Jump to content

žemės pirkimas priklauso nuo kaimynų


sauluzelis

Recommended Posts

Pirmenybė bet kuriuo atveju tam bus, kuris daugiau mokės. Visa kita akių dūmimas. Beje jei kas galvoja, kad galima prasisukt dovanojimu, tai yra tam tikrų sąlygų ir rizikų, bet rimtas notaras paaiškins pats.

Tik buožė kosmopolitas taip savo žemę gali pardavinėt. Bent jau aš stengsiuosi kad mano žemę įsigytų perspetyvų ūkininkauti turintis lietuvis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirmenybė bet kuriuo atveju tam bus, kuris daugiau mokės. Visa kita akių dūmimas. Beje jei kas galvoja, kad galima prasisukt dovanojimu, tai yra tam tikrų sąlygų ir rizikų, bet rimtas notaras paaiškins pats.

Tik buožė kosmopolitas taip savo žemę gali pardavinėt. Bent jau aš stengsiuosi kad mano žemę įsigytų perspetyvų ūkininkauti turintis lietuvis.

Kiekvienas su savo nuosavybe gali elgtis kaip tinkamas, todėl toks etikečių klijavimas juokingai atrodo. Tik bėda, kad tokių veidų kaip tamstos, kurie pagal savo supratimą, kurį mano esant vienintelį teisingą, sočiai turim valdžioj ir jie pasiryžę reguliuot kiekvieną mūsų žingsnį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Buvau NŽT, tai pasakė, kad žemės nuoma butinai turi buti įregistruota registru centre ( kitaip kyla klausimas iš kur jiems žinot, kad nuomojies žeme?).

Visi kalbat apie nuoma, bet pagal įstatymą, pirmenybė teikiama žemės naudotojui, tad galima rašytis ir žemės panaudos sutarti.

P.S. Labai norit nupirkt žemę? Pasirašot sutartėlę, priregistruojat ir po metu pirmenybė suteikiama jums.

O kam laukti metų? Jei darai sutartį, tai daryk, kad būtų prieš metus, o užregistruok, kad ir šiandien ir eik pirkti. Įstatyme parašyta, kad būtų naudojama ne mažiau kaip 1metai, o kada reikia užregistruoti neparašyta. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
Idomumo delei pasiskambinau i NŽT. <...> Gali pirkti tik ūkininkas,ir plius jeigu jis ne jaunasis ūkininkas,tai tris metus jau turi būti vykdęs žemės ūkio veiklą,nes NŽT paprašys trijų metų deklaracijų.

Suprantu, kad tikriausiai tai apsauga nuo "jaunuju ukininku". Bet realiai dirbanciam zmogui 3 metus nesiplesti ir stebeti kaip netenki galimybes i paskutini salimais esanti ne stambiuju valdoma sklypeli sunku...

Istatyme jaunuju diskriminacijos nera. Issiunciau uzklausa i NZT kodel is jaunuju ukininku atimama pirmenybe, kai istatyme tai nenurodyta, idomu ka atsakys :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Idomumo delei pasiskambinau i NŽT. <...> Gali pirkti tik ūkininkas,ir plius jeigu jis ne jaunasis ūkininkas,tai tris metus jau turi būti vykdęs žemės ūkio veiklą,nes NŽT paprašys trijų metų deklaracijų.

Suprantu, kad tikriausiai tai apsauga nuo "jaunuju ukininku". Bet realiai dirbanciam zmogui 3 metus nesiplesti ir stebeti kaip netenki galimybes i paskutini salimais esanti ne stambiuju valdoma sklypeli sunku...

Istatyme jaunuju diskriminacijos nera. Issiunciau uzklausa i NZT kodel is jaunuju ukininku atimama pirmenybe, kai istatyme tai nenurodyta, idomu ka atsakys :)

atsakys kad privalai uz 3 metus pateikt buhalterija ir deklaracijas, o to negalesi padaryt jei 2 metai tik ukininkauji. istatyme jaunu diskriminacijos nera tiesiogiai per aplinkui gaunasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Idomumo delei pasiskambinau i NŽT. <...> Gali pirkti tik ūkininkas,ir plius jeigu jis ne jaunasis ūkininkas,tai tris metus jau turi būti vykdęs žemės ūkio veiklą,nes NŽT paprašys trijų metų deklaracijų.

Suprantu, kad tikriausiai tai apsauga nuo "jaunuju ukininku". Bet realiai dirbanciam zmogui 3 metus nesiplesti ir stebeti kaip netenki galimybes i paskutini salimais esanti ne stambiuju valdoma sklypeli sunku...

Istatyme jaunuju diskriminacijos nera. Issiunciau uzklausa i NZT kodel is jaunuju ukininku atimama pirmenybe, kai istatyme tai nenurodyta, idomu ka atsakys :)

atsakys kad privalai uz 3 metus pateikt buhalterija ir deklaracijas, o to negalesi padaryt jei 2 metai tik ukininkauji. istatyme jaunu diskriminacijos nera tiesiogiai per aplinkui gaunasi.

tas tai taip,tas pats ir man,salia manes parduoda sklypa,pagal viska pirmumas yra man,bet norint pirmam ja pirkti turi but ukininkas ir 3m deklaracija zemiu,jei to neturi netenki pirmuno teises

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

NZT atsakymas:

"Kadangi Jūs esate jaunieji ūkininkai, 3 metų pasėlių deklaracijos jums netaikomos. Pateikite sutikimą, ūkininko ūkio pažymėjimą ir NŽT išduotą leidimą įsigyti žemės ūkio paskirties žemę."

