Jump to content

Recommended Posts

Dar viena pastaba būtų iš mano pusės Buhalteris jei jį samdote kaip per paslaugą gali suvesti jums tik pliusą su minusu, bet tai tik dirbtinis biurokratijos įgivendinimas, kad viskas būtų tvarkingai. :) tačiau jums reikia statistikos ir ūkio analizės, išliekamūjų duomenų pagal kuriuos jūs stebite savo progresą. Reikia lyginti faktą su faktų.  Ar Jūs esate ūkininkas ?

dirbau ilga laika zemes ukij nusprendziau juo tapti bet paramu neimu -kazkaip uztenka is to ka uzdirbu -kartais tenka padirbeti ... skaiciais nevardinsiu :) tureti tai dar nemoketi uzdirbti ;)

Kriterijus tai atitiksiu... Betproblema ta, kad tvarkiaus dokumentus ūkininko pažymėjimui gauti ir visi rėkė deklaruok žemę, bus lengviau visus dokumentus tvarkyti, deklaravau kaip kvaiša (ta padariau pavėluotai liepos 10d), o dabar į parama šansu nulis...Ir tai liepė daryti ne bet kas, o valdininkai dirbatys žemėtvarkoi...

kazkaip spjaukit jus i tas paramas ... :) maziau nervu kainuos o sveikata pati brangiausia
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Auksiniai žodžiai ;) Kai yra galimybė kodėl nepasinaudojus, bet kita vertus tuos penkis metus gyventi įtampoi irgi žiauru... Kažkaip teks suktis... Yra dar Lietuvoi gerų žmonių kurie ištiese pagalbos ranką... Prieš juos ir lenkiu žemai galvą...

Cia is patirties pas gydytoja : skrandzio ligu specas sako man :ateini cia sveikas jaunas ieskai ligu --ateina milijonieriai meta 500 600 1000 ant stalo isgydik o ka as galiu jei jam vezys ;)
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kolegos Jūs teisūs dėl streso ir jo sukeliamų šalutinių visokiausių veiksnių, sveikatos nenusipirksi net už didžiausius pinigus. 
Neveltaui Dalai Lama yra pasakęs '' žmogus dirba aukodamas savo sveikatą, kad uždirbtų daugiau pinigų. Po to jis aukoja pinigus, kad susigražintų sveikatą, Gyveną tarsi niekada nemirtų, o miršta tarsi negyvenęs." 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na intrigai sukelti paskaičiuokime kaip kiekvienas pasirenkame trašas savo sėjamų kultūrų poreikiui, ir kiek iš mūsų skaičiuoja ką turi mūsų dirvožemis ir kokių trašų papildomai jam reikia dadėti siekiant gauti mūsų užsibrėžto derlingumo. Kiek ūkininkų turi pasidarę pH , azoto, kalio, fosforo tyrimus  ?  ir kiek jais vadovaujaties ?  

Galiu pasakyti, kad pagal mano skaičiavimus norint subalancuoti optimalų maisto medžiagų poreikį augalams, jūsų investicija į hektarą gali skirtis grubiai nuo 50 iki 200 lt :) išberiant tokį patį veiklios mežiagos kiekį. (NPK) 

Jūs ne tik sudedate trašas kurios pagal balancą nebeduos efektyvios naudos, bet bus išplautos ir jomis užteršime vandens telkinius.

 Jei aš valdau 500 ha ir pro pirštus žiūriu į trešimą, investuodamas atsainiai į trašas kurias siūlo pigiausiai, konsultantas nors jums jos visiškai netinka galite prarasti na tarkim imkime mažiausia suma 50 lt i ha  

 

 50*500= 25000 lt. 

