Jump to content

Šoninio grėbimo ir centrinio grėbimo grėblių + ir -


ricardaas

Recommended Posts

Sveiki kolegos,

 

sprendžiu dilemą kokį grėblį geriau rinktis-ar šoninio grėbimo,ar centrinio grėbimo ?

Ūkis ekologinis-kol kas žolės ne fontanai,bet jos gali daugėti,persėjus mišinius ir pradėjus tręšti.

Planuoju pjauti traktorium su frontaline šienapjove 3m pločio + gale 3m pločio šienapjovė.

Arba tik su galine šienapjove 3m pločio.

Jei galite,parašykite motyvuotai,kodėl rinktumetės būtent centrinio,arba šoninio grėbimo grėblius.

 

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš pavasarį įsigijau centrinio grėbimo, 8,8m pločio.Rinkausi dėl tolygios pradalgės presui, nereikia zigzaguoti po pradalgę. Be to, pradalgės kraštai storesni nei vidurys, kas presuojant vienodai suspaudžia rulono kraštus. Atolus grėbiant, per tris kartus pasidarai normalios masės pradalgę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei zoles nera, tai blogai, reiktu atnaujinti pagaliau... siaip tik uz centrini, nes cia tas pats kaip su sukom sukuoji sukuoji ir nieko gero, o centrinis tolygiai mase sugrebia, rulonai geri iseina. o jei zoles nera reiktu gaspadoriui susimastyti kodel jos nera... nereikia noreti tarybines pievas sienaujant po 30 rulonu sukt, kas 5 metus stengiuosi atnaujinti, kartais neiseina bet dazniausiai iseina tai ir rulonu kiekis tenkina ir presas su centriniu pragrebus turi ko veikti. Visur dedamas meslas plius laistoma srutom, tai auga super, o dar pora metu pradejau naudoti atnaujinimo akecias tai sios padeda pavilnes augimui tai tankesne zole gaunasi :) ir salietru nebereikia jei tik normali sejomaina ir tresimas pievu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki kolegos,

 

sprendžiu dilemą kokį grėblį geriau rinktis-ar šoninio grėbimo,ar centrinio grėbimo ?

Ūkis ekologinis-kol kas žolės ne fontanai,bet jos gali daugėti,persėjus mišinius ir pradėjus tręšti.

Planuoju pjauti traktorium su frontaline šienapjove 3m pločio + gale 3m pločio šienapjovė.

Arba tik su galine šienapjove 3m pločio.

Jei galite,parašykite motyvuotai,kodėl rinktumetės būtent centrinio,arba šoninio grėbimo grėblius.

.... Ričardai, gal būsiu notolęs nuo realybės. Bet jei mąstai apie šienavimą 3+3 tai man klausimas kam tada grėblys? Gal geriau dalį grėblio kainos suinvestuoti šienapjovę su transporteriu? Bet kad tokios kombinacijos "parką" išlaikyti reikia per sezoną ruošti nuo 2000 ritinių. O ir traktoriaus su "sveikata" reikėtų. tai štai kas man užkliūvo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tik uz sonini grebima, nes jei mazai zoles gali  dideli plota i 1 pradalge suvaryt. Su centriniu lengviau grebti, tai tik toks + tera, su soniniu bsk sudetingiau.O del tu tolygumu, su soniniu irgi atkales aki graziai gali pradalge padaryt ir presui. Nors pagrinde savikrovei piekabai grebiu tad nera svarbu tas tolydumas, aisku tenka ir presui. Bet rulonai gaunas irgi normalus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Abu turi ir savo pliusų, ir savo minusų. Negalėčiau vienareikšmiai teigti, kad vienas už kitą geresnis "visa galva". Mes patys praėjusį sezoną pradėjom su nauju Claas šoninio grėbimo. Mano argumentai buvo labai paprasti, su šoninio grėbimo grėbliu bet kokiomis sąlygomis gali suformuoti norimo dydžio pradalgę. Ar tai būtų per mažai, ar per daug žolės. O pradalgių tolygumas, gražumas - tai jau grėbėjo kompetencijos reikalas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

centrinio grėbimo iki 7,5 m nesirinkčiau, taip pat kaip ir nesirinkčiau šoninio grėbimo virš 7,5 m. Su savuoju centriniu paimu tris su 3m šienapjove pjautas pradalges ir man į valias. Grėbti vienas malonumas, presuoti iš po tokio grėbimo taip pat. Rulonai gaunasi idealūs. Kas nebandęs tas to nesupras:) lygiai tokios pačios dvejonės renkantis grėblį kilo ir man, bet pasirinkau teisingai:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

.... Ričardai, gal būsiu notolęs nuo realybės. Bet jei mąstai apie šienavimą 3+3 tai man klausimas kam tada grėblys? Gal geriau dalį grėblio kainos suinvestuoti šienapjovę su transporteriu? Bet kad tokios kombinacijos "parką" išlaikyti reikia per sezoną ruošti nuo 2000 ritinių. O ir traktoriaus su "sveikata" reikėtų. tai štai kas man užkliūvo.

