Jump to content

del žąsų pjovimo


maja

Recommended Posts

patarkit

esu miesto žmogus, ir šiemet pirmą kartą laikau žąsis. atėjo laikas pjauti, o kaip- nežinau. Patarkite kaip lengvai, greitai ir netragiškai papjauti žąsį

laukiu atsakymo

Bent brojleriams tai man patogiausia su mačete, taip iš nugaros švyst ir nuskrenda galva, gal ir negarbinga iš pasalų , bet taip manau mažiausia adrenalino bus. Jai žasų reakcija nėra gera tai tiktų ir žasim. Baisiausia tai būdavo žiūrėt kai babcė su atšipusiu peiliu pjaudavo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na broileriams gal ir tinka toks būdas, bet žąsims... jos kitokios, protingos ir viską suprantančios. Kai žąsys pamatė, kad pjaunu vištas, tai tą vakarą nėjo visai į tvartą nakvoti, o tupėjo lauke, nors kiekvieną vakarą sueidavo pačios į tvartą nakvoti, O dabar bijau ir pagalvoti apie jų galabijimą, vis atidedu tą darbą vėlesniam laikui. Girdėjau, kad kažkaip galima pjauti į smegenis įbedant ar kaip neįsivaizduoju

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki na baikit juokus sutom mecetem ar dar geriau su kazkokiais badymais i smegenis :eusa-naughty: .GERIAUSE peilis bet kaip kolega sake neatciupes ir nevisai mazas ir nedidelis mazdaug apie 25cm bet pasikartosiu astrus kaip britva,pjaudamas issinesk ten kur neivienas gyvunas nematytu,tarp koju isisprausk kad nespurdetu nes nusipjausi dar nagenas,vienu pjuviu staigiai nupjauni ir viskas nieko stebuklingo,tik geriau jos nepaleisk kad mesa neapsidauzytu.Drasiau :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

taip, aštrus peilis svarbiausia. tik nežinau, kaip ten tarp kojų laikyti 7 - 8 kg gyvo svorio paukštį?

aš patupdau jį ir išskleidžiu sparnus po vieną į šoną ir ant jų atsistoju. viena ranka visą laiką laikau užspaudęs snapą, kad nebūtų triukšmo ir ... vienas ar du staigūs, stiprūs judesiai - ir turint vieną laisvą ranką - visada galima pareguliuoti kraujo tekėjimo (dideliu spaudimu) kryptį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ir mane tas pats klausimas dėl pjovimo kamuoja.

Kiek pavyko surinkti informacijos, žąsis skersdavo dviem būdais:

1. Perpjaudavo kaklą (gerklę, nuo ausies iki ausies), ir durdavo į smegenis, kad atsipalaiduotų raumenys ir oda, lengvesniam pešimui.

2. Pakaušyje durdavo peiliu ir taip nuleisdavo kraują. Bet prieš tai plunksnas ten nupešioti reikia. Šitas būdas vienas iš seniausių. Naudojamas Žemaitijoje.

Ar kas skerdžia žąsis vienu iš šių būdų?

Žemaitijoje kraujas renkamas išskirtinio skonio patiekalams....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

volvobm idomu but to kraujo patiekalo paragaut,as naudoju staigu galvos nupjovimo buda,beje SPURIUS NESUPRANTU kame per problema tarp koju zasi islaikyt,inai pakankamai rami buna o kojom 8 kg tikrai nedidelis svoris,bet manau gal ir lengviau taip kaip tu pjauni,na bet cia pripratimas kikvieno individualiai :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

taip, aštrus peilis svarbiausia. tik nežinau, kaip ten tarp kojų laikyti 7 - 8 kg gyvo svorio paukštį?

aš patupdau jį ir išskleidžiu sparnus po vieną į šoną ir ant jų atsistoju. viena ranka visą laiką laikau užspaudęs snapą, kad nebūtų triukšmo ir ... vienas ar du staigūs, stiprūs judesiai - ir turint vieną laisvą ranką - visada galima pareguliuoti kraujo tekėjimo (dideliu spaudimu) kryptį.