Manau aš jau čia pradedu efektyvinti ūkio valdyma ir taupyti savo pinigus. O kaip Jūs gerbiamieji, taupote ?

hmm tik man yra labai įdomu kodėl kolegos nei vienas neatkreipėte dėmėsio į mano pavyzdį, dauguma trąšas naudojate, nesuintrigavo jūsų tokie skaičiai? ar į tai kaip sakoma ranka mojat ? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip ir kiekvienoje šakoje, taip ir gyvulininkystėje (asmeniškai pieno ūkyje), jei dirbama tendensingai viena kryptimi, rezultatas matomas greitai. Didinant primilžius, karvių sveikatingumą, reikalingos investicijos, kurios kainuoja ir atsiperka tik 3-5 metus. Ir nereikia kategoriškai teigti, kad gyvulininkystės šaka neduodanti nori pelno, rezultato.

 

 

Skaitau jau kelintą laišką ir taip vis galvojų nejau iš tiek daug beskaitančių šį ganėtinai dar mažą forumą, nei vienam nekilo jokių minčių apie jo ūkyje iškylančias problemas ? Nejau visi galvoja, kad geriau ir būtį negali :).

 

Matote, gerbiamasis, iškilusias problemas ūkyje visi sprendžia SAVO ŪKIUOSE, o ne čia askaluoja ir laukia kad išspręs jas kiti. Forumas gali patarti, o sprendimus priimi pats pagal esamą situaciją. Ir kaip reiktų išspręsti kitam problemą, jei nežino dėl ko taip įvyko, nežinai aplinkos veiksnių ir jo finansinių ir moralinių galimybių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o čia kurios trąšos iš kompleksinių taip išsiplauna jei ne pagal balansą paduodi? Fosforas? Kalis? Gal pradėkim nuo to agronomijos, kas išsiplauna o kas ne? Ir tikriausiai Jūs savo ūkyje tręšiate pagal tręšimo žemėlapius? Naudojate GPS pagalba, trąšų barstytuvas užsidarinėja pagal tą patį žemėlapį berdamas ten kur reikia tam tikrą kiekį? ir į dar vieną atsakykite - kada tokia technologijas atsipirks ūkininkui, auginančiam 80-100 ha javų ir dar laikančiam 20 karvių?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš noriu pasakyti, kad ūkininkauti galima, ir kitaip keičiant požiurį i patį ūkininkavimą, ar gyvulių laikymą, keičiant savo nusistovėjusius steriotipus, pritaikant naujas žinias. Rudenį buvau Olandijoje domėjausi kaip olandų ūkininkams sekasi ūkininkauti, ir tam tikruose darbo skirtumuose išryškėja jų pranašumas, ir tuomet suprantama kodėl jie tiek daug gauna produkcijos iš ha. lyginant su mūsų ūkias.  

O gal galėtum daugiau apie skirtumus požiūryje į ž.ū.darbus Olandijoje ir Lietuvoje.Iš pasakojimų apie Bavarijos ūkininkus,tai jie :šnel šnel arbait,daugiau dirba nei dauguma lietuvių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip pavyzdį parašysiu keletą savo problemų, su kuriomis pastoviai susiduriu, manau kad tai turėtų būti aktualu visiems aktyviems ūkininkams. 

1). žemių plėtra, kokiais būdais ar principais ieškote naujų žemių, kurias galėtumete išsinuomuoti arba nupirkti ? Pagal esamą įtatymų tvarką, bei nuožmia ūkininkų konkurenciją darosi labai sudėtingą netgi pelkę išsinuomuoti. 

2). Kaip sutvarkote žemės nuomininkų kartoteką jei yra daug nuomuotojų po mažą žemės sklypelį, skirtingi rajonai, gyvenamieji ardresai, skirtinga nuomos kaina ir jos galiojimo terminai, ar būtina viską registruoti registrų centre.( turiu aumenyje jau valdai 500 ha nuomuojamos ir sutarčių apie 150 vnt. ? )

3) Ar galima pasitikėti, firmų konsultantais, jei trūksta agronominių žinių ? ar jie visada siūlo geriausia ir ekonomiškiausią varijantą ? ar bando prastumti produktą ir viskas. Problema, kad kasmet važiuoja kitas konsultantas ir negaliu jų suprasti kalba vis skirtingai. 

