Jump to content
gbandinis

dirvožemio tyrimai

Recommended Posts

Prieš 21 valandų, kiuxsas pranešimas:

Vyrai, aš jum pasakysiu paprastai ir aiškiai, duok kiek nori ir ką nori, visko pradžios pradžia yra PH jūsų sklype. NORMALUS Ph t.y. pasiekiamas augalui K ir P ir t.t. Duokit man prirsmėlį kurio PH 6.0 aš jums 6t.užauginsiu visai daug nesukdamas galvos.

Aš ir aštuonias tonas užauginsiu ir ką nesukdamas galvos ;)

prieš valandą, Zvanas pranešimas:

Nieko man neduoda tik tiek, kad zinau, kad nera bloga situacija ir vis tiek noriu ji padidinti. Man dabar aktualu P ir K zemelapiai, kad galeciau tresti su ismania barstykle :)

Nusiperki gudrią sėjamąją, kuri realiu laiku matuoja humuso kiekį, dirvos drėgmę ir temperatūrą, pagal tai skaičiuoja sėklos normą, kad turėtum tolygų dygimą visam lauke.

Prieš 1 valandą, Bulvinykas pranešimas:

Nusiperki gudrią sėjamąją, kuri realiu laiku matuoja humuso kiekį, dirvos drėgmę ir temperatūrą, pagal tai skaičiuoja sėklos normą, kad turėtum tolygų dygimą visam lauke.

O tai visatai skaičiuojama ir kintama norma sėja. Ne dėl to kad pasėti tiek kiek toje vietoje dirvą sugebės išmaitinti? Kad nebūtų konkurencijos smeliuose paėjus per tankiai. Ir kur riebiau pasėti daugiau.

Kažkaip nesuprantu kaip kintama norma gali įtakoti dygimo to lyguma.

Prieš 1 valandą, Bulvinykas pranešimas:

Na apie toki kosmini aparata dar negirdejau ir, kol kas, dar neizvelgiu jo naudos :)

Prieš 8 valandų, Zvanas pranešimas:

2014 rudeni daryti tyrimai, bet tada dar net nesapnavau, kad barstykle ismania turesiu, tai net neklausiau apie skaitmenine versija.

Tai jau gali dėti į archyvą tuos tyrimus jei 4 metųvsenumo.

Prieš 2 valandų, Bulvinykas pranešimas:

Na kad granulometrinę realiu laiku matuotu ir normą keistų tai yra tokių aparatų, bet, kad humusą.....

Kažkada jau klausiau,tik nepamenu šioj temoj ar kitur. Nelabai suprastas buvau. Taigi man įdomu kokius randate žemės tyrimus 45 ir daugiau, žemės našumo balų, žemėse. Ph spėju pas visus 6,5 ir daugiau. Kaip su kaliu, fosforu ir humusu? Įdomu dėl to, kad tarkim pakėlęs šiuos rodiklius, ar galiu tikėtis geresnių derliaus rezultatų.

prieš 33 minutes , Išradėjas pranešimas:

Nasumo balas nenurodo kiek ten ko yra,jei istirsi ir subalansuosi P, K,uzpilsi azoto ir dar mikrikus subalansuosi aisku kaip diena kad deriai pageres.

Žinau kad nerodo, bet klausimas ar įtakoja k ir p kiekis dirvožemyje tą našumo balą ir kiek įtakoja. Tada kam pirkti 50 balų našias žemes už kosminius pinigus jei geriau mažesnio našumo per pus pigiau....ir pasikelti tą našumą pačiam.

prieš 12 minutes , Duncia pranešimas:

Žinau kad nerodo, bet klausimas ar įtakoja k ir p kiekis dirvožemyje tą našumo balą ir kiek įtakoja. Tada kam pirkti 50 balų našias žemes už kosminius pinigus jei geriau mažesnio našumo per pus pigiau....ir pasikelti tą našumą pačiam.

Nasumas tai ne NPK trasu kiekis zemeje.Tai grunto sudetis ir t.t. priemoliai, moliai, durpe, smelis,  nasumas tai zemes gebejimas uzauginti augala. Nasumo nepakeisi, nebent is ukrainos juodzemio atsivesi ir metru pakelsi visus savo laukus ;)

K ir P kiekis zinoma, kad itakoja, bet k ir p kiekis priklauso nuo N  faktoriu kaip ir rapsas rase pvz. Nuo granuliometrines sudeties ir t.t. pirmiausia reikia pasidaryti dirvos tyrimus , paskui pagal Ph galima susidaryti preliminaria nuomone kiek ir ko dirvozemis turi. Rugsti ar sarmine, ar turtinga mikroelementu bei kokiu. Tuo paciu nusitatysi kokiu ir kiek % makro isisavinimas.

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti