Jump to content

2014-2020 parama smulkiesiems ūkiams


algis123

Recommended Posts

10 minutes ago, Juozukas said:

Bet tai tu matai 13k eur nepinigai, kam ta parama tada, jei tiek euru nepinigai 

Gerbemasis, aš sakiau viską susumavus. Turi pirkt naujų geležų, kurios mano galva nerentabilų smulkiam ūkiui, po penkių metų, nei pusė kainos jų neliks, tada draudimai, pvm penkmečiui, buhalterija ir rezume imciau geriau puse tos sumos ir pasidaryčiau tą patį, jei duotų tvarkytis savo nuožiūra. Protingiausi būtų statyti ką nors už tuos pinigus, bet statybom suma nedidelė, nes vien dokumentacija brangi, o ir laiko tarpas nedidelis. O ir mokėjimo agentūra labai nenoriai statybas priima.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Net ten dėl mados, bet suklestėti tikrai nežadu su ta parama. Žemės ūkis daugiau hobis man nei pagrindinė veikla ir ši parama esmės nekeis, tiesiog bus geležų daugiau ant kiemo, gal lengviau kokį darbą nudirbsiu. O žemės jau senai visos išžvejotos ir su augalininkyste nieko nebeišeis sukurt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

15 valandas ago , urbonas10 said:

Taisyklės tikrai nekalba apie ploto didinimą. Tam pčiam plote laikyk pievą ir augink tarkim bulves. Tai SP skirsis keliolika kartų.

Visiškai taip manau ir aš. Juolab, kad verslo plane prognoziniai rodikliai (pagal kuriuos vertins ar įvykdei verslo planą) yra

1. valdos dydis išreikštas SP didesnis, 2. grynas pelningumas... bet tiesioginio reikalavimo fiziškai didinti valdą nėra...

--------------------

Peržiūrėjau paraiškos formą ir štai kas pasirodė:

 

Rodikliai

Matavimo vnt.

Paramos paraiškos pateikimo dieną

Prognozės verslo plano įgyvendinimo ir kontrolės metais

Verslo plano įgyvendinimo laikotarpis[1]

Verslo plano kontrolės laikotarpis

2017

20     

20     

20     

20     

2018

2019

2020

1.

Valdos dydis

ha

 

 

     

     

     

     

 

13,

 

2.

Grynasis pelningumas[2]

Proc.

X

 

 

     

     

     

     

X

X

X

3.

Ūkio ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte

Eur

 

 

 

     

     

     

     

 

 

 

 

 

 

Ogi yra eilutė, kurioje aprašai fizinį valdos dydį (ha). Ir, mano manymu, jeigu paraišką pildė konsultantai, einantys "lengviausiu keliu"- t.y. tiesiog didindami fiziškai valdą, kad išgauti valdos dydžio pagal SP padidinimą- tuomet ir gali atsirasti "prievolė" didinti valdą fiziškai...

Šioje vietoje reik būti atidiems, nes galima išsikasti duobę sau, kai pvz. nėra iš kur tos žemės paimti, išsinuomoti, nupirkti...

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Galiu nudžiuginti urbonas10 ir kitus likimo brolius, jau gavau paklausimą dėl smulkių ūkių paraiškos teiktos praeitų metų gegužį, taigi ledai pradėjo judėti, nors kaip bebūtų gaila, kad tik šiemet, nes visi metai nueis šuniui ant uodegos, na bet ką darysi, tikėkimės, kad bent ši priemonė bus normaliai suadministruota :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gavau ir aš paklausima:"  Pažymime, kad šis paklausimas Jums rašomas tik dėl atitikties Taisyklių 16.6 ir 16.7 papunkčiuose numatytiems tinkamumo gauti paramą reikalavimams.

čia  Dėl galimai neteisėtų sąlygų paramai gauti ir kad  pareiškėjas turi atitikti mažos arba labai mažos įmonės apibrėžimą" 

Ūkio metinės pajamos (Eur)

(informacija pateikiama pagal ūkio buhalterinės apskaitos dokumentų duomenis)

 

 

Ūkio turto vertė (Eur) (informacija pateikiama pagal ūkio balanso duomenis)

 

 

 

tik kad prie paraiškos žalias žurnalas buvo,balansas ir pelno nuostolio ataskaita reikalauto  nebuvo , o dabar išeina kad reike

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...