Jump to content

Pasėlių būklė


Bulvinykas

Recommended Posts

Jau yra įvairių žinių tiek iš Europos, tiek iš Rusijos, jog pasėliai stipriai nukentėjo nuo šios žiemos šalčių. Kai sniegas buvo nutirpęs praeitą savaitę aš užmečiau akį į savus, tai nieko blogo nepamačiau, tik gana daug didelių balų tokiose vietose kur ankščiau nebuvo :) Kokia jūsų nuomonė?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nebutinai sutinku su nuomone, kad balos vietoje nieko neliks. Priklausomai nuo pavasario ir priklausomai kaip pasalas atsileis. Jei pasalas pirmiau atsileis nei atsileidzia visas sniegas. Tada ir balas zemyn nutruaks. Nesakau, kad viskas 100% isliks tikrai ne. Bet tai priklauso nuo pasalo. Su balom galima kovoti ir kitais metodais. Vienas pazystamas su 700 ha si pavasari darys sekanciai : su 10t srutveziu balas kurios dabar siekia apie kelis ha vienoje vietoje issiurbines jei pasalas laikysis o balos jau telksos. Bus matyt kaip tai efektyviai suveiks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sniegas jau nutirpo galutinai ir tikiuosi daugiau nebeprisnigs :D , tiesa pašalo dar yra, bet jau nebeilgai. Balos ant laukų kviečiams labai didelių bėdų nepridarė, nebent kai kur mažuose ploteliuose kur dar šiek tiek yra vandens likę. Su kviečiais sakyčiau viskas normaliai, tik trešimas gal kiek vėluos, nes rytais nepašala, o dirvos pradžiuvimo taip pat kol kas nenusimato.

Man įdomu kaip pas kitus ,kas auginat, peržiemojo žieminis rapsas, nes pas mane vienas laukas galiu sakyti gerai, o kitame iškasūs rapso šaknis ir perpjovus išilgai matosi parudavusi šerdis. Toks augalas yra paveiktas šalčio ir iš jo jau nieko gero nebereikia tikėtis. Tokių augalų yra 10 procentų. Teko dalyvauti viename seminare, tai ten nušvietė, kad kai kuriuose rajonuose nušalusių rapsų yra iki 40%. :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Na aš šiandien jau pradėjau tręšimą, tik lietus sutrukdė, tai galiu sakyti kad numirkimai nėra dideli, panašiai kaip ir kiekvienais metais. Rugiai atrodo labai gerai, o apie kvietrugius bus galima spręst už poros savaičių. Mačiau bendrovės lauką su žieminiais miežiais, tai panašu kad ant kalnelių, kur sniego nebuvo, jie yra nušalę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na aš šiandien jau pradėjau tręšimą, tik lietus sutrukdė, tai galiu sakyti kad numirkimai nėra dideli, panašiai kaip ir kiekvienais metais. Rugiai atrodo labai gerai, o apie kvietrugius bus galima spręst už poros savaičių. Mačiau bendrovės lauką su žieminiais miežiais, tai panašu kad ant kalnelių, kur sniego nebuvo, jie yra nušalę.

bet vat ar pastebejot toki dalyka kad kur paseliai buvo tik pagelte, jie nyksta pas mus rajone yra daug tokiu beto tevukas buvo daba islekes i kedainius tai sake kaikur tragiska padetis ir tikrai reiks atseti. pas jum tokiu dalyku nera?

pas mus tai paseta buvo ziauriai velai tai daba paseliai turi po 2 lap. (veliausiai seti) bet yra zali. o seip tai visaad buvo sektiek sniego.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na aš šiandien jau pradėjau tręšimą, tik lietus sutrukdė, tai galiu sakyti kad numirkimai nėra dideli, panašiai kaip ir kiekvienais metais. Rugiai atrodo labai gerai, o apie kvietrugius bus galima spręst už poros savaičių. Mačiau bendrovės lauką su žieminiais miežiais, tai panašu kad ant kalnelių, kur sniego nebuvo, jie yra nušalę.

bet vat ar pastebejot toki dalyka kad kur paseliai buvo tik pagelte, jie nyksta pas mus rajone yra daug tokiu beto tevukas buvo daba islekes i kedainius tai sake kaikur tragiska padetis ir tikrai reiks atseti. pas jum tokiu dalyku nera?

