Jump to content

Savos gamybos kieto kuro katilai


gž

Recommended Posts

Idedu video paskutinio projekto, gaila tik kad nekokia kokybė.

Padaryta iš 4mm lakštų ir trys pakeliai elektrodų. Dar keli geležai savi tai po geros savaitės pasidarbavimo ne visa laika tam skiriant gavosi gan neblogai, dega viskas ir normaliai . Jai kas sugalvos gamintis klauskit kas idomu.

Viskas kainavo koki 1000 lietuviškų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
  • Atsakymai 56
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Labai įdomu, bet kiek naudos iš tokio video ir temos apskritai? Matau tik kad kažkas dega, suprask katilas :) Jutubės nuorodai yra netgi mygtukas atskiras, netgi su paaiškinimu..

Galvuju katilą irgi daryt, artimiausias kol kas yra toks

http://www.paltaja.lt/Irleh/Duju%20generaciniai%20katilai%20Irleh.html

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kam trint? Geriau padaryt taip kad būtų naudinga :) ir kam klausinėt, jei jau ryžotės temą kurt, tai geriau viską iškart nufotografuot ir aprašyt, link to suku. Labai nemėgstu atmestinio požiurio apskritai.

Tas katilas ir yra su abiem reguliavimais, gi matosi. Įpūtimas man nepatinka, visai kas kita ištraukimas. To privalumas akivaizdus kai atidarai katilo dureles.

Kyla neaiškumų tik dėl oro padavimo angų, kita konstrukcija labai paprasta, lakštai ir vamzdžiai. Tiesa nemanau kad 4mm yra pakankamas storis. Metalas dėvisi, tiek rudyja tiek nudega.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na , kaip išėjo taip, kita kart labiau pasitengsim.

Jai kamino trauka gera tai nerūksta ir su iputimu dureles atidarius, o jai nelaiku atidarysi, tai ir su ištraukiamu rūksta, ant iputimo tik reik išjungt ventiliatorių atidarant. Bet atsireguliuoti kad gerai veiktų ir nesproginėtu ir netrukinėtų daug lengviau ant iputimo.

O dėl 4mm tai dėlto kad nesinorėjo daug investuoti bandymams ir labai storas blogai dėlto kad bent pas mane degimo kameros apačioj beveik800 laipsnių rodė , tai jai bus labai storas metalas tai nespėja perduoti šilmos ir gan greit dėvisi, daug svarbiau kad gryštama vandens temperatūra butų nežema, ir manau drasiai 15 metų laikys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na , kaip išėjo taip, kita kart labiau pasitengsim.

Jai kamino trauka gera tai nerūksta ir su iputimu dureles atidarius, o jai nelaiku atidarysi, tai ir su ištraukiamu rūksta, ant iputimo tik reik išjungt ventiliatorių atidarant. Bet atsireguliuoti kad gerai veiktų ir nesproginėtu ir netrukinėtų daug lengviau ant iputimo.

O dėl 4mm tai dėlto kad nesinorėjo daug investuoti bandymams ir labai storas blogai dėlto kad bent pas mane degimo kameros apačioj beveik800 laipsnių rodė , tai jai bus labai storas metalas tai nespėja perduoti šilmos ir gan greit dėvisi, daug svarbiau kad gryštama vandens temperatūra butų nežema, ir manau drasiai 15 metų laikys.

Manau viskas OK svarbu pradzia ...koki kura kurenate ? cia dauguma ar gaili kazko arba tiesiog tik moka kabinetis as galvoju apie toki kazka panasaus

post-9775-141521830647_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš bandžiau padaryti toki katila , kuriame galima būtų kurenti viska ir kad būtų nebrangus jog galėtų dauguma isigyti. Nes dabar irtaip visi kurena dažniausiai kas kuom išmano ir jai žemas slėgis tai kvėpuoti nėra kuom lauke, o jai visi turėtų pečius kur iš kamino rūksta kaip iš dujinio , būtų kitas reikalas.

