Jump to content

Patarkite del paramos


bite

Recommended Posts

Sveiki, yra tokia situacija mama turi 15ha dirbamos zemes ir 15ha misko. Yra namas ir visi reikalingi ukiniai pastatai tolimesniam ukininkavimui. Norime atsikraustyti i kaima nuolatiniam gyvenimui. Visa uki mama perasytu, taciau neturime nei menkiausios technikos, viska siuo metu samdome. I kokia parama galetume pretenduoti kaip jaunieji ukininkai? Siuo metu verciames augalininkyste (javai), zeme nederlinga, tad yra ivairiu planu keisti ukio sriti: paukstininkyste, gyvulininkyste, sodininkyste, bitininkyste arba tiesiog visko po truputi. Tiesiog reikalingi jusu patarimai ir informacija, kuri galetu buti aktuali.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pranešimai, neatitinkantys temos pavadinimo ištrinti.

Jei turit ką patart - patarkit, o jei ne tai nereik abile rašinėt. :eusa-naughty:

Drysiu paprieštarauti - buvo aptariamos ūkio plėtros galimybės , o tai tiesiogiai susiję su ES parama , vos ne pagrindinė sąlyga ir pateikiau savo ūkio pavyzdį , kur tap pat paėmiau ES paramą , jeigu autorius būtų klausęs būčiau išdavęs ir kokį sąlygų įvygdymo variantą pasirinkau..... Bet bala nematė - valdžia visada teisi .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sveiki,

patarimai ES paramos klausimais aktualūs ir man. Beje manau ir daugeliui čia užsukančių. Situacija pas mane panaši,kaip pas temos autorių. Aš auginu avis, kol kas nedaug (13), tačiau norim rimtai užsiimti ir plėstis. Reikalingi arba nauji ūkiniai pastatai, arba senų rekonstrukcija, padargai, technika. Į kokią sritį galėtumėmė pretenduoti? Jaunųjų ūkininkų amžių jau "prašokome ", o ūkis nėra didelis. Manau neužtenks ir minimalaus EDV paramai gauti. Kas turėtu patirties tokiu klausimu ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 2 savaičių...

Sveiki draugai, iškarto atsiprašau, nes esu visiškai žalias šioje temoje, bet gal atsiras žmobių kas papasakos, pasidalins nuorodomis ar patirtimi. Situcija tokia, mama jau daugybę metų dirba su gėlėmis, ir susidarė tokia palanki situacija įsigyti žemės. Norėčiau įgyvendinti mamos svajonę ir įkurti nediduką dekoratyvinių medelių auginimo ūkį. Pats auginimo, priežiūros procesas aiškus, konkrečiai domina ES parama, viskas nuo 0, esu visiškai žalias, tad gal kas rastumėte keliatą minučių laiko pasidalinti patirtimi? labai ačiū :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Sveiki visi, as skaiciau daug literaturos apie ES parama, bet nieko aiskaus nesuzinojau. Mane domina vienas klausimas apie parama, jeigu musu ukis apie 30 ha zemes ( 10 ha pievu ir 20 dirbamos) turime 15 galviju, is ju 4 karves. Tai I kokia paramos suma galetume pretenduoti pagal ukio modernizavimo programa arba pagal jaunojo ukininko isikurima? Dekui uz atsakymus ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Libertis,

jeigu tavo ūkis įkurtas seniau nei du metai. Tai tik į Modernizavimo paramą, kurios reikės palaukti mažiausiai iki 2015 metų vidurio. Jeigu ūkiui yra nedaugiau kaip 2 metai, tai artimiausiu laiku, nueik į firmas, kurios rašo projektus (LŽŪKT ir pan.) ir aptarsite paramos galimybes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Iš kur Jūs "išlaužėte", kad būtent 30000 eurų :icon-question:

 

P.S. klausiu ne iš mandrumo, bet tikrai idomu

Nieko tokio, tiesiog atsakiau į Libertis, klausimą, kadangi minėjo 30ha turintis, o už 1ha duoda 1000e, lygu 30000e. 

Kiti užduodami klausimus sukonkretinkite apie kurį laikotarpį kalbate, nes gaunasi nesusišnekėjimų. Kalbant apie 2014-2020 laikotarpį, modernizavimo programos visai nebus, ji bus kitu pavadinimu ir jos intensyvumas gyvulininkystėje bus 50proc, augalininkystėje 40proc. Paskui susideda, nepalankios vietovės, jaunasis ūkininkas, tai mišrus ūkis galės "išspausti" iki 80proc intensyvumo. Reik laukt, nieko čia neprispėliosi...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...

Sveiki. Esu visai zalias zmogus ukyje bei paramos gavime. Domina smulkus ukis, misrus ukininkavimas (nors planuose veliau butu ir kaimo turizmas). Zemes turiu nedaug (klaipedos raj) 50aru+1.5 ha. Dar neturiu ne 30m. Ukininko pazymejima isgyjau pries 3menesius. Ant 50aru projektuojames ukininko sodyba, statysim nama. Ar imanoma tokiai zalikei gauti kokia parama? Noretusi ta 1.5ha isnaudoti naudingai. Gal kas nors ka patars? nes skaitau as tuos aukstojo pilotazo matricas ir kolkas neturiu jokio suvokimo, gal kas is praktikos ka parekomenduotu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na  1,5 ha plote galima uzsiimti,tik darzininkyste,kad jaustum pajamas,nes ivedus eura labiausiai brango agurkai,pomidorai ir uogos ivairios.Galetum prie kruiziniu laivu sedeti vasara ir pardavineti.O ,kad daugelis sakys,kad iveza is lenku ir t,t pigesniu,tai jie tau ne konkurentai,nes kaimyne nunesdavo ryte nurinkusi i turgu is karto ispirkdavo,nes sviezia,matosi,kad sviezia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

taip, as jau daugeli metu planuoju braskiu bent 50aru pasodinti, nes net sia vasara mini verliuka turesiu su braskem :) Toliau vis apie paukstininkyste masciau, esu ir putpeles kaime auginus-labai patiko... Tik kaip su ta parama? ar imanoma kazka pradziai gauti, ar pirma jau reiketu is savuju pinigu ta pradzia padaryti? pvz jaunojo ukininko iskurimui ir tt...?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...