Taipogi mes turim su transporteriu kai pirkom galvojom ar grebly ir sienapjiove ar tokia. Bet pasirinkom transporteri. Sumazeja darbo+neprisigrebia nereikalingu priemaisu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gerą klausimą dumoju uždavė. Nes ruošiant šienainį, pagal technologiją, jį reiktų vartyti. Ir tada nėra jokio skirtumo kokio pločio šienapjovę pjausi. Tik vartymas turi būti praktiškai paskui šienapjovę, kad vienodai paskleistų. Ir paskui griebti yra patogiau (kiekvienam savaip) su centriniu, jei iš paskos smulkina. Bet šiaip aš už centrinį grėbimą. Pavasarį ilgai dvejojom kurį pasirinkti, ir pasirinkom centrinį, 8,8m, sprendimas buvo geras. Ir jei smulkinama su prie traktoriaus prikabintu smulkintuvu, kartais ir per storai būna plačiausiu užgriebiu, tada griebi susisiaurinęs arba tik su pusantro rotoriumi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gerą klausimą dumoju uždavė. Nes ruošiant šienainį, pagal technologiją, jį reiktų vartyti. Ir tada nėra jokio skirtumo kokio pločio šienapjovę pjausi. Tik vartymas turi būti praktiškai paskui šienapjovę, kad vienodai paskleistų. Ir paskui griebti yra patogiau (kiekvienam savaip) su centriniu, jei iš paskos smulkina. Bet šiaip aš už centrinį grėbimą. Pavasarį ilgai dvejojom kurį pasirinkti, ir pasirinkom centrinį, 8,8m, sprendimas buvo geras. Ir jei smulkinama su prie traktoriaus prikabintu smulkintuvu, kartais ir per storai būna plačiausiu užgriebiu, tada griebi susisiaurinęs arba tik su pusantro rotoriumi.

Sienapjove su plausintuvu, dar grebimas ir labai gerai apdziusta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet storiau žolės, nesvarbu, su plaušintuvu ar be, vis tiek viršus džiūna o apačia žalia. Ir tai ne tas pats, kas vartyti su vartytuvu.

jei vyrauja varpinės žolės (mažiau drėgmės sukaupia), kad ir storiau, užtenka vien pergrėbimo geram pavytinimui. pergrėbus ji nesukrenta, paliekatarpai vėjui prasikošti. kai vyrauja ankštinės, papildomai vartyti reikėtų, nes labai sukrenta, vėjo prasiskverbimas nulinis. atsirinkom žolių mišinius tokius, kad išvengtume papildomo vartymo (neturim vartytuvo).

niekada nesuprasiu technologijos, šienapjovės su transporteriu be grėbimo ar vartymo suvaryta stora pradalgė ir "ale gaminu šienainį". viršuj šienas - apačioj žalia pašutusi žolė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

skirtingi procesai, bet iš bėdos vieno galima išvengti. sąlygas paminėjau. su mišiniu (30proc. vikių) pas mane kitaip, labai greitai perdžiūva. tad tenka paskubėti jį sudoroti, truputį pristabdant grėbimą. priklauso dar ir nuo turimo grėblio pirštų laikiklių išlenkimo, manasis kuo puikiausiai padaro visą purią pradalgę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Butent, o dar jei pradetume vartyti, tai sieno gaminimas gautusi. Su vikiu avizu misiniu truputi kitaip, bet vien del jo, papildomai vartytuvo nepirksi. Mum tokia technologija tinka, ja ir vadovaujames. Jei nupjauta butu kokie 2ha, galima ir vartyti, suspetum paimt, bet...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Niekad nevartom zoles. Viena diena nupjaunam (pradedam ryte), kita ryta pradedam grebt ir apie pietus su smulkintuvu isvaziuojam, pasaro rodikliai buna tikrai geri. Aisku zoles ne prudai buna, su storiau zoles, sugrebus reiktu palaukt ilgiau. Vartymas + grebimas i pradalge daug zemiu ir akmenuku pririnktu...

Patys naudojam soninio grebimo grebli, kitas turbut irgi toks butu, nebent imt centrinio su 4 rotoriausiais :)

 

Idialiausias variantas "drugelis" su transporteriais. Tada sonines pradalges meti salia centrines, o ne ant virsaus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...