Jump to content

ES parama 2014-2020 m. Investicijos į materialųjį turtą


Dzūkija

Recommended Posts

Tiem kur valdo po kelis šimtus ha. Ir daugiau naują padargą, traktorių ar yrengima nusipirkt ( kaip du pirštus apmy...) bet aišku jie nori pirkt puse kainos. O tokiem parama gaut daug lengviau nes jų verslo planas ir balansai atrodys daug gražiau, todėl jis tampa patikimesnis.

O mažas silpnesnis ir be skolintų lėšų sunkiai kvepuojantis ir liks užnugaryje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ale gi ir pešatės čia.

Kadangi su projektais dirbu nuo 2004 m., tai mano nuomonė kitokia. Dažnai parama iki šiol nepasinaudojo tie, kurie bijojo. Bijojo įsipareigojimų ne tik bankams, bet ir pačiai ES. Nes daug ką gąsdino tas 5 metų kontrolės laikotarpis. O kai pamatė, kad kaimynų ta ES parama nesuėdė, tada ir atsibudo. 

Antra. Gerai atsimenu diskusijas kai buvo įrodinėjama, kad pirkti be ES paramos yra pigiau. 

Tai kodėl kyla toks nepasitenkinimas tais, kurie ta parama gana aktyviai naudojasi?

Dar vienas pastebėjimas dėl technikos pirkimo su ES parama. Sakot nėra savų pinigų? O gal įmanoma susikooperuot keliems jauniems ūkininkams ir susitart - tu su parama perki traktorių, tu sėjimo agregatą, o tu kombainą. O ne kiekvienas atskirai po traktorių, po sėjamąją ir po kombainą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ale gi ir pešatės čia.

Kadangi su projektais dirbu nuo 2004 m., tai mano nuomonė kitokia. Dažnai parama iki šiol nepasinaudojo tie, kurie bijojo. Bijojo įsipareigojimų ne tik bankams, bet ir pačiai ES. Nes daug ką gąsdino tas 5 metų kontrolės laikotarpis. O kai pamatė, kad kaimynų ta ES parama nesuėdė, tada ir atsibudo. 

Antra. Gerai atsimenu diskusijas kai buvo įrodinėjama, kad pirkti be ES paramos yra pigiau. 

Tai kodėl kyla toks nepasitenkinimas tais, kurie ta parama gana aktyviai naudojasi?

Dar vienas pastebėjimas dėl technikos pirkimo su ES parama. Sakot nėra savų pinigų? O gal įmano susikooperuot keliems jauniems ūkininkams ir susitart - tu su parama perki traktų, tu sėjimo agregatą, o tu kombainą. O ne kiekvienas atskirai po traktorių, po sėjamąją ir po kombainą.

 

zemes ukyje atskiru ukiu kooperavimasis tik perkant  technika mano nuomone yra negalimas. anksciau ar veliau tai prives iki skirybu. kekvienas ukio savininkas yra atskirai atsakingas uz ukyje atliekamus savalaikius darbus kurie butini zemes ukyje ir tai yra pagrindas ukio sekmes. viskas gal butu ok su tokia kooperacija jei gero oro turetume i valias. kyla klausimas kokia nauda is tokios kooperacijos kai lietus nuplove mano extra iki 2 klases kol as laukiau kol mano partneris nusikuls...? kokia nauda is tos kooperacijos jei man prilijo seti paruosta dirva ir ttt. tokia kooperacija tai pats paskutinis desperatiskas sprendimas jei nera kitos iseities. 

ps nebutina atsakineti nes tai retoriniai klausimai. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ale gi ir pešatės čia.

Kadangi su projektais dirbu nuo 2004 m., tai mano nuomonė kitokia. Dažnai parama iki šiol nepasinaudojo tie, kurie bijojo. Bijojo įsipareigojimų ne tik bankams, bet ir pačiai ES. Nes daug ką gąsdino tas 5 metų kontrolės laikotarpis. O kai pamatė, kad kaimynų ta ES parama nesuėdė, tada ir atsibudo. 

Antra. Gerai atsimenu diskusijas kai buvo įrodinėjama, kad pirkti be ES paramos yra pigiau. 

Tai kodėl kyla toks nepasitenkinimas tais, kurie ta parama gana aktyviai naudojasi?

Dar vienas pastebėjimas dėl technikos pirkimo su ES parama. Sakot nėra savų pinigų? O gal įmano susikooperuot keliems jauniems ūkininkams ir susitart - tu su parama perki traktų, tu sėjimo agregatą, o tu kombainą. O ne kiekvienas atskirai po traktorių, po sėjamąją ir po kombainą.

