuotraukų kai aria pelkęs ir dar kai pasakai, kad vyrai blogai darot vos ne gauni pizdy iš penkiolikinių kur tėvas art davė. Rėkia pilna burna kad jei turi 10 ha tai gali laukt, o kai reikia 200 ha ale suart nėr kada bovytis. Nu su tokiu mastymu tai nelabai ką ir galiu pasakyt... Kai tėvas mano nusipeža taip tai dar galiu suprast visokių ššš jie savo laikais matę, bet iš  jaunų (norisi galvot) perspektyvių žmonių kai tokius briedus girdi tai supranti, kad niekur nieks netobulėja, o atvirkšiai dar iš per gero gyvenimo ir bukėja :)  Kita vertus gerai, kai tokie atlaparankiai bankrutuos gal žemelės atsiras. Tik kažin ar ją bus dar galima vadint žeme... Sorry už pesimizmą tokį, nenoriu nieko blogo nusakyt, noriu tik, kad tobulėtume visi kartu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...