Gal pavelavau su patarimais ,bet ... patupdai zasi ant maiso ir suvystai ,kad nespurdetu ,tada peliu astriu nupjauni gerklas ,niekad nenupjaunu galbvos iki galo ,lengviau laikyt,kol nukraujuoja ir svilinant,o be to plunksnuota galva ir sunim pavojinga duot ,gali atsirinkt ,kas tokias galvas nesioja :).Paskui parisu uz koju ir nukraujuoja galutinai ,o kad plaka sparnais kartais ,tai tik geriau-isvarineja krauja . Sparnu galus nupjaunu is kart -ekolologiska sluotele bitininkams ,o ir paciai prie krosnies pats tas.TYoliau plikinimas ir greitas pesimas ,kol paukstis neatsales

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

žiūriu žaidžiat jus čia su peiliais ir pjovimais :) , jei didelis paukštis pasimi maišą prapjauni mašo apačioje kur užsiūta kampa tiek kad tilptų galva ir tik kaklas , pasimi kirvį gerai išgaląsta, pasidedi ant kulbės paukščio galva ir vienu staigiu judesiu nukrenta galva su tuo maišu gali ir pakabint kad kraujas nulašėtų , lengva išlaikyt ir nesusidaužo kūno paukštis , aš bent jau taip pjaunu :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi mano močiutė, amžinatilsi, suvalkietė buvo tai ir mane suvalkietiškai mokino, pjauti gerklę, bet galvos visai nenupjauti, mat nupjauta maistui nebetinka anot senų žmonių. Pirmą ksrtą tokį darbą dariau kai msn buvo 16, tai gi per daug galvos nesukau, pjoviau ir tiek, trečia jau žmoniškai išėjo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

žiūriu žaidžiat jus čia su peiliais ir pjovimais :) , jei didelis paukštis pasimi maišą prapjauni mašo apačioje kur užsiūta kampa tiek kad tilptų galva ir tik kaklas , pasimi kirvį gerai išgaląsta, pasidedi ant kulbės paukščio galva ir vienu staigiu judesiu nukrenta galva su tuo maišu gali ir pakabint kad kraujas nulašėtų , lengva išlaikyt ir nesusidaužo kūno paukštis , aš bent jau taip pjaunu :icon-wink:

na mano akim žiūrint galvų kapojimas ir pjovimas arba skerdimas nieko bendro neturi...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...

Cia matyt pagal zydiska tradicija :icon-smile: Jei pjauni zasi peiliu per gerkle ir nuleidi krauja tykiai graziai-tai yra ritualinis skerdimas "košer" :icon-smile: O jei nukerti kirviu galva grubiai-kai kaip koks barbaras vikingas :icon-smile: nešvariai-ne "košer" :icon-smile:

Man kažkaip kirst lengviau atrodo-nors žasu neesu nei laikes dar,nei kapojes ir nei pjoves :icon-smile: Manu,kad kai pavasari užsiveisiu,tai kaposiu rudeni vikingiškai kirviu-kaip vištas. Busiu turbut ne "košerinis".

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 7 mėnesių...

Esu kaimo mescionka del zasu.Pirma karta auginu zasis,3zasinai ir 2zaseles.Buciau labai dekinga jei patartumet kaip suprast kada zasele prades det kiausinius.Kokio amziaus turi but.

Cia ne visai I ta skilty rasote.

O atsakymas paprasta. Zasys lytikskai pilanai subresta 2 metu amziaus. Pirmoji detis buna pavsari. O tam kad zasys pradetu det reikia duot joms salygas. Na toliau internete pilna visko.

Nepykit bet tam kad cia viska surasyt reikia perasyt neplona knyga.

P.S

Na jei jau visai nerasit skambinkit pabandysiu padet.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...