O aš labai pritariu Dzūkijos trečiai minčiai, čia apie kooperaciją. Jau atidirbom penketą metelių būdami neoficialiu kooperatyvu su žemės dirbimo technika. Ir į šeštus metus žengiame bandydami dirbti ir su savaeige technika. Bendras žemės plotas svyruoja apie 350 ha. Ir per tuos 5 metus nebuvo nei vieno nesusipratimo, kad abiems reikia tą pačią dieną germinuoti laukus. O jei reikia vadinasi važiuojam kažkuris darbuotis naktį, kad rytą būtų galima sėti. Bet germinatorius tai čia tik menkniekis pinigine išraiška. O vat nusipirkti kombainą tai jau iššūkis. Jei man vienam ir mano kolegai vienam pakaktų 5 kratukų kombaino, su kuriuo pjaučiau 15-17 ha per dieną, tai gal kartu nuperkam 6 kratukų ir pjaunam 22 ha ir daugiau. Pinigais mažas 5 kratukų kombainas netoli 250000 Lt su parama ir naujas, 6 kratukų bus gal link 350000 Lt su parama. Jei vienas imu mažą sumoku 250000 Lt, o jei dviese 6 kratukų jau išeina tik po 175000 Lt. Vat ir kompensacijai dėl nuo extros į antrą klasę nukritusios kokybės šiek tiek lieka. O gal ir nenukris nes greičiau bus nukulta. Žodžiu, aš tik už kooperaciją. Tik reikia ir pačiam įsikalti į galvą, jog gali tekti darban važiuoti ne tada kada noriu, o tada kada galima ir partneriui tai suprasti. O tada jau akivaizdus piniginės pastorėjimas. Kas mane labiausiai ir žavi!:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O aš labai pritariu Dzūkijos trečiai minčiai, čia apie kooperaciją. Jau atidirbom penketą metelių būdami neoficialiu kooperatyvu su žemės dirbimo technika. Ir į šeštus metus žengiame bandydami dirbti ir su savaeige technika. Bendras žemės plotas svyruoja apie 350 ha. Ir per tuos 5 metus nebuvo nei vieno nesusipratimo, kad abiems reikia tą pačią dieną germinuoti laukus. O jei reikia vadinasi važiuojam kažkuris darbuotis naktį, kad rytą būtų galima sėti. Bet germinatorius tai čia tik menkniekis pinigine išraiška. O vat nusipirkti kombainą tai jau iššūkis. Jei man vienam ir mano kolegai vienam pakaktų 5 kratukų kombaino, su kuriuo pjaučiau 15-17 ha per dieną, tai gal kartu nuperkam 6 kratukų ir pjaunam 22 ha ir daugiau. Pinigais mažas 5 kratukų kombainas netoli 250000 Lt su parama ir naujas, 6 kratukų bus gal link 350000 Lt su parama. Jei vienas imu mažą sumoku 250000 Lt, o jei dviese 6 kratukų jau išeina tik po 175000 Lt. Vat ir kompensacijai dėl nuo extros į antrą klasę nukritusios kokybės šiek tiek lieka. O gal ir nenukris nes greičiau bus nukulta. Žodžiu, aš tik už kooperaciją. Tik reikia ir pačiam įsikalti į galvą, jog gali tekti darban važiuoti ne tada kada noriu, o tada kada galima ir partneriui tai suprasti. O tada jau akivaizdus piniginės pastorėjimas. Kas mane labiausiai ir žavi! :)

 

dzukija kalbejo ne apie kooperatyva o kooperavimasi perkant technika. 

tai du skirtingi dalykai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vyrukai, mintis apie kooperaciją (arba man labiau patinka "stipri vyriška draugystė") man kilo tada, kai rašėm projektus ir 5 vieno rajono ūkininkai, ne patys stambiausi, kaimynai, nusipirko po vienodos galios (ne pačios mažiausios) Jonh Deere traktorius. Aišku, prie to dar ir po kombainą tokį pat prigriebė. Na tada Lytagra čia labai lengva ranka kreditus teikdavo.

Nesakau, kad tokia idėja gera didesniems ūkininkams. Bet jauniesiems pats tas. Kai tuščios kišenės, o norisi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ale gi ir pešatės čia.