4) Ar yra profesionalių agronomų kurie pakonsultuoja jūsų ūkius ? gal galima kontaktus gauti.

5) Vedu buchalterija ir ten daug painiavos su nurašymais, bei užpajamavimais. kada jūs suplanuojate investicijas į savo tam tikros kultūros 1ha ploto prieš sėją ar jau po visko, ar kaip gaunasi taip ?  

6) Kiek vidutiniškai jūs idedate į ha pinigų, mano vidurkis gaunasi apie 2000 lt esu vien augalininkas, bet ir taip atrodo labai daug, nes jei derlius nedatempia tai beveik kas metūs balansuoju apie nuli plius išmokos. 

1. http://zemesukis.com/topic/4558-%C5%BEem%C4%97s-nuoma-kaina-mokes%C4%8Diai/

2. http://zemesukis.com/topic/4558-%C5%BEem%C4%97s-nuoma-kaina-mokes%C4%8Diai/

3. http://zemesukis.com/topic/3967-trasos-ir-ju-pardavejai/

4. http://zemesukis.com/topic/3967-trasos-ir-ju-pardavejai/

5. http://zemesukis.com/topic/3004-buhalterin%C4%97s-apskaitos-prad%C5%BEiamokslis/

6. http://zemesukis.com/topic/3006-%C5%ABkio-pajamos-ir-s%C4%85naudos/

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o čia kurios trąšos iš kompleksinių taip išsiplauna jei ne pagal balansą paduodi? Fosforas? Kalis? Gal pradėkim nuo to agronomijos, kas išsiplauna o kas ne? Ir tikriausiai Jūs savo ūkyje tręšiate pagal tręšimo žemėlapius? Naudojate GPS pagalba, trąšų barstytuvas užsidarinėja pagal tą patį žemėlapį berdamas ten kur reikia tam tikrą kiekį? ir į dar vieną atsakykite - kada tokia technologijas atsipirks ūkininkui, auginančiam 80-100 ha javų ir dar laikančiam 20 karvių?

Sveiki, Gerbiamasis Ūkininke noriu priminti, kad visos mineralinės trašos išsiplauna, tik skiriasi jų išsiplovimo ir skilimo ar susijungimo su kitais junginiais laikas. Kaip visi puikiai žinote pirmiausiai išsiplauna azotas, kuris pagal formą būna nitratinis ir amoniakinis, greičiausiai dingsta amoniakinė forma o poto ir nitratinė. Kalis ir fosforas yra lėtai tirpstantys elementai, jų sorbcija dirvožemyje priklauso nuo to kokia yra dirvožemio granuliometrinė sudėtis, pH ir kokia drėgmė bei, bei dirvos temperatūra. Kaip pavyzdį galiu pasakyti, kad kalio ir fosforo efektyvumas mažėja proporcingai didėjant dirvožemio sunkumui. Kalis ir fosforas tirpdami dirvožemyje tampa laisvaisias teigiamais jonais kurie juda dirvožemyje. vieni susijungia i tam tikras formas laisvai neprieinamas augalams  o kiti būna išplaunami perteklinės drėgmės. Aš nieko nenoriu kaltinti ar mokyti tik noriu pasidalinti žiniomis, ir efektyviu ukininkavimu, aš tikiu, kad sulauksiu ir aš feedbacko. Mano ūkyje tikrai nėra išmanių treštuvų ar pukštuvų dirbų su paprasta nebrangia technika. Aš neremiu technikos ir chemijos pramonės. :) todėl ir klausiu dėl Agronomų pagalbos man dar pačiam yra daug klausimų, į kuriuos norėčiau gauti atsakyma. Mano ūkyje yra tik GPS kuris kaip įrankis padedantis labai daug sutaupyti resursų bei laiko :) 

kuo skiriasi 100 ha ūkis nuo 500 ha tai, tai kad investicijų atžilgiu man visko 5 kartus daugiau visko reikia. Bet jei aš taupydamas džiaugiuosi tai ir lygiai taip pat turėtų džiaugtis 10 ha smulkus ūkinkas. Dideli pinigai iš niekur neatsiranda jie centas prie cento susideda. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