pas mus tai paseta buvo ziauriai velai tai daba paseliai turi po 2 lap. (veliausiai seti) bet yra zali. o seip tai visaad buvo sektiek sniego.

musu kraste tai dar neatsigauna kvieciai pagelte visur.laukiam kas cia bus ar atsigaus ar reiks atseti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na aš šiandien jau pradėjau tręšimą, tik lietus sutrukdė, tai galiu sakyti kad numirkimai nėra dideli, panašiai kaip ir kiekvienais metais. Rugiai atrodo labai gerai, o apie kvietrugius bus galima spręst už poros savaičių. Mačiau bendrovės lauką su žieminiais miežiais, tai panašu kad ant kalnelių, kur sniego nebuvo, jie yra nušalę.

bet vat ar pastebejot toki dalyka kad kur paseliai buvo tik pagelte, jie nyksta pas mus rajone yra daug tokiu beto tevukas buvo daba islekes i kedainius tai sake kaikur tragiska padetis ir tikrai reiks atseti. pas jum tokiu dalyku nera?

pas mus tai paseta buvo ziauriai velai tai daba paseliai turi po 2 lap. (veliausiai seti) bet yra zali. o seip tai visaad buvo sektiek sniego.

musu kraste tai dar neatsigauna kvieciai pagelte visur.laukiam kas cia bus ar atsigaus ar reiks atseti

mes vat sendien kieciau apzejom tai kur velai seti visi gyvi su naujom saknytem. o vienas 80ha tai kas 5 tik turi saknytes ir laukas gelsta :( blyn gal dar ir kiti gyvi bet jau nekaip nuteike :( nu bet gal dar atzels, gal dar nevisi pradejo vegetuot

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mus realiai yra taip: Kur buvo susikaupę balos ir jose susidares storas ledo sluoksnis, kuris ištirpo labai vėlai, tai tose vietose kviečiai yra iššutę ir ten jau nieko nebepadarysi, bet visa laimė, kad tai yra labai nedideli ploteliai kurie apima nuo kelių kvadratinių metrų iki kelių dešimčių :( bet didesnių plotelių nėra daug :)

Taigi tikiuosi didelių nuostolių neturėsime :D , šiaip spėjome visus patrešti prieš Velykas, tai dabar labai neblogai atrodo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mus realiai yra taip: Kur buvo susikaupę balos ir jose susidares storas ledo sluoksnis, kuris ištirpo labai vėlai, tai tose vietose kviečiai yra iššutę ir ten jau nieko nebepadarysi, bet visa laimė, kad tai yra labai nedideli ploteliai kurie apima nuo kelių kvadratinių metrų iki kelių dešimčių :( bet didesnių plotelių nėra daug :)

Taigi tikiuosi didelių nuostolių neturėsime :D , šiaip spėjome visus patrešti prieš Velykas, tai dabar labai neblogai atrodo.

Siandien irgi geriau apziurejom, tai jau kvieciai pradeda po truputi vegetuoti leidzia naujas sakneles, tik va slapia neimanoma patresti reiks laukti kol pradzius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano kviečiai irgi yra lopais iššute tose vietose kur yra buves ledas.Kur didesni ploteliai žadu įsėti vasarinių kvietukų ką jūs apie tai manot. Žadu įsėt tuos kurie yra apie pora arų ir didesni.

Aš taip pat manau didesnius plotelius atsėti vasariniai kviečiukais, nors tai nėra labai giara išeitis, bet tuščių plotų nesinori laikyti :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano kviečiai irgi yra lopais iššute tose vietose kur yra buves ledas.Kur didesni ploteliai žadu įsėti vasarinių kvietukų ką jūs apie tai manot. Žadu įsėt tuos kurie yra apie pora arų ir didesni.

Aš taip pat manau didesnius plotelius atsėti vasariniai kviečiukais, nors tai nėra labai giara išeitis, bet tuščių plotų nesinori laikyti :icon-wink:

bet juk kvieciukai veliau pribres ir kulti atskirai reikes

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano kviečiai irgi yra lopais iššute tose vietose kur yra buves ledas.Kur didesni ploteliai žadu įsėti vasarinių kvietukų ką jūs apie tai manot. Žadu įsėt tuos kurie yra apie pora arų ir didesni.