Kadangi su projektais dirbu nuo 2004 m., tai mano nuomonė kitokia. Dažnai parama iki šiol nepasinaudojo tie, kurie bijojo. Bijojo įsipareigojimų ne tik bankams, bet ir pačiai ES. Nes daug ką gąsdino tas 5 metų kontrolės laikotarpis. O kai pamatė, kad kaimynų ta ES parama nesuėdė, tada ir atsibudo. 

Antra. Gerai atsimenu diskusijas kai buvo įrodinėjama, kad pirkti be ES paramos yra pigiau. 

Tai kodėl kyla toks nepasitenkinimas tais, kurie ta parama gana aktyviai naudojasi?

Dar vienas pastebėjimas dėl technikos pirkimo su ES parama. Sakot nėra savų pinigų? O gal įmanoma susikooperuot keliems jauniems ūkininkams ir susitart - tu su parama perki traktorių, tu sėjimo agregatą, o tu kombainą. O ne kiekvienas atskirai po traktorių, po sėjamąją ir po kombainą.

 

 

zemes ukyje atskiru ukiu kooperavimasis tik perkant  technika mano nuomone yra negalimas. anksciau ar veliau tai prives iki skirybu. kekvienas ukio savininkas yra atskirai atsakingas uz ukyje atliekamus savalaikius darbus kurie butini zemes ukyje ir tai yra pagrindas ukio sekmes. viskas gal butu ok su tokia kooperacija jei gero oro turetume i valias. kyla klausimas kokia nauda is tokios kooperacijos kai lietus nuplove mano extra iki 2 klases kol as laukiau kol mano partneris nusikuls...? kokia nauda is tos kooperacijos jei man prilijo seti paruosta dirva ir ttt. tokia kooperacija tai pats paskutinis desperatiskas sprendimas jei nera kitos iseities. 

ps nebutina atsakineti nes tai retoriniai klausimai. 

Negaliu labiau pritart Doncui. Kiek iš artimos (ne asmeninės) patirties pasimokiau, tai, kad jeigu nekuria vieno ūkio arba rimto kooperatyvo, susiėję tvirtų bendrų įsitikinimų ir siekių žmonės, tai paprastas atskirų ūkių kooperavimasis tiesiog perkant techniką, pabrėžiant Donco jau išvardintas nepasidalinimo priežastis, dažniausiai priveda prie liūdno pykčio ir išsiskyrimo, kas vėliau verčia gailėtis likus prie savo galingo John Deero, bet be kombaino ir be sėjalkos, kai to labiausiai reikia, nesvarbu kokios paramos sąlygos bebūtų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dzukija kalbejo ne apie kooperatyva o kooperavimasi perkant technika. 

tai du skirtingi dalykai.

Tu paskaityk ką aš parašiau. Aš ir nekalbejau apie kooperatyvą! Aš tai pavadinau neoficialiu kooperatyvu. Perkam padargus viena pavarde, o naudojasi kelios pavardės. Arba kaip Dzūkija sakė - stipri vyriška draugystė. 5 metų patirtis parodė, kad ta draugystė yra. Mes bandėm pasikviesti ir naujų draugų į savo vyrišką draugystę, tačiau ne visi tą naudą supranta. O dabar jau ir naujose taisyklėse kalba eina apie kolektyvines investicijas, kurių apibrėžimas 

Kolektyvinės investicijos – ne mažiau kaip dviejų žemės ūkio veiklos subjektų jungtinės veiklos sutarties

arba kooperacijos pagrindu įgyvendinamos investicijos, kurių rezultatais bendrai naudojasi investuojančių
ūkininkų (fizinių ir juridinių asmenų) grupėms.
Mūsų atveju tai bus tik į naudą, o va tų, kurie tos naudos dar nesupranta tai šiek tiek sudėtingiau. Mūsų planuose ir galingesnio traktoriaus pirkimas kartu. Dirbi su tokiu traktorium 4 mėnesius per metus, o už jį moki visus 12. Tai gal geriau dirbti 4 mėnesiu ir mokėti tik 6. Čia taip paprastai susakyta.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O tai kaip cia taip eina, visi rase viena projekta?

:icon-mrgreen:  :icon-mrgreen:  :icon-mrgreen:

Nu net aš iki to nedasimąsčiau.