Na, dabar viskas priklauso nuo pardavejo ir kitų tokį pat pirmumą turinčių kaimynų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Situacija, kad yra keli bendrasavininkai ir vienas iš jų nori parduoti savo dalį man, kiti irgi nori, bet nenori judint užpakalio, o juos surinkti, kad nueitų pas notarą, sunku.

Kaip man tą vieno bendrasavininko dalį nupirkti? Notarai rėžia, kad turi būti kitų bendrasavininkų atsisakymas, patvirtintas notaro.

Kaip patarsite "įkelti ten koją", kad kiti kai norės parduoti, turėčiau aš pirmumą? Savo notarą paliuosavau, dabar tenka verstis savo jėgom...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vežiesi tuos bendrasavininkius pas notarą, kad parašytų atsisakymus. Kitaip nieko nebus, plius pirmiausia vistiek reikia pažymos iš nzt. O ten teikiant pranešimą apie parduodamą sklypą JAU reikia bendrasavininkių atsisakymo. Gauni pažymą, kad tie bendrasavininkiai nepageidauja pirkti to sklypo, o pas notarą vėl iš naujo to reikalauja. NIEKO KITO TIK KAIP PAPILDOMAS PINIGų MELžIMAS iš žmonių.

P.S. dovanoti galima tik giminėms, priešingu atveju gresia DAUG reikalų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vežiesi tuos bendrasavininkius pas notarą, kad parašytų atsisakymus. Kitaip nieko nebus, plius pirmiausia vistiek reikia pažymos iš nzt. O ten teikiant pranešimą apie parduodamą sklypą JAU reikia bendrasavininkių atsisakymo. Gauni pažymą, kad tie bendrasavininkiai nepageidauja pirkti to sklypo, o pas notarą vėl iš naujo to reikalauja. NIEKO KITO TIK KAIP PAPILDOMAS PINIGų MELžIMAS iš žmonių.

P.S. dovanoti galima tik giminėms, priešingu atveju gresia DAUG reikalų.

ir kokie tie "daug reikalu", kas sake kad "tik giminem"?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vežiesi tuos bendrasavininkius pas notarą, kad parašytų atsisakymus. Kitaip nieko nebus, plius pirmiausia vistiek reikia pažymos iš nzt. O ten teikiant pranešimą apie parduodamą sklypą JAU reikia bendrasavininkių atsisakymo. Gauni pažymą, kad tie bendrasavininkiai nepageidauja pirkti to sklypo, o pas notarą vėl iš naujo to reikalauja. NIEKO KITO TIK KAIP PAPILDOMAS PINIGų MELžIMAS iš žmonių.

P.S. dovanoti galima tik giminėms, priešingu atveju gresia DAUG reikalų.

Jeigu notarai nori užsidyrbti tai gali but kad isikalinėja, tada reiktu keist notarus, bet greičiausiai taip nėra kaip čia sakote, arba ne visiškai isigilinote i niuansus. Niekam jokiu atsisakymu rašyt nereikia, viska daro notaras išsiunčia laiškus bendrasavininkam su informacija kada, kur ir t.t. bus parduodamas sklypas ir informuoja, kad jie turi pirmumo teise, jeigu bendrasavininkai per 15 darbo dienu nesikreipia pas notara tai ir laikoma kaip atsisakymas. Yra varijantas kada bendrasavininkus veža pas notarus tai kai nori greičiau sutvarkyt sandori (kad nereikėtu laukti 15 darbo dienu, o realiai tai mėnsi). jeigu bendrasavininkas perka iš bendrasavininko tai i NŽT kreiptis net nereik.

Kas liečia JCB klausima tai kad kažka patart reiktu žinot jo situacija, ar kaimynas to sklypo, ar yra nuomos sutartis, ar yra norinčiu pirkt kaimynu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai dabar vėl neaišku man, ar per keliuką skaitosi kaimynas ar ne? Jei ne, tai kaimynai yra tik iš dvejų pusių, nes iš galų teoriškai( bet ne praktiškai) yra keliukai. Per keliuką esu kaimynas. tie du kaimynai pirkti tikrai nenorės. Nuomos sutartis yra, bet neregistruota RC.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai dabar vėl neaišku man, ar per keliuką skaitosi kaimynas ar ne? Jei ne, tai kaimynai yra tik iš dvejų pusių, nes iš galų teoriškai( bet ne praktiškai) yra keliukai. Per keliuką esu kaimynas. tie du kaimynai pirkti tikrai nenorės. Nuomos sutartis yra, bet neregistruota RC.

Jeigu nuomos sutartis neregistruota tai tas pat kas ir nėra, Turi užregistruot sutarti. jeigu tik keliukas per lauka tai skaitosi kaimynas, pirma užregistruoji sutarti o tik po to su pardavėju varai i NŽT.

P.S. sutarti galima registruot ir sena svarbu dar galiojančia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...