Man kolkas nepavyksta padaryti kad stabiliai visada degtų, reikia priežiūros, nes būna kad nutrūksta generacija kažkodėl (greičiausiai dėl oro srautų) ir reikia srautus pareguliuoti kad vėl veiktų. Tam video dega tai kas juodai dūmina ir nekvepia paprastam pečiui , o šitam nei dūmų nei kvapo, bet kolkas reik priežiūros.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš bandžiau padaryti toki katila , kuriame galima būtų kurenti viska ir kad būtų nebrangus jog galėtų dauguma isigyti. Nes dabar irtaip visi kurena dažniausiai kas kuom išmano ir jai žemas slėgis tai kvėpuoti nėra kuom lauke, o jai visi turėtų pečius kur iš kamino rūksta kaip iš dujinio , būtų kitas reikalas.

Man kolkas nepavyksta padaryti kad stabiliai visada degtų, reikia priežiūros, nes būna kad nutrūksta generacija kažkodėl (greičiausiai dėl oro srautų) ir reikia srautus pareguliuoti kad vėl veiktų. Tam video dega tai kas juodai dūmina ir nekvepia paprastam pečiui , o šitam nei dūmų nei kvapo, bet kolkas reik priežiūros.

Domejausi pries 3 metus nes dirbau prie kuro briketu,,,siaip del oro srautu su specu kalbejau kad liamda zondai stovi kompiuteris reguliuoja ta reikala ..as tuo neuzsiimu nes ten elektronika.. domejausi ir as kad bele ka turi ir kureni ,,,ne viskas dega dega tik sausi tai yra :kvieciai, mieziai, isvalos, medzio cipsai malkos ,anglys ,granules medzio,granules atlieku, zodziu gavai pigiau ir kureni o ne taip kad tik malkos ir parametrai butent tokie nes netelpa i peciu ,..tie peciai kainuoja netoli 10000evra pusiau keramikiniai atidavimas 50procentu ..aisku nukopijavus iseitu pigiau ...as ziurejau pas rusus padangas perdirba aparatas tai ten tos dujos ateina atgal i pasildyma ir sudega jokio juodo dumo ... Beje siaudinius briketus ar granules bandete kaip efektas :) ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš bandžiau padaryti toki katila , kuriame galima būtų kurenti viska ir kad būtų nebrangus jog galėtų dauguma isigyti. Nes dabar irtaip visi kurena dažniausiai kas kuom išmano ir jai žemas slėgis tai kvėpuoti nėra kuom lauke, o jai visi turėtų pečius kur iš kamino rūksta kaip iš dujinio , būtų kitas reikalas.

Man kolkas nepavyksta padaryti kad stabiliai visada degtų, reikia priežiūros, nes būna kad nutrūksta generacija kažkodėl (greičiausiai dėl oro srautų) ir reikia srautus pareguliuoti kad vėl veiktų. Tam video dega tai kas juodai dūmina ir nekvepia paprastam pečiui , o šitam nei dūmų nei kvapo, bet kolkas reik priežiūros.

Domejausi pries 3 metus nes dirbau prie kuro briketu,,,siaip del oro srautu su specu kalbejau kad liamda zondai stovi kompiuteris reguliuoja ta reikala ..as tuo neuzsiimu nes ten elektronika.. domejausi ir as kad bele ka turi ir kureni ,,,ne viskas dega dega tik sausi tai yra :kvieciai, mieziai, isvalos, medzio cipsai malkos ,anglys ,granules medzio,granules atlieku, zodziu gavai pigiau ir kureni o ne taip kad tik malkos ir parametrai butent tokie nes netelpa i peciu ,..tie peciai kainuoja netoli 10000evra pusiau keramikiniai atidavimas 50procentu ..aisku nukopijavus iseitu pigiau ...as ziurejau pas rusus padangas perdirba aparatas tai ten tos dujos ateina atgal i pasildyma ir sudega jokio juodo dumo ... Beje siaudinius briketus ar granules bandete kaip efektas :) ?