Nea, projektai skirtingi. Tik technika vienoda  :icon-wink:

Tai buvo 2004-2006 BPD. Tada buvo galima teikti jaunojo ūkininko ir modernizavimo projektus kartu. Tiksliau sakant - vienas verslo planas (bet didelis) ir 2 paraiškos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

Tu paskaityk ką aš parašiau. Aš ir nekalbejau apie kooperatyvą! Aš tai pavadinau neoficialiu kooperatyvu. Perkam padargus viena pavarde, o naudojasi kelios pavardės. Arba kaip Dzūkija sakė - stipri vyriška draugystė. 5 metų patirtis parodė, kad ta draugystė yra. Mes bandėm pasikviesti ir naujų draugų į savo vyrišką draugystę, tačiau ne visi tą naudą supranta. O dabar jau ir naujose taisyklėse kalba eina apie kolektyvines investicijas, kurių apibrėžimas 

Kolektyvinės investicijos – ne mažiau kaip dviejų žemės ūkio veiklos subjektų jungtinės veiklos sutarties

arba kooperacijos pagrindu įgyvendinamos investicijos, kurių rezultatais bendrai naudojasi investuojančių
ūkininkų (fizinių ir juridinių asmenų) grupėms.
Mūsų atveju tai bus tik į naudą, o va tų, kurie tos naudos dar nesupranta tai šiek tiek sudėtingiau. Mūsų planuose ir galingesnio traktoriaus pirkimas kartu. Dirbi su tokiu traktorium 4 mėnesius per metus, o už jį moki visus 12. Tai gal geriau dirbti 4 mėnesiu ir mokėti tik 6. Čia taip paprastai susakyta.

 

saunuoliai jei taip pavyksta :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar tik nekvepia čia kokia tai tarybinio samokslo teorijos likučiais motušės EU akivaizdoje:) Nuo kada lietuviai esam tokie tolerantiski ir netgi patikimi vieni kitiems verslo atzvilgiu ar bent geronoriškai verslo aspektais:)vienybėje stiprybe ir atvirkščiai, bet kolkas dar ne lt

Sekmės tai motyvuojantiems ir skleidziantiems nesavanaudiškas idejas padėsiančias labiau konkuruoti bei gerinti produkto kokybe.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Negaliu labiau pritart Doncui. Kiek iš artimos (ne asmeninės) patirties pasimokiau, tai, kad jeigu nekuria vieno ūkio arba rimto kooperatyvo, susiėję tvirtų bendrų įsitikinimų ir siekių žmonės, tai paprastas atskirų ūkių kooperavimasis tiesiog perkant techniką, pabrėžiant Donco jau išvardintas nepasidalinimo priežastis, dažniausiai priveda prie liūdno pykčio ir išsiskyrimo, kas vėliau verčia gailėtis likus prie savo galingo John Deero, bet be kombaino ir be sėjalkos, kai to labiausiai reikia, nesvarbu kokios paramos sąlygos bebūtų.

Tikra tiesa, sunku rasti tinkamą kolegą technikos pirkimui ,nebent kokioms statyboms.( pvz. sandėlio ).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal truputį apšviestumėt ką tas trečias punktas reiškia? :icon-idea:  

Tinkamumo kriterijai:

1. Parama skiriama ūkiams, kurių ekonominis dydis, išreikštas standartinės produkcijos (SP) verte, yra didesnė kaip 8 000 EUR ;

2. Remiamos investicijos į Sutarties⃰⃰ I priedo produktų (išskyrus žuvininkystės ir akvakultūros) gamybą, apdorojimą ir perdirbimą, o gautas produktas turi būti Sutarties I priedo produktas;

3. Jauniesiems ūkininkams, siekiantiems įgyvendinti ES standartus, suteikiamas 24 mėn.  laikotarpis nuo įsikūrimo datos;

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

perdaug neisiskaiciau i viska cia. kokia suma tada gaunama? 50% paramos, o kita 50% dalinam ant tu dvieju pareiskeju, teisingai? jei trys pareiskejai, tai 50% ant 3 ir t.t.?

Tu iš viso ne taip supratai. Pagal 2004-2006 BPD VIENAS jaunasis ūkininkas vienu metu teikdavo 2 projektus - JŪ programai ir modernizavimo programai. Tada nebuvo reikalavimo, kad JŪ modernizavimui gali teikti tik įvykdęs JŪ projektą. Vienžo, pinigai buvo dideli. Nes paprastai JŪ būdavo maximumas (138 tūkst) ir dar modernizavimas beveik 0,5 mln. Tuo metu nebuvo dar tokių briedovų reikalavimų, nebuvo to valdų padalinimo. Atrėžė tėvas kavalką žemės ir usio - jaunasis ūkininkas gatavas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal truputį apšviestumėt ką tas trečias punktas reiškia? :icon-idea:  

Tinkamumo kriterijai:

1. Parama skiriama ūkiams, kurių ekonominis dydis, išreikštas standartinės produkcijos (SP) verte, yra didesnė kaip 8 000 EUR ;