Aš taip pat manau didesnius plotelius atsėti vasariniai kviečiukais, nors tai nėra labai giara išeitis, bet tuščių plotų nesinori laikyti :icon-wink:

bet juk kvieciukai veliau pribres ir kulti atskirai reikes

Tai ir yra didžiausias nepatogumas, beto gali neatitikti purškimo laikas viso lauko ir tų atsėtų gabaliukų, bet kas gali pasiūlyti geresnį variantą :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

norėjau pasiteiraut dėl herbicidų naudojimo žieminiuose. Aš purškiau gegežės pirmą savaitę (vėlavau, bet visi darbai vėlavo). Naudojau Grodylą mišinyje su MCPA (keletą metų naudojau Sekator) plius Wuxalį. Tai dabar vaikštau po laukus ir keikiuosi, nes tokių šiukšlynų (kur retesni, iššalę javai yapč) vietom liko, kad jau senai taip nebuvo. Kaip suveikė kiti chemikalai? Vasarinius dabar vėl purškiu Sekatorium plius Kas 32. Beje Kas 32 negalėjau duot žieminiams, nes iškrito nuosėdos. Oras dabar nekarštas tai manau streso didelio nebus, nors sustot su įjungtu purkštuvu negali nei sekundei, nes sureaguoja per pusvalandį :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

norėjau pasiteiraut dėl herbicidų naudojimo žieminiuose. Aš purškiau gegežės pirmą savaitę (vėlavau, bet visi darbai vėlavo). Naudojau Grodylą mišinyje su MCPA (keletą metų naudojau Sekator) plius Wuxalį. Tai dabar vaikštau po laukus ir keikiuosi, nes tokių šiukšlynų (kur retesni, iššalę javai yapč) vietom liko, kad jau senai taip nebuvo. Kaip suveikė kiti chemikalai? Vasarinius dabar vėl purškiu Sekatorium plius Kas 32. Beje Kas 32 negalėjau duot žieminiams, nes iškrito nuosėdos. Oras dabar nekarštas tai manau streso didelio nebus, nors sustot su įjungtu purkštuvu negali nei sekundei, nes sureaguoja per pusvalandį :)

Su žolėmis šiemet tikrai bus problemų, nes žieminiuose ypač kur yra išretėję, pasirodė antra banga pikžolių, pas mus pagrinde vyrauja Balanda.

O kokią normą naudoji KASo 32 vasariniams :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Balandų pas mane jau nelabai yra, nebent naujai paimtuose laukuose, bet šiemet kažkokia smulkiais žiedukais žydi, tokios po sekatoriaus nelikdavo. Dėl Kas normos - 40 litrų Kas32 į 2,5 ha. Daugiau su herbicidu kažkaip baisu dėt, nes ir taip jau kelias sekundes vienoje vietoje papurškiau kol slėgį pakėlė, už valandos žiuriu kvietrugiai nugeibę. Ryt nuvažiuosiu pažiūrėt ar atsigavo, nes šiandien labai vėjuota ir lietų žadėjo, tai nepurškiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

norėjau pasiteiraut dėl herbicidų naudojimo žieminiuose. Aš purškiau gegežės pirmą savaitę (vėlavau, bet visi darbai vėlavo). Naudojau Grodylą mišinyje su MCPA (keletą metų naudojau Sekator) plius Wuxalį. Tai dabar vaikštau po laukus ir keikiuosi, nes tokių šiukšlynų (kur retesni, iššalę javai yapč) vietom liko, kad jau senai taip nebuvo. Kaip suveikė kiti chemikalai? Vasarinius dabar vėl purškiu Sekatorium plius Kas 32. Beje Kas 32 negalėjau duot žieminiams, nes iškrito nuosėdos. Oras dabar nekarštas tai manau streso didelio nebus, nors sustot su įjungtu purkštuvu negali nei sekundei, nes sureaguoja per pusvalandį :)

Su žolėmis šiemet tikrai bus problemų, nes žieminiuose ypač kur yra išretėję, pasirodė antra banga pikžolių, pas mus pagrinde vyrauja Balanda.

O kokią normą naudoji KASo 32 vasariniams :icon-question:

mes tai KASo po 25 ltr ha pridedame prie herbicidu + suplo javams. o zoles su arratu purskiam

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...