Nei briketų nei granulių nebandžiau, bet tam video guma buvo idėta. Galima ir padanga sudegint kad nieks nerūks ir nesmirdės, bet reik daug labai karšto antrinio oro ir labai žiūrėt, arba kad kompas reguliuotų.

O paprasta varijanta kur irgi galima ratais ir batais kurent , tokie diedukai gamina kaune prie žemkės, kaip dega nemačiau , bet sakė kad tikrai gerai, jie užpatentavę ta būda. http://www.tb.lt/pic/Fondas/isradimai/P ... LT5840.PDF

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man kazkur patiko lenku mintis ... pecius kaip pecius bet didelis kaip saldytuvas siaudu kitka ideda ir kurena :D cia va atkasiau biomases peciu ,,,cia jau su visais pribumbasais turiu pdf formate.pas juos net lauke stovi temperaturos davikliai ..toki pripyliai savaitei ar dviem parom ir vsio :eusa-violin:

post-9775-14152183065_thumb.jpg

post-9775-141521830655_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš bandžiau padaryti toki katila , kuriame galima būtų kurenti viska ir kad būtų nebrangus jog galėtų dauguma isigyti. Nes dabar irtaip visi kurena dažniausiai kas kuom išmano ir jai žemas slėgis tai kvėpuoti nėra kuom lauke, o jai visi turėtų pečius kur iš kamino rūksta kaip iš dujinio , būtų kitas reikalas.

Man kolkas nepavyksta padaryti kad stabiliai visada degtų, reikia priežiūros, nes būna kad nutrūksta generacija kažkodėl (greičiausiai dėl oro srautų) ir reikia srautus pareguliuoti kad vėl veiktų. Tam video dega tai kas juodai dūmina ir nekvepia paprastam pečiui , o šitam nei dūmų nei kvapo, bet kolkas reik priežiūros.

Domejausi pries 3 metus nes dirbau prie kuro briketu,,,siaip del oro srautu su specu kalbejau kad liamda zondai stovi kompiuteris reguliuoja ta reikala ..as tuo neuzsiimu nes ten elektronika.. domejausi ir as kad bele ka turi ir kureni ,,,ne viskas dega dega tik sausi tai yra :kvieciai, mieziai, isvalos, medzio cipsai malkos ,anglys ,granules medzio,granules atlieku, zodziu gavai pigiau ir kureni o ne taip kad tik malkos ir parametrai butent tokie nes netelpa i peciu ,..tie peciai kainuoja netoli 10000evra pusiau keramikiniai atidavimas 50procentu ..aisku nukopijavus iseitu pigiau ...as ziurejau pas rusus padangas perdirba aparatas tai ten tos dujos ateina atgal i pasildyma ir sudega jokio juodo dumo ... Beje siaudinius briketus ar granules bandete kaip efektas :) ?

Nei briketų nei granulių nebandžiau, bet tam video guma buvo idėta. Galima ir padanga sudegint kad nieks nerūks ir nesmirdės, bet reik daug labai karšto antrinio oro ir labai žiūrėt, arba kad kompas reguliuotų.

O paprasta varijanta kur irgi galima ratais ir batais kurent , tokie diedukai gamina kaune prie žemkės, kaip dega nemačiau , bet sakė kad tikrai gerai, jie užpatentavę ta būda. http://www.tb.lt/pic/Fondas/isradimai/P ... LT5840.PDF

As ieskojau kazkada ju kontaktu bet tuom ir pasibaige ..jie ten ringaudu miestelyje kazur isikure?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Buves aš pasjuos kelis kartus, tai jie pavyzdį turi pasistatę ir jai jau galvoji užsisakyti tai pakuria ir parodo kaip veikia.

O tas viršiui vamzdinis tai labai panašus į duju generatorių mašinom kur galima pritaikyti, buvau pasidaręs panašios konstrukcijos , bet vietoj ardelių buvo bliūdas neržo sugriažiotas ir ant lenciūgų pakabintas, nes rašo kad kitaip užneša ardelius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Buves aš pasjuos kelis kartus, tai jie pavyzdį turi pasistatę ir jai jau galvoji užsisakyti tai pakuria ir parodo kaip veikia.