2. Remiamos investicijos į Sutarties⃰⃰ I priedo produktų (išskyrus žuvininkystės ir akvakultūros) gamybą, apdorojimą ir perdirbimą, o gautas produktas turi būti Sutarties I priedo produktas;

3. Jauniesiems ūkininkams, siekiantiems įgyvendinti ES standartus, suteikiamas 24 mėn.  laikotarpis nuo įsikūrimo datos;

duoda du metus pasiekti SP verte didesne kaip 8000 e kitaip tarent suteikia galimybe pirma punkta igyvendinti per du metus. Bent as taip suprantu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o tai kur cia kooperavimasis perkant technika?  :icon-rolleyes:

Joooo.... Su skaitymu problemos.  :icon-rolleyes: Pažiūrėk visą diskusiją. O ne tai, kad neįsiskaičiau. Čia kaip tik buvo duotas pvz kaip visi kaimynai rašė projektus ir visi pirko vienodą techniką. Tai tamsta padarėt išvadą "50% paramos, o kita 50% dalinam ant tu dvieju pareiskeju, teisingai? jei trys pareiskejai, tai 50% ant 3 ir t.t.?".....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal kas bandet pasiskaiciuoti tuos balus?investicijos i zemes ukio valdas.maziausiai surinkti reikia 50 balu.

ir taip delioju ir aneip,bet nepasiekiu tu 50

1.ukio ekonominis dydis-0balu.nes ukis 100ha.kvieciai ,zirniai,rapsai(SP virs 50 000europiniu.)

2.pareiskejo patirtis-0balu.nes augalininkam neskaiciuoja.

3.ekonominis efektas-15balu.tureciau gaut.

4.mazesnis intensyvumas-0balu.o kas jo noretu?

5.kooperatyvo narys-0balu.nes juo nesu.

6.inovacijos-10 balu.nenoriu as ju prisiimti,bet matau kad balu truks.

7.mokymai-5balai.jei tiks augalu apsaugos pazymejimas(bet vargu)

8.mokymai,konsultavimas-0balu

 

viso surenku 30balu is 100galimu.sakykim,galiu prasyti mazesnio intensyvumo,dar dasidetu 15 balu max.

zodziu,kad ir surinkciau tuos 50,tai per vargus ir su banku daug didesniu reikalu butu.

dar keista kad nera jokiu balu jauniems iki 40metu.arba ikurusiems pries metus,nes jaunieji kas 2014 pradzioje ikure,liko pagaidinti.

ministre minejo,apie nepalankias-irgi nieko,jokiu balu.

gal rimtai(kaip jau forume kazkas minejo)susikisa jie tas paramas tegul...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal kas bandet pasiskaiciuoti tuos balus?investicijos i zemes ukio valdas.maziausiai surinkti reikia 50 balu.

ir taip delioju ir aneip,bet nepasiekiu tu 50

1.ukio ekonominis dydis-0balu.nes ukis 100ha.kvieciai ,zirniai,rapsai(SP virs 50 000europiniu.)

2.pareiskejo patirtis-0balu.nes augalininkam neskaiciuoja.

3.ekonominis efektas-15balu.tureciau gaut.

4.mazesnis intensyvumas-0balu.o kas jo noretu?

5.kooperatyvo narys-0balu.nes juo nesu.

6.inovacijos-10 balu.nenoriu as ju prisiimti,bet matau kad balu truks.

7.mokymai-5balai.jei tiks augalu apsaugos pazymejimas(bet vargu)

8.mokymai,konsultavimas-0balu

 

viso surenku 30balu is 100galimu.sakykim,galiu prasyti mazesnio intensyvumo,dar dasidetu 15 balu max.

zodziu,kad ir surinkciau tuos 50,tai per vargus ir su banku daug didesniu reikalu butu.

dar keista kad nera jokiu balu jauniems iki 40metu.arba ikurusiems pries metus,nes jaunieji kas 2014 pradzioje ikure,liko pagaidinti.

ministre minejo,apie nepalankias-irgi nieko,jokiu balu.

gal rimtai(kaip jau forume kazkas minejo)susikisa jie tas paramas tegul...

 

Jauniesiems ir nepalankiose zemese ukininkaujant  paramos intensyvumas didesnis iki 20%!!!

 

 

 

Na o del balu tai ir as 50 gal gal bet nelabai surenku. o jei ir netycia surinkciau paramos intensyvumas butu 20%.... Gal geriau einu naudotos technikos skelbimu pasiziuret...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...