AG Paulius 100 ha ukis nuo 500 ha ukio skiriasi  ne tuo kad 5 kartus daugiau reikia, o tuo kad  greiciau viskas atsiperka  ir greiciau  ima nest pelna 

jei aš lyginčiau investicijas 100 ha ir 500 ha ir vienodą jų atsipirkimą tai niekas graičiau pelno neduotu :) kaip gali 0 = 0  duoti pelna skirtumas tik išlaidų kartuose.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O gal galėtum daugiau apie skirtumus požiūryje į ž.ū.darbus Olandijoje ir Lietuvoje.Iš pasakojimų apie Bavarijos ūkininkus,tai jie :šnel šnel arbait,daugiau dirba nei dauguma lietuvių.

Pagrindinis skirtumas Olandijoje ir Lietuvoje tai žemės vertė. Ten hektarą galima isigyti nuo 50 ir daugiau tūks. eurų. žemės nuomos kaina prasideda nuo 500 eurų. Todėl olandijos ūkininkai yra priversti ieškoti kaip galima efektyviau ukininkauti ir pasiekti tokių gerų rezultatų kurie atpirktų išlaidas ir dar duotų gražą. Jų verslo modeliai skiriasi nuo mūsų požiūrio jie viską verčia per valandas į tam tikrą vienetą ar tai būtų galvijas ar hektaras ir panašiai. ir palyginimui labai didžiulis skirtumas gaunasi, tuo pasekoje ir efektyvumas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ukio ar imones problematika buna kad vienam zmogui uzkraunam 5 darbai apie kuriuos jis nutuokia pusetinai ir nespeja ju atlikti greitai ir tinkamai .

bet tai ką jūs rašote ir yra viena iš neefektyvaus ūkio valdymo problemų ir aišku, kad žmonės kartais daro klaidas, priimdami tam tikrus sprendimus, ar užkraudami atsakomybes. Žmogus užkrautas keliomis atsakomybėmis niekada efektyviai jų atlikti negalės nes prasideda blaškymasis. ir žiūrint per piniginę prizmę kiek laiko skiria vienam ar kitam atliktam darbui ir kiek sumokėta kartais skaičiai nedžiugina. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

http://www.lrytas.lt/-13204288451320253420-%C4%8Desnakin%C4%97-pauliaus-ir-indr%C4%97s-vasara-i%C5%A1-6-kilogram%C5%B3-s%C4%97klos-jiedu-i%C5%A1augino-110-kilogram%C5%B3-%C4%8Desnak%C5%B3.htm Cia kartais ne apie paty rašo?  Kaip Minduxs klause jog kažko gal siekiat čia su savo pamokymais ir klausimais tai man kazkaip švečiasi jog čia tema skirta kažkokiam magistraturos darbui atlikti. Beto kam jum tu agronomu - konsultantu jei pats kaip tekste mineta baiges bakalaura  ir zadantis testi magistra?  :icon-wink:

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, Gerbiamasis Ūkininke noriu priminti, kad visos mineralinės trašos išsiplauna, tik skiriasi jų išsiplovimo ir skilimo ar susijungimo su kitais junginiais laikas. Kaip visi puikiai žinote pirmiausiai išsiplauna azotas, kuris pagal formą būna nitratinis ir amoniakinis, greičiausiai dingsta amoniakinė forma o poto ir nitratinė. Kalis ir fosforas yra lėtai tirpstantys elementai, jų sorbcija dirvožemyje priklauso nuo to kokia yra dirvožemio granuliometrinė sudėtis, pH ir kokia drėgmė bei, bei dirvos temperatūra. Kaip pavyzdį galiu pasakyti, kad kalio ir fosforo efektyvumas mažėja proporcingai didėjant dirvožemio sunkumui. Kalis ir fosforas tirpdami dirvožemyje tampa laisvaisias teigiamais jonais kurie juda dirvožemyje. vieni susijungia i tam tikras formas laisvai neprieinamas augalams  o kiti būna išplaunami perteklinės drėgmės. Aš nieko nenoriu kaltinti ar mokyti tik noriu pasidalinti žiniomis, ir efektyviu ukininkavimu, aš tikiu, kad sulauksiu ir aš feedbacko. Mano ūkyje tikrai nėra išmanių treštuvų ar pukštuvų dirbų su paprasta nebrangia technika. Aš neremiu technikos ir chemijos pramonės. :) todėl ir klausiu dėl Agronomų pagalbos man dar pačiam yra daug klausimų, į kuriuos norėčiau gauti atsakyma. Mano ūkyje yra tik GPS kuris kaip įrankis padedantis labai daug sutaupyti resursų bei laiko :)