O tas viršiui vamzdinis tai labai panašus į duju generatorių mašinom kur galima pritaikyti, buvau pasidaręs panašios konstrukcijos , bet vietoj ardelių buvo bliūdas neržo sugriažiotas ir ant lenciūgų pakabintas, nes rašo kad kitaip užneša ardelius.

ir ka pylet i ji koki kura ? is jo galima dujas nuvesti pvz i peciu ir kurenti... tas antras austriskas kaina netoli 10smotu tikru pinigu.o kiek pas dedukus pecius kainuoja ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Buves aš pasjuos kelis kartus, tai jie pavyzdį turi pasistatę ir jai jau galvoji užsisakyti tai pakuria ir parodo kaip veikia.

O tas viršiui vamzdinis tai labai panašus į duju generatorių mašinom kur galima pritaikyti, buvau pasidaręs panašios konstrukcijos , bet vietoj ardelių buvo bliūdas neržo sugriažiotas ir ant lenciūgų pakabintas, nes rašo kad kitaip užneša ardelius.

ir ka pylet i ji koki kura ? is jo galima dujas nuvesti pvz i peciu ir kurenti... tas antras austriskas kaina netoli 10smotu tikru pinigu.o kiek pas dedukus pecius kainuoja ?

Aš į jį pyliau medienos gabaliukus mažesnius už kumštį, dabar darysiu šakų kapoklę su keturiais peiliais ir bandysiu storesnes šakas naudoti, o dujas galima betkur nuvesti, į generatorių , į vidaus degimo variklį, į pečių sudegint, ir šiaip pats aparatas nemažai šilmos išskiria, ir plius tokiu būdu galima susigaudyti praktiškai visa deklaruojama kure esančia šilma.

O pas diedukus mažesnia pakura 3500 , o kur daugiau malkų telpa 4500 , dar esmė kad jų tie pečiai pagal gabaritus daug mažesni nei kokie atramos , kadangi ten degiklyje aukšta temp. dega ir šilumokaityje būna 800 kokie laipsnių nei kokiam atramos 250 . Tai ir gabaritai gaunasi atatinkami.

Žodžiu pavasari turbūt teks daryti katilinę su tokiu pečiu tai jau išnagrinėsiu šita reikala kaip reikiant.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bombelė kada dujos gali susimaišyti su deguonimi ir atatinkamais procentais , o kol nesusimaišo tol nieko baisaus. Tai reikia turėti omenyje ir plius ten nėra didelių erdvių kur jos tai galėtų padaryti , o blogiausiu atveju išlėktų dūmų kamuolys per kažkurį gala ir tiek. Atmosai ir tie pašaudo,o mano tas neikart nebuvo išoves.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 10 mėnesių...

...kiek metų tarnauja katilas man ne rodiklis.Tik reikia palaikyti gryžtamo temofikato temp. nemažiau 60, paduodamo apie 80 tai katilas tarnaus ir 15 metų.

Turiu stropuvą jau 6-ti metai 'dega',bet manęs netenkina degimo kokybė , įpač tukiu oru k NVK tesiekia gal apie 60% ,tik atšalus žemiau -10 ,NVK padidėja iki 80%

Norečiau 12-15 kW galingumo duju deneracinio jatilo su ne mažesne kaip 150 ltr.ikrova ,bet visa beda k tokių katilų negamina. Todel ir kilo mintis sukurti pačiam,poto brežinius perduoti vietiniam auksarankiui,jad atliktų virinimo darbus...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Is praktikos tai kuo sausesnes malkos tai temperatura sukelia gera ... didele malku idejimo anga ir ilgis manau pecio privalumas ... aisku atidavimas silumos ir turi buti atsizvelgta

-------------slapiom malkom kurenti manau neekonomiska neskaitant kad uzsikisa kaminas ir pats pecius ..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...