Jump to content

Ožkų melžimas


Mikus

Recommended Posts

Sveiki. Gal pasirodysiu kvaila, bet neteko su ožkom susipažint tad klausiu čia. Kadangi visai norėčiau ožkytės ir pienuko, tai gal kas man atsakysit:

1. Ar paaugus ir nekergta ožka duoda pieną, ar ją reikia būtinai kergti? Nes aš norėčiau auginti ožką be ožio ir daugint nežadėčiau.

2. Ar yra kokie reikalavimai auginant ožką namie, žymėt pas veterinarus ar dar kažkas? Ar tik augini ir tiek, kaip vištas?

3. Ką ožka ėda žiemą?

4. Galbūt ožkos auginimas be ožio išvis neįmanomas ir tai bus ožkos kankinimas?

5. Kas kiek laiko melžiama ožka ir kiek pieno į dieną maždaug duoda tos paprastos kiemo ožkelės?

 

Ačiū už atsakymus. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip, turiu tokią merginą:). Jai pačiai leidau mamą žysti iki tol, kol mama ožka pati leidosi, t.y. iki kokių 7 mėn.. Pieno užteko ir mažvaikei, ir mums:) Apie metų amžiaus jai pradėjo tvinkti tešmenukas, tai pradėjau melžt, kad tešmuo negautų uždegimo. 1,5 m. amžiaus ją sukergiau ir dabar tuoj tuoj laukiu ožkiukų iš jos. Bėda tik ta, kad jos niekaip nepavyko užtrūkinti prieš nėštumą, tai teko krekenų staigiai susieškoti, kad mažiukams turėčiau ką sugirdyti tik gimus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...
  • po 3 metų...
  • po 1 mėnesio...

Pavėluotas labai mano komentaras :(  Retai užsuku ir aš. Išėjome visi ožkininkai į sukurtą ožkų forumą , jis žuvo , ir likome benamiai. Kaip sako : nuo vilko bėgai ...  Tada pradėjo kurtis grupės ir sugužėjome į 'Ožkų augintojai"                       Aš melžiu amerikietišku  mini melžtuvu. Kompresorius (tiksliau siurblys) delno dydžio.  Ožkų laikau nedaug , tai visai pakanka ir tokio. Naudoju gal jau kokie 4 metai. Panašus pardavinėjamas Skelbiu lt. tik jau tobulesnis - su pulsatorium .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, Bobulka pranešimas:

Pavėluotas labai mano komentaras :(  Retai užsuku ir aš. Išėjome visi ožkininkai į sukurtą ožkų forumą , jis žuvo , ir likome benamiai. Kaip sako : nuo vilko bėgai ...  Tada pradėjo kurtis grupės ir sugužėjome į 'Ožkų augintojai"                       Aš melžiu amerikietišku  mini melžtuvu. Kompresorius (tiksliau siurblys) delno dydžio.  Ožkų laikau nedaug , tai visai pakanka ir tokio. Naudoju gal jau kokie 4 metai. Panašus pardavinėjamas Skelbiu lt. tik jau tobulesnis - su pulsatorium .

Aciu uz atsakyma

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...