kuo skiriasi 100 ha ūkis nuo 500 ha tai, tai kad investicijų atžilgiu man visko 5 kartus daugiau visko reikia. Bet jei aš taupydamas džiaugiuosi tai ir lygiai taip pat turėtų džiaugtis 10 ha smulkus ūkinkas. Dideli pinigai iš niekur neatsiranda jie centas prie cento susideda. 

Apie azotą dar teks tamstai pastudijuoti. :icon-wink:

Šiaip aš paskutiniu metu daugiau mėgstu pasikabinėti ne prie atsakymų bet prie klausimų. Atsakymai demokratinėj visuomenėj tai kiekvieno yra pagal savo nuomonę ir nėra nei absoliučios tiesos nei absoliutaus melo, tad nelabai ir gali pasakyt ką blogo žmogui jei jis turi savo nuomonę kokia ji bebuvus. bet štai dėl klausimų jau šiek tiek kitaip. Nes čia jau įsijungia klausiantysis ir tie kam klausimai pateikiami, o šiuo atveju visas forumas. tad kol kas nemačiau nei vieno konkretaus pagrysto klausimo, tik kažkokias abstrakcijas. jei nori kad kiti apsinuogintų, tai pradėk nuo savęs. Prašau pateik savo ūkio konkrečius duomenis: dirvoj-BB, humusas, P, K, kiek ir kuo patręšta, koks kokios kultūros derlius gautas ir tt. Kalbam faktais. Tada galėsim pasakyt ar efektyviai ūkininkauji ar ne? Gal galėsim ko pasimokyt, o gal tau duosim patarimų. O dabar tik pilstymas iš tuščio į kiaurą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

http://www.lrytas.lt/-13204288451320253420-%C4%8Desnakin%C4%97-pauliaus-ir-indr%C4%97s-vasara-i%C5%A1-6-kilogram%C5%B3-s%C4%97klos-jiedu-i%C5%A1augino-110-kilogram%C5%B3-%C4%8Desnak%C5%B3.htm Cia kartais ne apie paty rašo?  Kaip Minduxs klause jog kažko gal siekiat čia su savo pamokymais ir klausimais tai man kazkaip švečiasi jog čia tema skirta kažkokiam magistraturos darbui atlikti. Beto kam jum tu agronomu - konsultantu jei pats kaip tekste mineta baiges bakalaura  ir zadantis testi magistra?  :icon-wink:

Ir manau magistrinis bus iš filosofijos, nes mes ūkininkai - skurdukai nefilosofuojam ir per daug neplepam, o paskaičiuojam ir sau dirbam.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

http://www.lrytas.lt/-13204288451320253420-%C4%8Desnakin%C4%97-pauliaus-ir-indr%C4%97s-vasara-i%C5%A1-6-kilogram%C5%B3-s%C4%97klos-jiedu-i%C5%A1augino-110-kilogram%C5%B3-%C4%8Desnak%C5%B3.htm Cia kartais ne apie paty rašo?  Kaip Minduxs klause jog kažko gal siekiat čia su savo pamokymais ir klausimais tai man kazkaip švečiasi jog čia tema skirta kažkokiam magistraturos darbui atlikti. Beto kam jum tu agronomu - konsultantu jei pats kaip tekste mineta baiges bakalaura  ir zadantis testi magistra?  :icon-wink:

Teisingai pastebėta, tai pirmasis mano verslas ir gana labai sėkmingas, jei dar truputi atidesni būtumėte šio straipsnio data 2011 metų galas tad jau magistrantūrą seniausiai pabaigęs esu. Šiuo metu iš tiesų ūkininkaujų. Bet ir pabaigęs mokslus nesustoju vietoje ir stengiuosi tobulėtį, bei kitiems padėti. Žinau kokia situacija žemės ūkyje dėl to ir klausiu kas su agronomais dirbate ar patys sau esate agronomas. žinau, ir tai kad mano žinių bagažas tikrai man leidžia vesti forumo diskusijas, ir bandyti diskutuoti apie susidariusias problemas. Tik lietuviai labai nėra linke atvirauti apie savo problemas, aš nieko nesiūlau ir nieko neprašau, tiesiog noriu pabendrauti su protingais mąstančias ūkininkais kurie mėgsta paskaičiuoti ir uždirbti daugiau. Manau tai turėtų būti kiekvieno verslininko - ūkininko prioritetas.  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pagrindinis skirtumas Olandijoje ir Lietuvoje tai žemės vertė. Ten hektarą galima isigyti nuo 50 ir daugiau tūks. eurų. žemės nuomos kaina prasideda nuo 500 eurų. Todėl olandijos ūkininkai yra priversti ieškoti kaip galima efektyviau ukininkauti ir pasiekti tokių gerų rezultatų kurie atpirktų išlaidas ir dar duotų gražą. Jų verslo modeliai skiriasi nuo mūsų požiūrio jie viską verčia per valandas į tam tikrą vienetą ar tai būtų galvijas ar hektaras ir panašiai. ir palyginimui labai didžiulis skirtumas gaunasi, tuo pasekoje ir efektyvumas. 

Gal gali plačiau pakomentuot, nes kai pagalvoju tai tas 500 euru gali būti ir pas mus neužilgo, tada reiks rimtai pasitempt.....?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal gali plačiau pakomentuot, nes kai pagalvoju tai tas 500 euru gali būti ir pas mus neužilgo, tada reiks rimtai pasitempt.....?

 

na mūsų rinka yra šiek tiek kitokia ir joje nuomos kaina = išmokos. Greitu metu gali ir vėl nuoma kilti. nes jei išmokos smulkiems bus virš 500 lt tai žemės nuomininkas už 300 ar 400 nebenuomos. Olandijoje ūkininkai stengiasi paimti kuo daugiau ir greičiau produkcijos iš vieno hą per kuo trumpesnį laiko tarpą. Iš jų pokalbio supratome, kad grūdinės kultūras auginti mažuose ūkiuose yra nuostolinga todėl jie visi specializuojasi i gėlininkystę + daržininkystė. iš rudenio sodina tulpes arba narcizus ankstyva pavasarį nuima derlių ir jau gegužės mėnesį sėja daržoves, pupeles, žirnius ar kukurūzus. Ūkininkai linke koperuotis ir įkuria mažus perdirbimo cechus. daržininkystės ūkiai labai pažangūs ir produktyvūs, visur beveik sudiegtos laistymo sistemos, naudoja tiksliasias ūkininkavimo technologijas ir ūkio valdymo programas. pagal kurias išiskaičiuoja kiek tenka vieno žmogaus darbo valandų skaičius, produkcijos tonai ar vienam gyvuliui.  Palyginimui mūsų gyvulininkystės ūkiai skiria per metus vienam gyvuliui 220 h o olandijos iki 70 h. tas pats ir su augalininkyste. Daug dirbame, bet skaičiuoti nemėgstame. 

 

Aišku ir jų dirvožemis labai struktūringas ir derlingas. Nėra prastos žemės o grioviuose vanduo žalias :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...